Scenariusz na Nowy Rok 2020 Szczura

Według horoskopu wschodniego White Metal Rat, który tradycyjnie otwiera 12-letni cykl, ochroni 2020 rok. Symbol nadchodzącego roku uwielbia przytulność i nepotyzm, dlatego lepiej świętować wakacje w środowisku domowym, w kręgu krewnych i przyjaciół. Ale jednocześnie Szczur wyróżnia się przyjaznym usposobieniem, a zwierzę zdecydowanie nie odmówi wesołego obchodów Nowego Roku. Aby wakacje nie przerodziły się w nudne spotkania przy stole, zastanów się nad ciekawym scenariuszem na Nowy Rok 2020 Szczura. Nie musi to być gra fabularna - wystarczy wybrać kilka konkursów, które przypadną do gustu wszystkim obecnym na imprezie. W tym artykule zebraliśmy opcje spotkania z Nowym Rokiem 2020 na imprezie firmowej, w przyjaznej firmie i z rodziną.

Nowy Rok Firmowy

Wiele organizacji zaprasza liderów korporacyjnych z gotowymi skryptami do prowadzenia imprez firmowych. Ale możesz sam zorganizować głośne wakacje dla kolegów - najbardziej aktywny i dowcipny pracownik może działać jako gospodarz.

Zaszczyt pogratulować pierwszej z reguły przyznawany jest władzom. Tutaj możesz pokonać proces nagradzania najlepszych pracowników humorystycznymi dyplomami:

 • księgowemu - „W celu ochrony zasobów finansowych spółki przed ingerencją urzędników podatkowych i drapieżnych”;
 • do Sekretarza - „Za zdolność do zrobienia 10 rzeczy naraz”, „Za obsługę i naprawę dowolnego sprzętu biurowego”;
 • do kierowcy - „Za zdolność do negocjacji z policją drogową”, „Za zdolność prowadzenia pojazdu tam, gdzie nie ma dróg”;
 • każdemu pracownikowi - „Za talent do czytania myśli szefa na odległość”;
 • kierownikowi - „Za sztukę bycia we właściwym czasie i we właściwym miejscu”;
 • do programisty - „Za umiejętność jedzenia i spania w miejscu pracy”.

Lista rang i pozycji jest zmieniana i rozszerzana w zależności od specyfiki firmy. Ceremonia wręczenia nagród kończy się przekazaniem listu do szefa „Za niezrównane zarządzanie, zdolność rozumienia i wybaczania podwładnym, za osiągnięcie nieosiągalnego”.

Po przyznaniu nagrody pracownicy mają czas na rozmowę i spróbowanie smakołyków, a następnie zaczynają organizować konkursy.

„Cierpliwość i praca”. Konieczne jest przygotowanie kilku worków zboża, ciał obcych i małych misek. Uczestnicy muszą szybko i sprawnie posortować zawartość torby, oddzielając ziarno od łuski i resztek. Konkurs odbywa się przy wesołej muzyce, a zwycięzca otrzymuje butelkę wina z etykietą „Sorted by Corporate Party”.

„Pokonywanie przeszkód”. W pomieszczeniu ciągnie się linę na wysokości uda najwyższego pracownika ze wszystkich obecnych. Wszyscy uczestnicy imprezy firmowej będą musieli trzymać się za ręce, przekroczyć linę, starając się jej nie dotykać. Zabrania się rozluźniania rąk, a pomysłowość skoku powinna wejść na kurs. Na przykład dozwolone jest opuszczenie liny przed przejściem najkrótszego kolegi lub podniesienie kruchej koleżanki z dwoma mężczyznami. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymują medale „Za wzmocnienie ducha korporacji”.

Jeśli sytuacja na to pozwala, możesz przeprowadzić konkurs na tytuł najlepszej kochanki nadchodzącego roku.

„Ratatuj”. Uczestnicy - płeć piękna - są zaproszeni do przypomnienia fabuły słynnej kreskówki i wypróbowania roli Ratatouille-szczura-kucharza. Każdy pracownik otrzymuje zestaw prostych produktów (ser, owoce, przekąski, słodycze, warzywa), z których szybko i twórczo przygotuje niezwykłą ucztę. Zwycięzca jest wybierany w drodze głosowania wśród kolegów. Konkurs kończy się medalem „Mistress of the New Year”.

Po wypowiedzeniu wszystkich tostów i spróbowaniu smakołyków możesz zorganizować oryginalny konkurs tańca.

„Leniwy taniec”. Gracze siedzą na krzesłach, a gdy tylko zaczyna się muzyka zapalająca, zaczynają tańczyć. Ale musisz tańczyć, nie wstając z krzesła, ale tylko jedną część ciała - tę, którą woła lider (lewa ręka, prawa noga, głowa, brzuch, uszy itp.).

Rodzinny Nowy Rok

Obchody sylwestrowe w gronie rodzinnym to zawsze mnóstwo smakołyków, którymi hostessy na pewno się zajmą. Symbol 2020 nie przyjmuje przysmaków, więc potrawy powinny być proste, ale przygotowane z duszą. Pamiętaj, aby zadbać o dekorację domu - udekoruj pokoje nie tylko świecidełkami i girlandami, ale także śmiesznymi twarzami myszy.

Z reguły w nowoczesnych mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca na organizowanie gier i zawodów na świeżym powietrzu. Dlatego powstaje najlepszy scenariusz z naciskiem na konkursy mowy i piosenki.

„Tłumacz Google”. Zabrano wiersz lub wiersz słynnej piosenki - noworocznej lub innej. Prezenter uruchamia go z góry za pośrednictwem tłumacza na język obcy (angielski, hiszpański, niemiecki, chiński), a następnie powstały tekst jest ponownie tłumaczony na jego język ojczysty. Teoretycznie sens piosenki powinien zostać zachowany, ale zabrzmi zupełnie inaczej. Goście czytają wyniki podwójnego tłumaczenia i muszą odgadnąć, która piosenka posłużyła za podstawę.

„Muzyczna czapka Świętego Mikołaja”. Z góry przygotowują kilka kart ze słowami i wkładają je do kapelusza. Kapelusz jest uwalniany w kółko pod akompaniamentem muzycznym. Gość, na którym zatrzyma się muzyka, powinien wyjąć kartę ze słowami z nagłówka, pamiętać i śpiewać każdą piosenkę, w której wystąpi określone słowo.

„Fajne telegramy”. Osoby obecne na festiwalu są proszone o odgadnięcie nadawców anonimowych telegramów przy użyciu następujących słów:

 • „Idę! Czekaj! ”Zgadnij - Nowy Rok.
 • „Wchodzę na choinkę i będę gwiazdować tyle, ile mi się podoba”. Odpowiedź jest gwiazdą.
 • „Wkrótce oszalejemy na punkcie wszystkich”. Okulary
 • „Wreszcie zdejmij płaszcz z owczej skóry, jestem cały przemoczony!” Śledź pod futrem.
 • „Zapisz! Jakiś dziadek znów się do mnie przyczepia! Broda.

W sylwestra nie zapomnij o najmłodszych gościach. Zawody będą interesujące dla dzieci w wieku powyżej trzech lat, z już rozwiniętą koordynacją ruchów i pewnym słownictwem.

„Symbol nadchodzącego roku”. Dzieci są informowane, że nadchodzący rok minie pod symbolem szczura, i zaproponowano im przedstawienie zwierząt z dźwiękami i nawykami. Możesz poprosić dziecko, aby powiedziało coś o zwierzęciu lub rozwiązało zagadki na temat „myszy”.

„Robienie bałwana”. Aby zrobić bałwana, wcale nie potrzebujesz śniegu - wystarczy zestaw plasteliny i deska do niego. Chłopaki są sparowani i proponuje się, aby zrobić bałwana - prawą ręką jednego uczestnika i lewą drugą. Dzieci powinny działać razem, starając się w ten sposób osiągnąć pożądaną formę.

Dorośli mogą zostać zaproszeni do dotknięcia, aby zidentyfikować ulubione smakołyki szczurów - różne rodzaje zbóż. Śmieszne łamigłówki, gry fabularne, łamigłówki, intelektualne i komiczne quizy pomogą uzupełnić fajny scenariusz. Dobrze, jeśli quiz zawiera pytania związane z wydarzeniami rodzinnymi, historiami członków rodziny itp.

Nowy Rok w przyjaznej firmie

W takich firmach z reguły gromadzą się młodzi ludzie i pary bez dzieci, więc konkursy są wybierane dla dorosłych - bardziej odważnych i wyzwolonych.

Fanta. Przed wejściem na świąteczny stół gospodarz bierze od każdego gościa symboliczną rzecz - dekorację, klucze, spinki do mankietów, muszkę, grzebień (wszystko, co może służyć jako fantom). Zadania napisane na oddzielnych kartkach papieru dla potrzeb wstępnych są przygotowywane z wyprzedzeniem.

Podczas gry każdy uczestnik wyjmuje widmo z jednego pudełka, a zadanie dla niego z drugiego. Właściciel przedmiotu osobistego (fant) musi wykonać zadanie wskazane w ulotce. Zadania mogą być następujące:

 • przedstawiają szczura - symbol Nowego Roku;
 • pisz piosenkę głosem myszy lub powiedz wiersz;
 • przywołać 5 kreskówek lub opowieści z udziałem myszy;
 • całować jednego z gości;
 • portretuj telefoniczne usługi seksualne ospałym głosem;
 • osiodłaj krzesło przedstawiające wyścigi konne;
 • rozmawiaj o myszach przez 1 minutę;
 • pokaż, jak banan erotyczny;
 • wciel się w nastrojowego męża lub żonę;
 • zrobić niezwykłe zdjęcie grupowe, umieszczając gości w śmiesznych pozach.

„Oślepiłem go”. Uczestnicy konkursu dzielą się na pary - facet wcieli się w postać Świętego Mikołaja, a dziewczyny - jego kostium. Dziewczyny otrzymują różne rekwizyty - akcesoria, kosmetyki, biżuterię, ozdoby świąteczne, deszcz itp. Komoda musi „oślepić” swojego eleganckiego Świętego Mikołaja i żartobliwie go przedstawić. Z kolei wystrojony facet twórczo gratuluje wszystkim obecnym na wakacjach.

Druga wersja konkursu o tej nazwie to portret idealnego mężczyzny. Podstawą są wycinki z czasopism o częściach ciała mężczyzn - obrazy mężczyzn powinny być według liczby uczestniczących dziewcząt. Wszystkie szczegóły są pomieszane, a dziewczyny tworzą „idealny” album z muzyką. Gość, który jako pierwszy utworzy obraz, wygrywa.

„Utwórz zdjęcie”. Na środku sali wszyscy uczestnicy stają się w kręgu, jeden z nich przedstawia kluczową postać - słynnego aktora, piosenkarza, polityka. Drugi uczestnik po cichu łączy się z tym obrazem, przyjmując również pozycję statyczną. Potem przychodzi kolej na następnego gościa - w rezultacie nieruchomy obraz fabuły. W finale każdy mówi, co przedstawił i jaką rolę odegrał.

Krokodyl. Osoba prowadząca ucho ustawia uczestnikowi słowo, które musi cicho przedstawić - gestami, wyrazem twarzy, postawą ciała. Pozostali goście próbują odgadnąć słowo kluczowe. Ten, który zgadł, staje się krokodylem i otrzymuje swoje zagadkowe słowo od poprzedniego uczestnika. Jedną z opcji „Krokodyla” jest zobrazowanie jednego z gości na kartce papieru z jego nazwiskiem podanym przez gospodarza. Możesz uczynić konkurs tematycznym - poświęcić symbol roku, filmy, seriale itp.

„Apple”. Każdy gracz otrzymuje jedno jabłko, świecę i zapalniczkę. Gracze muszą jeść jabłka w tym samym czasie, ale pod jednym warunkiem - jego świeca powinna się zapalić. W takim przypadku musisz jednocześnie zgasić świecę przeciwnika i nie pozwolić mu zgasić własnej.

„Gruboskórne policzek warg”. W konkursie bierze udział dwóch gości dowolnej płci. Każdy z nich ma jeden karmel - wkładają go do ust i wymawiają kluczowe zdanie: „Uderzenie ustami w grubą twarz”. Stopniowo wzrasta liczba karmelków - wygra ten, kto będzie mógł wymówić frazę z najbardziej wypchanymi ustami.

Wydarzenie można zakończyć wydając komiczne dyplomy:

 • „Wieczny uczeń”;
 • „Przekonany kawaler”;
 • „Czczony biznesmen”;
 • „Godny pozazdroszczenia oblubieniec”;
 • „Burning brunette”;
 • Złote ręce;
 • „Jasna głowa”;
 • „Seksowna blondynka”.

Każdy zabawny scenariusz może zostać uzupełniony o wygraną w loterii z drobnymi prezentami i pamiątkami symbolizującymi rok Szczura.

Inne artykuły noworoczne:

Obejrzyj wideo: Kabaret Młodych Panów - Przyjęcie do pracy Official HD, 2015 (Listopad 2019).