Czy jednolity egzamin państwowy zostanie zniesiony w 2020 r

W oczekiwaniu na kolejną firmę typu start-up absolwenci zadają to samo pytanie - czy USE zostanie anulowane w 2020 roku, dlatego postanowiliśmy bardziej szczegółowo zbadać, czy nastąpi odwołanie w tym roku akademickim i co rząd i Ministerstwo Edukacji mówią o podobnej perspektywie.

Przede wszystkim spieszymy zdenerwować tych, którzy wciąż mieli nadzieję, że będą w stanie uniknąć zdania jednolitego egzaminu państwowego, ponieważ w roku akademickim 2019-2020 ta forma kontroli jakości wiedzy zostanie zachowana, a certyfikat USE pozostanie warunkiem wstępnym do wejścia na rosyjskie uniwersytety.

Dlaczego miliony ludzi co roku zadają to samo pytanie? I dlaczego rząd nie czyni ustępstw, jeśli ludzie nie lubią GIA i wszystkiego, co się z tym wiąże? Szukajmy prawdy.

Warunki wstępne do zniesienia egzaminu

Nie ma dymu bez ognia. Mówię, że anulowanie USE jest jednak możliwe już od dawna, a sezon szkolny 2019-2020 nie był wyjątkiem.

Fakt, że system egzaminacyjny nie jest doskonały, wielu otwarcie mówi. Przeciwnikami tej formy certyfikacji końcowej są nie tylko rodzice i studenci, których pozycja jest dość jasna, ale także przedstawiciele sektora edukacji: nauczyciele i pracownicy wiodących uniwersytetów w kraju.

W obronie swojego stanowiska zwolennicy zniesienia egzaminu przytaczają następujące argumenty:

 1. W klasie kończącej proces uczenia się po prostu zamienia się w „przeciąganie” absolwentów na niezbędne przedmioty egzaminacyjne.
 2. Uczniowie placówek oświatowych w dużych miastach i poza ich granicami są w nierównych warunkach, chociaż pod koniec szkolenia muszą poradzić sobie z tymi samymi zadaniami.
 3. Wynik egzaminu zależy od wielu czynników i bardzo często jest tendencyjny w stosunku do konkretnego dziecka, co pozbawia go możliwości dalszej edukacji na uniwersytecie.
 4. Większość 11-klasistów przechodzi ogromny stres, przygotowując się do egzaminów oraz w momencie natychmiastowego zdania egzaminu.
 5. Istnieją techniki, które pozwalają ci poradzić sobie z zadaniami egzaminu, bez dokładnego przeszkolenia w temacie, z którego często zaniedbywani uczniowie starają się skorzystać.

Faceci, którzy mieli już do czynienia z maszyną „Unified State Exam”, oskarżają ekspertów o zaniżanie punktów. Wielu twierdzi również, że dziś wybór uniwersytetu ze świadomego wyboru osoby zamienił się w banalny wybór miejsc, w których będzie wystarczająca liczba punktów uzyskanych zgodnie z wynikami egzaminu. W rezultacie człowiek nie idzie tam, gdzie naprawdę chciałby się uczyć, ale zajmuje miejsce w zupełnie nieciekawej, być może dla niego, branży, z którą nie połączy swojego życia w przyszłości.

Liczba przeciwników egzaminu stopniowo rośnie. Oczekiwane innowacje oczywiście przyczynią się do tego, ponieważ większość uczniów obawia się konieczności podjęcia 4 obowiązkowych przedmiotów jednocześnie.

Stanowisko prezydenta

Opinia Władimira Putina jest jasna i niezniszczalna - nastąpi USE 2020! Prezydent, jak większość zwolenników egzaminu, uważa, że ​​tylko w ten sposób można rozwiązać trzy główne problemy sfery edukacyjnej:

 1. Popraw nauczanie przedmiotów.
 2. Zachęć uczniów, aby byli bardziej odpowiedzialni za proces uczenia się.
 3. Aby wybrać najbardziej zdolnych kandydatów na uniwersytetach w kraju.

Władimir Putin uważa, że ​​system jednolitego egzaminu państwowego wyeliminował korupcję na uniwersytetach w kraju i wyrównał szanse na przyjęcie studentów uniwersytetów z prowincji i dużych miast na uniwersytety. Głównym zadaniem jest przygotowanie się do egzaminu i opanowanie przedmiotu na odpowiednim poziomie.

Ale co robić dla dzieci, których przedmiot nie jest nauczany „na odpowiednim poziomie” z powodu niskich kwalifikacji nauczyciela lub braku wykwalifikowanego specjalisty w szkole (a takie sytuacje nie są rzadkie w wioskach). Wszystko zależy od rodziców i ich gotowości do inwestowania pieniędzy i czasu w przyszłość syna lub córki. Praktyka pokazuje, że przywództwo w zakresie skuteczności egzaminu pozostanie bez wątpienia w elitarnych instytucjach edukacyjnych o dużych rozmiarach. Chociaż całkiem spora liczba naprawdę inteligentnych facetów z prowincji co roku z powodzeniem wchodzi na uniwersytety, uzyskując dość wysokie wyniki na egzaminie.

Stanowisko Ministerstwa

W 2019 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki zreorganizowało się, w wyniku czego powstały dwa nowe departamenty:

 • Ministerstwo Edukacji;
 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W rzeczywistości pytanie „czy USE zostanie zniesione w 2020 r.” Należy skierować do Olgi Vasilyeva, jako szefa Ministerstwa Edukacji odpowiedzialnego za kształcenie ogólne ogólne i średnie.

Z licznych przemówień Wasilijewa jej stanowisko, podobnie jak oficjalne stanowisko Ministerstwa, jest bardziej niż jasne - USE to skuteczny system sprawdzania jakości wiedzy i nikt go nie anuluje.

Co więcej, już w 2020 r. Wszyscy zainteresowani tym, czy USE zostanie anulowane, otrzymają wiadomości - egzaminy nie tylko nie zostaną zniesione, ale zwiększą ich liczbę. W najbliższych latach planowane jest dodanie do listy przedmiotów obowiązkowych:

 • Język angielski
 • historia.

Planują wprowadzić angielski w wymaganej liczbie języków, ponieważ dziś każdy specjalista, niezależnie od branży, musi mówić w języku międzynarodowym, aby komunikować się z pracodawcami, zagranicznymi pracownikami firmy, partnerami, sponsorami lub klientami.

Kwestia historii jest jeszcze bardziej dotkliwa, ponieważ ministerstwo uważa za niedopuszczalne, że wielu absolwentów nie jest w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania dotyczące historii Rosji. Wiedząc, że przedmiotu nie należy zdawać na egzaminie, uczniowie szkół średnich często są pozbawieni skrupułów co do jego nauki, w wyniku czego uzupełniają armię ludzi, którzy nie znają własnej historii.

Wniosek

Na podstawie informacji przedstawionych w materiale pytanie, czy USE zostanie anulowane w 2020 r., Można uznać za zamknięte. Grudniowy esej i sam egzamin będą i będą odbywać się przez Państwową Administrację Lotniczą, jak zawsze w trzech etapach: wstępne, główne i wrześniowe.

Jakie innowacje i zmiany zostaną wprowadzone w roku akademickim 2019-2020, jako pierwsi powiadomimy Cię na stronach portalu informacyjnego. Również aktualne informacje o nadchodzącym USE i USE w 2020 roku można również znaleźć na stronach oficjalnej strony FIPI.

Obejrzyj wideo: Egzaminy na uprawnienia budowlane (Październik 2019).