Ponowne wyposażenie Rosji do 2020 r

Reforma armii jest najdroższą częścią naszego budżetu w ciągu ostatnich 10-15 lat. Kraj wydaje 2,7 - 2,8% PKB na kompleks wojskowo-przemysłowy, planuje się zwiększyć udział wydatków do 3%. Pieniądze trafiają do „Państwowego programu zbrojeniowego na lata 2018–2027”, który rząd zatwierdził pod koniec ubiegłego roku. Zakończenie prac nad podobnym projektem w latach 2011–2020 Planuje się, że 70% ponownego wyposażenia Rosji zostanie ukończona do 2020 roku.

Dlaczego kilka programów działa jednocześnie

Po raz pierwszy przy modernizacji armii, opracowaniu wieloletnich programów rozwoju broni, rząd B.N. Jelcyna wciąż myślał. W 1996 r. Przyjęli pierwszy dziesięcioletni plan, który był sfrustrowany już w 1997 r. Kolejna próba również zakończyła się niepowodzeniem: realia ekonomiczne nie pozwoliły na ukończenie nawet 50% planu modernizacji wojsk w latach 2001-2010. Dlatego w 2007 r. Przyjęli nowy dziesięcioletni projekt, który również nie został wdrożony z przyczyn ekonomicznych. Ponadto doszło do „wojny trzech ósemek”, która wprowadziła własne poprawki.

Nieudane ekonomiczne i bardziej udane doświadczenia bojowe zapoczątkowały nową rundę transformacji, zgodnie z którą uzbrojenie armii rosyjskiej zaplanowano do 2020 r. Lwia część funduszy tego projektu pochłonęła reformę floty i sił powietrznych. W trakcie wdrażania rząd przeanalizował strukturę zmian i podsumował wyniki. Dodatkowych informacji udzielił konflikt w Syrii, który pokazał mocne i słabe strony nowej broni. Zdecydowano: opracować dodatkowy plan, który jest ściśle związany z siłami naziemnymi. Tak więc pojawił się ostatni GPV przyjęty przez rząd, który będzie ważny do 2027 r. W swoim przemówieniu Władimir Putin zwrócił uwagę osób odpowiedzialnych za ukończenie pracy o 70% do 2020 r.

Data nie została wybrana przypadkowo, jest to rok:

 • Zakończenie reformy armii, która trwała 15 lat. Zmieniono strukturę jednostek naziemnych i wsparcie materialne wojska. Środki zostały przeznaczone na rozwiązywanie problemów mieszkaniowych, kształcenie specjalne. System magazynowania zapasów wojskowych został zrestrukturyzowany: zamiast przestarzałych magazynów zorganizowano nowoczesne kompleksy logistyczne z niezbędnym wyposażeniem i programami księgowymi.
 • Data wygaśnięcia GPV-2020, na którą przeznaczono 20 trylionów rubli. 49% tych funduszy zostało podzielonych między Marynarkę Wojenną i Siły Powietrzne. 17% poszło do sił rakietowych, 14% do sygnalistów, 15% do sił lądowych na zakup czołgów, instalacji artyleryjskich i systemów obrony powietrznej.
 • Docelowy termin oceny skuteczności wykorzystania funduszy w ramach GPV-2027, na który przeznaczono 19 bilionów rubli.

Planuje się, że ponowne uzbrojenie armii rosyjskiej do 2020 r. Zwiększy jej skuteczność i pozwoli stać się najbardziej zaawansowanym i nowoczesnym. W ten sposób dyrektor TsAMTO (Centrum Analiz Światowego Handlu Bronią) ocenia nadchodzące i wykonane prace.

Program państwowy 2020: co zostało zrobione

W ramach fazy prac, która rozpoczęła się w 2011 roku, planowano dla Marynarki Wojennej:

 • Zbuduj 7 atomowych okrętów podwodnych typu Borey 955. Krążownik „Yuri Dolgoruky”, który został zbudowany przez 12 lat, został przekazany flocie w 2008 roku, dołączyły już łodzie „Alexander Nevsky”, „Vladimir Monomakh”, „Prince Vladimir”. Przechodzi testy „Prince Oleg”. W budowie znajdują się generałissimo Suworow, cesarz Aleksander III i książę Pożarski. Łodzie te różnią się od wcześniejszych projektów 949A Antei i Shchuka-B pięciokrotną redukcją hałasu i nową konstrukcją silnika.
 • Testowane jest sześć łodzi Project 885 Ash: Kazan, Nowosybirsk i Krasnojark. „Archangielsk”, „Perm”, „Uljanowsk” - są w budowie.
 • Zbuduj 15 fregat, 35 korwet, zadanie jest ukończone w 57–60%.

W przypadku lotnictwa zaplanowano zakup 600 samolotów i 1100 śmigłowców. Żołnierze otrzymali systemy Iskander-M, systemy S-300B4, systemy rakietowe, w tym Shell-S. Według rządu program rozbrojenia armii do 2020 r. Jest opóźniony, ale mniej niż jego poprzednicy. Sytuacja we flocie jest lepsza, w strategicznych siłach rakietowych nieco gorzej: z planowanych 280 systemów Yars tylko 110 nadal służy (dane z września 2017 r.).

Program GPV-2027: co jest planowane

Konflikt zbrojny w Syrii dał nowe doświadczenia, koncentrując się na wykorzystaniu bezzałogowych systemów, precyzyjnej broni na odległość. Dla armii rosyjskiej zgodnie z realiami współczesnej wojny ponowne uzbrojenie 2020 zapewnia:

 • wyposażenie żołnierzy w S-500, systemy rakietowe Zircon, elektroniczne środki walki;
 • ukończenie projektów Armata (132 zakupione pojazdy, ale do tej pory 9 wysłanych do żołnierzy), Kurganets i Bumerang, które powinny zastąpić istniejący BMP;
 • testy czołgu T-80BVM, zakup T-90M (około 30 sztuk);
 • przyjąć lotnictwo myśliwce SU-57, MiG-35;
 • zmodernizować bombowce Tu-95MS, Tu-160M ​​i Tu-22M3, aby stworzyć nowy kompleks lotniczy dalekiego zasięgu.

Kontynuowane będą prace nad ponownym wyposażeniem Marynarki Wojennej: modernizacją admirała Kuźnetsowa AVK, testami i wprowadzeniem do służby bojowych łodzi projektowych Borey-A z pociskami balistycznymi Bulava. Rozpocznie się budowa krążownika z samolotami i powstaną nowe typy samolotów pokładowych. Do eksploatacji oddano dwóch lotniskowców śmigłowców, na których będą oparte pojazdy Ka-52K Katran.

Program zbrojeniowy na rok 2020 przewiduje coroczny zakup 50 tysięcy zestawów wyposażenia ochronnego „Ratnik” dla personelu wojskowego. Wyposażenie funkcjonariuszy w krajowe telefony komórkowe współpracujące zarówno ze standardowymi operatorami komórkowymi, jak i bezpiecznymi liniami komunikacyjnymi. Dla saperów wykonano systemy robotyczne „Cobra-1600” - jeden z elementów nowego złożonego terenu do rozminowywania. Będą nadal wyposażać żołnierzy w instalacje miotacza ognia Solntsepe, BTR-82A, pojazdy Tiger w moduły bojowe Arbalest.

Twórcy GPV-2027 przewidzieli nawet drobiazgi: pracę ekologów wojskowych, wyposażając siły zbrojne w próbki broni, które mają być eksportowane. Te drobne rzeczy pozwolą nie tylko uzyskać dodatkowe fundusze, ale także zachować przyrodę wokół baz wojskowych. Ekolodzy zwrócą szczególną uwagę na Sewastopol, wokół którego jest wystarczająco dużo odpadów z życia morskiego.

Nadchodzące prace są ogromne, ale ich rezultatem będzie stworzenie lepszej armii na świecie. Kiedy sytuacja polityczna w naszym kraju nasila się z roku na rok, dysponowanie gotowymi do walki siłami zbrojnymi oznacza zachowanie prawa do wolności, życia i samostanowienia. Uratuj kraj

Obejrzyj wideo: Telewizja Republika - KOMBINACJA Z BIEDRONIEM (Październik 2019).