Dzień perfum w 2020 roku

Wierzący doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaka liczba Duchów będzie w 2020 roku, ponieważ jest to jedno z największych i najbardziej szanowanych świąt prawosławnych. I choć pojawiło się wiele wieków temu, tradycje i zwyczaje przetrwały do ​​dziś. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie i są bardzo szanowane, szczególnie w małych miasteczkach i wioskach.

Kiedy obchodzony

Dzień duchów lub dzień Ducha Świętego jest włączony w święta Wielkanocy. Należą do nich święta, które są w jakiś sposób związane z Wielkanocą, Zmartwychwstaniem i Wniebowstąpieniem Pana. W związku z tym nie ma ustalonej daty.

Według kanoników kościelnych obchodzony jest w 51. dzień po Wielkanocy lub w poniedziałek po Trójcy Świętej. Aby samodzielnie obliczyć, kiedy nastąpi Dzień Duchów, wystarczy znać datę obchodów Wielkanocy. W takim przypadku musisz liczyć 7 tygodni i zobaczyć, która data przypada w następny poniedziałek.

W 2020 r. Dzień Duchów przypada 8 czerwca, ponieważ prawosławni chrześcijanie będą świętować Trójcę Świętą 7 czerwca.

Historia

Święto zaczyna się w czasach starożytnych, kiedy żyli apostołowie. Jest poświęcony zstąpieniu Ducha Świętego na ziemię naśladowcom Jezusa Chrystusa w 50 dzień po Świętym Zmartwychwstaniu Chrystusa. Na prośbę Mistrza apostołowie zebrali się w komnacie Syjonu na wspólnej modlitwie. Nagle niebo wybuchło, a jasny płomień poświęcił ziemię. Języki ognia nie paliły naśladowców Chrystusa, lecz wypełniały ich od wewnątrz. Uważa się, że w postaci płomienia Duch Święty zstąpił na ziemię.

Po tym zdarzeniu Pan dał apostołom wyjątkową okazję mówienia różnymi językami, aby mogli nieść wiarę i oświecenie masom we wszystkich narodach i krajach. Ponadto uczniowie Chrystusa zaczęli uzdrawiać ludzi z chorób i dokonywać innych cudów. Wierzący zaczęli świętować zstąpienie Ducha Świętego i ta tradycja przetrwała do dziś.

Tradycje i zwyczaje

Kościół i pogańskie korzenie były ściśle powiązane ze sobą w dniu Ducha Świętego. Przed przyjęciem chrześcijaństwa w tym dniu w Rosji obchodzono narodziny ziemi. I choć pojawiły się nowe zwyczaje, pozostały pogańskie tradycje i rytuały. Tego dnia kobiety zawsze wychodziły na pole, wszędzie układały pożywienie i posypały je ziemią. Kadrowali więc ziemię, aby dać dobre plony.

Poranek wierzących koniecznie zaczyna się od modlitwy i pójścia do kościoła. W Dzień Duchów chrześcijanie wychwalają Pana, Jego Syna i Ducha Świętego. Śpiewają pieśni uwielbienia i modlą się za krewnych, którzy żyją i wyjechali do innego świata. Po przebudzeniu muszą umyć się świętą wodą i spryskać nią dom, aby oczyścić siebie i swoje domy ze złych duchów.

Brzoza - główny symbol wakacji

Po nabożeństwie wierni niosą do domu konsekrowane gałęzie brzozy. Jest to jedna z najstarszych tradycji Ducha dnia, która będzie kontynuowana w 2020 roku. Zwykle przyniesione gałęzie są umieszczane w pobliżu ikon. Uważa się, że dusze zmarłych siedzą na nich, które latają, aby odwiedzić krewnych na wakacjach.

Czasami są ułożone w całym domu - w pobliżu drzwi i parapetów, aby chronić obudowę przed złem. Jeśli ktoś jest chory w domu, gałęzie są spalane, a pacjent jest fumigowany dymem, aby usunąć z niego chorobę, lub przygotowuje wywar i pije chorego.

Ciekawe! Uważa się, że w Duchach dnia zioła lecznicze zyskują niesamowitą moc leczniczą, dlatego są zbierane i zbierane na przyszłość. Aby to zrobić, należy je suszyć w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Pamięć o zmarłych

W Dniu Ducha wierzący szanują pamięć zmarłych krewnych. Zrób to tak:

  1. Na cmentarzu są świeże kwiaty i gałęzie brzozy z kościoła, które są umieszczone na krzyżach.
  2. Zapal świece na grobach.
  3. Modlą się za dusze zmarłych w świątyni, w domu lub na cmentarzu.
  4. Zapalają świece dla odpoczynku duszy w kościele.

Tego dnia w wielu kościołach odprawiana jest modlitwa za dusze ludzi, którzy zmarli w obcym kraju lub zostali pochowani bez pogrzebu księdza.

Co jest zabronione?

Wiedząc, ile Duchów jest w 2020 roku, będziesz w stanie właściwie zaplanować swój czas i porzucić rzeczy, które są zabronione. W te święta nie można wykonać następujących czynności:

  1. Wykop, poluzuj lub w inny sposób uprawiaj ziemię. Warto porzucić każdą pracę w ogrodzie lub w ogrodzie. Nie możesz nawet wbijać kołków, aby nie rozgniewać ziemi.
  2. Zamiatać dom. W przeciwnym razie możesz zmieść całą radość i dobrobyt rodziny.
  3. Wykonuj jakąkolwiek pracę fizyczną w domu lub na dziedzińcu - myj, siekaj, koś itp. Ten dzień należy poświęcić odpoczynkowi i modlitwom, żałować i oczyścić duszę z grzechów.
  4. Kłótnia i kłótnia. Większość księży zgadza się, że praca nie jest tak strasznym grzechem jak kłótnia.

Kobiety mogą przygotować świąteczny posiłek dla domu. Możesz podać dowolne gadżety na stole. W tym względzie nie ma żadnych zakazów. Podczas modlitwy przed jedzeniem członkowie rodziny zawsze pamiętają zmarłych. Czczą więc swoją pamięć.

Obejrzyj wideo: Radzka TRENDY jesień zima 201920 (Październik 2019).