Dzień Pielęgniarki 2020

Jeśli wśród znajomych i znajomych są pracownicy medyczni, warto pamiętać o dacie pielęgniarek w 2020 r., Ponieważ jest to doskonała okazja, by pogratulować ludziom, którzy strzegą naszego zdrowia.

Pielęgniarki i pielęgniarki są naprawdę niezastąpionymi specjalistami, na których barkach często spoczywa opieka nad chorymi oraz odpowiedzialność za dokładne i prawidłowe wdrożenie zaleceń lekarza.

Jednak w 2020 r., Jak poprzednio, będziemy pogratulować pracownikom służby zdrowia 12 maja (wtorek). Według kalendarza produkcji na 2020 rok ten dzień będzie dniem wolnym.

Zawód pielęgniarki

Naukowcy, którzy badali pochodzenie różnych zawodów, uważają, że pierwsze pielęgniarki pojawiły się w 1853 roku. To wtedy angielski działacz Florence Nightingale założył pierwszą organizację „Siostry Miłosierdzia”, która mogła obejmować kobiety, które chciały pomóc rannym i opiekować się żołnierzami w okresie rehabilitacji po poważnych obrażeniach.

Warto zauważyć, że kobiety różnych klas przyłączyły się do sióstr. Byli wśród nich arystokraci, prości chłopi i mniszki. Oczywiście żadna z kobiet, które poparły ideę Florence Nightingale, nie miała wykształcenia medycznego. Szybko jednak przyswoili sobie niezbędną wiedzę od lekarzy, z którymi ściśle współpracowali, i wykonali świetną robotę z obowiązkami nałożonymi na ich ramiona, dzięki prawdziwie kobiecej zdolności do empatii i opieki nad sąsiadem, który potrzebuje pomocy.

Już po krótkim czasie „siostry miłosierdzia” nie tylko opiekowały się chorymi, ale także pomagały lekarzom w skomplikowanych procedurach medycznych, a nawet operacjach. Stali się niezbędnymi pomocnikami, choć minęło wiele czasu od momentu powstania pierwszej grupy aż do uznania zawodu. A dzisiaj, będąc zainteresowanym pytaniem o datę, w którą obchodzony jest Dzień Pielęgniarek w 2020 r., Warto pamiętać o wyczynach, jakie wykonały pierwsze „siostry miłosierdzia”.

W 1899 r. Powstała Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (ICN). Organizacja nadal działa, z milionami wysoko wykwalifikowanych pracowników na całym świecie. Oczywiście w XXI wieku zawód ten nie jest już traktowany wyłącznie jako kobieta, a wśród młodszych pracowników medycznych jest dość wielu przedstawicieli mężczyzn, którzy również zarządzają swoimi obowiązkami, pomagając ludziom w najtrudniejszych momentach życia.

Wakacyjna historia

Pielęgniarki otrzymały osobiste wakacje prawie 70 lat po utworzeniu pierwszej grupy pod kierownictwem Florence Nightingale. W 1974 r. Przedstawiciele podobnych organizacji ze 141 krajów świata spotkali się po raz pierwszy w radzie, aby omówić szereg ważnych kwestii, w tym propozycję ustanowienia wakacji zawodowych.

Odpowiedź na pytanie o datę, w którą warto obchodzić Dzień Pielęgniarstwa, została szybko znaleziona - urodziny założyciela pierwszej organizacji wolontariackiej F. Knightingale zostały wybrane na specjalną datę, aw 2020 r., Podobnie jak prawie 50 lat temu, dzień ten obchodzony jest 12 maja.

Dzień pielęgniarki w Rosji

Świętę oficjalnie obchodzimy od 1993 roku, chociaż sam zawód istniał jeszcze w czasach Piotra I.

W tym dniu tradycyjnie odbywają się imprezy poświęcone zagadnieniom związanym z działalnością zawodową pielęgniarek: konferencje, okrągłe stoły, różne spotkania i kursy mistrzowskie. Przedstawiciele tego zawodu otrzymują szeroką gamę prezentów, od słodyczy i kwiatów po kreatywne pamiątki tematyczne, a nawet drogie prezenty w wdzięczności za opiekę w trudnym momencie.

Medal Florence Nightingale

Ustanowił medal w 1912 r. Jest to najwyższa nagroda, jaką pielęgniarka lub pielęgniarka może przyznać w dowolnym kraju. Medal przyznawany jest za szczególne zasługi w ratowaniu chorych lub rannych oraz nieograniczone poświęcenie się ich sprawie.

Dawno, dawno temu medale były przyznawane siostrom miłosierdzia, które uratowały życie rannym w punktach konfliktu zbrojnego, ale dziś ratownik medyczny w zwykłym szpitalu może również otrzymać nagrodę.

Nominacja uczestników odbywa się dwa razy w roku, a zwycięzca zostaje ogłoszony w dniu pielęgniarki, 12 maja.

Teraz, gdy zostaniesz zapytany, jaką datę Dzień Pielęgniarki obchodzimy w 2020 roku, możesz nie tylko podać datę, ale także powiedzieć wiele interesujących faktów na temat tego święta.

Inne ważne daty

Oprócz Dnia Pielęgniarki pracownicy medyczni w Rosji świętują inne święta:

Wakacje

Data

Dzień opieki zdrowotnej

trzecia niedziela czerwca

w 2020 r. jest to 21.06.20

Dzień lekarza

Pierwszy poniedziałek października

w 2020 r. jest to 05.10.20

Dzień Dentysty

09.02.20

Dzień pracowników karetki pogotowia

28.04.20

Dzień położnych

05.05.20

Dzień Traumatologa

20.05.20

Dzień Otolaryngologa (ENT)

29.09.20

Dzień Anestezjologa

16.10.20

Prawosławny dzień lekarza weterynarii

31.08.20

Obejrzyj wideo: Bałagan w szpitalu. Pielęgniarki mają dość! (Październik 2019).