Czy w 2020 r. Nastąpi zmiana czasu zimowego w Rosji?

Roczna zmiana czasu negatywnie postrzega ogromną liczbę osób. Wielu nie podoba się pomysł przeniesienia się do innego czasu, ale większość jest oburzona konsekwencjami dla kondycji fizycznej wrażliwych osób. Najbardziej zaniepokojeni są lekarze z różnych miast, którzy aktywnie wypowiadają się na temat niebezpieczeństw związanych z takim tymczasowym skokiem. Z drugiej strony ekonomiczna wykonalność takiego procesu jest wyrażana nieprzyzwoicie w dużych ilościach, a ich nieostrożne wydatki podczas przedłużającego się kryzysu są bardzo krótkowzroczne. Okazuje się, że lekarze sprzeciwiają się ekonomistom, więc nie jest całkowicie jasne, czy przejście do Rosji w 2020 r. Będzie miało czas letni.

Przyczyny ekonomiczne i inne aspekty transferu czasu

Przeprowadzona wcześniej „Reforma czasu” stworzyła dla Rosji strefy czasowe różniące się od światowych standardów. Jednocześnie wstępnie przeprowadzono różne badania, w tym analizę danych statystycznych. Później jednak zauważalne były negatywne czynniki wpływu regularnych tymczasowych zmian na zdrowie i samopoczucie danej osoby.

Na podstawie takich faktów postanowiono pozostawić „czas zimowy” w obiegu. Takie podejście było korzystne i wygodne w okresie jesienno-zimowym, ale latem utrudniało życie obywatelom z powodu zbyt wczesnego świtu, który utrudniał pełny sen. Dlatego kwestia podwójnego transferu czasu jest nadal aktualna i jest regularnie omawiana przez urzędników, lekarzy i samych obywateli.

Warto wiedzieć! Z powodu różnych przesunięć czasowych pod koniec lat 80. i 2000. w środkowej części kraju zaobserwowano 2-godzinną zmianę. W rzeczywistości ludzie żyli poza naturalną strefą czasową.

Nie tak dawno temu sytuacja z nadmiernym przesunięciem czasowym zaobserwowano również w regionie Uljanowsk w mieście Dimitrowgrad. Po 2015 r. W tej wiosce była sytuacja, w której o 5 rano było całkowicie jasno, ale o 16-17 godzinach miasto pogrążyło się w głębokim mroku, jakby już był późny wieczór. Teraz czas upłynął w mieście, ale tylko o 1 godzinę.

Nie należy jednak zapominać o ekonomicznych podstawach zmiany strefy czasowej. Aby zrozumieć wykonalność finansową ciągłej zmiany czasu, nie musisz mieć specjalnego wykształcenia. Koszt oświetlenia ulicznego w różnych gminach przez godzinę przy sumowaniu kosztów jest nieprzyzwoicie duży.

Jednocześnie w przypadku kanałów telewizyjnych, stron internetowych i miejsc rekreacji w postaci barów, kawiarni i klubów brak transferu czasu jest niekorzystny - wieczorna ciemność przyczynia się do ich zarobków, ponieważ ludzie po prostu nie chcą po prostu spacerować w półmroku. Lubią oglądać telewizję, odwiedzają sieci społecznościowe i chodzą do miejsc rozrywki.

Praktyka zegara światowego

Tłumaczenie wskazówek zegara w Rosji nie jest czymś specjalnym. Na świecie istnieje wiele państw, które wykorzystują transfer zegarowy w celu oszczędzania funduszy miejskich i warunkowej wygody obywateli. Wśród takich krajów są nie tylko Kanada, Rosja i USA, ale także Australia, kraje Europy, Afryki i Ameryki Południowej.

Ponadto kraje WNP należą do krajów, które przenoszą czas. Chociaż w wielu krajach świata zegar jest wprowadzany regularnie, a następnie całkowicie anulowany, w obu przypadkach wyjaśnia kolejne innowacje, dbając o obywateli.

Ciekawe wiedzieć! Kraje równikowe nigdy nie zmieniły czasu na rzecz naturalnego światła. W tych stanach jest wystarczająco dużo słońca zarówno zimą, jak i latem, więc nie mają powodu tłumaczyć godziny.

Ostatnio Finowie podnieśli kwestię celowości dwukrotnej zmiany czasu w ciągu roku. Przygotowali petycję do Komisji Europejskiej, domagającą się zniesienia szkodliwego transferu czasu, który niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji dla ludzi, pozbawiając korzyści ekonomiczne realnych korzyści dla obywateli. Chociaż sytuacja jest rozważana, choć skala „głosowania” przeciw jest oczywista - 80% ludzi chce żyć bez zmiany czasu przez cały rok.

Istotnym faktem jest to, że Japonia odmówiła przesunięcia zegara ponad pół wieku temu. Kraj stulatków przestał to robić w latach 50. ubiegłego wieku, zauważając negatywny wpływ takiego procesu na zdrowie obywateli. Rozmawiamy o tym od dłuższego czasu, choć niektórzy mówią o daleko idącym problemie.

Wpływ tymczasowej zmiany na zdrowie i samopoczucie ludzi

Lekarze różnych specjalizacji wielokrotnie mówili o negatywnym wpływie gwałtownej zmiany czasu, nie tylko na dobre samopoczucie, ale na faktyczny stan zdrowia. Najbardziej zagorzałymi przeciwnikami zegara są kardiolodzy, co roku rejestrujący wzrost skarg pacjentów z wadliwym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego.

Warto wiedzieć! Istnieje wersja mówiąca, że ​​ekonomiczna wykonalność zegara jest źle obliczona, ponieważ jeśli pieniądze wydane na rehabilitację pacjentów, którzy źle się poczują z powodu przesunięcia czasowego, zostaną odjęte od zaoszczędzonych pieniędzy, wówczas korzyść będzie minimalna.

Ponadto występuje zwiększony poziom obrażeń w domu i pracy. Zaburzenia snu spowodowane przymusową zmianą rytmów przyczyniają się do utraty koncentracji, co prowadzi do wszelkiego rodzaju wypadków i urazów. Problemy ze snem mogą również wywoływać bóle głowy, które dodatkowo odwracają uwagę, zwiększając ryzyko obrażeń. Postępując w ten sposób, wzrost niebezpiecznych wypadków spowodowanych utratą uwagi staje się oczywisty. Konsekwencje mogą być najbardziej nieprzyjemne.

Osobno warto podkreślić tymczasowe zmniejszenie funkcji ochronnych organizmu, co prowadzi do gwałtownego przeziębienia, nawet po przejściu na czas letni. Jest to szczególnie widoczne u dzieci - ich zdolności adaptacyjne nie pozwalają na łatwe przeniesienie gwałtownej zmiany w harmonogramie dnia na całą godzinę.

Jeśli dokładnie wiesz, kiedy zegar przełączy się na czas letni w 2020 roku, możesz przynajmniej mentalnie przygotować się na ten efekt, jednocześnie rozpoznając objawy wskazujące na pogorszenie stanu zdrowia związane z nowym schematem dnia. Problemy ze snem są najbardziej wyraźne - ludzie nie mają wystarczającej ilości snu, ponieważ albo nie mogą się położyć na czas, albo nie są w stanie energicznie wstać. Senność wielu ludzi rano jest prześladowana przez 3-4 tygodnie po upływie czasu. Dlatego wskazane jest, aby znać czas potencjalnego przeniesienia.

Kiedy zegar zmieni się na czas letni w 2020 roku?

W Rosji często przeprowadzane są różne sondaże socjologiczne, aby zrozumieć poziom niezadowolenia obywateli z tego lub innego wydarzenia, jednocześnie zastanawiając się, co lubią więcej ludzi. Jeśli większość mieszkańców Europy zagłosuje przeciw „skokom” w czasie, wówczas Rosjanie, w wysokości 66%, opowiedzieli się za przesunięciem zegara. Według naszych współobywateli rano idą do pracy w ciemności, wieczorem wracają w świetle lamp i nie ma czasu na życie. Wielu jest przygotowanych na kilka tygodni w roku, aby cierpieć z powodu niedogodności, przeżywając resztę okresu z wielkim komfortem, codziennie widząc naturalne światło, nie tylko przez okno w pracy.

Uwaga! W ubiegłym roku ponownie podjęto kolejną próbę przejścia na zwykłą zmianę czasu. Propozycja została odrzucona, mimo że została przedstawiona przez jednego z przedstawicieli „partii rządzącej” kraju. Jednocześnie nikt nie zadaje sobie trudu, aby ponownie przedstawić podobny pomysł.

W rzeczywistości może nastąpić przeniesienie czasu do godziny. Dlatego czas takiego działania musi być znany z wyprzedzeniem, aby zmienić czas w odpowiednim czasie. W międzyczasie nie ma jeszcze konkretnych rozporządzeń, ponadto nawet jeśli pozytywna decyzja zostanie podjęta w tej sprawie, proces tworzenia odpowiednich ram regulacyjnych zajmie trochę czasu. Jeśli jednak władze tego zechcą, sytuacja zostanie szybko rozwiązana, a obywatele zostaną z wyprzedzeniem powiadomieni o tym w reklamach.

Jeśli nastąpi powrót do czasu letniego, powinieneś być do tego fizycznie przygotowany. Lekarze nie na próżno zauważają negatywny wpływ zmiany biorytmów, dlatego lepiej wiedzieć, co robić, starając się uniknąć szkody dla organizmu.

Jak ograniczyć szkodliwe skutki tłumaczenia czasu na zdrowie

Pierwszą i najważniejszą zasadą komfortowego czasu letniego jest wstępna stopniowa zmiana harmonogramu. Nie musisz czekać na godzinę „X” - lepiej zacząć z wyprzedzeniem zmieniać osobisty harmonogram dnia. Nie musisz wtedy zaczynać życia godzinę wcześniej, a stopniowa zmiana o kilka minut nie wpływa negatywnie zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie.

Kolejną radą będzie zalecenie dotyczące profilaktycznego stosowania preparatów magnezowych, które pomaga zapobiegać powstawaniu niedoborów tego pierwiastka w sytuacjach stresowych związanych z upływem czasu. Brak magnezu potęguje negatywne skutki stresu, który oprócz wstrząsów nerwowych obarczony jest dolegliwościami fizycznymi, problemami ze snem itp.

Czy przejście na czas letni w Rosji w 2020 roku będzie już jasne. Władze pamiętają, że przeniesienie godzin tak naprawdę nie oszczędza niewielkiej kwoty funduszy państwowych i komunalnych, zapominając o potencjalnych wydatkach obywateli, którzy również mają deficyt w budżecie osobistym. Jednak decyzja nie została jeszcze podjęta, chociaż musisz być przygotowany na zmianę czasu, dzięki czemu przejście będzie stopniowe i bezpieczne dla zdrowia.

Inne publikacje:

Obejrzyj wideo: Ocieplenie klimatu w Polsce - pogoda przyszłości #6 PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI (Listopad 2019).