Wybór prezydenta Białorusi w 2020 r

Nie wszyscy ludzie są zainteresowani polityką, zarówno krajową, jak i światową. Dla takich osób odgrywają rolę przywódcy innych państw i odległe konflikty niezwiązane z naszym krajem. Jednocześnie są tacy, dla których wielkie znaczenie mają niuanse polityczne i ważne wydarzenia światowe. Tacy ludzie są zainteresowani wszystkim, w tym przebiegiem wyborów prezydenckich na Białorusi w 2020 r. Przyda się jednak innym Rosjanom, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym momencie, ponieważ wciąż przyjazny kraj może zmienić swój stosunek do Federacji Rosyjskiej po pojawieniu się nowego kierownictwa.

Wpływ prezydentów innych krajów na rosyjską politykę

Tylko całkowicie niedoświadczonym osobom może się wydawać, że zmiana władzy w innych krajach nie wpływa na to, co dzieje się w naszym kraju. Zasada takiego rozumowania jest prosta - z nami wszystko pozostaje takie samo, podczas gdy inne kraje nie mają z nami nic wspólnego.

Ta logika jest błędna, szczególnie w przypadku państw, które mają wspólne granice z Rosją. W rzeczywistości obecność przywódców nietolerujących Federacji Rosyjskiej w tych krajach może prowadzić do napiętych stosunków, a nawet prób sprowokowania otwartego konfliktu. Dlatego osoby zainteresowane tym, kto będzie prezydentem krajów sąsiednich, w szczególności Białorusi, w odpowiednim czasie dowiedzą się o prawdopodobnych trudnościach na arenie politycznej.

Warto wiedzieć! Społeczność światowa sceptycznie podchodzi do wyborów na Białorusi. Według politologów z różnych krajów wybory w tym państwie nie są w stanie spełnić międzynarodowych standardów w dziedzinie integralności wyborczej.

Jest to ważne zarówno dla mieszkańców Białorusi, jak i dla Rosjan. Ponadto nie zapominaj, że jeśli chodzi o organizację powszechnego głosowania na Białorusi, w tej chwili panuje wyraźny bałagan. Centralna Komisja Wyborcza poinformowała już o planach, ale ogólnie rzecz biorąc, jak dotąd sytuacja nie stała się jasna.

Przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w sprawie nadchodzących wyborów

Niedawno Lidia Yermoshina, która jest przewodniczącą CEC (Centralnej Komisji Wyborczej), w wywiadzie udzieliła wyjaśnień dotyczących wyznaczenia terminu następnych wyborów. Pani Yarmoshyna wyjaśniła, że ​​terminy zostaną zatwierdzone podczas wiosennej sesji, która odbędzie się w białoruskim parlamencie.

Kompetencje tego elementu władzy obejmują ustalanie terminu wyborów, ale teraz sytuacja stała się niestandardowa. Analitycy, ujawniając, kiedy wybory prezydenckie będą najistotniejsze, zauważyli, że sami kandydaci nie akceptują dat zaproponowanych przez parlament. Wynika to z rzekomej słabej jakości relacji z publiczności przez „przepływ” przedwyborczy.

Przewodniczący CKW uważa, że ​​wielu wyborców podczas kampanii bezpośredniej i podczas debaty przedwyborczej będzie banalnych ze względu na wakacje. Zmniejszy to szanse kandydatów, a ostatecznie zmniejszy frekwencję, nawet gdy ludzie wrócą już z wakacji.

Dlatego pierwotnie przewidywana data wyborów 30 sierpnia pozostała w gotowości. Inne opcje są w toku. Co więcej, jedna z dat również została odrzucona, ale wśród proponowanych dni wyborów jest już „lider”.

Opcje dat wyborów prezydenckich

Potencjalnym dniem wyborów może być data 7 listopada. Teraz ten dzień jest również wysyłany do rezerwy z powodu prawdopodobnie niskiej frekwencji. Wynika to z faktu, że wcześniej zdecydowano, aby dni weekendowe od 7 do 10 listopada włącznie. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że wielu obywateli pójdzie odwiedzić krewnych, wyjechać na wakacje poza miasto lub po prostu zdecydować się spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi bez rozpraszania wyborami.

Na tej podstawie CEC zaproponowała datę zbliżoną do poprzedniej. Jest około 17 listopada, potencjalnie odpowiedni dla ludzi, polityków i planistów wyborów. Poprzednia sobota działa, więc obywatele raczej nie opuszczą miasta, dlatego frekwencja będzie wysoka.

Ważne jest, aby wiedzieć! Bieżące rozmowy na temat daty wyborów mogą zakończyć się w jednym momencie z powodu odroczenia głosowania w parlamencie. Jeśli wybory do tych władz odbędą się w ostatnich dniach 2019 r. Lub na samym początku 2020 r., Data powszechnego głosowania na prezydenta może ulec zmianie w ostatniej chwili.

Jednak jest mało prawdopodobne, że ktokolwiek pójdzie do ankiety w dowolnym terminie, nie wiedząc, na kogo głosować. Ludzie powinni mieć przynajmniej najmniejsze pojęcie o tym, kim będzie następny prezydent, co obiecał narodowi i co robił wcześniej dla kariery politycznej.

Kandydaci na prezydenta Białorusi 2020

W związku z tym lista potencjalnych liderów kraju jeszcze nie istnieje. W ciągu ostatnich kilku lat wszystko było trudne z tym problemem na Białorusi - obecność niektórych nowych osób politycznych nie jest w stanie wpłynąć na równowagę sił w wyższych sekcjach rządu. To prawie wymazuje pojęcie demokracji w kraju, naprawdę pozbawiając ludzi świadomego wyboru.

Trudno nawet powiedzieć, kim będą kandydaci na prezydenta Białorusi około 2020 roku, choć jedno nazwisko jest już znane. Obecna głowa państwa ogłosiła chęć kandydowania na kolejną kadencję, co, biorąc pod uwagę siłę jego wpływu na struktury wewnętrzne, może już mówić o wczesnym zwycięstwie w głosowaniu powszechnym.

Ciekawe! Łukaszenka wygrał poprzednie wybory miażdżącym „wynikiem” 83,49% głosów. W rzeczywistości nie było prawdziwej konkurencji, ponieważ pani Korotkiewicz zajęła drugie miejsce, zdobywając jedynie 4,42% głosów.

Podczas następnego popularnego głosowania centroprawica obu partii postanowiła nominować jednego kandydata. Mają nadzieję uniknąć „rozproszenia” głosów obserwowanych w wyborach z ubiegłych lat. Zakłada się, że wspólne wysiłki w wyborach dadzą szansę komuś innemu na wyrażenie siebie, pokazując przynajmniej odrobinę konkurencji dla obecnego rządu.

Niektórzy politolodzy oprócz obecnego prezydenta wyróżniają takie osoby, które są uważane za potencjalnych kandydatów na stanowisko szefa Białorusi:

  1. Jurij Gubariew, który jest głową Rukha.
  2. Anna Kanopatskaya, reprezentująca opozycję.
  3. Oleg Gajdukiewicz nominowany przez Partię Liberalno-Demokratyczną.
  4. Elena Anisim, prezes stowarzyszenia poświęconego językowi białoruskiemu.

Jednocześnie nie zapominaj, że zgodnie z zasadami wyborów kandydat będzie kandydatem tylko wtedy, gdy zgromadzonych zostanie 100 tysięcy głosów obywateli. W przeciwnym razie osoba nie może nominować swojej kandydatury na stanowisko głowy państwa.

Jeśli otwarcie dyskutujemy, kto będzie prezydentem na Białorusi, nie ma wielu opcji. Przy wysokim stopniu prawdopodobieństwa zmian w obecnym rządzie nie nastąpi reelekcja obecnego szefa państwa. Z drugiej strony obecność pewnej warstwy niezadowolonych obywateli i fakt połączenia wysiłków opozycji może prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów.

Wybór prezydenta Białorusi w 2020 roku jest również ważny dla Rosjan, jednak reszta świata będzie śledzić zmianę władzy w tym kraju. Chociaż obecny rozwój wydarzeń sugeruje, że istnieje duże prawdopodobieństwo braku jakichkolwiek zmian. Łukaszenka może nie mieć poważnych konkurentów, a jego wpływy są na tyle silne, że mogą mu pomóc zostać prezydentem kraju.

Podobne wpisy:

Zostaw Swój Komentarz