AIP miasta Moskwy na lata 2018-2020

Celowy program inwestycyjny rozpoczął się w grudniu 2011 r. Następnie zdecydowali się wypłacić z góry pieniądze na urządzenia potrzebne miastu. Teraz obowiązuje AIP 2018-2020, który wyda około półtora biliona rubli.

Dlaczego potrzebne jest planowanie

AIP jest zasadniczo ukierunkowaną dystrybucją środków. Z góry ustal obiekty, które przeznaczą pieniądze z budżetu Moskwy, kwotę inwestycji. Pracuje niezależnie lub staje się częścią bardziej globalnych projektów. Na przykład istnieje projekt rządowy „Bezpieczne miasto”. Musi uspokoić życie mieszkańców miasteczka, chronić ich przed przestępcami, ratować ich podczas katastrof technologicznych. W ramach projektu powstaje sieć informacyjna, która integruje dane policji, lekarzy i strażaków. Pozwala im natychmiast reagować na połączenia. AIP miasta Moskwy na lata 2018-2020, które zostaną wykorzystane do budowy straży pożarnej, budynków administracyjnych, stało się częścią SE „Bezpiecznego miasta”.

Program pomaga składać zamówienia na towary lub usługi, których potrzebuje miasto. Staje się podstawą do podpisywania umów z osobami prawnymi, alokacji pieniędzy z budżetu miasta. Możesz zapoznać się z wynikami poprzednich AIP, zobacz nowy, na oficjalnym portalu stroi.mos.ru/adresnaya-investicionnaya-programma.

Oferujemy pobranie pełnego programu w formacie pdf i zapoznanie się z nim:

Ile i co wydają

Pieniądze AIP Moskwa 2018-2020 są podzielone w przybliżeniu na równe części:

 • na 2018 r. przeznaczono prawie 523 mld rubli;
 • na 2019 r. - 480 mld;
 • na 2020 r. - 511 mld rubli.

Około 70% kwot, które przywódcy Moskwy planują wydać na poprawę sytuacji w transporcie, rozwiązanie problemu parkowania i korków. Reszta trafi do mieszkań, szkół i szpitali, muzeów i teatrów, stadionów i centrów rozrywki.

Drogi

Projekt nowych dróg dla miasta stał się częścią szeroko zakrojonego programu państwowego „Rozwój systemu transportowego”. Planowane jest zbudowanie:

 • 300 kilometrów dróg;
 • 80 sztucznych konstrukcji (węzły, wiadukty itp.);
 • 40 przejść dla pieszych.

Około jednej trzeciej planu planuje się w Nowej Moskwie. Drugi wiatr otrzyma przyjazny dla środowiska środek transportu - tramwaj. Nowa linia połączy Wschodnie Biryulyovo ze stacją metra w Pradze. Dla nowej zajezdni zakupionych zostanie 150 nowoczesnych wagonów, a na torach zostanie wykonany wiadukt. Długość gałęzi będzie nieco większa niż pięć kilometrów.

Aby rozładować kapitał z ciężarówek i transportu tranzytowego, będą kontynuować budowę South Rokada, North-East i North-West Chords. Dla Kutuzowskiego Prospekt zostaną zbudowane nowe drogi dojazdowe, południowa i północna analiza.

Planują przeprowadzić przebudowę trzech wałów moskiewskich: Simonowska, Krutycka i Karamyshevskaya. Opracują ramy transportowe Nowej Moskwy.

Transport

W ciągu trzech lat planują zbudować ponad pięćdziesiąt stacji metra dla Moskali, ponad osiemdziesiąt kilometrów nowych linii. Program zakończy budowę pięciu linii:

 • „Razkazovka” - „Park Pietrowski”;
 • „Nekrasovka” - „Aviamotornaya”;
 • „Stolbovo” - „Aleja Sewastopol”;
 • „Salaryevo” - „Stolbovo”;
 • „Seligerskaya” - „autostrada Dmitrovskoe”.

Z jego pomocą planują rozładunek dróg Moskwy z samochodów osobowych w godzinach szczytu. Stworzą pięć nowych węzłów komunikacyjnych, w których mieszkańcy okolic Moskwy będą mogli zostawić samochody i przyjechać metrem do pracy. Zakończ budowę stacji „Belomorskaya”. Nieprzerwana praca metra zapewni sześć nowych składów.

Warunki mieszkaniowe i socjalne

Władze miasta nie zwolnią tempa budownictwa mieszkaniowego dla potrzebujących Moskali. W FIIP na lata 2018–2010 przeznaczono 478,5 mld rubli na budowę prawie 3 mln metrów kwadratowych mieszkań. Ponadto zbudują:

 • 57 szkół i 31 przedszkoli;
 • Około 52 różnych placówek opieki zdrowotnej (szpitale, przychodnie, karetki pogotowia).

Aby współfinansować, będą aktywnie przyciągać inwestorów prywatnych. Nowe obiekty pojawią się w 90 dzielnicach miasta. Ogromny klaster medyczny powstanie w Skolkovo.

Sport, kultura i rozrywka

Autorzy programu zadbali o rozrywkę mieszkańców miasta: pierwszą oznaką AIP była przebudowa na dużą skalę stadionu Łużniki. Planowane jest dalsze budowanie:

 • park rozrywki „Wyspa marzeń” i 4 dodatkowe obiekty rekreacyjne;
 • 19 obiektów sportowych, w tym 2 baseny.

Park Zaryadye, który rozpoczął działalność w ubiegłym roku, uzupełnił salę koncertową, która przyjęła pierwszych słuchaczy we wrześniu tego roku. Pracownicy muzeum otrzymają pięć nowych budynków, to samo zostanie przekazane artystom teatralnym.

Ukierunkowana konstrukcja pozwala celowo przydzielić fundusze do obszarów problemowych podczas transportu. Moskwa dusi się w korkach, a lwia część pieniędzy musi zostać wydana na budowę drogich węzłów komunikacyjnych. Z biegiem czasu, gdy sytuacja się zmienia, rząd stolicy planuje zmienić priorytety, skierować więcej pieniędzy na mieszkania, obiekty socjalne.

Najnowsze wiadomości

Latem 2019 r. Planują kompleksowo ulepszyć dziedziniec przy ulicy Goncharowej w moskiewskiej dzielnicy Butyrsky, a mianowicie zaktualizować wygląd dziedzińców między budynkami 1, 2, 3 i 4 budynku nr 17. Układ i aktualizacja wpłyną również na budynki 1 i 2 budynku 13/12 w Ulica Rustaveli.

Ponadto wiosną 2019 r. W stolicy zaczęto sadzić 19 tysięcy nowych krzewów różnych odmian: na ulicy Leśnej, w pobliżu Parku Gorkiego od Leninsky Prospekt, na stacji metra Goda Ulitsa 1905, przed głównym wejściem do VDNH i alejek Kitai Gorod.

Wśród krzaków: spirea, winogrona dziewczynki. irga, derajna, róże, hortensja, liliowy, głóg, jabłoń jagodowa itp.

Obejrzyj wideo: Krystiano& (Listopad 2019).