Jak narysować szczura na Nowy Rok 2020

Według kalendarza wschodniego Szczur zostanie obrońcą zwierząt w 2020 r. Ale zanim narysujesz go na Nowy Rok, wskazane jest bliższe poznanie. W Chinach gryzoń ten jest czczony jako symbol bogactwa i dobrobytu, a jego obecność w domu, zgodnie z powszechnym przekonaniem, zapewnia dobrobyt rodzinie. Nie trzeba mieć żywego zwierzęcia, wystarczy jego obraz, na przykład piękny obraz w salonie lub w pokoju dziecinnym.

5 różnych sposobów przedstawienia symbolu roku

Podczas procesu twórczego musisz dostroić się w pozytywny sposób i doświadczyć wyłącznie radosnych emocji. Nie jest konieczne, aby zwierzę było naturalistyczne, szczególnie dla tych, którzy nie odczuwają przyjaznych uczuć dla tego rodzaju zwierząt. Stylizowany wzór doda uroku szczurowi, zwłaszcza jeśli ubierzesz go w świąteczny kostium i sprawisz, że twarz będzie łagodna i uśmiechnięta.

Noworoczny Remy

Razem z dziećmi możesz wcielić się w pięknego bohatera z filmu animowanego „Ratatuj”. Patronka roku 2020 bardzo lubi imprezy rodzinne i jest podwójnie zadowolona, ​​jeśli są poświęcone jej osobie. Zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami nawet osoby bez umiejętności zawodowych mogą narysować szczura.

Na początek rysujemy okrąg na górze arkusza - to głowa Remy. Jest lekko pochylona w bok, więc zaznaczamy twarze kufy pod kątem, jak pokazano w próbce. Odwracamy dwa górne sektory pod oczami, nos będzie znajdować się w prawym dolnym rogu.

Narysuj uszy bohatera kreskówek i obrysuj linię ust, a także dokładnie przestudiuj źrenice i powieki.

W następnym etapie robimy szczurowi szeroki uśmiech, nakładamy zmarszczki na twarzy. Dajemy objętość uszu.

Kufa jest gotowa i czas przejść do tułowia. Zajmuje 2/3 całkowitej wysokości i 1/3 spada na głowę. Najpierw narysujemy kontur ciała cienkimi liniami i szczegółowo narysujemy kończyny przednie.

W dolnej części tułowia oznaczamy kolana i brzuch. Dodaj tylne nogi palcami i pięknie zakrzywiony ogon.

Farbowanie Remy kredkami, pastelami lub akwarelami. Jeśli chcesz, możesz „nałożyć” na niego czapkę noworoczną.

Szczur w stylu anime

Japońska animacja najlepiej nadaje się do narysowania symbolu Nowego Roku - 2020 we wschodnim kalendarzu. Dzieci i młodzież są szczególnie zadowolone z tej „gwarancji szczęścia” - dziś anime stało się jednym z najpopularniejszych hobby młodzieży.

Jako podstawę stosuje się figury geometryczne, zgodnie z którymi łatwo jest określić proporcje i zastosować szczegóły.

Wskazówka: linie pomocnicze należy wykonać cienkim, zaostrzonym ołówkiem o twardości HB. Następnie zostaną one łatwo usunięte podczas końcowego badania rysunku.

Przedstawiamy dotykający okrąg i owal - głowę i ciało zwierzęcia anime.

Rysujemy nos, starając się, aby jego linie były dynamiczne i wyraziste.

Oko w kształcie migdału i wąsy dopełniają twarz zwierzęcia.

Uszy powinny być duże i lekko spłaszczone, jak przed skokiem.

Przednie nogi są lekko zgięte. Po prostu pasują do szczeliny między głową a ciałem.

Tylne nogi, sądząc po ich położeniu, przygotowują się do biegu.

W przeciwieństwie do klasycznych zdjęć, ogon gryzoni anime jest krótki. Być może spodoba się to tym, którzy cierpią na ratofobię. Rzeczywiście, to długi, nagi ogon zwierzęcia przeraża większość tych ludzi.

Nieco surowy, ale stylowy, malowany anime szary szczur, gotowy uchronić swojego właściciela przed wszystkimi nieszczęściami.

Realizm dla początkujących

Jeśli przedstawiciele drużyny gryzoni nie wywołują antypatii, możesz spróbować wyciągnąć ich z natury na podstawie następnego przewodnika krok po kroku. Jest to jedna z najłatwiejszych metod obrazowania dostępnych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 • Postać zwierzęcia będzie się składać z 3 identycznych kół, z których 1 opada na głowę, a 2 na ciało. Najpierw zaznacz kompozycję, aby zajmowała wystarczająco dużo miejsca, pozostawiając wolne „pola” na obwodzie.
 • Rysujemy koła i rysujemy pierwszy i górny z nich - przyszłą głowę. Dołączamy do niego stożek, który następnie zamienia się w charakterystyczny nos szczura.
 • Wyznaczamy miejsce dla uszu i oczu (ponieważ obraz jest profilem, widoczny jest tylko 1 z nich).
 • Następnie narysuj ciało w postaci przecinających się kół znajdujących się w dół.
 • Konstrukcja nogawek obejmuje 2 owale o różnych rozmiarach i kółko. Rysujemy palce, „chowają się” trochę za sobą, tworząc iluzję perspektywy.
 • Następnie następuje obrót ogona. Przedstawiamy go z dwoma gładkimi zakrzywionymi liniami zbiegającymi się w jednym punkcie.
 • Połącz kształty geometryczne z jednolitym konturem, aby były „wewnątrz” obrazu. Okazuje się, że jest to bardzo realistyczne zwierzę. Usuwamy linie pomocnicze i opracowujemy szczegóły: futro, wąsy, podkreślenie na źrenicy.
 • Kolor akwareli rysujemy na szaro i różowo. Osiągnięcie objętości obrazu nie jest konieczne. To jest obraz graficzny w stylu chińskim. Możesz znaleźć i dodać hieroglify z dobrymi życzeniami noworocznymi.

Szczur z kreskowaniem ołówkiem

Po opanowaniu niektórych umiejętności możesz spróbować przedstawić zwierzę w klasyczny naturalistyczny sposób. Aby praca wyglądała spektakularnie, musisz zadbać o materiały wysokiej jakości. Piękno, przejrzystość i czystość rysunku w dużej mierze zależą od wyboru papieru i ołówków.

W takim przypadku zaleca się:

 • Papier Whatman, typ „Goznak”, o gęstości 200 g / m2;
 • trzy rodzaje ołówków - H, HB i 2B (bardziej miękkie liście trudne do usunięcia śladów);
 • wysokiej jakości gumka, nadal możesz używać „nag” do usuwania silnych zanieczyszczeń;

Zbyt cienki papier, taki jak papier biurowy lub używany do albumów dziecięcych, nie wytrzyma wielokrotnego kasowania gumą, a korekty na początkowych etapach rysowania są nieuniknione. Górna powłoka jest zdeformowana (drzemka), a brud jest słabo usuwany, przez co praca wygląda niechlujnie. Whatman - najlepsza opcja dla obrazów graficznych. Jeśli chcesz uzyskać teksturę obrysów i linii, możesz użyć drobnoziarnistego papieru akwarelowego.

Ułóż arkusz pionowo. Obrysowujemy środek i tworzymy wokół niego przyszły wzór, podkreślając czyste pola na krawędziach. Jeśli obraz zajmuje więcej niż 2/3 arkusza, w pracy nie będzie wystarczającej ilości „powietrza”.

Poniżej musisz zostawić 2 razy więcej pustej przestrzeni niż na górze. Wtedy wizualnie wydaje się, że kompozycja jest wyraźnie umieszczona na środku.

Postać szczura można wpisać w 2 owale. Duże będzie ciało, małe - głowa. Ułóż je w sposób pokazany na przykładzie. Natychmiast zarysuj linię ogona. Używamy ołówka, twardości N. Zaczynamy wyjaśniać szczegóły. Konturujemy górną i dolną nogę, rysujemy kaganiec. Zauważ, że szczur ma wysokie czoło, nos z małym garbem, a wkładki do wąsów są duże. Uszy zwierzęcia ostrożnie wystają, delikatnie wychwytując otaczające dźwięki.

Ołówkiem HB rysujemy palce, nadajemy grubość ogonowi. Usuwamy wszystkie linie pomocnicze za pomocą elastycznej opaski.

Następnie weź najbardziej miękki ołówek - 2B i nadaj objętości głowie i twarzy zwierzęcia. Wykluwając się, podkreślamy zagłębienia oczu, pomarszczone, jak węszenie szczura, czubek nosa, puszyste policzki. Całkowicie cieniujemy koralik oka, pozostawiając tylko niewielką atrakcję. Rysujemy vibrissa - mały gryzoń ma ich dużo.

Ważne jest, aby wykonywać pociągnięcia w jednym kierunku, równolegle do siebie. Jeśli musisz przyciemnić rysunek w jakimś miejscu, „przechodzą” go raz za razem, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Wzmacniając nacisk na ołówek, narysuj łapy i podkreśl kontur kufy. Nie musisz całkowicie otaczać obrazu jasną, nasyconą linią, w przeciwnym razie stanie się płaski. Cieniując, podkreślamy grubą sierść zwierzęcia. Ściemniając grzbiet, dolną część głowy i ogona, zwiększamy objętość szczura. Nie zapomnij dodać padającego cienia. Ona jest zawsze najciemniejsza. Aby ożywić obraz, „potraktuj” zwierzę kilkoma ziarnami pszenicy.

Podsumowując, mijamy obraz nago, usuwając ślady pozostawione przez brudną rękę i ołówek.

Aby w przyszłości praca nie straciła wyglądu, lepiej umieścić ją pod szkłem.

Jak narysować szczura ołówkiem etapami dla początkujących: wideo

Obejrzyj wideo: Zwiastun serialu "Niebezpieczny Henryk" na Nickelodeon Polska po polsku online (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz