2020 Ford Kuga

Kompaktowy crossover Ford Kuga został wydany w 2008 roku przez amerykański koncern samochodowy Ford. W tym krótkim czasie crossover dwukrotnie przeszedł modernizację. Aby wznowić popularność tej marki, firma wprowadza nowy rok modelowy Ford Kuga 2018-2019, który przeszedł kolejną masową zmianę stylizacji. Zmiany na lepsze można prześledzić na pierwszy rzut oka, ale nie wyprzedzimy się i nie dowiemy, że producent ulepszył i zmienił crossover Ford Kuga 2020.

O wymiarach

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, nowy Ford Kuga 2018-2019 ma zwiększone wymiary. Wymiary nadwozia odpowiadają następującym danym:

 • Długość - 4613 mm
 • Szerokość - 1882 mm
 • Wysokość 1683 mm
 • Rozstaw osi - 2710 mm

W stosunku do poprzedniej modyfikacji crossover dodał 89 mm długości, 44 mm szerokości i 20 mm między kołami. Wysokość zmieniona tylko o 20 mm w mniejszym kierunku, co pozytywnie wpłynęło na parametry aerodynamiczne. Wprowadzone korekty ogólnych parametrów pociągnęły za sobą wzrost masy własnej o 90 kg. Prześwit - czyli prześwit, również zwiększony dzięki zamontowaniu 19-calowych kół z oponami o niskim profilu.

O pojawieniu się nowych przedmiotów

Zdjęcie nowego modelu jest już dostępne, z którego widać, że zewnętrzna zmiana stylizacji crossovera była kardynalna. Po aktualizacji samochód pozostał, podobnie jak poprzednio, kompaktowym crossoverem, ale o niezwykłym wyglądzie. Nowość otrzymała zupełnie nową obudowę, a platforma C2 została przyjęta za jej podstawę. Wygląd wyróżnia się surowością i stylem, a także niewielkim podobieństwem do Porsche Cayenne.

Masywna część przednia składa się z dużej owalnej fałszywej kratki chłodnicy z siatką drucianą jako wypełnienie. Pokrywa maski ma niewielkie nachylenie do przodu. W porównaniu z poprzednim modelem przód stał się bardziej wydłużony. Optyka głowy ma owalny kształt z wypełnieniem linzovannym. Dolną część optyki głowy podkreślają paski LED świateł do jazdy dziennej.

Plastikowy zestaw nadwozia jest podzielony przez dodatkową kratkę chłodnicy u dołu. Po bokach znajdują się kanały powietrzne, które zapewniają aktywne chłodzenie układu hamulcowego przednich kół. W konstrukcji bocznych kanałów powietrznych zainstalowane są światła przeciwmgielne, podzielone na dwie części za pomocą paska z tworzywa sztucznego. Dolna część zestawu body jest elegancko uzupełniona spoilerem.

Strona crossovera wygląda elegancko, a od poprzedniej wersji zmodyfikowaną modyfikację wyróżnia wygląd tłoczenia w dolnej części przednich i tylnych drzwi. Zmiany wpłynęły również na klamki drzwi, które są bardziej wpuszczone w korpus. Progi zostały zmodyfikowane, które są pomalowane na kolor karoserii i praktycznie się nie wyróżniają. Lusterka boczne nieznacznie zmieniły swój kształt, co poprawiło właściwości aerodynamiczne. Patrząc w przyszłość, należy również zauważyć, że hybrydowe modyfikacje crossoverów mają właz do podłączenia ładowarki. Znajduje się z boku w pobliżu przedniego koła, po stronie kierowcy na nadkolu. Z tej samej strony, tylko na tylnym nadkolu znajduje się właz do tankowania paliwa płynnego.

Z tyłu należy powiedzieć, że nastąpiły tu dramatyczne zmiany. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w odnowionej wersji 3. generacji Forda Kuga, jest zmieniona forma optyki. Jeśli w poprzedniej wersji tylna optyka miała duży kwadratowy kształt, to przy zmodyfikowanej modyfikacji rozciągnęła się ze względu na prostokątny kształt. Część tylnego światła tradycyjnie znajduje się na piątych drzwiach crossovera, a druga część na korpusie obraca się na bok. Zmodyfikowano konstrukcję piątych drzwi, na których zamiast wgłębienia pośrodku pojawiło się wybrzuszenie. Szyba tylnych drzwi, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, jest pochylona, ​​a z góry kontynuacja spadzistego dachu płynnie wpada w zgrabny spoiler. Na dachu są ledwo zauważalne relingi dachowe. Kształt wystającego tylnego zestawu nadwozia został zmodyfikowany, w dolnej części znajdują się owalne chromowane rury wydechowe.

Kolejna aktualizacja gwarantuje odświeżenie i poprawę wyglądu crossovera, co jest bardziej odpowiednie dla nazwy dużego hatchbacka. Wygląd stał się bardziej dynamiczny, szybki i stylowy, co z pewnością podkreśli crossover w ruchu miejskim.

Jakie zmiany zaszły w kabinie

Przeprojektowany salon Ford Kuga przeszedł radykalną modernizację. Do dekoracji stosuje się materiały wysokiej jakości i odporne na zużycie. Producent martwił się o zainstalowanie nowych wygodnych siedzeń. Na desce rozdzielczej znajduje się duży 8-calowy multimedialny ekran dotykowy. Tablica przyrządów jest również prezentowana w postaci wyświetlacza LCD, którego rozmiar wynosi 12,3 cala.

Szeroki tunel środkowy z przegrodami na kubki i różne drobiazgi. Bliżej kierowcy znajduje się przełącznik prędkości w postaci podkładki selektora do kompletnych zestawów z automatyczną skrzynią biegów. Oryginalna trójramienna kierownica z przyciskami sterującymi dla różnych systemów w samochodzie. Spośród przydatnych dodatków do wnętrza Forda Kuga 3 generacji należy również zauważyć:

 • Wysokiej klasy system audio z 10 głośnikami.
 • Wbudowany router Wi-Fi.
 • Dwustrefowa klimatyzacja.
 • Panoramiczny dach, który nie będzie występował w modelach w standardzie.
 • Elektryczna regulacja przednich siedzeń.
 • Tempomat.
 • Definicja pieszych.

Samochód ma również system do niezależnego włączania reflektorów i utrzymywania pojazdu na pasie ruchu. Transformacja tylnej kanapy pozwala zwiększyć ilość bagażu ponad 2 razy (z 523 litrów do 1062 litrów), ale ta opcja nie jest dostępna dla wersji hybrydowych.

O parametrach technicznych

Jednym z najbardziej niepokojących pytań przyszłych właścicieli i tylko fanów tego crossovera są specyfikacje techniczne. Producent nie skupił się na sprzęcie energetycznym nowości i urozmaicił go szeroką gamą jednostek - benzynowymi silnikami turbo, turbodieselami, a nawet modyfikacjami hybrydowymi. Wiadomości o tym, jakie parametry będą miały silniki, są już znane.

 • Trzy cylindrowe silniki benzynowe dwóch typów o tej samej pojemności 1,5 litra, ale różniących się mocą - 120 i 150 koni. Oba typy silników turbo są wyposażone w 6-biegową manualną skrzynię biegów i mają tylko napęd na przednie koła.
 • Asortyment elektrowni wysokoprężnych jest reprezentowany przez czterocylindrowe turbodoładowane jednostki o pojemności 1,5 i 2 litrów. Moc pierwszej opcji wynosi 120 koni, a druga zostaje zwiększona do 190 KM. Silniki będą pracowały w parach z dwoma typami przekładni według wyboru kupującego - 6 manualnymi skrzyniami biegów lub 8 automatycznymi skrzyniami biegów. Pierwszy typ silnika będzie miał tylko napęd na przednie koła, a drugi uzupełnia możliwość podłączenia napędu na wszystkie koła.

Modyfikacja hybrydowa nie będzie taka sama. Pierwsza konfiguracja EcoBlue Hybrid łączy zastosowanie 2-litrowego turbodiesela w połączeniu z 48-woltowym generatorem rozruchowym. Rozrusznik-generator jest zasilany z akumulatora o niskiej pojemności, za pomocą którego silnik wysokoprężny jest wspomagany podczas przyspieszania. Zużycie samochodu w tej kombinacji wynosi tylko 5 litrów na 100 km.

Druga wersja konfiguracji hybrydowej jest połączona z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym z instalacją elektryczną dla 225 koni. Ta wersja zostanie zmontowana przez elektromechaniczny wariator, a całkowite zużycie paliwa na 100 km nie przekracza 5,6 litra. Najbardziej naładowaną modyfikacją hybrydową jest Ford Kuga Plug-in Hybrid. Jako wyposażenie energetyczne zastosowano 2,5-litrowy silnik Atkinsona w połączeniu z silnikiem elektrycznym ze zwrotem 225 koni. To nie wszystko. Te dwie jednostki są uzupełnione baterią litowo-jonową o pojemności 14,4 kWh. Zużycie paliwa tej modyfikacji wynosi zaledwie 1,2 litra, a przebieg netto silnika elektrycznego osiąga 50 km. Aby naładować baterię, ładowanie zajmuje co najmniej 4 godziny.

Kiedy zostanie wydany i ile będzie kosztował

Znając maksymalne informacje o nowym produkcie, istnieje chęć jego zakupu. Rozpoczęcie sprzedaży nowego europejskiego samochodu Kuga 2020 na europejskim rynku nastąpi nie wcześniej niż na początku lata 20019 r. Z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi. Modele hybrydowe pojawią się bliżej 2020 roku. Kiedy samochód zostanie wydany w Rosji, nie jest jeszcze znany. Istnieją informacje, że nowość w ogóle nie pojawi się na rynku rosyjskim, ponieważ Ford powiedział, że produkcja samochodów Forda w Rosji została przerwana.

Opcje i ceny nie są jeszcze znane, ponieważ oficjalne informacje od producenta nie zostały jeszcze otrzymane. Wiadomo, że nowy produkt będzie prezentowany w takich modyfikacjach jak Trend, Titanium, ST-Line, Vignale. Wstępne informacje mówią, że w podstawowej modyfikacji nowy crossover Kuga od Forda będzie kosztował od 26 tysięcy euro.

Recenzja wideo nowego Forda Kuga 2020