Avatar 2 - 2020 film

 • rok: 2020;
 • kraj: USA
 • reżyser: James Cameron
 • scenariusz: James Cameron, Josh Friedman, Shane Salerno;
 • producent: James Cameron, John Landau, Peter M. Tobyansen;
 • operator: Russell Carpenter;
 • artysta: Dylan Cole, Ben Procter, Steve Christensen;
 • instalacja: David Brenner, James Cameron, John Refua;
 • gatunek: science fiction, fantasy, akcja, przygoda;
 • premiera (świat): 17 grudnia 2021 r .;
 • Premiera (Rosja): 17 grudnia 2021 r .;
 • obsada: Z. Saldana, J. Ribisi, V. Diesel, W. Chaplin, C. Winslet, M. Yeo, J. Clement, S. Weaver, S. Worthington, D. Thewlis

Premiera filmu Avatar 2 (2020) planowana jest na grudzień 2021 r. Filmowanie drugiej części filmu o plemieniu Na'vi żyjącym na planecie w gwiazdozbiorze Alfa Centauri zostało ogłoszone jeszcze przed premierą pierwszej serii. Jednak zgodnie z oświadczeniem głównego dyrektora Camerona oceni celowość projektu dopiero po przeanalizowaniu wysokości czynszu. Awatar z 2009 roku był pierwszym filmem, któremu udało się przekroczyć kasę Titanica, a scenarzysta i reżyser musieli dotrzymać obietnicy, kontynuując kręcenie tej historii. Na wypożyczenie zebrano prawie 3 miliardy dolarów z inwestycjami na zdjęciu 240 milionów. Wiadomo, że kontynuacja, wydana w 2021 roku, nie będzie ostatnią serią i planowane są co najmniej 4 kolejne zdjęcia. Wszyscy aktorzy, których bohaterowie przeżyli w poprzedniej części, zostali zaproszeni do kręcenia kolejnych części.

Działka

Kontynuacja ukochanej historii o odważnym Jake'u Sally, który w końcu przeniósł się do ciała awatara stworzonego z DNA jego brata bliźniaka i lokalnych tubylców, rozgrywa się w tych samych malowniczych krajobrazach Pandory. W drugiej części Jake jest związany ze swoją ukochaną Neytiri i całą rodziną: dwoma synami Neteyam i Lo'ak oraz córką Tuktire.

Główną ideą, obok przeciwnych ziemian, są wartości rodzinne. Wydarzenia drugiej części mają miejsce w fabule 8 lat po pierwszym odcinku. Cameron skomentował zakład promowania idei wychowywania dzieci i niejednoznacznego uczestnictwa w ich życiu. Uważa, że ​​może to być zarówno ogłuszający sukces franczyzy, jak i czarująca porażka, ale pomysł został wybrany, więc wyniki będą znane w grudniu 2020 r., Kiedy oceni się kasę.

Chociaż mieszkańcy Pandory zdobyli prawo do życia na swojej rodzinnej planecie pod przewodnictwem Jake'a w pierwszym filmie, pokonując armadę chciwych ziemian, plany ludzi dotyczące wydobycia anobtanium nie uległy zmianie. Staje się to okazją do nowych starć i ataków na spokojne życie tubylców, istniejących w harmonii z bogatym światem zwierząt i roślin w ich ojczystej ziemi.

Kontynuacja będzie miała miejsce nie tylko na obszarach zalesionych należących do rodzimego plemienia Neytiri, ale także na rafach morskich i wodach Pandory. Rafy planety zamieszkują mieszkańcy klanu Metkaain, którzy wraz z niebieskoskórą rodziną Sally staną się głównymi bohaterami fabuły.

W drugiej części sagi pojawi się nowa centralna postać - Tonovari, przywódca klanu raf Metcain, jego rolę wcieli się Cliff Curtis. Fakt, że zajmie znaczące miejsce na działce, mówi o czasie trwania umowy. Planuje się, że Tonovari pojawi się w kolejnych częściach Awatara. Kolejne „gwiezdne” przejęcie Camerona - Una Chaplin, córka legendarnego Charliego Chaplina. Jej bohaterka nazywa się Varang; wcześniej aktorka wystąpiła w serialu Sherlock i Gra o tron. Również w filmie Kate Winslet zagra swoją postać Ronal.

Wielbiciele kreatywności Sigourney Weaver z przyjemnością dowiedzą się, że śmierć jej bohaterki w pierwszej części nie stała się przyczyną ostatecznego odejścia ze zdjęcia. Długoletnia przyjaźń aktorki z głównym reżyserem i scenarzystą J. Cameronem zapewniła jej prawo do „drugiego” życia. Jednak według spowiedzi samej aktorki mało prawdopodobne jest, aby mogła nazwać nadchodzącą rolę prostą. Ma zostać wcielona w nowego awatara, ponieważ część duszy bohaterki po śmierci w pierwszej części trafiła do Świętego Drzewa Życia ludu na'vi. Ava da Grace Augustine nowe ciało o niebieskiej karnacji.

Kolejne wspaniałe „zmartwychwstanie” czeka głównego „złoczyńcę” pierwszej części pułkownika Milesa Kurchitcha. To, w jaki sposób bohaterowi udało się przetrwać po tym, jak został przebity dobrze celowaną strzałą Neytiri i pozostawiono go na śmierć w atmosferze nieodpowiedniej dla życia na ziemi, pozostaje tajemnicą. Ale reżyser tego nie odkrywa, a James Cameron nie zaczął zmieniać ukochanego wizerunku żądnego krwi i chciwego pułkownika na innego złoczyńcę.

Wraz ze słynnymi bohaterami w akcji Avatar 2 są dzieci Sally i Neytiri, dwóch synów i córka, grupa ich nastoletnich przyjaciół z klanów Omikikaya i Metkaiina. Javier Socorro, ziemski facet urodzony w opuszczonej bazie Hell's Gate w rodzinie naukowców, którzy pozostali na Pandorze po bitwie, dołączył do nich w towarzystwie.

Szczegóły od dyrektora

W 2010 roku James Cameron ujawnił pewne szczegóły wydarzeń z Avatara 2, mówiąc, że większość zdjęć będzie kręcona pod wodą. Zdjęcia naziemne służyły jako prototyp oceanów Pandora, w tym celu reżyser zszedł nawet do rowu Mariana w jednym batyskufie, gdzie nakręcił film dokumentalny. Jak wyjaśnił, „uzyskać inspirację” i poczucie realizmu wielkich głębin oceanicznych.

Do podwodnego filmowania Avatara 2 po raz pierwszy zastosowano technologię przechwytywania ruchu, która dobrze pokazała się w pierwszym filmie. Kiedy ogromna liczba czujników jest przymocowana do kostiumów bohaterów, rejestruje ruch każdego mięśnia aktora. Jednak środowisko wodne wyznaczyło zespołowi nowe zadania, które trzeba było rozwiązać podczas kręcenia filmu. Oficjalny zwiastun filmu nadal nie jest dostępny w kasie, ale Internet jest pełen dużej liczby podróbek na temat niebieskoskórych i możliwego rozwoju wydarzeń.

Według producenta Johna Landaua postęp w grafice komputerowej pozwala „narysować” środowisko wodne, ale strzelają do Avatara 2 w prawdziwej wodzie, aby zachować wiarygodność ruchu aktorów pod oceanem. W tym celu bohaterowie filmu zanurzają się w głębokie baseny.

Kontynuacja pokaże nowe odmiany niesamowitego świata zwierząt i roślin Pandory, a mianowicie jego podwodnego królestwa, którego rysowaniu i rozwojowi poświęcono wiele uwagi.

W 2012 roku J. Cameron wydał 16 milionów dolarów na zakup działki o powierzchni 2500 akrów w Nowej Zelandii, która będzie miejscem kręcenia części lądowej Pandory.

Cameron powiedział, że równocześnie z drugą częścią trwają prace nad filmowaniem trzeciej, która ma zostać wydana rok później. Działania Avatara 3 rozciągną się na cały układ gwiezdny Alpha Centauri, wykraczając poza oceany i wyspy planety. Przypuszczalnie równocześnie z wydaniem Avatara 2 pojawią się zwiastuny kolejnych odcinków historii.

Trwały transfer premierowy

Według Camerona początkowa data premiery sequela została zaplanowana na 2014 rok. Ale nawet do później ogłoszonego przez Johna Landaua w grudniu 2018 r. Zdjęcia nie zakończyły się.

Według informacji opublikowanych na stronie Bleedingcool, najnowszy transfer premiery Avatara 2 jest spowodowany nadmiernym zatrudnieniem Jamesa Camerona w filmowaniu tytanicznym 3D, które wymaga ciągłych innowacji technologicznych.

Premiera drugiej części Avatara w języku rosyjskim miała odbyć się, podobnie jak wersja angielska, 18 grudnia 2020 r., Ale firma filmowa Disney przełożyła wydanie zdjęcia na 17 grudnia 2021 r., Tym samym odraczając premierę kolejnych części na rok.

Jaki jest powód Faktem jest, że Disney przygotowuje trzy części legendarnej Gwiezdnych Wojen, które jednak staną się zupełnie nowe i inaczej niż trylogia z ostatnich części.

Obsada

W rolach głównych:

 • W rolę Neytiri wcieli się Zoe Saldana (Star Trek, Guardians of the Galaxy);
 • W Parker Selfridge zagrają Giovanni Ribisi (Sneaky Pete, Paradise);
 • Vin Diesel („Szybcy i wściekli”, „Trzy X”);
 • W roli Varang - Una Chaplin („Gra o tron”, „Projekt Lazarus”);
 • Ronal - Kate Winslet („Reader”, „Eternal Sunshine of the Spotless Mind”);
 • Dr Karina Mog - Michelle Yeo (Two Warriors, Memoirs of a Geisha);
 • Dr Jan Garwin - Jamain Clement („Prawdziwe Ghule”, „Moana”);
 • Dr Grace Augustine - Sigourney Weaver („Tomboy”, „Alien”);
 • Jake Sally - Sam Worthington (On the Edge, Everest);
 • David Thewlis („7 lat w Tybecie”, „Harry Potter”);
 • Miles Quoric - Stephen Leng (Johnny D., Don't Breathe);
 • Cliff Curtis (Trzej królowie, upał);
 • Generał Ardmore - Idi Falco (Horace i Pete, zależność);
 • Norm Spellman - Joel Moore („Wieczność”, „Szczególnie niebezpieczny”);
 • Javier „Spider” Socorro - Jack Champion („Niania”, „Avengers 4: Final”);
 • Kapral Lyle Wainfleet - Matt Gerald („Fool Me”, „Castle”) i inni.

Awatar budżetu franczyzy

Planuje się wydać około 1 miliarda dolarów na zastrzelenie pozostałych części Awatara. Przy rozkładzie równowagi między pozostałymi 4 seriami dla każdej uzyskano 250 milionów. Pozostałe części ogłoszono do wynajęcia w 2023, 2025 i 2027 r. To, czy dyrektor i jego zespół będą mogli zainwestować w przydzielony budżet, nie zostało jeszcze ujawnione. Wiadomo tylko jedno, że Cameron wynajmował na 5 lat jedno z najdroższych serwisów MBS Media Cumpus w Południowej Kalifornii.

Wybrany plan filmowy ma twardą politykę i wspiera różne ekologiczne ruchy środowiskowe. MBS Media Cumpus jest zaangażowany w stosowanie farb, chemikaliów i zwolenników ochrony zasobów naturalnych. Doprowadziło to do dodatkowych inwestycji w instalację paneli słonecznych, zaprojektowanych w celu zapewnienia energii słonecznej dla całego procesu filmowania filmu.