Nowy Rok 2020 w Rydze

Nowy Rok 2020 w Rydze to niesamowity czas w starożytnym europejskim mieście. Stolica Łotwy co roku przyciąga ogromną liczbę turystów, którzy marzą tanio, wesoło i różnorodnie, aby spełnić główne święto zimy. Dla turystów stworzono doskonałe warunki, od przytulnych komfortowych hoteli po średniowieczne zabytki architektury.

Funkcje klimatyczne

Ryga w styczniu 2020 roku nie zadowoli stabilną pogodą. Bliskość Morza Bałtyckiego powoduje gwałtowną zmianę klimatu - od znaków plus do mrozów. Na przykład słońce może świecić w ciągu dnia i osiągnąć kolumnę z termometrem o wartości 5 ° C, a nocą ostry wiatr wiejący z temperaturą zewnętrzną -10 ° C. Niemniej wąskie uliczki miasta niezawodnie chronią przed przeszywającymi impulsami, co pozwala wygładzić dziwactwa klimatu stolicy Łotwy.

Jadąc na Nowy Rok 2020 w krajach bałtyckich i Rydze, zaopatrz się w zimowe rzeczy. Nie chodzi nawet o możliwe przymrozki, ale o wysokiej wilgotności, która w nocy osiąga 95%. Wilgotność pogarsza postrzeganie przez ciało ujemnych temperatur, dlatego podróżni, którzy kochają ciepło, powinni zdecydowanie zabrać szalik, czapkę, buty zimowe, zwłaszcza jeśli planujesz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Jak świętować?

Bez przesady Ryga nazywana jest wyjątkowym miejscem, w którym gromadzone są wszelkiego rodzaju rozrywki dla turystów. Kraj niespełna 30 lat temu wycofał się z ZSRR, w wyniku czego miejscowi mieszkańcy łączą znane sowieckie tradycje Nowego Roku ze starymi obrzędami. Najczęstszym z nich jest umieszczenie płonącej świecy na parapetach domów i witryn sklepowych. Wygląda na tle ciemnych ulic w bardzo oryginalny sposób, tworząc niepowtarzalną romantyczną atmosferę.

Lista najczęstszych opcji świętowania Nowego Roku 2020 w Rydze zawiera:

 • imprezy masowe;
 • zwiedzanie;
 • odwiedzanie barów, restauracji, kawiarni.

Słynne jarmarki odbywają się przez cały tydzień Bożego Narodzenia w stolicy Łotwy, gdzie można kupić pamiątki, wyroby futrzane, biżuterię. Rzędy pojawią się na placach Domsky i Livu, ulicy Kalkyu, parku Egle. Stałe rabaty czekają na kupujących w centrach handlowych, w których dzianiny, meble, telefony komórkowe, sprzęt AGD i sprzęt komputerowy będą sprzedawane po przystępnych cenach. Nawiasem mówiąc, wszystkie towary dla Rosjan zakupione na Łotwie podlegają „zwolnieniu z podatku”, to znaczy możliwości zwrotu podatku VAT poprzez dostarczanie pokwitowań organom podatkowym w miejscu rejestracji z oświadczeniem.

Uroczystości masowe

W noc 1 stycznia Ryga jest wypełniona ludźmi, którzy nie chcą siedzieć w domu. Tradycyjnie miejscami masowych uroczystości będą:

 • Plac Ratuszowy;
 • Pomnik wolności;
 • Nabrzeże 11 listopada.

Główna choinka tego kraju zostanie zainstalowana na Placu Ratuszowym. Tutaj wieczorem 31 grudnia rozpoczyna się program rozrywkowy dla gości i mieszkańców miasta. Urlopowicze oczekują dyskoteki, występów znanych artystów, konkursów. Warto zauważyć, że w sylwestra w Rydze władze zezwalają na picie alkoholu w miejscach publicznych, ale pojemnik należy umieścić w nieprzezroczystej torbie. Nieprzestrzeganie tego spowoduje nałożenie grzywny w wysokości do 100 EUR lub areszt. Policjanci w Rydze są bardzo przyjaźni z obcokrajowcami, starają się nie używać siły i eskortować turystów, którzy wypróbowali swoją normę mocnych napojów do hotelu lub wynajętego mieszkania.

Zabytki miasta

Ryga, założona w 1201 r., Ma kilkadziesiąt zabytków architektury. Wiele z nich znajduje się w niewielkiej odległości na Starym Mieście, więc możesz je obejrzeć w ciągu 1-2 dni. Wspaniały widok na stolicę otwiera widok z tarasu widokowego Bazyliki Świętego Piotra, gdzie tysiące turystów robią wspaniałe zdjęcia. Wycieczki w Rydze odbywają się codziennie, a wygodny autobus odjeżdża z budynku Opery Narodowej na początku każdej godziny (cena biletu - 40 €).

Wśród głównych atrakcji Rygi zimą 2020 roku zauważamy:

 • Katedra Dome (w południe odbywają się tutaj koncerty muzyki organowej);
 • Zamek w Rydze - twierdza zbudowana przez rycerzy Zakonu Inflantów w XIII wieku;
 • Wieża Prochowa - część dawnego muru miejskiego, fortyfikacja dla wartowników;
 • Katedra św. Jakuba - ceglana gotycka budowla, wzniesiona w 1125 r .;
 • Muzeum Etnograficzne - wystawy opowiadają o życiu Łotyszy w średniowieczu.

Ryga to miasto muzeów, których jest kilkadziesiąt. Wśród najbardziej egzotycznych wyróżnimy muzeum samochodów retro, porcelanę, okupację Łotwy, architekturę, sztukę i design. Ponadto w stolicy Łotwy działa zoo, kolorowy lokalny targ oraz rosyjski teatr dramatyczny.

Obiekty rekreacyjne

Ci, którzy nie chcą świętować Nowego Roku 2020 w Rydze pod gołym niebem, powinni odwiedzić jedną z restauracji lub barów. Więcej informacji na temat najpopularniejszych instytucji w stolicy:

Nazwa instytucji

Adres

Funkcje menu

Średnia kontrola z tabeli

„Ustawienia regionalne”

Grecinieku, 8

Kuchnia śródziemnomorska

100€

„Le Dome”

Miesnieku 4

Kuchnia europejska i autorska

180€

„B-bar-restauracja”

Plac kopuły

Kuchnia europejska, duży wybór koktajli

150€

„Rozengrals”

Rosena, 1

Średniowieczna kuchnia i napoje według starych przepisów

200€

„Vincets”

Elizavetes 19

Kuchnia łotewska i europejska

150€

„Cemodans”

Gertrudes, 39

Kuchnia europejska

190€

Jeśli chodzi o ceny podczas świąt Bożego Narodzenia w 2020 r. W Rydze, ze względu na napływ turystów nieznacznie rosną, zwłaszcza w przypadku mieszkań. Koszt jednego pokoju w hotelach 2 lub 3 * wynosi od 30 € za dzień, a apartamentów w hotelach 4 i 5 * - od 80 €. Dla osób z ograniczonym budżetem miejsce w hostelu kosztuje 10 € za noc, natomiast za 20-25 € dziennie istnieje możliwość wynajęcia jednopokojowego mieszkania na obrzeżach miasta. Zaleca się rezerwację zakwaterowania z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie w przeddzień wakacji wszystkie przyzwoite opcje będą zajęte.

Oferty touroperatorów

Wycieczki do Rygi na Nowy Rok 2020 są bardzo popularne. Ich koszt różni się w zależności od długości pobytu w kraju, nasycenia programu rozrywkowego, stopnia komfortu mieszkania. Średnio 3-dniowy pobyt w stolicy Łotwy z wylotem (wyjazdem) z Moskwy lub Petersburga wyniesie od 30 tysięcy rubli na osobę. Tygodniowa podróż podczas świąt noworocznych rozpoczyna się od 50 tysięcy rubli, ale w tym czasie będziesz odkrywać miasto daleko i szeroko. Do Rygi można dostać się z europejskiej części Rosji samochodem w ciągu pół dnia, ale w takim przypadku zadbaj o wizę Schengen, która kosztuje 35 €.

Nowy rok 2020 w Rydze przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom średniowiecznej architektury, wykwintnej kuchni bałtyckiej i europejskiego poziomu usług. W tym wyjątkowym zakątku Bałtyku powstają wszelkie warunki do różnorodnego wypoczynku, zapalających uroczystości, a także niedrogich zakupów. Odwiedzając stolicę Łotwy, docenisz jej oryginalność, wielkość i nowoczesną infrastrukturę.

Możesz podziwiać Nowy Rok w Rydze w następnym wideo:

Obejrzyj wideo: NAJLEPSZY DZIEŃ W MOJEJ KARIERZE W POKEMON GO JIRACHI, UXIE, 9 NOWYCH SHINY (Październik 2019).