Wróżenie na Nowy Rok 2020

Wróżby w Święta Trzech Króli w sylwestra są uważane za tradycyjne w kulturze słowiańskiej. Praktyka rzucania magii w sylwestra jest zupełnie nowa i narodziła się niedawno. Dlaczego nie spróbować otworzyć zasłony tajnej przyszłości na Nowy Rok 2020.

Wróżby sylwestrowe

Odgadywanie cieni, wnętrzności zwierząt lub krwi baranka ofiarnego wydaje się zbyt nowoczesne dla współczesnego człowieka, dlatego wybierają najbardziej nieszkodliwe i spokojne sposoby przewidywania losu.

Przygotowanie do wróżenia:

 • poważnie podchodź do wróżenia, chyba że jego celem jest rozrywka firmy;
 • dziewczyny tracą włosy;
 • obecni zdejmują pasy, pierścienie, bransoletki, łańcuchy i inne pasy;
 • Uczestnicy z góry formułują najważniejsze pytanie.

Dla firmy

 • Bibliomancja. Jest to nadal aktualne, odpowiednie dla firmy złożonej z kilku osób, gdy jedna zadaje pytanie, a druga nazywa stronę, wiersz i, zgodnie z wcześniej wybraną książką, czyta los. Na zabawę noworoczną odpowiednie są dowolne książki fabularne o łatwej treści, bajki dla dzieci są idealne.
 • Puchary Przygotowuje się 6 przedmiotów i 7 filiżanek: pierścionek, grosz, odrobinę chleba, kostkę rafinowanego cukru, szczyptę soli, cebulę. Włóż je do filiżanek, wlej wodę do siódmej, przykryj serwetkami i wymieszaj. Ci, którzy chcą wziąć udział, są odpowiedni, wybierz jeden. Zgodnie z treścią jasne jest, czego można się spodziewać w nadchodzącym roku: pierścionek - małżeństwo, grosz - zysk, chleb - dobrobyt, cukier - zabawa, sól - smutki, cebula - łzy, woda - stabilność.
 • Małżeństwo Młode dziewczyny często konkurują ze sobą o to, kto byłby wcześniej powołany do małżeństwa. Łatwo to ustalić za pomocą cienkich świec, połówek skorupy orzecha i miski z wodą. Według liczby uczestników biorą świece, wtykają je do muszli, podpalają i pozwalają im płynąć. Czyja świeca wypala się przed kimkolwiek innym, i przygotuj się na przybycie swataczy. Co najgorsze, jeśli skorupa tonie na dnie, tonie, najprawdopodobniej dziewczyna w ogóle się nie ożeni.
 • Ciasto W przypadku nowożeńców lub par, które chcą zdobyć potomstwo, takie wróżenie odbywa się. Na stole ustawia się okrągłe ciasto, mąż i żona otrzymują nóż z drewnianym uchwytem w dłoniach, z zasłoniętymi oczami szalikiem i proszą o podzielenie ich na kawałki. Jeśli dotkniesz centrum ciasta nożem - poczekaj na chłopca, krawędzie - dziewczynę, jeśli tęsknisz - dzieci nie pojawią się w nowym roku.
 • Pierścień Wróżenie odbywa się w towarzystwie młodych niezamężnych dziewcząt, ale z obrączką szczęśliwej żonatej dziewczyny, siostry lub matki. Pierścień jest przywiązany do długiej nici, nieskręcony między dłońmi i obniżony wysoką szklanką wody. Ile razy w rękach dziewczynki pierścień uderzy w ściany naczynia, tylko lata czekają na małżeństwo.

 • Notatki-pragnienia. Przed Nowym Rokiem wszyscy goście są zaproszeni do napisania upragnionego pragnienia na kartce papieru, aby upaść. Kiedy dzwonki zaczynają bić, papiery podpalają się, a popioły wlewa się do kieliszka szampana. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie i na czas - pragnienie na pewno się spełni.

Sam

 • Liczba dzieci W mroźny sylwester szklankę z pierścieniem i wodą wystawia się na parapet na kilka godzin. Przed ucztą bierze się szklankę i bierze się pod uwagę liczbę powstałych nieprawidłowości: guzki to chłopcy, a ubytki to dziewczynki.
 • Łańcuch Po północy, w całkowitej samotności, usuwają łańcuch z szyi, pocierają go, rozgrzewają między dłońmi i rzucają na stół. W jakiej formie przybrały, oceniają następną rzecz: koło - cykliczne kłopoty są przed nami, pasmo - szczęście, węzeł - choroby, trójkąt - szczęście w miłości, łuk - małżeństwo, wąż - oszustwo i zdrada, serce - miłość.
 • Ziarna Na stole kładzie się talerz ryżu, pszenicy, fasoli lub groszku. Pytanie jest wypowiadane na głos lub na głos. Ważne jest, aby odpowiedź jednosylabowa brzmiała „tak” lub „nie”. Lewa ręka zbiera ziarna w dłoni, wlewa do pustego talerza, liczy. Liczba parzysta zapowiada wynik dodatni, nieparzysty - ujemny.
 • Żarówki Gdy jest kilka osób ubiegających się o rękę, dziewczyna bierze tę samą liczbę żarówek tego samego rozmiaru, podpisuje imię lub numer na łusce i kładzie ją w wodzie. Która z żarówek zapuści korzenie szybciej, ten facet poprosi o rękę w przyszłym roku.

 • Królowie Przed pójściem spać w sylwestra niezamężna dziewczyna bierze czterech królów z talii kart, miksuje je bez patrzenia, kładzie je pod poduszkę i w duchu apeluje, by spełnić swoje marzenie o przyszłym oblubieńcu. Rano sprawdza, czy wszystkie karty są takie same. Król, który spoczywa na „koszuli”, będzie panem młodym: szczyt - mąż będzie znacznie starszy od panny młodej; klub - pan młody będzie surowy i twardy; serca - w małżeństwie z nim przyjdzie harmonia i szczęście; tamburyn - pan młody będzie muzykiem lub artystą.

 • Lustro. Najbardziej mistyczne wróżenie nie dotyczy osób o słabym sercu. Karafkę i trzy świece ustawia się przed nimi na stole. Za karafką z wodą zainstalowane jest lustro, na które należy stale patrzeć. Uważa się, że w ten sposób można zobaczyć obraz zwężonego. Najważniejsze w tym momencie, gdy pojawia się zdjęcie, zaczyna mówić „Chur, ja!”, Aby esencja się nie zmaterializowała i nie doprowadzała cię do szaleństwa.

Opowiadanie fortuny

W historii starożytnego świata wróżbici zajmowali się wróżbiarstwem. Dziedzina przewidywań magicznych obejmowała rzeczy, które dziś stały się naukowe, na przykład diagnozy medyczne lub prognozy astronomiczne.

Wraz z przyjęciem chrześcijaństwa wszelkie praktyki okultystyczne i przesądne idee zostały poddane potępieniu, prześladowaniom w kościele. Ale chęć dowiedzenia się choć trochę o własnej przyszłości, skłoniła ciekawych do wymyślenia coraz większej liczby nowych sposobów wróżenia.

W średniowieczu bibliomania była szeroko rozpowszechniona w Rosji i Europie, kiedy książki były używane jako wróżby: księżycowe, kolędowe, grzmotowe, planetarium. Najbardziej znaną w Rosji była „Księga wróżb proroka i cara Salomona”. Metoda polega na tym, że wróżka pojawia się pytanie, otwiera publikację na dowolnej stronie i czyta to, co tam jest napisane. Jednocześnie próbuje zrozumieć „tajne znaczenie” tego, w jaki sposób może on współbrzmieć z jego pytaniem.

Do tego samego typu należą popularne wróżby lub oparte na kole fortuny. Gdy na stronie wyświetlany jest obramowany okrąg z numerami stron lub rozdziałami. Zgadywanie za pomocą ziarna, ziaren piasku lub małych kamyków, próbując uzyskać osobisty znak. Na podstawie tego, gdzie rzuciłeś, gdzie przedmiot się zatrzymał, czytają „los”. W islamie wróżby Koranu są nadal praktykowane w tym stylu.

Znane są prawdziwie słowiańskie metody wróżenia, odwołujące się do naturalnych nieczystych mocy: dziadka, gospodarza, dzikiego pola i bagna wodnego. W późnym średniowieczu wszystkie metody przewidywania zamieniły się w salonową zabawę bogatej szlachty. Ponadto są dziś postrzegane jako młodzieńcza, nieszkodliwa zabawa.

Według zapewnień znających się na czarach najbardziej wiarygodne są prognozy uzyskane w okresach krytycznych. Nowy Rok to właśnie taki moment, aby spróbować zapewnić sobie bogatego ekonomicznego męża, uzupełnienie rodziny lub znaczny wzrost pensji.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas wróżenia jest to, że powinieneś zwracać uwagę tylko na pozytywne prognozy, ale nawet na podstawie złych znaków możesz wyciągać pozytywne wnioski dla siebie.