Cyberpunk 2077-2020

CD Projekt zdobył duże zaufanie w poprzednich grach, takich jak Wiedźmin 3 i jego dodatki. Dlatego Cyberpunk 2077 cała społeczność graczy czeka z zapartym tchem. Wszelkie fragmenty informacji natychmiast latają w sieci. Z tego powodu usystematyzowanie znanych danych jest ważne dla głębszego zrozumienia nadchodzącego projektu.

Data wydania

Ogłoszona data premiery to 16 kwietnia 2020 r. Dostępne jest jednak zamówienie w przedsprzedaży zarówno w wersji cyfrowej, jak i kolekcjonerskiej. Edycja kolekcjonerska będzie zawierać: pudełko tematyczne, dysk na jedną z platform, metalową skrzynkę na dyski, figurkę GG (25 cm), książkę z twardą okładką, odznaki i brelok w stylu gry, Przewodnik po mieście nocą w pakiecie na wskazówki, pocztówki z Night City i mapę miasta, paski, broszurę informacyjną do ENT, poradnik do gry i zestaw cyfrowych materiałów dodatkowych (ścieżki dźwiękowe, tapety na pulpit i wiele innych). Koszt wersji cyfrowej na Steamie to 1999 r, ale nadal można kupić wersję kolekcjonerską w Rosji za 17 999 r. Zachodnia wersja jest tańsza o dwa tysiące rubli. Deweloper powiedział, że w grę można grać w języku rosyjskim i podobnym głosie.

Fabuła i podstawa stylistyczna

Gra oparta jest na pulpicie Cyberpunk 2020, którego autorem jest Mike Pondsmith. Jest to planszowa gra fabularna w niedalekiej przyszłości, która opowiada o trudnej sytuacji politycznej i wojskowej, która obdarzyła korporacje niemal nieograniczoną władzą. Kontrolują wiele dużych miast na świecie i w Stanach Zjednoczonych, gdzie wszystko jest pogrążone w szambie konsumenta i hazardu. Chociaż terytorium centrów miast jest jeszcze gorsze: ziemie zostały poważnie uszkodzone przez wojny, powszechne ataki terrorystyczne i bandy rabusiów, którym nikt nie jest w stanie się oprzeć.

Ciekawe! W oryginalnej grze Cyberpunk 2020 miasto nocą zostało zmiecione z powierzchni ziemi przez eksplozję nuklearną, więc nie jest do końca jasne, to jest to samo miasto w nadchodzącym projekcie, odbudowane w ten sam sposób od zera, lub inne.

Cyberpunk 2077, zgodnie z zaleceniami swojego rodzica, opowiada o mieście Night City, położonym w Kalifornii. Minęło 57 lat od historii fabuły oryginalnego stołu. Zachodnie wybrzeże przedstawi wiele niezwykłych lokalizacji, zmiany pogody i zmiany dnia / nocy zostaną wzięte pod uwagę.

Różnorodne gangi i korporacje przedstawią wiele niezapomnianych zadań i sytuacji w grze. Nazwy niektórych gangów i grafika koncepcyjna ich przywódców, takich jak Bridget z Voodooists lub Sasquatch z Animals, pojawiły się w domenie publicznej. Każdy z nich w pełni odzwierciedla istotę zorganizowanej grupy przestępczej: umięśniony i długowłosy potargany Sasquatch wygląda jak bandyta, ale uważny widz zwróci uwagę na jego inteligentną i skupioną twarz, rozważne i zrównoważone nawyki oraz mamę Bridget - zimną, owiniętą w długi płaszcz i okazałe, noże razem ich zespół złożony z godnych i upartych, kompetentnych specjalistów.

Johnny Silverhand jest legendą tego wszechświata, a jego pojawienie się w ostatnim zwiastunie wywołało falę radosnych emocji. Sprawią, że stanie się on jedną z kluczowych postaci, więc fakt, że bohater zyskał wygląd i głos Keanu Reevesa, dodatkowo wzbudził zainteresowanie graczy. Johnny jest znanym zawodowym wojownikiem, więc nic dziwnego, że na samym początku historii jesteśmy informowani, że już zmarł. Jednak jego cyfrowa kopia wciąż istnieje, rozdając zadania i żarty na różne tematy. Jak ta postać odnosi się do GG? Lepiej zachować intrygę do premiery.

Wstępna koncepcja została zaprezentowana publiczności na krótki ponury zwiastun w 2013 r., Chociaż minął już rok od rozpoczęcia prac rozwojowych w tym czasie. Jaką postać miał zwiastun?

Główne cechy to:

  • Noirness - noc, deszcz i dramat;
  • Niezwykła architektura, latające samochody i wiele atrybutów łączących styl lat 80. i sai-fay.
  • Spektakularna dziewczyna cyborga pojawia się przed opinią publiczną w obliczu brutalnego zabójcy wielu pokojowych ludzi z powodu nadmiernej liczby wszczepionych elementów i utraty ludzkości (stwierdzone problemy ze świata Cyberpunku 2020);
  • Nieudane próby ze strony policji, by ją zniszczyć;
  • Prezentacja, jak się wydaje, historii GG jest fajnym gliną z ulepszeniami, które osobiście eliminują niepożądanego przedstawiciela społeczeństwa przyszłości.

Przez długi czas CD Project RED nie dostarczał więcej informacji o projekcie. Pod tym względem wielu aktywnych uczestników społeczności graczy oczekiwało gry podobnej do Deus Ex: walki z przestępcami cyborga i próby zachowania ludzkości przez bohatera, który uzyskał ulepszenia nie z własnej woli.

Najwyraźniej od tego momentu realia rynkowe i potrzeby graczy zmuszone były zmienić wektor rozwoju. Koncepcja gry była wielokrotnie przekształcana, w tym przy wsparciu oryginalnego autora - Mike'a Pondsmitha. Nowe szczegóły pojawiły się dopiero w 2018 roku, a teraz styl gry wygląda następująco: noc malowana neonami będzie regularnie zastępowana bałaganem dużego miasta w realiach gorącego wybrzeża. Miasto to jest jednak rozkładem społecznym. Handel narkotykami, bandytyzm, morderstwa i uprowadzenia to zwykłe realia miasta mrocznej przyszłości. W grze gatunek RPG jest wybierany z pierwszej osoby, ale doprawiony mechaniką strzelanek.

Uwaga Gra zawiera wiele scen o szczerej i okrutnej naturze, palących, pijących alkohol i narkotyki, dlatego ma wysoką ocenę wiekową i nie jest zalecana osobom w wieku poniżej większości, a także cierpiącym na zaburzenia psychiczne lub neurologiczne. Uważaj: gra nie jest dla dzieci!

Główny wątek fabuły posłuży jako chip, który zapewnia nieśmiertelność. Dostaje się do GG, co prowokuje wszystkie frakcje do akcji. Każdy wybitny obywatel chce go zdobyć, więc bohater będzie miał dość problemów, jak wrogowie.

Ta gra jest bardzo intrygująca. Architektura, odzież i design nie będą jednorodne. Dla różnych grup społecznych, zgodnie z bogactwem, czeka indywidualny styl:

  • Entropizm jest charakterystyczny dla najuboższych mieszkańców Night City. Opiera się na różnorodnych, ale często niekompatybilnych rozwiązaniach wizualnych, a także na przestarzałym sprzęcie technicznym. Biedni nie mogą sobie pozwolić na nowoczesną technologię, dlatego ich technologia jest po prostu łatana i używana, dopóki się całkowicie nie rozpadnie. Jeśli żebrak wydaje się co najmniej wartościowy, mówi to tylko o jego nieuczciwej działalności.
  • Przeciętny mieszkaniec miasta woli Kicz, styl oparty na przeszłym dziedzictwie (w rezultacie Nowa fala retro). Kombinacje kolorów są często wyjątkowo jasne i odważne, ale wyglądają tanie. Pozłacane implanty, niezręczny makijaż i gra kolorów - wszystkie te cechy są istotne dla mieszkańców gigantycznych mrowisk.
  • Neo-militaryzm to styl korporacyjny. Wszyscy pracownicy, służby bezpieczeństwa i rządowe, a także ich główni przedstawiciele powinni podlegać surowym, zimnym i biznesowym zasadom ubioru. Jest nowoczesny, wyrafinowany i ostry, w pełni odzwierciedla działalność człowieka: strażnik - kombinezon z pełną ochroną i bronią, pracownicy biurowi - eleganckie kombinezony i niezbędne implanty.
  • Jeśli nie masz bajecznych oszczędności dla swojej duszy, to „neo-kicz” nie jest twoim wyborem. Jest popularny wśród gwiazd i celebrytów, którzy mogą sobie pozwolić na wyglądanie tak, jak im się podoba. Ekstrawagancję, a nawet groteskę, wywołują bezużyteczne, ale piękne ulepszenia, nadmierne dekoracje i ogromna zarozumiałość.

Ścieżka dźwiękowa stanowi bardzo duży wkład. Percepcja świata z taką huraganową muzyką jest wielokrotnie wzmacniana, a kiedy oglądasz zwiastun, możesz z łatwością poczuć całą esencję „miasta marzycieli”, by poczuć gęsią skórkę. Samochody będą miały radio z różnymi utworami, podobnymi do serii GTA. W przypadku innych dźwięków wszystko jest również na najwyższym poziomie. Strzały, dźwięk rozpadającej się ściany, przechodzące rozmowy przechodniów, huk samochodów, kroków i zdarzenia pogodowe całkowicie zanurzają się w to, co się dzieje.

Rozgrywka

W tej chwili wiadomo, że głównym bohaterem opowieści będzie początkujący najemnik - V (V). Gracz może wybrać płeć, klasę, cechy, rasę, pochodzenie postaci, co bezpośrednio wpłynie na relacje i dialog. Rozwój wyłącznie w klasie jest możliwy, ale umiejętności można uzyskać z dowolnej gałęzi umiejętności. Oczekuje się wielu rozmów, a niektóre z nich poważnie zmienią kolejny fragment. W niektórych rozmowach musisz szybko myśleć i reagować w najbardziej rozsądny sposób, w przeciwnym razie NPS po prostu stracą cierpliwość i rozpoczną agresywne działania.

Liczba modyfikacji jest ogromna, ale korzystanie z nich wszystkich nie będzie działać. Rozszerzenie zmieni nie tylko parametry głównego bohatera, ale także interfejs.

W trakcie mijania konieczne będzie nie tylko wykonanie zadań głównych i pobocznych. Istnieje wiele dodatkowych mechanizmów, takich jak wybór garderoby. W oparciu o Twój wygląd i parametry odzieży NPS będzie traktować Cię inaczej i nakładać na Ciebie różne etykiety społecznościowe. Być może dla dodatkowej mechaniki wykorzystają specjalny rodzaj doświadczenia (wpływ ulicy), po zgromadzeniu, że gracz będzie mógł uzyskać dostęp do nowych lokalizacji, zadań i handlowców.

Otwarty, bezproblemowy świat, który możesz eksplorować nie tylko poziomo, ale również pionowo, zachwyci Cię dużą interaktywnością. Możesz jeździć metrem, samochodami i motocyklami, kupować żywność i ubrania, uczestniczyć w zwykłych potyczkach na ulicy. Biorąc pod uwagę godną ubolewania sytuację przestępczą, ciągłe potyczki i pościgi, które mają miejsce tutaj i tam, nie pozwolą się nudzić. Wciąż latają samochody, jednak, jak wiadomo, nie będą mogły na nich latać. Istnieje 6 dzielnic miasta i obszar pustkowi dostępny do badań.

Fajnie, że miasto tętni życiem. Na ulicach jest znacznie więcej osób niż w podobnych grach, w tym samym pokoju może przebywać do 100 osób. Spacerując ulicami, GG spotka nie tylko idiotów, którzy podążają tymi samymi trasami. Przechodnie kupują napoje gazowane w automatach, odkładają słuchawki, robią selfie, rozmawiają, oferują intymne usługi, aktywnie demonstrują swoje zalety i ogólnie stale wykazują aktywność.

Wymagania systemowe

Gra będzie dostępna w 2020 roku na trzech platformach: PC, PS4 i Xbox One. Minimalne wymagania sprzętowe na PC to: system operacyjny Windows 8.1 lub 10 (64-bitowy), procesor AMD Phenom II X4 965 lub Intel Core i3-4130, co najmniej 6 gigabajtów pamięci RAM, karta graficzna AMD nVidia GeForce GTX 960 / Radeon HD 7970 i 70 GB wolnego miejsca na dysku.

Zwiastun (po rosyjsku)

Inne materiały: