Euro 2020 w Petersburgu

W ostatniej dekadzie Federacja Rosyjska stała się centrum światowego sportu. W naszym kraju odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi, odbyło się wiele światowych zawodów uniwersyteckich. W 2018 r. W rosyjskich miastach odbyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Prezydent FIFA Gianni Infantino od dawna nie męczy powtarzania, że ​​był to najjaśniejszy Puchar Świata w historii.

Na Mistrzostwa Świata w 2018 roku wspaniałe stadiony pojawiły się w 11 miastach Rosji, z których każde zasługuje na miano najlepszego. Po tym, jak UEFA postanowiła zorganizować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020 nie w jednym kraju, ale w miastach rozsianych po całym kontynencie, Rosji nie można zignorować. W rezultacie część Euro 2020 odbędzie się w Petersburgu na boisku stadionu Gazprom Arena.

Wybór miejsca na Euro 2020

W dwudziestym roku Europejskie Stowarzyszenie przygotowuje się do obchodów 60. rocznicy pierwszych mistrzostw kontynentu. W 2012 roku ówczesny prezydent UEFA przedstawił propozycję, aby turniej w 2020 roku przerodził się w paneuropejskie święto futbolu. Stało się to w przeddzień finału europejskiego w 2012 r. - 30 czerwca 2012 r. Już 6 grudnia tego samego roku, na spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA w szwajcarskiej Lozannie, postanowiono utrzymać euro w różnych miastach europejskich.

Przez dwa lata kraje składały wnioski. Zwycięzcy zostali ogłoszeni 19 września 2014 r. Ceremonia odbyła się w centrum wystawowym w Genewie „Espace Hippomene”. Wśród dwunastu wybranych stadionów znalazł się Petersburg. Otrzymał trzy mecze fazy grupowej (tutaj zagrają drużyny grające w grupie B) i spotkanie ćwierćfinałowe.

Podczas rozgrywek mistrzostw kontynentu planowane jest przyciągnięcie pomocy wolontariuszy. To wolontariusze pomagają stworzyć prawdziwe wakacje.

Pomagają organizować kwestie związane z ceremoniami, transportem i dziennikarzami. Zapewnij wsparcie organizatorom podczas meczów. Latem 2019 r. Rozpocznie się wybór wolontariuszy.

Gazprom Arena

Mecze Euro 2020 w Petersburgu odbędą się na Gazprom Arena. Podczas Mistrzostw Europy kompleks będzie nosił nazwę „Petersburg”, ponieważ UEFA zakazuje używania nazwisk ze sfery handlowej.

Arena została zbudowana na Mundial 2018. Zakładka miała miejsce w 2007 roku. Budowa trwała prawie 10 lat i została zakończona pod koniec 2016 roku. Budowie towarzyszyły liczne trudności technologiczne i finansowe. Daty uruchomienia zostały wielokrotnie przesunięte.

Początkowo wydatki były planowane na poziomie 6,7 mld rubli. W przyszłości budżet był wielokrotnie korygowany i zwiększany do 43 miliardów, co czyniło arenę najdroższym obiektem sportowym w Rosji.

Jako miejsce budowy wybrano wyspę Krestovsky. W tym celu stadion nazwany na cześć S.M. Kirow. Autorem projektu był wybitny japoński architekt Kisho Kurokawa.

W projekcie uwzględniono warunki klimatyczne charakterystyczne dla północnej stolicy: długie i mroźne zimy, wysoka wilgotność, częste opady deszczu. Aby chronić trawnik, boisko można stoczyć ze stadionu, a dach się porusza. Pełne wdrożenie pola zajmuje cztery godziny. Dach porusza się za piętnaście minut.

Stadion ma dziewięć pięter, komunikację między nimi zapewniają cztery klatki schodowe i windy. Dach podtrzymuje osiem pylonów, które wznoszą się 110 metrów nad powierzchnią. Długość kopuły wynosi 286 metrów.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na całym budynku wprowadzono system nadzoru wideo i identyfikacji wideo. Z jego pomocą identyfikuje się podmiot naruszający prawo i porządek oraz osoby, którym zabroniono wstępu na arenę. Krestovsky może się również pochwalić alarmem antywłamaniowym, systemem przeciwpożarowym i automatycznym systemem gaśniczym.

Łączna pojemność areny podczas meczów piłki nożnej wynosi 68 tysięcy widzów. Spośród nich 560 miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych, 266 dla osób na wózkach inwalidzkich. Według klasyfikacji UEFA kompleks petersburski należy do czwartej kategorii.

Petersburg jest stadionem macierzystym klubu Zenit. Oto mecze mistrzostw i pucharu Rosji, puchary Europy. W 2017 roku w Petersburgu odbyły się cztery mecze turnieju Pucharu Konfederacji, w tym finał. Na Mistrzostwach Świata w 2018 r. Na stadionie odbyło się siedem spotkań: cztery w grupie, trzy z fazy play-off (1/8 i 1/2 finału, mecz o brąz).

Oprócz rozgrywek piłkarskich arena petersburska była również wykorzystywana jako lodowy pałac. W meczu hokejowym reprezentacje Rosji i Finlandii spotkały się w ramach Pucharu Pierwszego Kanału. Odbywają się tu także różne wydarzenia kulturalne i koncertowe.

Dodatkowa infrastruktura

Drużyny, które przybędą do Petersburga, aby wziąć udział w meczach UEFA 2020, muszą zostać przeszkolone. Do tych celów aplikacja w Petersburgu ma pięć zatwierdzonych przez UEFA miejsc treningowych:

  • Trawnik „Pietrowski”;
  • Kompleks sportowy „Zmień” - obie struktury są zarządzane przez FC Zenit;
  • Pole „Olimpijczyk” w mieście Pawłowsk;
  • Arena „Spartak” z Zelenogorsk;
  • Baza treningowa „Zenith” w Konkretnym Parku.

Wszystkie strony działają i są rekomendowane przez UEFA do sesji treningowych.

Kupowanie biletów

Oficjalne rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na 12 czerwca 2019 r. Wtedy większość biletów zostanie sprzedana.

Bilety na Euro 2020 w Petersburgu będą sprzedawane zarówno na mecze indywidualne, jak i w pakietach. Pakiet obejmie trzy mecze w Kwartecie B, które odbędą się w Gazprom Arena.

Wszystkie bilety są podzielone na kilka kategorii cenowych. Najdroższe bilety zostaną sprzedane do strefy VIP i miejsc pierwszej kategorii (platforma centralna). W miarę oddalania się od centrum cena biletów spadnie. Są to miejsca kategorii 2, 3, 4. Musisz zarezerwować bilety z wyprzedzeniem. Będzie zbyt wielu chętnych.

Obejrzyj wideo: UEFA EURO 2020 ST. PETERSBURG HOST CITY (Grudzień 2019).