Nowe technologie 2020

Współczesna ludzkość jest teraz nieodłączna od technologii, gadżetów i wszelkiego rodzaju osiągnięć cywilizacji. W ostatnich latach tempo rozwoju technologii zadziwiło nawet wyobraźnię pisarzy science fiction, a wymyślone innowacje stają się przestarzałe szybciej niż są znane w odległych zakątkach planety. Jednocześnie ludzie oczekują czegoś nowego, niezwykłego i absolutnie niewiarygodnego. Dlatego chcą wiedzieć, jakie będą nowe technologie 2020 roku i czy powinni spróbować wykorzystać wszystkie oferowane korzyści.

Oczekiwane informacje i technologie konsumenckie

Teraz trudno wyobrazić sobie osobę, która nie jest zaangażowana w środowisko informacyjne. W ostatnich latach obszar ten rozwijał się w niewiarygodnym tempie, niemal codziennie uderzając nowościami i niesamowitymi odkryciami. Jeszcze kilka lat temu mobilny Internet był dystrybuowany tylko w dużych miastach, teraz nawet w wielu wioskach jest dość stabilny sygnał. Jeśli mówimy o dużych osadach, teraz ten rodzaj Internetu jest porównywalny pod względem prędkości z przewodowym dostępem do sieci.

Dlatego najbardziej oczekiwanym i prawdopodobnym będzie rozprzestrzenianie się sieci mobilnej przy jednoczesnym wzroście jej jakości. Zakłada się, że do końca 2020 r. Populacja będzie miała dostęp do technologii 7G, która ma niemal natychmiastową szybkość przesyłania danych. Obszar zasięgu prawie osiągnie maksimum i pobranie danych zajmie minimum czasu, nie minut, ale sekund.

Zakłada się, że technologia informacyjna osiągnie najwyższy poziom do końca roku, co doprowadzi do wyraźnego starzenia się obecnie stosowanych smartfonów i tabletów. Potencjalnie przestarzałe będą nowe urządzenia wielofunkcyjne w postaci zegarków. Zostaną one zastąpione najnowszymi skromnymi bransoletkami, które mogą zawierać wszystkie niezbędne urządzenia.

Ciekawe wiedzieć! Istnieją wersje, w których telewizory z płaskim ekranem staną się tak cienkie i elastyczne, jak to możliwe. W niedalekiej przyszłości mogą być przechowywane w formie zwiniętej rolki. Planowane jest również stworzenie domowych urządzeń do obrazu przestrzennego, które nie wymagają specjalnych okularów.

Ponadto wielu analityków zapowiada tworzenie konkretnych źródeł przechowywania informacji. Nie chodzi o jakieś specjalne, niezwykle pojemne urządzenia - teraz nie ma z tym żadnych problemów. W 2020 r. Zakłada stworzenie płyt 5D, które mogą nagrywać i odtwarzać nie tylko tekst, dźwięk i obraz, ale także zanurzać je w innych wymiarach rzeczywistości. Filmowi z takiej płyty towarzyszyć będzie nie tylko dźwięk, ale także doznania fizyczne. Jednak podczas gdy taki rozwój wydarzeń wydaje się niesamowitą fikcją.

Jeśli mówimy o technologiach, które będą dostępne w 2020 r. Pod względem inteligencji komputerowej, wielu przewiduje gwałtowny skok w rozwoju istniejących programów księgowych i podobnych. Analitycy ekonomiczni sugerują powszechne wprowadzenie zautomatyzowanych systemów rachunkowości, audytu i oceny ryzyka. Nie będzie to w pełni sztuczna inteligencja, ale stanie się rodzajem prototypu myśliciela komputerowego na najwyższym poziomie.

Technologie w dziedzinie transportu i logistyki

Nowoczesne rozwiązania w zakresie dostarczania czegoś mają przyciągnąć transport i zasoby ludzkie. Wiele osób spodziewa się, że w 2020 r. Problem małej dostawy zostanie rozwiązany za pomocą dronów. Często cytowanym przykładem jest logistyka gotowego jedzenia - bułki, pizza, a nawet kolacja z restauracji mogą dostarczyć drona bez korków w ciągu kilku minut, nawet w dużym mieście. Jeśli jednak taka usługa pojawi się w nadchodzących miesiącach, to tylko w dużych aglomeracjach, ale później może również trafić do mniejszych miast.

Ponadto eksperci z różnych dziedzin przypominają, że istnieją teraz futurystyczne samochody z przyszłości, które nie wymagają kierowcy. Podczas gdy wykonują tylko parkowanie, mają możliwość zmiany miejsca parkingowego na bardziej wygodne lub poprawne. Takie samochody od dawna mogły poruszać się po drogach z wyraźnymi oznaczeniami, a komputery pokładowe nowoczesnych samochodów są teraz wyposażone w różnego rodzaju asystentów i asystentów kierowców.

Warto wiedzieć! Autopilot jadący po rosyjskich drogach jest oficjalnie zabroniony przez prawo. Korzystanie z funkcji asystenta parkowania jest dozwolone. Kiedy będzie to dozwolone i niezależne podróżowanie takimi samochodami w Rosji nie jest znane.

Osobno warto podkreślić, że ostatnio uwzględniona w przyszłej technologii drukarka woluminowa zyskuje coraz większą popularność. Zakłada się, że w 2020 r. Rozpowszechnienie takich urządzeń będzie nie tylko duże, ale ogromne, ponieważ na takim sprzęcie każdego dnia uczą się robić wiele różnych towarów i rzeczy. To ogólnie eliminuje potrzebę dostarczania tego, co możesz wydrukować samodzielnie.

Nie zapominaj również o znaczących ulepszeniach w różnych urządzeniach odpowiedzialnych za pakowanie towarów i ich przemieszczanie. Jednak nie wszystkie innowacyjne zmiany będą dotyczyć transportu, Internetu i różnych gadżetów.

Nowe osiągnięcia w dziedzinie medycyny

Ci, którzy twierdzą, że narkotyki nie mogą być związane z technologią, są w błędzie. Współczesny rozwój medycyny zakłada już stosowanie najnowszych urządzeń technologicznych do diagnozowania i przeprowadzania operacji. Kolejne z kolei to nanoroboty i „cudowne kapsułki” prowadzące leczenie od wewnątrz bez interwencji lekarzy.

Ponadto nie należy lekceważyć, że przy pomocy nowych urządzeń medycznych i usprawnienia technologicznych procesów badawczych ludzie mogą osiągnąć stworzenie tak ważnych leków na zakażenie wirusem HIV lub raka.

Niesamowite założenia! Wcześniej takie rzeczy mogły być publikowane wyłącznie w powieściach science fiction, ale teraz technologia i medycyna posunęły się tak daleko, że zaczęły drukować ludzkie tkanki za pomocą drukarki 3D. Jak dotąd nie mówimy o całych narządach odpowiednich do przeszczepu, ale istnieją opinie, że jest to kwestia nadchodzących lat.

W 2020 r. Biotechnologia będzie nadal badana w celu stworzenia sztucznych analogów ludzkich narządów i części ciała. Naukowcy będą także o krok bliżej rozwiązania problemów chorób autoimmunologicznych i dziedzicznych za pomocą inżynierii genetycznej.

Jakie będą nowe technologie w 2020 roku, ludzie będą wiedzieć za kilka miesięcy. Zmiany są zdecydowanie warte czekania w różnych obszarach, ale czas pokaże, jak bardzo będą znaczące dla ludzkości.

Więcej publikacji:

Zostaw Swój Komentarz