Konkurs wokalny „Nowa Gwiazda” 2020

Nowe programy muzyczne i konkursy regularnie pojawiają się w medialnej sferze telewizyjnej, w której zwykli widzowie mogą wykazać swoje talenty. Jednym z tych programów był konkurs „Nowa Gwiazda”. Jaka jest różnica między projektem a innymi, takimi jak on, kto ma prawo do udziału i jak się zgłosić? Znajdź w tym materiale wszystkie szczegóły sezonu konkurencyjnego 2020.

Koncepcja projektu

„New Star” to rosyjski konkurs wokalny, w którym mają prawo wziąć udział zarówno profesjonalni wykonawcy, jak i wokaliści amatorzy. Osobliwością tego projektu jest to, że jest w nim reprezentowanych wszystkie 85 rosyjskich regionów. Każdy region przedstawia jednego członka jednostki - może to być osobny wokalista lub grupa muzyczna, której liczba uczestników nie przekracza 5 osób.

Tylko jednostka, która jest z nią w jakiś sposób powiązana, jest uprawniona do ochrony honoru określonego regionu / regionu / republiki - od urodzenia, rejestracji lub ważnych etapów jej biografii. Na uczestników nałożono następujące wymagania:

 • wiek nie mniej niż 16 lat i nie więcej niż 45 lat;
 • obecność obywatelstwa Federacji Rosyjskiej;
 • silne umiejętności wokalne;
 • kunszt i umiejętność oddania się.

Przewagę zapewniają uczestnicy z ciekawą barwą głosu, spektakularnym sposobem, dramatem i stylem wykonania. Uczestnik powinien zostać zapamiętany przez jury i publiczność, a jego występ powinien odzwierciedlać tożsamość, cechy charakterystyczne kultury i tradycji regionu, który reprezentuje.

Wydajność każdej jednostki poprzedza kanał wideo - 40-sekundowy film prezentacyjny. Wideo każdego z 85 uczestników jest wykonywane w jednym stylu, ale odzwierciedla styl i charakter konkretnego wokalisty lub grupy.

Etapy i daty zawodów

Konkurs wokalny „Nowa Gwiazda 2020” odbywa się w trzech etapach, na zakończenie których przed publicznością i uczestnikami czeka wielki koncert galowy. Jury złożone z 5 autorytatywnych osobowości - gwiazd musicalu Olympus wydaje werdykt jednostkom. Organizatorem konkursu jest kanał telewizyjny „Star”, który prowadzi transmisje programu wokalnego.

Program selekcji:

 1. Etap 1 - wstępne odlewanie na powietrzu. Wybór na żywo nie jest pokazywany, ale wyniki są przedstawione w formie wiadomości na oficjalnej stronie internetowej, kanale Zvezda i sieciach społecznościowych. Castingi osobiste odbywają się w Moskwie, a uczestników, którzy nie przybyli do stolicy, można wybrać online. Na tym etapie wybiera się 85 jednostek ze wszystkich regionów Rosji.
 2. Etap 2 - przesłuchania konkursowe na antenie z udziałem członków jury. Ten etap składa się z ośmiu koncertów telewizyjnych, w których wszystkie 85 jednostek powinno wystąpić. Po wynikach koncertów wybiera się 24 najlepszych wykonawców, którzy zostają półfinalistami. Podczas przesłuchań lotniczych uczestnicy śpiewają znane hity i okładki. Możliwość wykonania utworu z własnej kompozycji rozpatrywana jest indywidualnie.
 3. Etap 3 - dwa półfinały w formie spektakularnych programów telewizyjnych, w których wokaliści wykonują utwory specjalnie napisane na konkurs „Nowa Gwiazda”. W każdym półfinale wyznacza się sześciu najlepszych wokalistów - w sumie do finału przechodzi 12 najsilniejszych uczestników.
 4. Etap 4 - koncert finałowy i galowy. Zgodnie z wynikami końcowego występu wyłonionych jest dwóch zwycięzców. Jeden jest wybierany przez jury, drugi przez publiczność poprzez interaktywne głosowanie.

Obaj zwycięzcy konkursu otrzymują wsparcie finansowe na dalszą promocję w środowisku muzycznym na poziomie profesjonalnym.

Terminy castingów i konkursu ogłaszane są z wyprzedzeniem przez kanał Zvezda. Przesyłanie offline „Nowej Gwiazdy 2020” rozpoczęło się 1 marca 2019 r., A zakończyło 25 kwietnia. Przedstawiciele kanału obiecują dodatkowo opublikować wyniki castingu osobiście. Widzowie mogą zapoznać się z listą 85 jednostek na oficjalnej stronie konkursu oraz w grupach sieci społecznościowych. W tej chwili dokładne daty transmisji na żywo nie są znane.

Jak zostać członkiem programu?

Aby spróbować swoich sił w konkursie wokalnym, uczestnik musi złożyć wniosek o udział w konkursie:

 1. Na oficjalnej stronie „Star” pobierz i wypełnij specjalnie zaprojektowany formularz zgłoszeniowy.
 2. Aby przygotować nowe nagranie wideo z występu - mogą to być klipy profesjonalne lub amatorskie, a nawet nagrania na telefon komórkowy. Możesz dołączyć link do kanału YouTube, na którym zamieszczony jest film.
 3. Przygotuj powitanie wideo - krótki film z historią o sobie / zespole i prezentowanym regionie.
 4. Nagraj swój występ wokalny w formacie mp3 - powinien on różnić się od filmu.
 5. Przygotuj zdjęcia wokalisty. Powinny to być wysokiej jakości zdjęcia wykonane w pełnym rozkwicie, a także zdjęcia portretowe. Jeśli grupa bierze udział w projekcie, dołączane są zdjęcia każdego uczestnika.
 6. Załącz określone pliki do wiadomości e-mail i wyślij na adres e-mail [email protected] W liście wskaż region, który ma zostać zaprezentowany.

Każde zgłoszenie rozpatrywane jest w ciągu 10 dni, po których potencjalny oferent otrzymuje odpowiedź na przyjęcie lub odrzucenie wniosku. Jeśli zgłoszenie zostanie wypełnione niepoprawnie, uczestnik otrzyma prawo do jego edycji i ponownego przesłania listem.

Profil uczestnika jest dość obszerny. W nim uczestnik wskazuje dane paszportowe, informacje o rodzinie i dostępności dzieci, miejscu zamieszkania i kontaktach. Należy wskazać region do prezentacji i uzasadnić, dlaczego będzie reprezentowany w projekcie. Ponadto przyszła jednostka sporządza listę piosenek w języku obcym i rosyjskim, które najczęściej wykonuje lub chciałby wykonać na konkursie. Jury będzie kierować się tą listą przy wyborze repertuaru na koncerty online. Należy wskazać, jakie instrumenty muzyczne posiada wokalista, co lubi i co prowadzi w swojej pracy.

Organizatorzy doradzają wszystkim, którzy chcą wziąć udział w konkursie „Nowa Gwiazda 2020”, aby śledzili wiadomości i zmiany w zasadach dla potencjalnych uczestników. Projekt jest prezentowany w prawie wszystkich popularnych sieciach społecznościowych: VKontakte, Odnoklassniki, Instagram, YouTube i Facebook.

Więcej publikacji:

Obejrzyj wideo: Nowa gwiazda na Polskim YouTubie? - Majka Maja (Listopad 2019).