Święta noworoczne w 2020 roku

Święta sylwestrowe w Rosji zawsze czekają nie tylko na dzieci, ale także na dorosłych. Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku to najdłuższe wakacje w roku. Tym razem możesz spędzić z rodziną, świętować wspaniałe święto i zrelaksować się lub wybrać się na krótką wycieczkę. Aby zaplanować wypoczynek na wakacje noworoczne w 2020 r., Bardzo ważna jest znajomość liczby dni wolnych w styczniu. Umożliwi to opracowanie planu wydarzeń i wycieczek, aby nie tylko mieć czas na relaks, ale także przygotować się do nowego harmonogramu pracy.

Kalendarz produkcji 2019-2020 zawiera szczegółowe informacje o tym, ile dni w każdym miesiącu kalendarzowym będzie działać lub dni wolne, a także przeniesienie dni wolnych. Informacje są opracowywane z wyprzedzeniem, aby każdy mieszkaniec kraju mógł opracować najbardziej optymalny plan wakacji dla swoich rodzin. Daty i dni świąt noworocznych w styczniu 2020 r. Są oznaczone specjalnymi ikonami (zwykle czerwonymi lub dodatkowymi). Dzięki temu korzystanie z kalendarza produkcji jest proste i wygodne.

Ile świąt noworocznych czeka na Rosjan w 2020 roku?

Formalnie święta zaczynają się pod koniec 2019 r., 31 grudnia. Weekendy zgodnie z Kodeksem pracy Federacji Rosyjskiej rozpoczynają się 1 stycznia i trwają do 8. Dokładne określenie, jak długo trwają święta noworoczne, biorąc pod uwagę kalendarz. Jeśli święta przypadają w sobotę lub niedzielę, dla wygody obywateli, transfer zaplanowano na najbliższe dni.

Oblicz, jak się relaksujemy i jak pracujemy w styczniu 2020 r., Korzystając z tabeli. Ciągłe wakacje trwają od środy 1 stycznia do 8 stycznia. Tak więc większość Rosjan pójdzie do pracy rano 9 stycznia.

Pamiętaj, że niektóre firmy mogą wprowadzać zmiany w harmonogramie prac. Jeśli statut przedsiębiorstwa na to pozwala, kierownictwo firmy lub organizacji może dodać kolejne dwa dni wolne. Ciągły odpoczynek może trwać do 9 i 10 stycznia ze względu na przeniesienie dni roboczych na inne daty w ciągu roku kalendarzowego.

Planując długie wakacje, ważne jest, aby wiedzieć o wszystkich możliwych zmianach w harmonogramie pracy. Należy również wziąć pod uwagę, ile świąt noworocznych jest świętami urzędowymi, a które z nich są nieoficjalne. Łącznie w styczniu 2020 r. Odbędą się 2 dni ustawowo wolne od pracy: Nowy Rok i Boże Narodzenie. Aby święta były nieprzerwane, oficjalny transfer odbywa się w dniach 4 i 5 stycznia.

Jak pracujemy i ile odpoczynku w styczniu?

Święta noworoczne w 2020 r. Przypadają w pierwszym tygodniu stycznia, od 1 do 8. Według oficjalnych danych, spośród 31 dni kalendarzowych: 17 uważa się za pracowników, 14 spędza się w weekendy, w tym w soboty i niedziele. Wakacje i transfery (biorąc pod uwagę 5-dniowy tydzień roboczy) będą wynosić 8 pełnych dni. Dzięki długim wakacjom będziesz miał okazję spędzić kilka dni z najbliższymi ludźmi.

Ważne! Rozliczanie czasu pracy odbywa się zgodnie z Kodeksem pracy Federacji Rosyjskiej. Pod warunkiem nieregularnego harmonogramu pracy liczbę dni wolnych można zwiększyć o 1-2 dni.

Kalendarz kościelny

Ponieważ w święta Nowego Roku przypada kolejne święto państwowe, należy również wziąć pod uwagę, jak Rosja odpoczywa w święta Bożego Narodzenia. Według kalendarza kościelnego Boże Narodzenie ma ustaloną datę obchodów. W krajach katolickich święto przypada w sylwestra i obchodzone jest 25 grudnia. W Federacji Rosyjskiej coroczne święto prawosławne przypada 7 stycznia.

Zatem biorąc pod uwagę kalendarze produkcyjne i prawosławne, nie jest trudno obliczyć liczbę dni wolnych w pierwszych dziesięciu dniach stycznia. Jeśli 7 stycznia przypada w weekend, dozwolony jest dodatkowy transfer wakacji. W 2020 roku Boże Narodzenie będzie obchodzone we wtorek, więc dodatkowe transfery, z wyjątkiem 4 i 5 numerów, nie są zapewnione.

Jeśli oficjalnie określisz, jak będziemy chodzić w styczniu, powinieneś przestrzegać kalendarza produkcji. Należy jednak wziąć pod uwagę nieformalne uroczystości, które odbywają się w styczniu. Te dni nie są dniami wolnymi, chyba że przypadają w sobotę lub niedzielę, jednak dla wielu prawosławnych obywateli Rosji mają również szczególne znaczenie.

  • 14 stycznia Kościół celebruje Obrzezanie Pana. Tego dnia mały zbawiciel przeszedł obowiązkowy obrzęd religijny i otrzymał ziemskie imię Jezus.
  • 19 stycznia Objawienie Pańskie lub chrzest Pański. Święto zostało ustanowione na cześć chrztu młodego Jezusa i jego przyjęcia wiary. Uważa się, że w tym dniu woda święcona płynie we wszystkich zbiornikach. Jedną z najbardziej znanych tradycji obchodów jest pływanie w wodach chrzcielnych.

Święta styczniowe to najbardziej ukochane święto wśród ludzi. W pierwszym miesiącu nowego roku obchodzonych jest kilka świąt religijnych i świeckich. Oprócz Nowego Roku, Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego Dzień Tatyana jest szczególną miłością dla ludzi 25 stycznia. To święto jest dedykowane rosyjskim studentom i obchodzone jest wszędzie.