Batgirl - seria 2020

  • Światowa premiera: 2020 rok
  • Kraj pochodzenia: USA
  • Gatunek: thriller / przygoda / thriller
  • Produkcja: DC Entertainment
  • Producent: Greg Berlanti
  • Liczba odcinków: 13

Światowej sławy studio Warner Bros rozpoczyna prace nad nową serią o kultowej bohaterce komiksowej - Batgirl („Batgirl”). Jednak, jak oczekiwano wcześniej, serial o nowej superbohaterce zostanie pokazany na małych ekranach, ponieważ najwyraźniej myszka nie dotarła jeszcze do masowej publiczności. Wydanie kolejnej serii będzie zaplanowane na początek 2020 roku.

DC przygotowuje serial o Batgirl

Usługa przesyłania strumieniowego DC Universe była poważnie zainteresowana klonowaniem postaci, które były całkowicie ubrane w lateks i nosiły groźne maski. Batman, Stargerl, Metropolis są już w przeszłości - nikogo nie zaskoczysz. Dlatego musisz fantazjować, aby w jakiś sposób zwabić odbiorców nową historią o superbohaterach i zebrać miliony dolarów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy intensywnie rozmawiano o nowym bestsellerze telewizyjnym, historii zamaskowanej kobiety o imieniu Batgerle.

Plotka głosi, że na początku 2019 r. Rozpocznie się filmowanie zabójcy, pełnego iskrzącego humoru i okrucieństwa serialu o kobiecie w szlafroku myszy, który doprowadzi DC do nieznanej wysokości popularności.

Wiadomo już, że zdjęcia do sezonu pilotażowego rozpoczną się w lutym i potrwają nieco ponad rok. Jak dotąd to wszystko, co można powiedzieć o tym projekcie. Obsada i załoga nie zostały jeszcze określone. Siedziba dyrektora jest również pusta. Nie wiadomo także, kto napisze scenariusz o dziewczynie z komiksu. Ale przynajmniej to nie Joss Whedon, który opuścił projekt. Ale wcześniej Batgirl przewidywała solową „karierę”, mówili o tym, że niedługo zostanie wydany obiecujący film o zamaskowanej dziewczynie. Jednak wszystkie plany zostały zmieszane przez Whedona, gdy nagle zrezygnował, a Batgirl pozostała bez rodzica.

Producentami prawdopodobnie będą Greg Berlanti, który już zna się na świecie DC, w szczególności pracował przy projektach „Titans”, „Stargerl” i „Doom Patrol” oraz Melissa Rosenberg. Nawiasem mówiąc, ten ostatni zakończył stosunki z Marvel Television i dołączył do Warner Bros. Prawdopodobnie kobieta jako showrunnerka nie była tu bez powodu: Melissa ma już wystarczające doświadczenie w rozwijaniu postaci kobiecych bohaterek. Dlatego łatwiej będzie jej niż nikomu pracować z postacią Batgirl.

Fabuła narysowanego komiksu przejdzie na duży ekran

Pierwsza historia o dziewczynie w szatach nietoperzy została opublikowana w 1961 roku. Ale potem historia dziewczyny - superbohaterki wydawała się mało obiecująca i bezpiecznie o niej zapomniana. Batgerl znalazł nowe życie dopiero w 2000 roku, a imiona tych, którzy nosili maski myszy, ciągle się zmieniały. Jednak esencja fabuły nie uległa zmianie: chociaż wszystkie kobiety miały inne życie, walczyły z najbardziej niebezpiecznymi wrogami mrocznego Gotham. Wszyscy byli seksowni i agresywni, uwielbiali przebierać się w czarno-czerwony lateks.

Czym dokładnie będzie seria - wciąż nie wiadomo. Czy pojawią się wcześniej opisane historie, czy pojawią się nowe ekscytujące przygody - czas pokaże, ale na razie powinniśmy zwlekać w oczekiwaniu na premierę serii, której prezentacja będzie musiała poczekać do 2020 roku.

Kto będzie Batgirl w serii

Maskę Batgirl nosiło kilka postaci, które były obdarzone swoją biografią. 5 kobiet z trudnym losem postanowiło kiedyś założyć maskę i rozpocząć wojnę z niesprawiedliwością, zabijając tu i tam najgroźniejszych przestępców. W różnych latach pod pseudonimem Batgerl ukrywała się Helena Bertinnelli, Cassandra Kane, Stephanie Brown i Tara West. Jednak Barbara Gordon, osierocona dziewczyna, nad którą opiekował się porucznik James James Gordon, stała się ulubienicą DC.

Dorastając Barbara stała się fanem Batmana. Zrobiła się taka sama jak jego kostium superbohatera i zaczęła ratować ludzi. Później Batman zaprosił ją, by stała się członkiem zwartej drużyny bojowników o sprawiedliwość. Spała z przestępców niewinnymi ludźmi, dopóki nie została sparaliżowana z powodu kuli, którą wystrzelił w nią Joker. Ale nawet stała się niepełnosprawna, dziewczyna nie porzuciła pomysłu pomocy mieszkańcom swojego miasta. Pomagała Batmanowi i jego towarzyszom broni włamać się do systemów komputerowych, kierować superbohaterami na krótkofalówkę i zbierać wszystkie potrzebne informacje za pośrednictwem sieci.

Ta dziewczyna w stroju nietoperza tak lubiła miłośników komiksów, że autorzy postanowili ją „wyleczyć” i zostawić jako jedyną Batgerle.

Ewolucja Barbary Gordon jako Batgerle: wideo

Najwyraźniej to Barbara Gordon stanie się główną postacią nowo powstałej serii.

A propos! W maju 2011 r. Barbara Gordon zajęła 17 miejsce w wersji IGN „Stu najlepszych postaci z komiksów wszechczasów” (amerykańska strona z wiadomościami i informacjami na temat gier komputerowych, programów telewizyjnych i filmów).

Obejrzyj wideo: BATWOMAN Trailer #1 NEW 2019 DC Superhero Series HD (Październik 2019).