Nowy rok 2020 na Malediwach

Malediwy na Nowy Rok 2020 to marzenie miłośników ciepłego słońca, śnieżnobiałych plaż i egzotycznych owoców. Słynny archipelag na Oceanie Indyjskim co roku przyjmuje kilka milionów turystów, ale ich największy napływ obserwuje się podczas świąt Bożego Narodzenia. Większość podróżnych to Europejczycy i mieszkańcy byłego Związku Radzieckiego, którzy chcą uciec przed mroźną zimą, hałasem miast, zgiełkiem Nowego Roku. Malediwy mają wszystko dla dobrego wypoczynku, od wygodnych bungalowów po wyjątkowe rozrywki.

Funkcje klimatyczne

Pogoda na Malediwach w styczniu 2020 r. Zadowoli jasne słońce, brak upalnego ciepła i wysokich fal. W porze suchej na archipelagu panują północno-wschodnie monsuny, które przynoszą ze sobą bezchmurną pogodę. Średnia temperatura w ciągu dnia waha się między 28-32 ºС. W nocy bryza oceanu chłodzi wyspy, gdy termometr spada do 20-25 ° C.

Styczeń to najlepszy sezon na pływanie. Temperatura wody osiąga 26–28 ºС, natomiast z powodu braku silnych wiatrów fale na obszarach przybrzeżnych są całkowicie nieobecne. Charakterystyczną cechą Malediwów jest czysta szmaragdowa woda, która pozwala zobaczyć dno na głębokości kilku metrów. Opady na Malediwach w styczniu spadają głównie w nocy (stawka miesięczna nie przekracza 70-80 mm), ale rano gleba wysycha, a plaże są gotowe na przyjęcie turystów.

Opcje wypoczynku

Wakacje na Malediwach w styczniu 2020 r. Będą ciekawe i pełne wrażeń. Wśród głównych atrakcji dla turystów w styczniu zwracamy uwagę:

  • wędkarstwo;
  • nurkowanie
  • karmienie płaszczek;
  • wycieczki statkiem;
  • Procedury SPA, masaż;
  • jazda na nartach wodnych

Fani zwiedzania mogą udać się do Male - stolicy archipelagu. W mieście mieszka nieco ponad 140 tysięcy ludzi, ale ze względu na wąskie uliczki i obfitość transportu sprawia wrażenie prawdziwej metropolii. Ponieważ islam jest praktykowany na Malediwach, wybitny Piątek Meczet został wzniesiony w Male. Oprócz niej w mieście można zobaczyć Pałac Prezydencki, nasyp, park, gmach sądu i port. Zakupy w lokalnych centrach handlowych, gdzie każdy turysta jest mile widziany jako krewny, urozmaica ich pobyt w stolicy i pozwala na zakup ekskluzywnych towarów za rozsądną cenę.

Wynajem mieszkań

Wiele firm oferuje wycieczki na Malediwy na Nowy Rok 2020 z zakwaterowaniem w hotelu. Na archipelagu nie znajdziesz typowych kompleksów hotelowych o kilku piętrach ze wspólnym salonem, basenem, restauracją. W przeważającej części są to oddzielne bungalowy położone w pewnej odległości od siebie i połączone siecią ścieżek. Domy są zwykle podzielone na trzy typy:

  • położony głęboko na wyspie;
  • stać bezpośrednio na wodzie, trzymać na palach;
  • zbudowany na oceanie, wyposażony w dostęp do plaży.

Koszt pobytu w hotelu na Malediwach zależy od liczby gwiazdek, infrastruktury i usług. Pokój dwuosobowy w 5-gwiazdkowym hotelu zaczyna się od 700 USD dziennie, a górny pułap cenowy osiąga 4000-5000 USD. Hotele 3 i 4 * kosztują trochę taniej - od 400 $ za noc. Minimalna cena za zakwaterowanie będzie w tak zwanych „pensjonatach” lub niedrogich hotelach położonych z dala od oceanu. Poniższa tabela zawiera wybór dostępnych mieszkań:

Nazwa hotelu

Gdzie się znajduje

Co jest w pokoju

Cena za dzień

„Travel Lodge”

W pobliżu krajowego lotniska

Podwójne łóżko, klimatyzacja, prysznic

30$

„Summer Villa Gueshouse”

Wyspa Maafushi

Łóżko, minibar, klimatyzacja

32$

„Feridhoo Inn”

Atol Ari

Łóżko, internet, łazienka

37$

„Ocean Cottage”

Wyspa Felidhu

Łóżko, klimatyzacja, łazienka

52$

„Drzewo zwrotnika”

Wyspa Gulhi

Łóżko, klimatyzacja, łazienka, balkon

80$

„Skai Lodge”

Mężczyzna

Łóżko, klimatyzacja, łazienka

78$

Większość hoteli 4 i 5 * na Malediwach wieczorem 31 grudnia organizuje wakacje dla turystów z Europy. Każda instytucja oferuje własny, oryginalny program, ale najczęściej restauracje są odtwarzane w archipelagu, odbywają się konkursy i występują artyści. Osobno warto porozmawiać o menu: Malediwy wyznają islam, więc zamawianie napojów alkoholowych może kosztować sporo grosza. Koszt koktajlu o niskiej zawartości alkoholu zaczyna się od 12 USD, nie wspominając o mocnych mocnych napojach. Na przykład butelka dobrej whisky sprzedaje się za 100-130 USD, ale rzadko zatrzymuje to turystów z Rosji.

Menu w restauracjach na Malediwach na Nowy Rok jest dość zróżnicowane - szefowie kuchni z pewnością oferują ryby, owoce morza, owoce egzotyczne. Polecamy spróbowanie zupy rybnej, pasztetów z tuńczyka, chleba ryżowego, słodyczy kokosowych. Uważa się, że kuchnia malediwska łączy arabskie i indyjskie tradycje kulinarne, biorąc od nich wszystko, co najlepsze, pożywne i zdrowe.

Oferty touroperatorów

Tanie wycieczki na rozważany archipelag w zimie - utopia. Wycieczki na Malediwy w lutym 2020 r. Osiągnęły maksimum, ale także w styczniu nie należy spodziewać się znacznego obniżenia kosztów biletu. Tygodniowa wycieczka do kurortu podczas świąt Bożego Narodzenia będzie kosztować od 180 tysięcy rubli dla dwóch osób, z zastrzeżeniem wyjazdu z Moskwy i zakwaterowania w hotelu 3 * (śniadanie jest zapewnione). 7-dniowa wycieczka do 5 * hotelu z opcją „wszystko inkluzywne” kosztuje od 380 tysięcy rubli dla dwóch osób.

Spotkanie Nowego Roku 2020 na Malediwach nie jest tanią przyjemnością. Doświadczeni podróżnicy sprzeciwiają się, że za mniej pieniędzy istnieje możliwość odwiedzenia Grecji, Turcji lub Tajlandii. Pomimo wysokich kosztów przepływ turystów do archipelagu na Oceanie Indyjskim nie słabnie, ponieważ tylko w tym niesamowitym zakątku planety można jednocześnie cieszyć się piękną przyrodą, przytulną atmosferą, wysokim poziomem usług.

O odpoczynku na Malediwach, patrz poniżej wideo:

Obejrzyj wideo: Dawid Kwiatkowski zdradził swoje plany na 2019 rok! Dzień Dobry TVN (Październik 2019).