Bathyscaphe - film 2020

  • Światowa premiera: 2020
  • Premiera w Rosji: 2020
  • Kraj produkcji: Rosja, USA
  • Gatunek: dramat, thriller, film katastroficzny
  • Dyrektor: Alexander Tarasov

W 2020 roku ma się ukazać film „Bathyscaphe” o nurkowaniu w głębinach morskich, tajemnicach wojskowych i ludzkim heroizmie. Na miłośników opowieści o podwodnym świecie z niecierpliwością czekają premiery tego zdjęcia, ponieważ będzie wiele odcinków ukazujących przerażającą, ale tak ponętną głębię.

Działka

Ponieważ jest to film katastroficzny, który nazywa się „Bathyscaphe”, z wyprzedzeniem staje się jasne, o czym będzie fabuła. Zaczynają się akcje, że amerykańska baza morska wysyła bateryjną Bester, by uratować rozbitą łódź podwodną. Na pokładzie znajduje się broń nuklearna, więc nie można dopuścić do nagłej eksplozji. Z tego samego powodu operacja odbywa się pod nagłówkiem „ściśle tajne”.

Statek Bestera dociera do celu, a amerykański batyskap nurkuje na głębokość kilometra, gdzie leży łódź podwodna. Zadanie komplikuje fakt, że na pokładzie zatopionej łodzi podwodnej znajdują się ludzie, których również trzeba uratować. Nie mogą wydostać się sami, ponieważ kapsuła ratunkowa jest szczelnie zablokowana przez rafy. Ekipa ratownicza batyskafów ma trudne zadanie: przebić się przez kadłub łodzi podwodnej i załadować marynarzy na Bestera.

Wszystko mogłoby zakończyć się bezpiecznie, gdyby nie trójkąt miłosny między uroczym pracownikiem Bathyscaphe, dowódcą i głównym inżynierem. Wyjaśnienie relacji między mężczyznami prowadzi do poważnej kłótni i walki, w wyniku której elektronika Bestera zostaje wyłączona, a teraz załoga statku ratunkowego również potrzebuje pomocy. Co więcej, potrzebują go pilnie, ponieważ dopływ tlenu wystarcza tylko na kilka godzin.

Na szczęście w pobliżu dryfuje rosyjski okręt wojenny. Amerykanie nie mają innego wyjścia, jak poprosić ich o pomoc. Rosjanie ich spotykają, decydując się na wypróbowanie nowego pojazdu głębinowego Mir, analogu nowoczesnych batyskapów. Zespół rosyjskich żeglarzy przyjmuje wyzwanie i nurkuje na głębokość kilometra, aby ratować ludzi.

Zainteresowanie filmem

Wielu widzów, słysząc, że film „Bathyscaphe” zostanie wydany w 2020 roku, zaczyna myśleć, że jest poświęcony 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Ale pierwszy prototyp batyskaf został stworzony w 1957 roku przez Jacquesa Yvesa Cousteau. Pełne zanurzenie przeprowadzono po raz pierwszy dopiero w 1974 roku. Tak więc wydarzenia w filmie „Bathyscaphe” odbędą się mniej więcej dzisiaj. Ciekawie będzie spojrzeć na życie współczesnych okrętów podwodnych.

Krytycy przewidują sukces filmu, ponieważ spełnia on 3 kryteria. Po pierwsze, jest to katastrofa, a widz lubi łaskotać nerwy, martwiąc się o uratowanie bohaterów i świata (nie zapominaj, że zdjęcie dotyczy także broni nuklearnej). Po drugie, jest to wspólne dzieło rosyjskiego i amerykańskiego przemysłu filmowego, a biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na świecie, interesujące będzie spojrzenie na to, co się wydarzyło. Po trzecie, jest to film o nieznanym. Publiczność lubi filmy o tajemniczym kosmosie i tajemniczej głębi, ponieważ nie wszyscy są w stanie zobaczyć, co się tam dzieje.

Sądząc po zwiastunie, który pokazuje znaczną część fabuły, większość zdjęć została już ukończona. A z podwodnego piękna zapiera dech w piersiach. Powolny ruch pojazdów głębinowych, ciemność, cisza i cisza głębi - to bardzo spektakularne.

Ekipa filmowa

Młody reżyser filmu „Bathyscaphe” Alexander Tarasov ma skromne portfolio: tylko 2 filmy krótkometrażowe. Kręcenie po nich filmu katastrofy nie jest łatwe, ale dodaje intryg. Sądząc po zwiastunie, okazuje się, że jest to coś fascynującego i oryginalnego. Dlatego Tarasow może już klaskać zaocznie. Lista aktorów, którzy wzięli udział w filmie „Bathyscaphe”, nie jest jeszcze dostępna. Uważni widzowie mogą rozpoznać tylko kogoś w zwiastunie.

Zanurzenie zawsze stanowi ryzyko. Głębokie nurkowanie stanowi ogromne ryzyko. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, ale nie zawsze jest możliwe utrzymanie sytuacji pod kontrolą. A jeśli jesteś także dowódcą i ponosisz odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale także za setki nieznajomych, musisz podejmować decyzje jasno i szybko. Musisz także poradzić sobie z emocjami związanymi z dramatem miłosnym. Zastanawiam się, jak postacie poradzą sobie i czy mogą wydostać się z zatopionego Bathyscaphe.

Inne filmy o podwodnej przestrzeni

Piękno podwodnych głębin nie pozostawiło obojętnym innych reżyserów, którzy postanowili kręcić o tym filmy. Niedawno wydana fantasy Meg: The Monster of Depth (2018) również częściowo poruszyła ten temat. I choć fabuła oparta była na konfrontacji mężczyzny z 23-metrowym rekinem, prawie wszystkie działania mają miejsce na pokładzie zatopionego batyskafa. Filmowanie odbywało się zarówno na otwartej wodzie, jak i w specjalnych zbiornikach, ale aktorzy mieli trudności: nurkowali i pływali, pływali i nurkowali. I zawsze był zespół nurków i zespół lekarzy. Kręcenie filmu „Bathyscaphe” również jest obarczone trudnościami, więc data premiery jest ustalona tylko na 2020 rok. To wymaga dużo pracy.

Jeśli mówimy o głębi, przypominam sobie kolejny rosyjski film „72 metry” (2004). Nie ma mowy o batyskapie: okręty podwodne zostały uwięzione, gdy ich okręt podwodny Slavyanka utonął w wyniku wybuchu. Statek stopniowo powodzi, żeglarze umierają jeden po drugim. Ekscytujący dramat z otwartym zakończeniem. W filmie „Bathyscaphe” pojawią się również sceny zatopienia przedziałów, ale dzięki bardziej rozwiniętym efektom specjalnym powinno się okazać bardzo spektakularne.

Zwiastun filmu Bathyscaphe 2020: wideo

Obejrzyj wideo: Underwater Trailer #1 2020. Movieclips Trailers (Październik 2019).