Petrov Post w 2020 roku

Ortodoksyjni chrześcijanie będą obserwować wielodniowy Wielki Post w 2020 roku, tradycyjnie tydzień po Trójcy Świętej. Kapłani mówią, że w tym okresie należy nie tylko ograniczać się do jedzenia i całkowicie porzucać produkty zwierzęce, ale także oczyszczać się duchowo, modlić się i żałować za grzechy.

Pietrow czy Wielki Post nie jest tak rygorystyczny jak Wielki, jednak wierzący muszą przestrzegać szeregu ograniczeń. Aby odpowiednio pościć, ważne jest, aby wiedzieć, co można jeść i jakie są zakazy.

Kiedy to będzie

Według kanonów kościoła Wielki Post trwa do 12 lipca, ale początek nie ma ustalonej daty. Faktem jest, że zaczyna się w poniedziałek, tydzień po Trójcy Świętej lub 57. dzień po Święcie Światła - Wielkanoc. Pod tym względem abstynencja od pokarmów mięsnych może trwać od 8 do 42 dni.

Ważne! Aby obliczyć liczbę dni, w których stanowisko Piotra rozpoczyna się w 2020 r., Wystarczy znać datę celebracji Trójcy Świętej. Ponieważ święto przypada na 7 czerwca, poczta potrwa od 15 czerwca do 12 lipca 2020 r., Czyli 27 dni.

Wierzący pościć przed świętem czci dla pamięci apostołów Piotra i Pawła, obchodzonym 12 lipca. Zazwyczaj możesz jeść dowolne jedzenie w święto państwowe, ale jeśli wypada w środę lub piątek, powinieneś odmówić produktów zwierzęcych, ale podawanie ryb jest dozwolone.

Historia występowania

Dokładna data wystąpienia Wielkiego Postu nie jest znana, chociaż miało to miejsce w czasach starożytnych. Pierwsza wzmianka o tym pochodzi z III wieku. Teraz ludzie szybko oczyszczają się duchowo przed świętem poświęconym apostołom Piotrowi i Pawłowi, ale nie zawsze tak było. Abstynencja od produktów mięsnych w czerwcu była często nazywana stanowiskiem kompensacyjnym. Faktem jest, że początkowo obserwowali go ludzie, którzy z powodów medycznych lub innych nie mogli pościć przed Wielkanocą.

Tradycja została ustanowiona, aby powstrzymywać się od dań mięsnych i mlecznych w Rzymie i Konstantynopolu, kiedy w tych miastach wznoszono świątynie ku czci pobożnych apostołów. 12 lipca (według starego kalendarza - 29 czerwca) było świętem poświęconym uczniom Jezusa Chrystusa, ponieważ tego dnia jedna ze świątyń została poświęcona. Później wśród chrześcijan szacunek dla pamięci świętych został ustanowiony przez ograniczenie jedzenia, cielesnych przyjemności i modlitwy.

Ciekawe! Istnieje opinia, że ​​w starożytnej Rosji Pietrow wprowadzono w celu zniesienia różnych letnich obrzędów, które odbywały się po Trójcy Świętej.

Podstawowe odżywianie

W Wielkim Poście należy całkowicie porzucić następujące produkty:

 • wszelkie rodzaje mięsa - kurczak, wołowina, wieprzowina, jagnięcina itp.;
 • produkty mleczne - mleko, śmietana, twaróg, ser twardy, kefir itp.;
 • jaja kurze i przepiórcze.

Podczas opracowywania diety ważne jest przestrzeganie następujących zasad:

 1. W poniedziałki należy przygotować gorące dania, ale nie można do nich dodać nawet oleju roślinnego. Mogą to być gulasze warzywne, kotlety parowe z ziemniaków, marchwi i innych warzyw, zupy zbożowe itp.
 2. We wtorki, czwartki, soboty i niedziele można dodawać ryby do diety warzywnej. Możesz go używać w dowolnej formie - duszonej, smażonej, solonej, wędzonej. Dozwolone jest stosowanie ryb do gotowania pierwszego i drugiego dania, sałatek, przystawek. Gorące dania przygotowywane są przy użyciu oleju roślinnego.
 3. W środy i piątki dozwolone są tylko surowe i zimne dania. Dieta obecnie składa się zwykle z chleba, sałatek, świeżych warzyw i owoców.

Ponieważ stanowisko Pietrowa zawsze spada w okresie letnim, zwykle nie pojawiają się problemy z jego przestrzeganiem, ponieważ sezon świeżych warzyw i owoców jest w pełnym rozkwicie. Do gotowania chudych potraw można użyć grzybów, płatków zbożowych, roślin strączkowych, ryb w puszkach, przetworów warzywnych i pikli (jeśli pozostały po zimie). W weekendy wolno spożywać czerwone wino w małych ilościach, a inne rodzaje alkoholu należy wyrzucić.

Ważne! W Boże Narodzenie Jana Chrzciciela, obchodzone 7 lipca, wolno jeść ryby i pić wino w małych ilościach, niezależnie od tego, w który dzień tygodnia przypada.

Główne zakazy i ograniczenia

Ludzie szybko w celu oczyszczenia duszy. Ważne jest nie tylko ograniczenie się w jedzeniu, ale także przestrzeganie szeregu innych zasad:

 1. W czasie postu należy zrezygnować z zabawy i rozrywki. Nie możesz chodzić do klubów i dyskotek, słuchać głośnej muzyki, czytać książek rozrywkowych i czasopism, oglądać telewizji.
 2. Należy unikać hałaśliwych firm i świąt.
 3. Nie zaleca się strzyżenia włosów, w przeciwnym razie mogą stać się rzadkie.
 4. Powinieneś odmówić picia alkoholu i innych złych nawyków.
 5. Ważne jest utrzymywanie dobrych relacji z innymi ludźmi, a nie angażowanie się w kłótnie i skandale.
 6. Musimy modlić się codziennie, chodzić do kościoła na nabożeństwa, napełniać duszę jasną i pozytywną energią.

Kościół zezwala ściśle nie pościć, ale ważne jest, aby zwracać uwagę na duchowe oczyszczenie. Ograniczenie jedzenia będzie pozbawione sensu, jeśli myśli człowieka będą wypełnione negatywną energią, ogarnie go gniew i irytacja, wejdzie w konflikt z innymi ludźmi.

Po zaobserwowaniu postu Pietrowa w 2020 roku wierzący będą mogli przejść rytuał zjednoczenia. Obejmuje namaszczenie olejem, aby przyciągnąć Bożą łaskę do osoby cierpiącej na chorobę.

Czy mogę wyjść za mąż?

Współczesna młodzież rzadko przestrzega tradycji i przestrzega kalendarza kościelnego podczas planowania uroczystości weselnej. Według statutów kościelnych wesela w okresie Wielkiego Postu są zabronione. Konieczne będzie odrzucenie ślubu, jeśli ślub jest zaplanowany. Organizowanie tej ceremonii jest zabronione. Lepiej przenieść uroczystość na drugą połowę lipca lub pierwszą połowę sierpnia.

Ważne! Możesz ochrzcić dziecko w dowolnym momencie. Jeśli chrzest odbywa się na czczo, powinieneś porzucić bujną uroczystość i zabawę. Na stole powinny znajdować się tylko chude naczynia.

Znając liczbę, przy której Pietrow będzie pościł w 2020 roku, będziesz w stanie poprawnie zbudować swoje plany i przygotować się do oczyszczenia swojej duszy poprzez powstrzymanie się od jedzenia i innych ziemskich przyjemności, modlitwę i pokutę za grzechy.

Zobacz wideo o tradycjach i zasadach obserwowania postu Pietrowskiego:

Przeczytaj także:

Obejrzyj wideo: Astrology Predictions 2019 - 2020 with Barbara Goldsmith (Październik 2019).