Film Maleficent 2 - 2020

  • Premiera: 29 maja 2020 r
  • Tytuł oryginalny: Szkodliwy 2
  • Kraj pochodzenia: USA
  • Gatunek: fantasy, przygoda, rodzina
  • Dyrektor: Joaquim Ronning
  • Scenariusz: Linda Wolverton, Noah Harpster, Mika Fitzerman Blue
  • Producent: Duncan Henderson, Joe Roth, Angelina Jolie
  • Obsada: Angelina Jolie, El Fanning, Michelle Pfeiffer, Ed Skrein, Juneau Temple, Harris Dickinson i inni.

Film „Maleficent 2”, który będzie kontynuacją opowieści o śpiącej urodzie, ukaże się na dużych ekranach w 2020 roku. Pierwsza część filmu przyniosła studio filmowe Walta Disneya duży zysk. Przy budżecie 180 milionów USD przychody kasowe przekroczyły 758 milionów USD. To była główna zachęta do stworzenia kontynuacji.

Kiedy odbędzie się premiera

Pomysł stworzenia drugiej części zrodził się w studiu filmowym Walta Disneya w 2015 roku, zaraz po udanej premierze pierwszego filmu. Przez długi czas spowiły ją plotki i przypuszczenia. Mówiono nawet, że strzelanie zostanie odwołane, ponieważ Angelina Jolie nie mogła znaleźć czasu na pracę w filmie w swoim napiętym harmonogramie. W maju 2018 r. Okazało się, że studio filmowe rozpoczęło pracę. Angelina Jolie opublikowała nawet zdjęcia na Instagramie z El Fanning z zestawu.

Pod koniec sierpnia 2018 r. Reżyser Joachim Ronning zamieścił wspólne zdjęcie całej grupy na swojej stronie w sieci społecznościowej i ogłosił, że zdjęcia do filmu „Maleficent 2” zostały zakończone. Po tym podziękował aktorom i ludziom, którzy pracują za sceną, za dobrą pracę. Później ogłoszono datę premiery obrazu.

Wiadomo, że premiera filmu „Maleficent 2” odbędzie się 29 maja 2020 r. Ludzie, którzy lubili pierwszą część, mają nadzieję, że premiera nie zostanie przełożona.

Kontynuacja historii

Przez długi czas fabuła sequela pozostawała nieznana, ale po sfilmowaniu tajemnica kurtyny była otwarta dla publiczności. W drugiej części temat relacji między rogatą wróżką Maleficent i młodą księżniczką Aurorą będzie nadal się rozwijał. Przypomnij sobie, że w pierwszym filmie zła wróżka, chcąc zemsty na swoim ukochanym Stefanie, który ją zdradził, przeklęła księżniczkę. I choć rogata wróżka stała się ucieleśnieniem zła i ciemności, w jej duszy pozostała dobroć i hojność. Przepełniała ją sympatia dla małej dziewczynki, a nawet uratowała ją przed śmiercią.

Wydarzenia w sequelu mają miejsce kilka lat później i przybierają nieoczekiwany obrót. Majątek Stefana przechodzi na młodą księżniczkę Aurorę. Nowo utworzony władca potężnego królestwa stoi przed poważnym problemem - konfrontacją z sąsiednim królestwem, które jest własnością złej królowej Ingrit. Aby odeprzeć sąsiadów, Aurora musi zjednoczyć się z rogatą wróżką żyjącą na Mokradłach. Czy będą w stanie zjednoczyć się, aby wspólnie chronić ziemie przed wkroczeniem sąsiada? Dowiesz się tego podczas oglądania filmu.

Początkowo scenariusz do filmu napisała Linda Wolverton, która pracowała nad pierwszą częścią. Później został przeprojektowany przez Mika Fitzerman-Blue i Noah Harpster. Nie po raz pierwszy scenarzyści współpracują ze sobą; wcześniej pracowali nad serialem telewizyjnym Obvious, który został wprowadzony na świat w 2014 roku.

Kto zagra w filmie

Rola głównej wróżki z Bagnistych Bagien, podobnie jak poprzednio, przypadła Angelinie Jolie. „Maleficent” stał się jednym z najbardziej udanych obrazów w karierze hollywoodzkiej aktorki. Księżniczka Aurora również pozostała niezmieniona, grała ją El Fanning. 20-letnia aktorka z powodzeniem występowała w wielu filmach i serialach, otrzymała międzynarodowe nagrody. Piękna blondynka El dobrze sobie radzi z rolą młodego władcy.

Księżniczka będzie musiała zmierzyć się z Queen Ingrit, graną przez Michelle Pfeiffer. Amerykańska aktorka trzykrotnie była nominowana do Oscara, otrzymała Złotego Globu, Emmy itp. Jest znana publiczności dzięki serialowi Simpsonowie, filmom Niebezpieczne myśli, Białemu oleandrowi itp.

Jedną z ról złoczyńców powierzono Edowi Skreinowi, który zagrał w filmie „Deadpool” i serialu „Gra o tron”. Na planie był także Chiwetel Ejiofor, jednak nie wiadomo jeszcze, jaką rolę grał. Niektóre źródła twierdzą, że aktor zostanie nowym kochankiem wróżki z rogami. Ejiofor jest znany z filmów „Marsjański”, „Doktor Strange” i innych filmów. Był nominowany do Oscara, otrzymał nagrodę Emmy.

Aktorzy z pierwszej części wrócili do filmu „Maleficent 2” w 2020 r., W szczególności Sam Riley, który grał wrona Diavala, a także Imelda Staunton, Świątynia Juneau, Leslie Manville w roli wróżek.

Kto dostał krzesło dyrektora

Joachim Ronning został mianowany dyrektorem kontynuacji Walta Disneya. Wcześniej współpracował już z firmą filmową, ponieważ kręcił film „Piraci z Karaibów”. Najlepsze dzieło Ronninga to obraz „Kon-Tiki”, który został wydany w 2012 roku. Reżyserował także Bandits, Mark Polo, Day One i inne filmy.

Kontynuacja w stylu fantasy zapowiada się imponująco, ponieważ prawdziwi profesjonaliści będą pracować nad kreacją. Na przykład artysta Patrick Tatopoulos, który wcześniej pracował nad słynnymi filmami „Dzień Niepodległości”, „Jestem robotem” itp., Pracuje nad tym obrazem.

Opinie widzów i ekspertów na temat filmu „Maleficent 2”, który zostanie wydany w 2020 roku, są mieszane. Z jednej strony pierwsza część miała logiczny wniosek, więc nie było potrzeby filmowania kontynuacji. Z drugiej strony pierwszy film odniósł sukces, więc kontynuacja może przynieść twórcom duży zysk. To, czy zdjęcie spełni oczekiwania publiczności, stanie się znane po premierze.

Przypomnij sobie, o czym była pierwsza część: Zwyczajny zwiastun filmu

Obejrzyj wideo: MALEFICENT 2: MISTRESS OF EVIL Official Trailer #2 2019 Angelina Jolie, Disney Movie HD (Październik 2019).