Toyota Supra 2019-2020

Oficjalne wprowadzenie zaktualizowanej Toyoty Supra odbyło się 14 stycznia 2019 r. W Detroit. Nowa Toyota Supra 2018-2019 to dwudrzwiowe sportowe coupe, a jest to samochód sportowy 5. generacji. Model samochodu Supra ponownie pojawi się na drogach w zaktualizowanej formie po 17-letnich wakacjach. Rzeczywiście, w 2002 roku został wydany ostatni samochód 4-generacji generacji Toyoty Supra A80, a potem nie było mowy o przywróceniu produkcji.

O wyglądzie nowej Toyoty

Przez tak długi czas zaktualizowana wersja Toyoty Supra 2019-2020 zachwyciła odbiorców swoim nowoczesnym wyglądem. Zmiany można prześledzić dramatycznie, ale należy zauważyć, że platforma i styl tego samochodu sportowego pozostały takie same. Samochód jest przeznaczony dla dwóch pasażerów, więc ma tylko dwoje drzwi. Aby dowiedzieć się, jakie aktualizacje otrzymał nowy model, analizujemy jego wygląd, wnętrze i specyfikacje techniczne.

Przód nowości podkreśla zupełnie nową optykę. Reflektory są wyposażone w soczewki, a światła dzienne w kształcie litery L są stosowane u podstawy za pomocą diod LED. Brak kratki chłodnicy, podobnie jak w poprzedniej wersji. Zamiast kratki znajduje się kontynuacja maski z ustaloną etykietą Toyoty.

Samochód sportowy ma zestaw karoserii, w którego konstrukcji są trzy działy z wypełnieniem siatkowym. Bezpośrednio pod reflektorami znajdują się aerodynamiczne otwory w zderzaku. Ich celem jest zwiększenie wydajności wywiewu powietrza z kół. Podstawą nowej platformy była najnowsza wersja samochodu sportowego BMW model Z4.

Profil nowej Supry nie wygląda gorzej niż przód. Zamiast stylowych i niewielkich lusterek bocznych nowość uzupełniają nowoczesne i wygodne lusterka o specjalnym aerodynamicznym kształcie. Podstawa lusterek jest pomalowana na czarno. W poprzedniej wersji lusterka miały kolor karoserii.

W podstawowej konfiguracji nowe lusterka zostaną uzupełnione o opcje, takie jak wzmacniacze światła z optyką LED, a także elektryczny napęd do regulacji. Dodatkowo możesz dodać do istniejących opcji wyposażenia, takich jak ogrzewanie i automatyczne składane lusterka boczne podczas parkowania.

Japońska firma Toyota zaoferuje nowy model Supra w 6 rodzajach kolorów:

  • Czerwony
  • Żółty
  • Niebieski
  • Czarny
  • Biały
  • Szary

Kanał nowości ma również atrakcyjny wygląd. Przede wszystkim przyciąga wzrok niestandardowa pokrywa bagażnika, zwana kaczym ogonem. Masywny zderzak znajduje się z tyłu samochodu. Wydłużona pokrywa bagażnika pełni rolę spoilera i pozytywnie wpływa na właściwości aerodynamiczne samochodu sportowego. Tylna optyka została zaimplementowana na elementach LED, które zostały zaprojektowane nie tylko w celu zwiększenia wydajności oświetlenia, ale także w celu zmniejszenia zużycia energii. Na tylnym zderzaku znajduje się wnęka z wytłoczeniem na tablicę rejestracyjną i kamerę cofania. Kamera cofania jest prezentowana na wszystkich poziomach wyposażenia samochodu sportowego. Dolną część zderzaka uzupełnia rozgałęźnik, na którym znajdują się czerwone światła przeciwmgielne z repeaterami stopu. Tylną część nowości podkreślają również dwie chromowane końcówki wydechu.

Oprócz zmodyfikowanego przodu i tyłu należy również zwrócić uwagę na dach sportowego coupe Supra 2019. Jeśli w poprzedniej wersji dach był solidny, to w nowej wersji składa się z dwóch wypukłych części po bokach i zwężenia w środku. Ze względu na tę konstrukcję nie można było zrealizować instalacji szyberdachu, jednak takich celów nie ustalono.

Fani samochodów sportowych Toyota już dawno stracili wiarę w odnowienie linii produkcyjnej Supra. Dopiero po 17 latach tak się stało, a biorąc pod uwagę liczne zmiany konstrukcyjne na lepsze, nie ma wątpliwości, że zyska popularność i zwiększy sprzedaż tego modelu.

Jak bardzo zmieniło się wnętrze nowej Supry 2019

Jeśli nadwozie samochodu jest wykonane w surowym japońskim stylu, wnętrze jest całkowicie kopiowane z 2018-2019 BMW Z4. Istnieją różnice w stosunku do bawarskiego samochodu sportowego, ale są one nieznaczne. Na desce rozdzielczej pośrodku znajduje się dotykowy wyświetlacz multimedialny, którego rozmiar wynosi 12,3 cala. Konsola jest lekko obrócona w stronę kierowcy, a pośrodku znajduje się panel sterowania systemem audio i klimatyzacją. Na kierownicy znajdują się przyciski sterujące, które usprawniają jazdę. Konsola środkowa ma szeroki design z różnymi tajnymi działami. Konsola ozdobiona jest dźwignią zmiany biegów, której kształt jest całkowicie skopiowany z BMW Z4.

To jest interesujące! Panel sterowania nowej Toyoty Supra jest całkowicie elektroniczny i składa się z 8-calowego wyświetlacza, co w rzeczywistości nie jest zaskoczeniem dla nowoczesnego samochodu sportowego.

Salon przeznaczony jest dla dwóch osób, więc są dwa krzesła z szerokimi i wysokimi oparciami. Tył ma elektromechaniczną regulację, a także wygodne występy po bokach jako podparcie. Dzięki jakości skóry wszystko jest w porządku, ponieważ już w początkowej konfiguracji występuje połączenie skóry z Alcantarą. Ponadto wnętrze będzie prezentowane w czterech wariantach kolorystycznych - czarnym, czerwonym, brązowym, białym. Dodatkowo możesz wyposażyć wnętrze we wkładki obwodowe z aluminium lub włókna węglowego.

O właściwościach technicznych nowych produktów

Wyposażenie elektryczne nowej Toyoty Supra zapożyczono również z bawarskiego modelu BMW Z4. Warto dowiedzieć się więcej o charakterystyce technicznej nowego modelu. Pod maską umieszczony zostanie 6-cylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 3 litrów i mocy 335 KM. Moment obrotowy w tym przypadku wynosi 495 Nm. Podobnie jak w poprzedniej konfiguracji, nowość ma napęd na tylne koła, podobnie jak wszystkie samochody wyścigowe.

Zawieszenie jest również zapożyczone z bawarskiego odpowiednika i jest zastosowane na kolumnach MacPhersona z przodu i zawieszeniu wielowahaczowym z 5 dźwigniami. Aby zwiększyć komfort, zawieszenie jest połączone z kabiną za pomocą adaptacyjnych amortyzatorów i oryginalnych sprężyn. Zawieszenie zostało udoskonalone, a to udoskonalenie dotknęło mocowań. W tym celu zastosowano elementy aluminiowe w konstrukcji zawieszenia, z wyjątkiem drążka stabilizatora, do którego produkcji użyto stali o dużej wytrzymałości.

Całkowita waga nowego produktu, pomimo poważnych ulepszeń i przetwarzania, wynosi 1540 kg. Aby podłączyć mocny silnik do tylnych kół, zastosowano 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Dzięki takiemu połączeniu samochód sportowy rozwija prędkość od 0 do 100 km / hw zaledwie 4,1 sekundy. Maksymalna rozwinięta prędkość nowej Supry 2019 wynosi 250 km / h, a ta norma jest ograniczona tylko przez elektronikę. Warto również zauważyć obecność mechanizmu różnicowego wyposażonego w opcję blokowania, która umożliwia obracanie się tylnych kół z tą samą prędkością.

Informacje o cenach i poziomach wykończenia

Producent oficjalnie ogłosił, że nowy produkt będzie prezentowany w trzech wersjach wyposażenia - podstawowej lub standardowej, a także w wersji Premium i Launch Edition. Ile kosztuje każdy sprzęt, jest jednym z najpopularniejszych pytań. Podstawowy montaż opuści kabinę za 50 tysięcy dolarów, a premium i salon nie będą kosztować dużo więcej - ich cena to 54 i 55 tysięcy dolarów.

Nie ma wiadomości o tym, czy będzie można kupić nową Suprę w Rosji, ale z dużym prawdopodobieństwem pojawi się ona w sprzedaży. Co więcej, nie trzeba długo czekać na wydanie nowości, ponieważ zakłada się, że stanie się to latem. Możliwe, że po pojawieniu się nowych przedmiotów w sprzedaży ich cena może znacznie wzrosnąć.

Zdjęcia i filmy z nowych przedmiotów są zawarte w materiale, co pozwala wizualnie porównać nowy produkt z poprzednimi wersjami japońskiej Supry. Podsumowując, należy zauważyć, że chociaż samochód jest japoński, w większości przypadków ma nieoryginalną konstrukcję wewnętrzną, co może zdenerwować kupującego. Jak popularna będzie nowa Toyota Supra na lata 2018-2019, dowiemy się już w tym roku.

Zalecamy przeglądanie: recenzja wideo nowa Toyota Supra