Talizman Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej są świętem dla wszystkich kibiców i krajów, nie tylko tych prezentowanych w końcowym etapie. Ale jak każde święto, w tym piłka nożna, potrzebujesz symbolu, talizmanu, który uosabia esencję tego, co się dzieje.

Euro 2020 to specjalny turniej. Dla UEFA ważne jest, aby z jej pomocą podkreślić kierunek rozwoju piłki nożnej dla mas.

W 2020 roku minie sześćdziesiąt lat od pierwszych mistrzostw Europy. Podczas prezydentury M. Platiniego funkcjonariusze piłki nożnej z UEFA wyrazili chęć przeprowadzenia turnieju nie w jednym kraju, ale do rozproszenia meczów w różnych miastach Europy. Zgodnie z decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA mecze EURO 2020 odbędą się na 12 stadionach w 12 europejskich miastach.

Londyn, Monachium, Glasgow, Baku, Bilbao, Budapeszt, Rzym, Petersburg, Amsterdam, Bukareszt, Dublin, Kopenhaga - co może być wspólne między tymi miastami? Zupełnie inna kultura, populacja, infrastruktura. Nowa oficjalna maskotka nadchodzących zawodów polega na stworzeniu niewidzialnego połączenia między miastami i zademonstrowaniu ich udziału w powszechnych wakacjach. Poznaj: chłopak Skillzy!

Kryteria wyboru

Talizman to nie tylko atrybut konkretnego wydarzenia. Jest „patronem” turnieju. To Boy Skillzy jest w stanie pokazać, że futbol to nie tylko gra milionów. Piłka nożna jest głównym bogactwem tych milionów.

Pierwszą maskotką turnieju piłkarskiego w historii był angielski lew Williego na Mundial w 1966 roku. Na Mistrzostwach Europy maskotka pojawiła się dopiero w 1980 roku we Włoszech. Był to Pinokio, którego nos ozdobiono włoską flagą.

Od tego czasu kraj gospodarza mistrzostw stara się wybrać postać uosabiającą sam kraj:

  • Kogut Peno reprezentował Francję w 1984 r .;
  • Królik Berniego - Niemcy 1988;
  • Kolejny królik był już w Szwecji w 1992 r .;
  • Leo Goliath - Anglia 1996;
  • Postać Benilaki została wybrana jako maskotka Euro 2000. Była to pierwsza maskotka, w której dana osoba była;
  • Później chłopiec Kinas w Portugalii 2004;
  • Gemini Trix i Flix - Austria i Szwajcaria 2008;
  • Polska i Ukraina w 2012 roku wybrały braci Sławka i Sławka jako maskotki;
  • Chłopiec Super Victor był symbolem Francji 2016.

W 2020 roku nie będzie państwa, które weźmie mistrzostwo w pojedynkę. Skillzy będzie paneuropejską maskotką, która zamieni piłkę nożną ze sportu w kulturę.

Zgodnie z planem twórców maskotki piłkarskiej Euro 2020 chłopiec Skillzy jest fanem futbolu ulicznego i uwielbia styl wolny. Nazwa maskotki pochodzi od angielskiego słowa „umiejętność”, co oznacza „umiejętność”. Skillzy pokaże w całej okazałości swoje umiejętności posługiwania się piłką nożną.

Skillsi po raz pierwszy pojawił się publicznie 24 marca 2019 r., Przed meczem kwalifikacyjnym drużyn z Holandii i Niemiec. Organizatorzy przygotowali kolorowy pokaz na stadionie Johan Cruyff Arena.

W prezentacji wzięli udział niezależni Liv Cook i Tobias Becks. Pięćdziesiąt pięć tysięcy widzów obejrzało technikę wykonania różnych elementów tych wybitnych sportowców. Były mistrz Freestyle w Europie Tobias Becks wyraził opinię, że wprowadzenie kultury freestyle zapewni Euro 2020 dodatkową rozrywkę i wprowadzi nowe jasne cechy do dużej imprezy piłkarskiej.

Aby zaprezentować maskotkę Euro 2020, UEFA rozpoczęła oficjalną kampanię - Razem # WePlayStrong. Angielka Liv Cook (mistrzyni świata we freestyle) uważa, że ​​dzięki kampanii możliwe będzie zwiększenie popularności freestyle i street footballu. Piłka jest teraz nie tylko „narzędziem” do gry na dużym boisku piłkarskim, ale środkiem wyrazu wszędzie (w parku, stylu dowolnym, na turnieju).

Piłka nożna dla mas

Maskotka jest jedna, a mecze EURO 2020 odbędą się w 12 miastach w różnych krajach. Dlatego Skillzy potrzebuje pomocników. UEFA ogłosiła konkurs: każde miasto będzie reprezentowane przez dwóch freestylerów (faceta i dziewczynkę).

Aby uzyskać honorowe prawo do reprezentowania własnego miasta, musisz nakręcić o nim film. Zwycięzcy wezmą udział w różnych wydarzeniach w ramach Euro, gdzie będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami.

Chłopiec Skillzi w Petersburgu

27 marca odbyła się prezentacja oficjalnej maskotki mistrzostw kontynentu 2020 na stadionie Krestovsky w Sankt Petersburgu. Partnerem Skillzy był piłkarz klubu Zenit Alexander Erokhin. Piłką parowali kilka technik.

Pierwsze wrażenia z nowej maskotki

Sieci społecznościowe niejednoznacznie spotkały Skillzi. Większość użytkowników uważa, że ​​UEFA szybko zatwierdziła nową maskotkę. Opcja, w której przedstawiciel świata zwierząt stał się oficjalną maskotką, zgodnie z ogólnymi recenzjami, wyglądała lepiej.

Główne pytania dotyczą wyglądu maskotki. Przed rozpoczęciem euro ponad rok. Możliwe, że do tego czasu fani zmienią zdanie.

Euro 2020 odbędzie się w dwunastu europejskich miastach. Główne mecze turnieju (półfinały i finały) odbędą się na stadionie Wembley w Londynie. Ten format turnieju zostanie użyty raz. W 2024 r. UEFA powróci do wersji standardowej, a Niemcy przejmą ostatnią część mistrzostw.

Obejrzyj wideo: Renault Arkana SUV Walkaround and Unveiling (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz