Bilety na Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kontynentu odbywają się raz na cztery lata. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zbyt rzadkie. Jednak piłkarskie życie Europejskiego Związku UEFA jest dość obfite. Dlatego wystarczy czteroletni cykl ogłoszenia nowego mistrza.

Losowanie turnieju kwalifikacyjnego do Euro 2020 już minęło. Drużyny narodowe przygotowują się do gry. Każda drużyna zachowa nadzieję na dotarcie do ostatniej części zawodów.

Format turnieju

Mistrzostwa Europy 2016 we Francji były po raz pierwszy, gdy 24 drużyny grały w głównym turnieju, prawie połowa krajów członkowskich UEFA. Umożliwiło to stowarzyszeniu i organizatorom znaczne poszerzenie zainteresowanej publiczności i zarabianie na biletach i transmisjach telewizyjnych.

Całkowita frekwencja na francuskich stadionach wyniosła nieco ponad 2,3 miliona osób. Sześć miliardów ludzi oglądało mecze w telewizji. Spośród nich dwa miliardy to ci, którzy po raz pierwszy oglądali bitwy piłkarskie w telewizji.

Rok 2020 jest szczególny dla UEFA. To rok sześćdziesiątej rocznicy pierwszych mistrzostw Europy. Dlatego pragnienie europejskich urzędników piłkarskich, by Euro 2020 było wyjątkowe, jest zrozumiałe.

W 2012 r. Komitet Wykonawczy UEFA postanowił zorganizować turniej w całej Europie, w dużych miastach. Wybrano 12 miast z 12 krajów. Wyobraź sobie, ilu fanów przyjedzie na stadiony. Każdy będzie szukał miejsca, w którym można kupić bilety z wyprzedzeniem, aby zachować spokój podczas oglądania gry na żywo.

Ten format konkursu zostanie zastosowany jeden raz. W 2024 r. Mistrzostwa Europy odbędą się w zwykłym trybie (w określonym kraju).

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020 będą ogólnoeuropejskim świętem piłki nożnej. 12 stadionów przygotowuje się do przyjęcia kibiców. UEFA nie ogłosiła jeszcze, kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów.

Rozegranych zostanie 51 meczów. Te gry zostaną podzielone między areny w następujący sposób:

  • Pierwsza grupa stadionów będzie gościć trzy mecze fazy grupowej i pierwszą rundę playoffów (1/8 finału);
  • Druga grupa będzie miała zaszczyt odbyć trzy spotkania grupowe i mecz ćwierćfinałowy;
  • Wembley w stolicy Wielkiej Brytanii jest główną areną Mistrzostw Europy 2020. Odbędzie się tutaj siedem meczów: trzy mecze w grupach, 1/8 finału, dwa półfinały i finał.

Dlatego bilety na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020 najprawdopodobniej będą sprzedawane w specjalnych opakowaniach.

Sprzedaż biletów

Rozpoczęcie sprzedaży każdego ważnego turnieju piłkarskiego rozpocznie się za około rok. Wdrożenie jest podzielone na kilka etapów. Ten format był używany przez UEFA od dawna.

Na pierwszym etapie, jak już wspomniano, będą to specjalne pakiety. Fani będą mieli do wyboru:

  • Kup bilety na Euro 2020 na mecze pewnej drużyny;
  • Aby kupić subskrypcję na odwiedzanie gier na określonym stadionie.

Nawet zanim zaczną sprzedawać pakiety, fani składają wniosek za pośrednictwem oficjalnej strony UEFA.

Oczekuje się, że w ich liczbie wniosków przekroczy łączną liczbę biletów otrzymanych na sprzedaż. Dlatego do dystrybucji zastosowana zostanie metoda losowa.

Drugi etap wdrażania rozpocznie się pod koniec losowania w końcowej części Euro 2020. Jest to około końca 2019 r. Pod względem przepisów dotyczących dystrybucji biletów nic się nie zmieni. Między kibicami nadal będą dystrybuować subskrypcje do meczów reprezentacji narodowej lub areny.

W trzecim etapie pozostałe bilety zostaną sprzedane. Będą to bilety na pojedynczy mecz (miejsce na trybunach). Sprzedaż będzie prowadzona online, w kasach biletowych. Przybliżone daty trzeciego etapu to kwiecień 2019 r. Do momentu wprowadzenia euro.

Przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży w globalnej sieci będą istnieć różne portale dystrybuujące bilety. Korzystanie z ich usług nie jest zabronione, ale istnieje duże ryzyko oszustwa (cena biletu jest zbyt wysoka lub jest nieważna).

Cennik

Istnieją dwa czynniki, które będą miały wpływ na koszt biletu. To miejsce na stadionie i status spotkania.

Im bardziej znaczący mecz, tym więcej pieniędzy będziesz musiał zapłacić za bilet. Na dużych turniejach piłkarskich najdroższe są mecze otwarcia i finał. Mecz otwarcia Euro 2020 odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie. Finały poprowadzą London Wembley.

Miejsca dla widzów na stadionie są podzielone na kilka kategorii. Im lepsza i bardziej komfortowa recenzja, tym wyższy koszt biletu. Najdroższe będą bilety do kasy VIP. Kolejne najdroższe miejsca będą w sektorze centralnym. Miejsca budżetowe znajdują się na bocznych stojakach i miejscach poza bramą.

Istnieje praktyka, w której UEFA ustala specjalne ceny biletów dla fanów kraju gospodarza turnieju. W przypadku Euro 2020 kibice z 12 krajów będą mieli szczęście.

Europa oczekuje dużego turnieju. Tam dowiemy się o nowym europejskim królu futbolu.

Obejrzyj wideo: Biletele la EURO 2020 se vând exclusiv online. Cât costă un bilet și cum poate fi achiziționat (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz