DIY maska ​​na szczury na Nowy Rok 2020

Wraz z nadejściem nowego 2020 roku Świnia Ziemska przekaże wodze White Metal Ratowi, który będzie patronował nam przez następne 12 miesięcy. Jeszcze przed długo oczekiwanymi wakacjami zimowymi warto zadbać o akcesoria tematyczne na Sylwestra - biżuterię, pamiątki, maski i kostiumy. DIY maska ​​na szczury na Nowy Rok 2020 może być przydatna na poranki dla dzieci, występy w szkole i karnawał. W tym artykule znajdziesz 5 opcji tworzenia masek myszy i szczurów w domu z najbardziej przystępnych cenowo materiałów.

Maska papierowa

Maska wykonana z papieru jest najprostszą wersją noworocznego akcesorium, którego wykonanie zajmie minimum czasu. Nawet ci, którzy są pozbawieni talentu artystycznego, otrzymają doskonałą maskę, której noszenie na wakacje nie jest krępujące. Będzie on oparty na gotowych szablonach kolorów, które są publicznie dostępne w sieci.

Co jest potrzebne do pracy:

 • drukarka
 • nóż biurowy lub nożyczki;
 • kartki papieru;
 • arkusz tektury;
 • dziurkacz;
 • elastyczna taśma, sznurek lub krawaty.

Zlecenie pracy:

 1. Z gotowych szablonów kolorów wybierz obraz maski, który najbardziej Ci się podoba.
 2. Pobierz go na komputer i wydrukuj na kolorowej drukarce.
 3. Nożyczki przecinają pysk ściśle wzdłuż konturu. Można wprowadzić niewielkie poprawki, aby wsunąć papier na krawędzie sztywnej podstawy.
 4. Przyklej szablon na kartonie w celu usztywnienia i wytnij wzdłuż konturu maski. Jeśli wydrukowałeś obraz na grubym papierze, możesz pominąć ten krok.
 5. Ostrożnie wykonuj otwory na oczy za pomocą noża biurowego.
 6. Przebij dwa otwory po bokach maski dziurkaczem - będą one potrzebne do naprawy więzi.
 7. Zmierz długość wiązań, koncentrując się na średnicy główki. Pamiętaj, że powinny być swobodnie wiązane, ale jednocześnie nie powinny wisieć zbyt nisko.
 8. Zamocuj gumki po obu stronach gotowej maski - wystarczy, aby związać je w pobliżu otworów.

Jeśli czas i okazja na to pozwalają, gotowy atrybut Nowego Roku można laminować. Więc maska ​​będzie wyglądać bardziej reprezentacyjnie, a będziesz mieć pewność, że nie rozerwa się w najbardziej kluczowym momencie.

Oto kilka wzorów kolorów, których możesz użyć do stworzenia maski:

Jeśli nie masz drukarki kolorowej, możesz użyć czerni i bieli. Wydrukuj obrazy w tym samym kolorze lub czarno-białe, a następnie pokoloruj je według własnego uznania za pomocą ołówków, akwareli, gwaszu lub pisaków. Zaangażuj dziecko w proces - będzie tylko ciekawsze. Możesz iść w drugą stronę - wyciąć pojedyncze elementy z kolorowego papieru lub tektury, a następnie przykleić je na czarno-białym szablonie. Tak więc maska ​​noworoczna okaże się jaśniejsza.

Czarno-białe wzory do drukowania:

A oto gotowa papierowa maska:

Maska obręczowa

Jeszcze łatwiejszy sposób na samodzielne wykonanie maski niż poprzednia. Odbywa się to zgodnie z zasadą nadrukowanego szablonu, tylko nie będzie noszone na twarzy, ale na czubku głowy jak obręcz.

Nie musisz nawet szukać gotowych szablonów - wystarczy dowolny obraz twarzy szczura lub myszy.

Wydrukuj go na kolorowej lub czarno-białej drukarce i przyklej na pasku z tektury lub twardego papieru. Zmierz długość paska według średnicy głowy przyszłego właściciela maski na obręcz. Złożyć pasek za pomocą obręczy i przymocować końce za pomocą kleju, nici lub zszywacza. Jeśli połączysz końce zszywaczem, postaraj się upewnić, że ostre krawędzie zszywek są skierowane na zewnątrz i nie porysują skóry. Udekoruj obręcz według własnego uznania - na przykład maska ​​dla dziewczynki może być dodatkowo ozdobiona kokardką lub błyszczy.

Instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia maski do obręczy przedstawiono na zdjęciu:

Filcowa maska

Filc - materiał do szycia, który jest wytwarzany przez dzianie lub docieranie włókien wełny, futra, miękkich włókien syntetycznych. Ta metoda produkcji nadaje filcu specjalną strukturę, praktyczną nie tylko do szycia fabrycznego, ale także do robótek ręcznych. Dla wygody w pracy materiał jest czasami porównywany z papierem - nie kruszy się, dobrze zgina i niezawodnie przylega.

Spróbuj uszyć noworoczną maskę z tkaniny - okaże się miękka, przyjemna w dotyku i nie będzie ocierać skóry. A jeśli uda ci się znaleźć modelowany filc, możesz dodać objętość do gotowego akcesorium i stworzyć efekt 3D. Możesz szyć na maszynie do szycia lub ręcznie - nie ma różnicy, jeśli tylko produkt okaże się schludny.

Do pracy weź:

 • filc w trzech kolorach - szarym, różowym i czarnym;
 • nici w tych samych kolorach;
 • igły;
 • guma lniana;
 • prosty ołówek;
 • nożyczki;
 • nóż biurowy;
 • kawałek papieru.

Ten czarno-biały obraz posłuży jako szablon maski:

Jak uszyć maskę filcową:

 1. Wydrukuj czarno-biały szablon - zaleca się, aby wziąć za niego gruby papier.
 2. Z szablonu wytnij poszczególne elementy - środek uszu, nosa i oczu.
 3. Z tyłu szarego filcu narysuj maskę wzdłuż zewnętrznego konturu za pomocą prostego ołówka. Zajmie to dwa filcowe wzory - na zewnątrz i po złej stronie.
 4. Na różowym filcu zakreśl środek uszu, na czarnym - nos.
 5. Wytnij wszystkie elementy trzech kolorów na zarysowanych konturach.
 6. Przyszyj różowe uszy do zewnętrznego elementu szarego filcu, a nos do czerni. Jeśli szyjesz ręcznie, upewnij się, że ściegi mają tę samą długość.
 7. Użyj ostrego noża biurowego, aby wyciąć otwory pod oczami.
 8. Z czarnych nici uszyj wąsy po obu stronach nosa.
 9. Zmierz długość gumy lnianej wzdłuż obwodu głowy. Możesz zostawić go w całości lub pokroić na pół i zrobić w formie krawatów.
 10. Włóż krawędzie gumki między zewnętrznym a tylnym wzorem szarego filcu.
 11. Zszyj oba wzory razem, odsuwając się od krawędzi około 2 mm. Nie zapomnij błyskać dziurkami wokół obwodu.

Oto akcesorium, które powinieneś mieć:

Bardziej eleganckie modele sylwestrowej maski filcowej:

A to maska ​​objętości z symulowanego filcu:

Maska z pianiranu

Foamiran to syntetyczny arkusz, który jest cienką piankową gumą. Szczególnie popularny jest genialny pianiran - idealny do tworzenia masek świątecznych. Materiał jest dość plastyczny w obróbce, łatwy do cięcia, dobrze przymocowany klejem i zszywkami, pomalowany farbą i kredkami, a nawet ścięty kompostownikiem.

Zaawansowane technologie postępowania z pianiranem w domu nie mają zastosowania. Dlatego zastosujemy najprostszy sposób - cięcie i klejenie.

Materiały i narzędzia:

 • genialny pianiran w dwóch kolorach wielkości arkusza krajobrazowego;
 • arkusz zwykłego białego papieru;
 • nożyczki;
 • prosty ołówek;
 • nóż biurowy;
 • Niewidoczność
 • klej;
 • błyszczący warkocz;
 • elementy dekoracyjne do wyboru - cekiny, cyrkonie, pióra, koraliki itp.

Jak zrobić maskę własnymi rękami:

 1. Wydrukuj szablon ze szczelinami na oczy lub narysuj ręcznie na kartce papieru.
 2. Przymocuj papierowy szablon niewidocznie do arkusza pianiranu.
 3. Przenieś kontur obrazu do pianiranu - po prostu zakreśl ołówkiem.
 4. Użyj noża biurowego, aby wykonać oczodoły.
 5. Wytnij maskę wzdłuż konturu nożyczkami.
 6. Z innego arkusza pianiranu wytnij kółka na uszy i przyklej je do głównego szablonu.
 7. Z tyłu maski przyklej błyszczący warkocz lub krawaty.
 8. Udekoruj akcesorium, jak mówi fantazja.

Z pianiranu możesz wyciąć nie jeden, ale dwa wzory masek jednocześnie i skleić je ze sobą niewłaściwą stroną razem z oplotem. Bezpieczniej więc naprawisz krawaty, a sama jednostka okaże się znacznie silniejsza.

Nawiasem mówiąc, genialna maska ​​jest świetną opcją na świętowanie nowego roku dla dorosłych. Twórz atrybuty tematyczne dla siebie i znajomych i rozdawaj je przed wydarzeniem - okaże się jasne i nietrywialne.

Maska z tworzywa sztucznego

Z improwizowanych materiałów czasami uzyskuje się bardzo oryginalne pamiątki i wyroby rzemieślnicze. Nie musisz niczego wymyślać i szukać odpowiednich pustek w działach dla kreatywności. Z jednorazowych plastikowych płyt będzie można zbudować ciekawą maskę - prosto i tanio.

Aby stworzyć rzemiosło, weź:

 • jednorazowa płyta (plastik lub papier);
 • farby (akwarela lub gwasz);
 • frędzle;
 • flamastry;
 • ołówek;
 • szary filc lub karton;
 • kolorowy papier;
 • Klej PVA;
 • nożyczki;
 • guma lniana;
 • dziurkacz.

Instrukcje krok po kroku:

 1. Wytnij otwory na oczy w jednorazowej płytce. Aby maska ​​była wygodna, zmierz odległość między źrenicami i przenieś wymiary do szablonu.
 2. Pomaluj szary talerz farbami. Cóż, jeśli znajdziesz farbę w puszce z aerozolem - będzie leżeć bardziej równomiernie, a maska ​​okaże się jaśniejsza i schludniejsza. Pozostaw przedmiot do całkowitego wyschnięcia.
 3. Z filcu lub kolorowej tektury wytnij uszy myszy lub szczura i inne elementy zgodnie z Twoim pomysłem.
 4. Przyklej uszy klejem PVA, mocując ich podstawę z tyłu płytki.
 5. Narysuj pysk szczura za pomocą pisaków lub elementów dekoracyjnych z klejem. W przypadku wąsów odpowiednie są gęste nici, kolorowy miękki drut, guziki na nos lub kawałki skóry.
 6. Dziurkuj dziurki w gumce po prawej i lewej stronie płytki.
 7. Przeciągnij gumkę przez otwory i zawiąż.

Możesz odrzucić gumę, jeśli masz pod ręką długi kij - na przykład na popsicle. Przyklej go na talerzu od wewnątrz - otrzymasz wygodny uchwyt, jak na zdjęciu:

Taka maska ​​będzie musiała być stale noszona w dłoni, ale nie trzeba zgadywać wielkości gumy. Akcesoria staną się uniwersalne - odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Te zdjęcia z ostatnich lat pomogą Ci zainspirować się pomysłami tworzenia noworocznego rzemiosła z plastikowych płyt:

Każda maska ​​będzie doskonałym dodatkiem do dziecięcego kostiumu świątecznego - z jego pomocą możesz z powodzeniem wykonać przemyślany obraz. Dla dorosłych akcesorium nadaje się jako atrybut tematyczny - stworzy odpowiedni nastrój podczas uroczystości i sprawi, że strój będzie nudny.

Wideo: maska ​​myszy zrób to sam