2020, które zwierzę według kalendarza słowiańskiego

Starożytni Słowianie mieli swój specjalny kalendarz, zgodnie z którym każdego roku miał swój własny symbol. Wiele starożytnych tradycji już dawno straciło na znaczeniu, ale horoskopy są nadal przedmiotem zainteresowania. Aby dowiedzieć się, w którym 2020 roku zwierzę to według słowiańskiego kalendarza, powinieneś zagłębić się w historię.

Totemy symbolizują określone zwierzę, które ma swoją własną cechę. Nie tylko chroni wszystkie znaki, ale także nadaje im część charakteru. W zależności od zgodności horoskop na nadchodzący rok dla każdego znaku może się różnić. Dla niektórych odniesie sukces w zawodzie i biznesie, a ktoś zaleci ostrożność.

Symbolem 2020 jest Wirujący Misgir, który ma szczególny charakter. Pająk ma nie tylko niecodzienny wygląd, ale ma również wyjątkowy dar jednoczenia ludzi. Bardzo dobrze prowadzi dużą firmę i jest w stanie dużo kontrolować. Jednocześnie jest dobrym człowiekiem rodzinnym i gorliwym strażnikiem tradycji i fundamentów. Horoskop słowiański pomoże ci dowiedzieć się bardziej szczegółowo, w jaki sposób totem wpłynie na cały nadchodzący rok i co będzie dla wszystkich znaków.

Kalendarz starożytnych Słowian

W czasach pogaństwa w Rosji stosowano książkę o totemie. Cykl horoskopu, w którym każdego roku odbywa się pod patronatem pewnego zwierzęcia, składał się z 16 lat. Aby ustalić, który nadchodzi w przyszłym roku, Słowianie liczyli każdy nowy rok. Każdy 16-letni był świetny i kończył duży szesnastoletni cykl.

Słowiański kalendarz zaczął się od dnia wiosennej równonocy. Nowy Rok obchodzony był 21 marca (zgodnie z nowym stylem). Z kalendarza Słowianie dowiedzieli się, którego roku się nazywa i kiedy zaczyna się nowy znak. W zależności od daty urodzenia każda postać została policzona dokładnie od daty nadejścia nowego lata.

Nowy Rok symbolizował koniec zimy i przebudzenie całego życia po hibernacji. Stanowiło to podstawę słowiańskiego horoskopu, w którym nie tylko co miesiąc urodzenia, ale także rok ma swój patron.

Słowiański kalendarz otwiera się w dniach 21–22 i kończy w nocy 15–16 marca. Okres od 16 marca do 22 marca nazywa się czasem świątecznym. Uważany jest za okres między InterTimes i nie mieści się w żadnym z totemów. Jeśli data urodzenia przypada właśnie na ten okres, należy wziąć pod uwagę poprzedni totem.

Totemy i ich cechy

Szesnastoletni cykl się powtarza, więc łatwo jest obliczyć totem. Aby dowiedzieć się, który rok nadejdzie, wystarczy odjąć od pożądanej daty lub dodać 16 lat.

Totemy

Charakterystyka

Dark Sokh (Elk) 2008

Otwiera kalendarz Dark Sokh. Słowianie uważali to zwierzę za najsilniejsze i przypisywali mu cechy przywódcze. Ma dumną i szybką postać, a także niesamowitą zdolność przekonywania. Nie musi wątpić - Dark Sokh ma wielką intuicję. Osoby urodzone pod patronatem tego symbolu z łatwością osiągają swoje cele.

Stinging Hornet (Wasp) 2009

Ten owad jest bardzo aktywny i nigdy nie siedzi na miejscu. Ludzie patronowani przez Osę mają dobrą intuicję. Aktywna postać w połączeniu z determinacją pozwala im osiągnąć znaczną wysokość w karierze.

Pomimo masy pozytywnych cech mogą być dość żrące. Z natury oszczędny, czasem zbyt ekonomiczny, na granicy skąpstwa. Moralność nie jest dla nich przeszkodą - są gotowi zrobić wszystko, aby osiągnąć swój cel.

Lurking Lute (Wolf) 2010

Wilk chroni wszystkich urodzonych w jego latach. Natura totemu może wydawać się łagodna, ale daleka od niego. Z natury Lute jest silny i odważny, gotowy wykazać się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Będzie dobrym przyjacielem, który zawsze przyjdzie na ratunek, ale nie będzie tolerował kłamstw i hipokryzji.

Fiery Veksha (Squirrel) 2011

Małe zwinne zwierzę, charakteryzujące się niezwykłą zręcznością i mobilnością. Wiewiórka nigdy nie siedzi na swoim miejscu - może zrobić kilka rzeczy na raz. Veksha ma wesołą, zabawną postać, która pomaga jej nawet w najtrudniejszych sytuacjach znaleźć godne wyjście. Ludzie, którym patronuje ten totem, bardzo dobrze zdobywają nową wiedzę i umiejętności, są w stanie szybko ocenić sytuację i wybrać właściwe rozwiązanie.

Pearl Pike 2012

Totem ma silny, poważny charakter, który pomaga osiągnąć cel. Szczupak nie lubi eksperymentów - ufa tylko własnej wiedzy, dlatego nigdy nie podejmie ryzyka. Konserwatyści z natury niechętnie przyjmują wszelkie innowacje. Są dobrymi przyjaciółmi, którzy nie będą hipokrytami i wsparciem w trudnych czasach. Zawsze jesteśmy gotowi do samodzielnego rozwiązywania wszelkich problemów, którym często udaje się dzięki ciężkiej pracy i staranności.

Bearded Toad 2013

Jeden z najmądrzejszych totemów. Dzięki wiedzy i dobrej intuicji dobrze dogadują się z innymi. Łatwe w komunikacji, zawsze są skromne i nie udostępniają danych osobowych. Ropucha jest dobrym właścicielem, dla którego bardzo ważne jest, aby w domu panował dobrobyt i porządek. Chętnie zaprasza gości, ale niechętnie odwiedza.

Jedną z cech charakteru Ropuchy jest jej zdolność do cieszenia się nawet drobiazgami. Nie buduje złudzeń i zawsze naprawdę patrzy na życie. Wie, jak docenić to, co ma, wierzy w miłość i małżeństwo.

Dzik 2014

Bardzo odważny i odważny, którego prawie nie można przestraszyć. Zawsze jest gotowy odpowiedzieć na wrogów, nawet jeśli siły nie są równe. Charakterystyczną cechą charakteru jest stałość i determinacja. Dzik zawsze osiąga swoje cele, nie wycofując się w połowie drogi. Jeśli zabierze się do biznesu, z pewnością go dokończy. Pomimo wewnętrznej siły Dzik czasami potrzebuje odpoczynku, aby dojść do siebie.

Biała Sowa 2015

Podobnie jak inne ptaki, puchacz lub sowa wyróżniają się zamiłowaniem do wolności osobistej. Nie będzie równy innym, więc czuje się dobrze tylko w kręgu bliskich ludzi. W nieznanym środowisku czują się niekomfortowo i rzadko pojawiają się w hałaśliwych firmach. Ludzie urodzeni pod patronatem tego symbolu często mają dobrą intuicję i zdolności psychiczne.

Syczenie 2016

Bardzo delikatny, wrażliwy charakter Uzha często staje się przyczyną samotności. Jednak ci ludzie są zawsze zadowoleni ze swojego życia i wierzą w miłość. Bardzo ważne jest, aby obok bezbronnego Uzha pojawił się silny, niezawodny przyjaciel, gotowy zrozumieć jego trudny charakter. Pomimo skrytej i skromnej natury wyróżniają się dużą pracowitością. Wśród nich jest wielu filozofów i naukowców.

Crouching Fox 2017

Przebiegła niezwykła postać pomaga Foxowi nie tylko w karierze, ale także w życiu osobistym. Może szybko i łatwo osiągnąć dowolny cel. Charakterystyczną cechą postaci Foxa jest energia i entuzjazm. Są otwarci na wszystko nowe, ale nie frywolne. Tylko jego bliscy ludzie wiedzą o prawdziwej postaci Lisa, dla którego jest gotów dokonywać wszelkich poświęceń.

Pomimo tego, że ludzie tego znaku mogą wydawać się powierzchowni i nieszkodliwi, nie wchodź im w drogę. Są gotowi udzielić sprawcy godnego odparcia, a nigdy nie zrobią tego od tyłu. Fox wypełnia swoje życie ciekawymi wydarzeniami, uwielbia podróżować i nawiązywać nowe znajomości. Stanie się najbardziej wiernym i niezawodnym przyjacielem, jeśli zdobędziesz jego zaufanie.

Curled Hedgehog 2018

Niezawodny i dedykowany znak, który stanie się dobrym przyjacielem. Jeż zostanie zdradzony przez swoją bratnią duszę, jeśli zdecyduje się wziąć ślub. Zawsze możesz się do nich zwrócić i pomimo nieprzewidywalności charakteru zawsze przybędą na ratunek. Jeże nie są hipokrytami i nie kłamią, można im powierzyć najbardziej tajny sekret.

Łatwa komunikacja pozwala mieć wielu przyjaciół, ale to nie przeszkadza im być monogamicznym. W życiu rodzinnym są spokojni i zrównoważeni, zawsze gotowi na kompromis. Posiadają doskonałą pamięć nawet w najdrobniejszych szczegółach. Pomaga im to osiągnąć dobre wyniki w nauce i pracy.

Szybujący orzeł 2019

Pomimo tego, że totem obdarował ludzi swojego roku dumnym charakterem, są świetnymi przyjaciółmi i wspaniałymi rodzicami. Zawsze dobrze wiedzą, czego chcą i łatwo osiągają swoje cele. Orzeł nigdy nie odmówi pomocy, nie pójdzie na oszustwo lub pochopną umowę. Jednak przestrzegają własnych zasad. Orzeł nie powinien być zmuszany do robienia czegoś, co jest sprzeczne z jego zasadami.

Orzeł jest ambitny i pewny swoich umiejętności, dlatego często jest bity na czele. Wśród tego znaku jest wielu liderów i znakomitych organizatorów. Pomimo tego, że orzeł daje dużo czasu na pracę, zawsze znajduje czas dla swojej rodziny. Będzie wielkim człowiekiem rodzinnym, który będzie chronić swoich bliskich, nawet jeśli nie będą w pobliżu.

Nadchodzące Misgir 2020

Nadchodzący rok odbędzie się pod patronatem tego znaku rodzinnego. Pająk ma niezwykły charakter i doskonałą zdolność jednoczenia ludzi o różnych zainteresowaniach. Jest zawsze w centrum uwagi i cieszy się wielkim autorytetem. Dzięki swojemu niezwykłemu potencjałowi twórczemu może jednocześnie wykonywać kilka zadań, które zawsze doprowadza do końca.

Wśród Pająków jest wielu kompozytorów i poetów, osób publicznych i nauczycieli. Czasami może się wydawać, że Mizgir jest karierą. To jednak tylko część prawdy. Pająk kocha moc i dąży do niej, ale nigdy nie przekroczy swoich zasad i nie użyje innych. Pająk potrzebuje rodziny - będzie to jej niezawodne wsparcie i ochrona.

Krzyczący kogut 2021

Ludzie tego znaku mają ostry, ambitny charakter. Koguty uwielbiają zwracać na siebie uwagę, nawet jeśli nie jest to szczególnie konieczne. Czasem popełniają pochopne czyny, które mogą być sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Mimo to szybko zdają sobie sprawę, że popełnili błąd.

Koguty kochają swoich bliskich, zwłaszcza dzieci. Ten znak jest uważany za bardzo kontrowersyjny. Z jednej strony Koguty są pracoholikami; są gotowi poświęcić się najbardziej złożonym zadaniom. Nie boją się trudności i często osiągają swój cel. Z drugiej strony mogą łatwo odmówić najatrakcyjniejszej umowy, jeśli to uniemożliwi im spędzanie czasu z rodziną.

Golden-Horn Tour 2022

Bardzo kontrowersyjny znak, który łączy w sobie dobrą naturę i wściekłość. Ludzie sponsorowani przez Tours wyróżniają się odwagą i odwagą. Nie boją się trudności i zawsze są gotowi do pomocy. Jeśli jednak staniesz na ich drodze, przygotuj się na poważną odmowę.

Wycieczki są świetnymi przyjaciółmi, ale bardzo trudno jest spotkać się z ludźmi. Komunikacja z nimi nie powinna wykraczać poza przyzwoitość, w przeciwnym razie mogą zachowywać się bardzo agresywnie. Należy również pamiętać, że Wycieczki są właścicielami, będą chronić i chronić wszystko, co do nich należy.

Firemane Horse 2023

Ludzie urodzeni pod patronatem tego totemu są bardzo bezpośredni i szczerzy. Czasami może to prowadzić do konfliktu, ale częściej znajdują kompromis. Trudno nazwać ich rodziną i domem. Woli spędzać większość wolnego czasu na podróżach, w towarzystwie przyjaciół lub na uprawianiu sportu.

Horoskop na 2020 rok

Napastnik Mizgir dobrze dogaduje się ze wszystkimi znakami, więc będzie wspierać ich przedsięwzięcia we wszystkim. Należy jednak pamiętać, że nie można przenieść całej odpowiedzialności tylko na patrona roku. Pomożesz osiągnąć swoje cele, jeśli dokonasz właściwego wyboru. Jeśli postąpiłeś niewłaściwie, może cię ostrzec - na pewno zobaczysz jego znaki.

Ogólnie rzecz biorąc, rok rządzony przez Forwarda Mizgira zapowiada się pomyślnie. W tym roku możesz założyć rodzinę i pomyśleć o urodzeniu dziecka. W 2020 roku możesz rozwiązać każdy problem, jeśli bliscy są w pobliżu.