Naziemne metro na przedmieściach w 2020 r .: schemat

Sytuacja transportowa jest jednym z głównych problemów dotykających prawie każdego mieszkańca Moskwy i regionu moskiewskiego. Podziemne metro na przedmieściach powinno rozwiązać problemy przemieszczania się obywateli w stolicy i regionie, rozładowując zarówno ruch drogowy, jak i kolej rosyjską. Program 2020 planuje połączyć kilka dużych osad z dalszą rozbudową oddziałów i zasięgiem innych przedmieść. W rezultacie naziemne metro w Moskwie znacznie ułatwi zadanie przeniesienia się z regionu do stolicy iz powrotem.

Dlaczego potrzebujesz powierzchniowego metra na przedmieściach

Obecnie można dostać się z przedmieść Moskwy do stolicy kilkoma środkami transportu:

 • samochód osobowy;
 • autobus;
 • pociąg

Wszystkie drogi wychodzące z przedmieść przecinają obwodnicę Moskwy. W rezultacie powstaje wiele godzin i wiele kilometrów korków, co powoduje wiele niedogodności. Nowy rodzaj transportu, a mianowicie metro naziemne (lub lekka kolej), rozładuje drogi i linie kolejowe, zapewniając transport około 60 milionów pasażerów rocznie.

Funkcje podziemia

W przeciwieństwie do zwykłego (podziemnego) metra, budowa naziemnego metra jest znacznie tańsza. Nowe odgałęzienia biegną wzdłuż linii kolejowej, więc system Kolei Rosyjskich nie zostanie naruszony. Metro będzie przebiegać nowymi trasami bez ingerencji w pociągi, pociągi pasażerskie i towarowe.

Do podziemnego metra wyróżniają się nowe pociągi o pojemności około 700 osób. Samochody są wyposażone w wygodne miękkie fotele, klimatyzację i Wi-Fi. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo w wagonach i na stacjach, zostaną zainstalowane kamery nadzoru wideo.

Pociąg może osiągnąć prędkość do 100 km / h. Interwał ruchu w godzinach szczytu wynosi 5-7 minut. Pozwoli to pasażerom spędzić na drodze do pół godziny, zamiast poprzednich 1,5-2 godzin.

Planowana cena jednej podróży to 50 rubli.

Program rozwoju transportu 2020

Projekt jest realizowany etapami. Początkowo prace będą prowadzone w południowej części obwodu moskiewskiego, ponieważ tam jest największy przepływ pasażerów.

Podziemne metro na przedmieściach będzie stopniowo łączyć duże osady o różnych kierunkach:

 1. Białoruski (Odintsovo, Nemchinovka).
 2. Ryga (Nakhabino, Pavshino).
 3. Leningradskoe (Povarovo, Khimki).
 4. Savelovskoye (Sheremetyevskaya, Novodachnaya).
 5. Jarosław (Pushkino, Perlovskaya).
 6. Gorky (Balashikha, Reutovo).
 7. Kazań (Lyubertsy).
 8. Paveletsky (Domodedovo).
 9. Kursk (Podolsk).

Planowane jest również połączenie miast regionu moskiewskiego bez odwiedzania stolicy akordami:

Linie metra przecinają się z małą obwodnicą kolejową. Kilka kierunków przechodzi przez stacje centralne. Dlatego możesz bezpośrednio lub bez dużej liczby transferów, aby dostać się na stację Kolei Rosyjskich.

Metro podziemne będzie komunikować się ze zwykłym metrem na niektórych stacjach (Nekrasovka, Kotelniki, Mayakinino itp.). Ze względu na te innowacje uruchomienie pociągów, które zaplanowano na 2019 r., Zostało przełożone. W 2020 r. Trwają prace nad opracowaniem i zatwierdzeniem nowej koncepcji, a także planowaniem rozbudowy sieci wiadomości na przyszłość.

Finansowanie

Według wstępnych szacunków koszt projektu wyniesie około 260 miliardów rubli. Jego wdrożenie zostanie przeprowadzone kosztem środków budżetowych i inwestycji.

Wśród inwestorów są firmy krajowe i zagraniczne, które są skłonne zapłacić około 20% planowanych kosztów. Inwestycje zostaną zwrócone poprzez sprzedaż biletów, a także korzyści związane z budową otaczającej infrastruktury (centra handlowe, centra biznesowe, parkingi itp.).

Najbardziej znane firmy, które wyraziły chęć udziału w finansowaniu metra, to:

 • Sberbank
 • VTB Bank;
 • Firma budowlana Morton (która zajmuje się nieruchomościami w Vidnoye);
 • Alstom;
 • Rosyjski fundusz inwestycji bezpośrednich;
 • Siemens

Państwo kupi ziemię przylegającą do drogi, a firmy z Chin, Francji i Niemiec podejmą się jej budowy.

Oś czasu projektu

O budowie tego obiektu rozmawiają od 2013 roku. Pierwotnie planowano uruchomienie pierwszej linii przed 2016 r., Ale terminy są ciągle przesunięte. Taki obiekt ma unikalny charakter i wymaga poważnego projektu, biorąc pod uwagę przyszły rozwój połączeń transportowych.

Dokumentacja projektowa naziemnego metra na przedmieściach powinna być gotowa w 2020 r. Zgodnie z planem pierwszy odcinek, który połączy Podolsk i Domodiedowo, zostanie ukończony do 2022 r. Do 2028 r. Planuje się budowę 50 nowych stacji o łącznej długości 246 km linii. Większość tras przebiegnie przez terytorium obwodu moskiewskiego (192 km), a pozostałe - przez Moskwę. W przyszłości planuje się budowę takiego systemu transportu w całym regionie moskiewskim.

Projekty tej wielkości napotykają oczywiście wiele przeszkód. Teraz konieczne jest ustanowienie skoordynowanej pracy służb prywatnych i publicznych, inwestorów, kontrahentów. Nowe linie kolejowe powinny mądrze pasować do istniejącego krajobrazu miejskiego. Ważne jest również ograniczenie do minimum dyskomfortu obywateli wynikającego z rosnącego poziomu hałasu.

Dzięki korzystnemu połączeniu okoliczności, po 4-5 latach połączenie komunikacyjne stolicy i regionu ulegnie znacznej poprawie.

Teraz możesz szybciej dostać się z przedmieść: wideo

Obejrzyj wideo: 12-DDK RPK - SCHEMAT (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz