Zielona Karta 2020: jak sprawdzić wyniki

Jeśli chcesz przenieść się do stałego miejsca zamieszkania w Ameryce lub planować karierę w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak to zrobić. Pomoże w tym tak zwana „zielona karta”, potwierdzająca pozwolenie na pobyt i pozwalająca na zatrudnienie w kraju. Zdobycie go nie jest takie proste, a loteria Zielonej Karty 2020 jest prostą opcją projektową, której wyniki możesz się dowiedzieć, jeśli jesteś uczestnikiem.

Opis loterii

Loteria nosi nazwę „Diversity Immigrant Visa Program”, w skrócie „DV Lottery 2020” i jest organizowana corocznie przez Departament Stanu. Jest to program do sporządzania tzw. Wiz imigracyjnych, umożliwiający zatrudnienie i pobyt w państwie osobom niebędącym jego obywatelami.

Kandydaci, którzy spełniają surowe wymagania, są rejestrowani przez określony czas i stają się uczestnikami loterii. Zwycięzcy wybierani są losowo, a zwycięskie zielone karty (wizy) są rozdzielane między obywateli różnych państw na podstawie zasady różnorodności: dystrybucja odbywa się między sześcioma strefami geograficznymi, a nie więcej niż 7% przypada na każdy kraj w ciągu jednego roku. W 2020 r. Rozegrano w sumie 50 tysięcy „zielonych kart”.

Okres weryfikacji wyników

Kiedy mogę sprawdzić, czy zostałeś kandydatem na zieloną kartę? Zgłoszenia do udziału w loterii, która odbyła się w 2019 r. I obejmowały losowanie zielonych kart na 2020 rok, zostały przyjęte od 3 października 2018 r. Do 6 listopada. To są daty losowania.

Ostateczne wyniki można sprawdzić od 7 maja 2019 r., A mianowicie od godziny 19:00 czasu moskiewskiego. Będą one własnością publiczną do 30 września przyszłego roku 2020. Jest to data ostatniego dnia ogłoszenia wyników. Jeśli nie sprawdzisz swojego statusu przed tym dniem, nawet jeśli wygrasz, nie będziesz mógł kontynuować.

Dla twojej informacji! Od siódmego maja możesz sprawdzać wyniki loterii przeprowadzanej codziennie i absolutnie o każdej porze dnia.

Instrukcje weryfikacji

Możesz sprawdzić wyniki Zielonej Karty 2020 w jedynym zasobie internetowym należącym do Departamentu Stanu USA. To jest oficjalna strona Departamentu Stanu USA, której dokładny adres internetowy to www.dvlottery.state.gov.

Szczegółowe instrukcje krok po kroku dotyczące sprawdzania wyników, uzupełnione ilustracjami:

 1. Najpierw odwiedź stronę internetową Departamentu Stanu USA. Adres jest wprowadzany w pasku wyszukiwania używanej przeglądarki.
 2. Następnie kliknij niebieski przycisk o nazwie „Sprawdź status”, co w języku rosyjskim oznacza „Sprawdź status”.
 3. Po kliknięciu żądanego przycisku otworzy się formularz online z czterema polami. Pierwszy zawiera numer identyfikacyjny składający się z szesnastu znaków przypisanych podczas rejestracji aplikacji (musisz go zachować do momentu zakończenia rysowania). W drugim polu wpisane jest twoje imię i nazwisko. Trzecie pole wskazuje rok urodzenia. Czwarte pole dotyczy wprowadzenia captcha: ta kombinacja została wprowadzona, aby udowodnić, że osoba wypełniająca kwestionariusz nie jest robotem ani programem automatycznym.
 4. Jeśli nie jesteś zwycięzcą loterii, otworzy się strona z następującymi informacjami:
 5. Jeśli nagroda należy do Ciebie zgodnie z wynikami loterii, zostajesz kandydatem na zieloną kartę. Na ekranie komputera lub laptopa wyświetla się następujący komunikat:

Dalsze działania

Jeśli losowanie zielonej karty dobiegnie końca i zostaniesz jednym ze szczęśliwych zwycięzców, nie oznacza to, że otrzymasz „zieloną kartę” i możesz wkrótce wyjechać do USA. Zwycięstwo pozwala tylko przejść przez kilka kolejnych kroków, po których Departament Stanu USA może zatwierdzić twoją wizę.

Po wygraniu loterii zostaniesz przekierowany na stronę ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi dalszych działań mających na celu uzyskanie zielonej karty. Algorytm wygląda następująco:

 1. Wypełnianie formularza zgłoszeniowego. Znajduje się na stronie internetowej specjalistycznego centrum konsularnego zajmującego się aplikacjami elektronicznymi. Oto jego adres internetowy: ceac.state.gov. Istnieje formularz D-260, w którym wprowadzane są wszystkie wymagane dane, nie tylko o tobie, ale także o innych członkach twojej rodziny. Informacje takie obejmują informacje o edukacji, pracy, karalności, stanie cywilnym. W pełni wypełniona aplikacja jest drukowana i zapisywana do następnego kroku.
 2. Jeśli wniosek został rozpatrzony i otrzymano powiadomienie o zatwierdzeniu (powiadomienie zostanie wysłane e-mailem), zostanie również ogłoszona data rozmowy, która odbędzie się w ambasadzie USA.
 3. Przygotowujesz dokumenty niezbędne do rozmowy kwalifikacyjnej. Jest to paszport cywilny, dostępne dyplomy, uprzednio wydrukowany formularz wniosku, zeszyt pracy, akt urodzenia, dowód wojskowy, zaświadczenie o wcześniejszych wyrokach skazujących lub ich nieobecności, zaświadczenie o ślubie, zaświadczenie o zatrudnieniu z miejsca pracy, wyciąg z osobistego rachunku bankowego, raport z wyceny twoja własność.
 4. Konieczne jest również poddanie się badaniu lekarskiemu. I takie badanie lekarskie można wykonać tylko w specjalistycznej instytucji (lista takich ośrodków znajduje się na stronie internetowej www.usembassy.gov) Po przejściu otrzymasz zapieczętowaną kopertę z raportami medycznymi, które zabierasz ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną (wywiad). Komisja lekarska jest płatna i kosztuje około dwustu dolarów.
 5. Ostatnim i najważniejszym etapem jest sam wywiad. Ten wywiad jest przeprowadzany przez urzędnika imigracyjnego. Zadaniem kandydata jest odpowiadanie na zadawane pytania dokładnie i bez oszustwa. Głównym celem rozmowy jest zweryfikowanie wcześniej podanych informacji i pełna identyfikacja osoby. Uiszczana jest opłata wizowa w wysokości trzysta trzydzieści dolarów.

Problemy, które mogą się pojawić

Zwykle podczas sprawdzania wyników problemów nie ma problemów, jeśli uczestnik loterii korzysta z oficjalnego zasobu internetowego i wprowadza wiarygodne, aktualne informacje. Ale wciąż z pewnymi trudnościami możesz napotkać:

 • Najprawdopodobniej nie będzie możliwe sprawdzenie wyników loterii w pierwszym dniu ich ogłoszenia. Wynika to z faktu, że w ciągu pierwszych godzin wielu zarejestrowanych kandydatów odwiedza witrynę i próbuje znaleźć wyniki. Ze względu na maksymalne obciążenie witryny zawiesza się i staje się niedostępne. Ale jeśli nie możesz otrzymać informacji pierwszego dnia, zrobisz to w dowolnym innym czasie: wyniki z tego się nie zmienią, a lista zwycięzców pozostanie taka sama.
 • Jeśli nie możesz zweryfikować wyników, możesz poprosić o pomoc na forum poświęconym loterii Zielonej Karty 2020. Jego ogólnoświatowy adres to: www.greencard.chat. Omawia najbardziej różnorodne kwestie związane z loterią: rejestracja na losowaniu, weryfikacja wyników końcowych i wiele innych. Rozmowy odbywają się między uczestnikami, rozważane są różne tematy, czasem eksperci udzielają konsultacji.
 • Jeśli otrzymałeś powiadomienie e-mail o tym, że wygrałeś w loterii, jest to 100% oszustwo. Departament Stanu nie wysyła żadnych powiadomień, a ty masz do czynienia z oszustami, którzy mogą zaoferować zapłacenie podatku lub wniesienie wkładu, aby przejść przez kolejne kroki. Nie wierz: maksimum, jakie może otrzymać e-mail, przypomina, że ​​możesz sprawdzić wyniki na stronie.
 • Jeśli zapomniałeś lub zgubiłeś przydzielony ci numer osobisty, możesz go przywrócić. Pod polem przeznaczonym do jego wprowadzenia znajduje się link do strony odzyskiwania. Kliknij na nią i wprowadź informacje określone wcześniej w profilu uczestnika.

Jeśli potrzebujesz wizy do Stanów Zjednoczonych, możesz ją uzyskać za pomocą loterii. W 2020 r. Zwycięzcy otrzymają zieloną kartę po przejściu przez kilka etapów. A teraz wiesz, jak sprawdzić wyniki loterii.

Inne artykuły:

Obejrzyj wideo: Jak wypełnić formularz do loterii wizowej? - zielona karta do USA (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz