Święta jesienne Rok akademicki 2019-2020

Pomimo ostatnich letnich wakacji o znacznym czasie trwania, wiele uczniów nie może się doczekać jesiennych wakacji od pierwszych dni zajęć. Niektórzy kojarzą to z lenistwem dzieci, inni z normalnym pragnieniem relaksu, a jeszcze inni po prostu twierdzą, że takie zachowanie jest charakterystyczne dla uczniów ze względu na ich wiek. Również informacje o wakacjach szkolnych są ważne dla rodziców dla prawidłowego podziału sił. Dlatego ważne jest, aby zarówno uczniowie, jak i ich rodzice wiedzieli, kiedy rozpoczną się jesienne wakacje roku szkolnego 2019-2020 i jak długo one potrwają.

Jaki jest powód różnych okresów wakacji dla rosyjskich uczniów w wieku szkolnym

Niektórzy współcześni rodzice nawet nie wiedzą, że istnieje inny system edukacji poza dzielnicą. Zdecydowana większość rodziców wykształconych w czasach sowieckich i przez pierwszą dekadę po rozpadzie ZSRR studiowała w systemie z kwaterami, więc uważają, że ten rodzaj jest jedyny w szkołach. Jednocześnie zauważają, że niektóre dzieci ich znajomych spoczywają w zupełnie innym czasie niż ich dziecko.

Wynika to z obecności 2 odmian organizacji szkoleniowej:

  • w kwaterach;
  • na trymestrze.

Główną różnicą jest zauważalna różnica naprzemiennego studiowania i wakacji. System edukacji trymestru zapewnia dodatkowe wakacje w pierwszej i drugiej połowie roku. Wygląda na to, że dzieci spędzają znacznie więcej czasu na wakacjach, chociaż w porównaniu z kwartalną edukacją różnica w liczbie dni nie wygląda tak solidnie.

Jednocześnie dzieci biorące udział w badaniach trymestrowych mają częstsze okresy odpoczynku, co zdaniem niektórych nauczycieli ma pozytywny wpływ na chęć uczenia się. Zakłada się również, że dzieci nie mają czasu na zmęczenie, dlatego koncentracja uwagi nie jest tak wyraźna, co wpływa na jakość materiału do nauki. Jednocześnie wiele szkół kontynuuje pracę w zwykłym trybie z kwartalnym systemem szkolenia.

Warto wiedzieć! Kierownictwo szkoły wpływa na wybór formy nauki i dokładne daty wakacji w zalecanych terminach. Dyrektor instytucji edukacyjnej może nieznacznie zwiększyć lub zmniejszyć resztę, a także przesunąć ją na kilka dni w dowolnym kierunku.

Obecność dwóch różnych systemów nie pozwala nam dokładnie powiedzieć, od której daty święta zaczynają się jesienią jednym zdaniem dla wszystkich uczniów. Ponadto dzieci w systemie trymestru mają 2 jesienne okresy odpoczynku. Nie zapominaj także o różnicy między zaleceniami Ministerstwa Edukacji a rzeczywistą sytuacją w różnych szkołach.

Jesienne wakacje dla uczniów w wieku trymestru

Jesienne wakacje w szkole w formacie trymestru do organizowania studiów i wypoczynku różnią się nawet w okresach ich gospodarstwa. Tj. wakacje u takich uczniów nie pokrywają się ze studentami studiującymi w kwaterach. Wynika to z obecności drugich jesiennych wakacji, więc pierwsze wakacje dla uczniów w trakcie trymestru odbywają się wcześniej niż dla dzieci z kwartalnym systemem edukacji.

Zasada naprzemiennego odpoczynku i nauki jest prosta - 5-6 tygodni zajęć ma 7 dni odpoczynku. W związku z tym wakacje w drugim trymestrze u dzieci rozpoczynają się po około 5 tygodniach. Tylko skrajne granice i rekomendacje pochodzą z Ministerstwa Edukacji, a zarząd szkoły wybiera dokładne daty.

W latach 2019-2020, studiując w trymestrach, należy oczekiwać wakacji w takich terminach:

  1. Pierwsze jesienne święto trwa od 7 października do 13 października 2019 r.
  2. Drugie jesienne wakacje przypadają od 18 listopada do 24 listopada 2019 r.

W obu przypadkach minimalny rozmiar dotyczy odpoczynku. Zgodnie z wymogami Ministerstwa Edukacji nie wolno brać urlopu trwającego krócej niż 7 dni. Jednocześnie, aby mieć czas na opanowanie szkolnego programu nauczania, musisz mieć ścisły program nauczania, z tego powodu stosuje się minimalny okres odpoczynku.

Uczniowie w systemie czwartorzędowym są czasami zazdrośni o trymestry. Tylko oni zapominają, że w obecności trymestrów wszystkie rodzaje wakacji są krótsze, nawet zimą, uczniowie przynajmniej dzień, ale zaczynają się uczyć wcześniej. Ponadto zdarza się również, że dzieci z systemem edukacji opartym na trymestrze kończą naukę 3-4 dni później, kończąc rok pod koniec maja. Dlatego system z kwaterami ma również swoich fanów wśród nauczycieli.

Wakacje w latach 2019-2020 z kwartalnym systemem szkoleń

Niektórzy „zaawansowani” rodzice uważają kwartalny system edukacji za przestarzały. Przy takiej organizacji nauki uczniowie rozwijają zmęczenie, które utrudnia pełny rozwój materiału. Jednocześnie szkoły z takim formatem nauczania nadal istnieją z różnych powodów, czasem dla rodziców niejasnych.

Co więcej, dokładne dni wakacji, nawet jeśli w sąsiednich szkołach istnieją systemy kwartalne, mogą się nadal różnić ze względu na fakt, że dyrektor jednej z instytucji edukacyjnych postanowił wprowadzić zmiany w terminach podanych przez Ministerstwo Edukacji. Ponieważ data rozpoczęcia wakacji jest całkowicie niejasna, nie można dokładnie powiedzieć, kiedy kończą się dni odpoczynku dla dzieci w różnych instytucjach edukacyjnych. Jednak większość studentów pojedzie na wakacje dokładnie w zalecanych terminach.

W przypadku kwartalnego systemu szkoleń w roku akademickim 2019-2020 wakacje podlegają następującym zasadom:

  1. Być większa lub równa 7 dniom.
  2. Musisz zacząć w poniedziałek.
  3. Pożądane od 28 października do 3 listopada.
  4. Można je przenieść w ciągu 2 tygodni, ale nie więcej.

Z dużym prawdopodobieństwem większość szkół z kwaterami w latach 2019-2020 wybierze się na wakacje w czasie zaleconym przez Ministerstwo. Sytuacja ta wynika z Dnia Jedności Narodowej obchodzonego 4 listopada. Ten dzień przypada w poniedziałek, a biorąc pod uwagę weekend przed świętami, czas trwania staje się inny. Reszta potrwa od 26 października do 4 listopada włącznie.

Jesienne wakacje roku szkolnego 2019-2020 nie będą niczym niezwykłym ani wyjątkowym. Uczniowie będą mieli zaplanowany odpoczynek 10 lat temu. Konieczne może być uwzględnienie trwających reform i transformacji, ale jest mało prawdopodobne, aby miały one poważny wpływ na szkolne wakacje dzieci. W każdym razie ich anulowanie nie jest planowane, a orientacyjne daty są nadal takie same.

Obejrzyj wideo: Doping 200-stu kiboli Podlasia w Chełmie (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz