Kalendarz siewu na 2020 rok

Nie wszyscy mieszkańcy lata i ogrodnicy wierzą w istniejący związek między bogatymi zbiorami a nocnym oświetleniem. Jednocześnie istnieje duża liczba letnich mieszkańców, którzy ufają instrukcjom kalendarza księżycowego. Takie osoby mają kalendarz miesięcy księżycowych do 2020 roku dla ogrodnika i ogrodnika od miesięcy. Powie ci nie tylko, kiedy sadzić warzywa korzeniowe i inne owoce i warzywa, ale także pomoże ci wybrać daty opieki nad roślinami, określić najbardziej odpowiedni czas na pracę na ziemi lub na karmienie. Ponadto istnieją również specjalne daty przesadzania lub nurkowania oraz sprzyjające dni na inne prace w ogrodzie letnim.

Funkcje i zasady korzystania z kalendarza początkowego

Kiedyś istniał związek między produktywnością a przetrwaniem z fazami księżyca. Od tego czasu rozpoczęto opracowywanie szczegółowego kalendarza siewu zawierającego zalecenia dotyczące pracy z roślinami. Kalendarz lądowania na 2020 r. Uwzględnia nie tylko fazy księżyca, ale także zodiak, w którym w tym dniu znajdowało się nocne oświetlenie.

Warto wiedzieć! Ze względu na ogromną różnicę warunków klimatycznych w przeciwległych krańcach naszego kraju, letnicy mieszkający muszą nie tylko skupić się na danych wskazanych na torbie z nasionami, a także na informacjach z kalendarza księżycowego. Ważne jest również, aby wyjaśnić ramy czasowe sadzenia w danym regionie, a nawet osady.

Duży stół ogrodnika przez rok nie jest tak wygodny, jak próbują to pokazać. Znacząco wygodniejsze w użyciu dane obliczane na 1 miesiąc. W takim przypadku możesz łatwo znaleźć pożądane daty i określić rodzaje pracy dozwolone w te dni.

Stycznia

Styczeń zaczyna się na rosnącym Księżycu, znajdującym się w Rybach, pomyślnej przyszłej uprawie. Pierwszy stycznia przypada na 7-8 księżycowego dnia. To dobry dzień na siew lub inną pracę z nasionami.

Nie ma wielu innych korzystnych dat:

 1. 5-6 liczb: dozwolone jest sadzenie i sadzenie żywności i roślin ozdobnych, opryskiwanie, przycinanie. Siew ziół i zielonych roślin zawiedzie.
 2. 7-8 stycznia: siew roślin pnących i pnących. Poluzowanie, natrysk, cięcie. Niepożądany przeszczep, a także obfite podlewanie.
 3. 9 stycznia: moczenie i kiełkowanie nasion, siew, spulchnianie, nawożenie. Warto unikać przesadzania i siewu ziół.
 4. 10-11 liczb: moczenie i kiełkowanie nasion, siew, rozluźnienie, nawożenie. Praca z cebulami, bulwami i ziołami nie jest zalecana.
 5. Numer 15: zbieranie i przesadzanie, dzielenie roślin, przycinanie, siew roślin ozdobnych. Siew warzyw jest niepożądany.
 6. 18-19 stycznia: siew, przesadzanie, szczepienia, praca z nasionami. Nie zaleca się przesadzania, dzielenia bulw i pracy z cebulami.
 7. 20 stycznia: siew roślin w celu uzyskania nasion, praca z sadzonkami. Unikaj podlewania, przycinania i przesadzania.
 8. 22-24 stycznia: siew roślin na żywność i nasiona. Szczepienia, przeszczep, przycinanie. Dzień nie nadaje się do pracy z systemem korzeniowym roślin.
 9. 27-29 stycznia: siew i przesadzanie, praca z sadzonkami. Podlewanie, rozluźnianie. Należy unikać nawożenia, leczenia chorób lub szkodników.

Niepomyślne daty stycznia to: 2-4, 12-13, 25-26, 30-31 liczb. Są neutralne daty, które pozwalają na siew. W styczniu będzie ich kilka - 14, 16-17 i 20.

Luty

Miesiąc rozpoczyna się w sobotę w dniach 8–9 dnia księżycowego w gwiazdozbiorze Byka. Jest to jeden z najbardziej korzystnych znaków do sadzenia, pracy z nasionami, nawożenia. Nieudane są tylko prace związane z pobieraniem i przesadzaniem.

Inne korzystne daty:

 1. 2-3 lutego: moczenie, nawożenie, siew roślin warzywnych do późniejszego przechowywania, sadzenie owoców i jagód w ciepłych regionach.
 2. 4-5 liczb: wysiew całej gamy kapusty i rzodkiewki, roślin strączkowych i zieleni, przypraw ziołowych, melonów, arbuzów. Dozwolone jest poluzowanie, przetwarzanie roślin i ich przycinanie.
 3. 6-7 lutego: każda praca z nasionami i sadzonkami. Możesz siać melony, dynie, rośliny strączkowe, kapustę, paprykę i rośliny okopowe.
 4. 14-15 liczb: praca z sadzonkami, glebą i nasionami. Dozwolone jest sadzenie orzeszków ziemnych, roślin okopowych i ziemniaków, cukinii i ogórków, bakłażana i papryki, melonów, roślin strączkowych i zielonych roślin.
 5. 24-25 lutego: prawie cała praca jest dozwolona, ​​z wyjątkiem przycinania, podlewania i przetwarzania przed szkodnikami. Pozwolono na siew i sadzenie większości upraw.
 6. 28–29 liczb: oprócz pracy z glebą, uprawy i przesadzania dopuszczalne są wszelkie prace ogrodowe, w tym sadzenie owoców i siew różnych roślin warzywnych lub ozdobnych.

Niepomyślne lub niepożądane prace ogrodnicze to następujące daty: 8, 9, 21, 22, 23. Daty 26 i 27 są odpowiednie tylko do pracy z glebą, w tym jej przygotowania. Siew w tych dniach nie przyniesie dobrych zbiorów.

Marzec

Wiosna kalendarzowa w 2020 roku zaczyna się od 7-8 dni księżycowych. Co więcej, pomimo faktu, że 1 marca Księżyc będzie w Byku, daty tej trudno nazwać najbardziej udaną. Jest neutralny, podobnie jak druga liczba. Najbardziej sprzyjające dni na lądowanie następują nieco później - 4 i 5 marca. Są to najbardziej udane dni miesiąca, odpowiednie do celów ogrodniczych nie tylko według fazy i zodiaku Księżyca, ale także według innych kryteriów.

Są inne dobre dni:

 1. 9 marca: praca z glebą, przetwórstwo, sadzenie ogórków, ostrej papryki i ziół.
 2. 11-12: wszystkie prace ogrodowe są dozwolone, z wyjątkiem opryskiwania i szczepień. Wszystkie warzywa, rośliny ozdobne i owocowe są dozwolone do sadzenia, zgodnie z datami sadzenia w danym regionie.
 3. 13-14 marca: przycinanie, przesadzanie i zbieranie są niepożądane. Wszystko inne pójdzie dobrze, łącznie z siewem wszystkich roślin warzywnych.
 4. 17-18 marca: obecnie prawie cała praca z roślinami jest dozwolona, ​​z wyjątkiem tych, które wpływają na system korzeniowy roślin. Siew warzyw i roślin uprawnych będzie korzystny.
 5. 27–28: jedna z najbardziej udanych dat miesiąca na wysiew wszystkich warzyw i kwiatów. Nie zaleca się przesadzania, zbierania i dzielenia krzewów / bulw.
 6. 29-30 marca: do sadzenia pożądane są ogórki, melony, tykwy, dynie, rzodkiewki, różne rodzaje kapusty i ostra papryka. siew i przesadzanie przypraw i zielonych roślin są niepożądane.

Neutralne to 15-16 marca i 22 marca. Lepiej jest robić inne rzeczy, chociaż 22 można zasiać większość roślin z późnych odmian dojrzewania. Niekorzystnych dni w marcu jest wiele. Wśród nich są takie daty: 7, 8, 10, 19-21, 23-26 i 31. W dzisiejszych czasach lepiej wykonywać inne prace domowe.

Kwietnia

Początek miesiąca jest najbardziej udany w przypadku siewu roślin i innych zabiegów ogrodniczych. Pierwsza i druga liczba są pod każdym względem sprzyjającymi dniami. Kolejny taki dzień przypada na koniec miesiąca - 28 kwietnia.

Wiele dobrych dni:

 1. 6. liczba: możesz siać koperek, natkę pietruszki, gorzką paprykę, ogórki, bakłażan. Należy unikać moczenia nasion.
 2. 7-8 kwietnia: z wyjątkiem szczepień i oprysków różnego rodzaju, wszystkie operacje są dozwolone.
 3. 9-10 liczb: warzywa i zioła są dozwolone do siewu. Przeszczep jest niepożądany i nie powinieneś pracować z bulwami i bulwami.
 4. 14: dozwolone jest sadzenie roślin warzywnych i ozdobnych. Przeszczep i praca z korzeniami jest zabroniona.
 5. 18–19 kwietnia: Wszystkie rośliny i zioła są dozwolone do siewu i przesadzania. Ważne jest, aby unikać przycinania, opryskiwania i nawożenia.
 6. 23-24 kwietnia: zaleca się unikanie rozluźnienia, przesadzania i zbierania. Pozostałe operacje zakończą się powodzeniem.
 7. 25-27 liczb: siew lub przesadzanie melonów, melonów i roślin strączkowych, wszystkie odmiany kapusty, rzodkiewki, gorzkiej papryki, mięty i szpinaku. Wskazane jest, aby nie pracować z ziołami.
 8. 28-29 kwietnia: Unikaj stosowania pestycydów i nie pracuj z roślinami bulwiastymi, pnącymi, drzewiastymi i zielnymi. Wszystko inne można zrobić.

Wśród neutralnych dat znajdują się takie liczby: 5 i 11-13. W kwietniu jest znacznie więcej nieudanych dat. Wśród nich są takie dni: 3-4, 15-17, 20-22 i 30.

Maj

Określanie, kiedy sadzić sadzonki w otwartym terenie w 2020 r., Większość koncentruje się na miesiącu maju. Dla ogrodników z różnych regionów będzie to najbardziej udany czas. Istnieją trzy daty w miesiącu, odpowiednie pod każdym względem do pracy w ogrodzie. W maju jest to 6-7 i 26 liczb.

Inne majowe dni są również odpowiednie do pracy:

 1. 2-3 maja: możesz siać i sadzić ogórki, paprykę, rośliny pnącze, zioła i zioła. Moczenie nasion lepiej odłożyć na później.
 2. Po piąte: najbardziej udany czas na sadzenie marchwi, kukurydzy, różnych rodzajów kapusty, sadzenie ziemniaków. Można również sadzić inne uprawy; szczepienia i opryskiwanie są tylko niepożądane.
 3. 11-12 maja: praca z systemem korzeniowym roślin jest niepożądana; wszystkie inne operacje zakończą się powodzeniem.
 4. 15-17 maja: Wszystkie prace są dozwolone, z wyjątkiem opryskiwania chorobami, szkodnikami i przycinania roślin.
 5. 20-22 liczb: siew roślin warzywnych i ozdobnych. Przeszczep, podział bulw i głęboka uprawa są niepożądane.
 6. 23-24 maja: siew i przesadzanie kapusty, gorzkiej papryki, tykwy i pnączy. Siew rzodkiewki, fasoli i ziół. Tego ostatniego nie można dziś przesadzić.
 7. 25.: nie można pracować z roślinami bulwiastymi, bulwiastymi i pnącymi. Pozostała praca jest dozwolona.
 8. 30-31 maja: siew i przesadzanie sadzonek ogórków, papryki, melonów, fasoli i roślin pnących. W dzisiejszych czasach moczenie nasion do przyszłych upraw nie jest konieczne.

Są też nieudane daty w miesiącu: 1, 13-14, 18-19, 27-29. Istnieje kilka neutralnych dni, które pozwalają na pracę - 4, 8-10.

Czerwca

Są trzy najbardziej udane dni na ogrodnictwo w domkach i są one warunkowo równomiernie rozrzucone przez cały miesiąc. Według dat są one ułożone w ten sposób - 4, 23 i 30. W miesiącu jest wiele innych dobrych dat, wystarczy wybrać odpowiednie dni z listy:

 1. 1-2 czerwca: oprócz szczepienia i opryskiwania roślin dozwolone są wszystkie manipulacje w ogrodzie, w tym wysiewanie całej gamy warzyw i zielonych roślin.
 2. Trzecia liczba: operacje przesadzania i operacje na bulwach, cebulki nie są zalecane. Siew różnych kultur odniesie sukces.
 3. 7-8: wszystkie prace nie wpływające na system korzeniowy roślin są dozwolone.
 4. 12-13 czerwca: siew lub przesadzanie różnych roślin, przemyślane zastosowanie nawozów mineralnych będzie bardzo udane. Leczenie chorób lub szkodników, a także przycinanie, należy przełożyć na inny dzień.
 5. 17–18 czerwca: dozwolony jest wysiew całej gamy roślin spożywczych. Przesadzanie, rozluźnianie i inna praca z systemem korzeniowym jest zabroniona.
 6. 21-22: dobry dzień na pomidory, ogórki, bakłażany, rośliny strączkowe, melony i rośliny okopowe. Nie można sadzić ziół, roślin bulwiastych i drzewiastych.
 7. 26-27 czerwca: siew gorącej papryki, waleriany, ogórka, zielonych roślin. Należy unikać moczenia i przetwarzania nasion do przyszłego siewu.
 8. 28 czerwca: najbardziej udany dzień do siewu różnych rodzajów marchwi, ziemniaków i kapusty. Dopuszczalne uprawy i inne warzywa. Szczepienia i opryskiwanie lepiej nie przeprowadzać.

Neutralne dni czerwca to 5-6, 19-20 i 29 liczb. W miesiącu było nieco więcej nieudanych dat - 9-11 czerwca, 14-16 i 24-25.

Lipiec

Miesiąc zaczyna się od jednego z najbardziej udanych dni, maksimum odpowiedniego do pracy z nasionami, ziemią itp. Jest to jeden z najbardziej udanych dni miesiąca, choć jest kilka umiarkowanie korzystnych dat:

 1. 2 lipca: siew lub sadzenie cebuli, ziemniaków, czosnku, pomidorów, słodkiej papryki i kapusty. Opiekę nad sadzonkami, w tym podlewanie i przycinanie, należy przełożyć na inny dzień.
 2. 4-6 lipca: przeszczep i praca z systemem korzeniowym są niedozwolone. Siew i inne operacje są dozwolone.
 3. 9-10: Siew różnych roślin warzywnych i przyprawowych zakończy się sukcesem. Nie można przycinać, przeprowadzać przetwarzania od owadów i chorób. Należy również unikać nawożenia.
 4. 14-15 lipca: głębokie rozluźnienie i przesadzenie czegoś nie jest zalecane. Pozostałe operacje zakończą się powodzeniem.
 5. 23-24 lipca: siew i przesadzanie ogórków, papryki, cebuli wielopoziomowej, roślin pnących i winorośli. Przygotowanie nasion do przyszłych upraw jest niepożądane.
 6. 25-26 liczb: wszystko oprócz szczepień i oprysków jest dopuszczalne.
 7. 27-28 lipca: wszystkie rośliny warzywne i przyprawy można wysiać. Niepożądana jest praca z kłączami, bulwami i wszelkimi operacjami przeszczepu.
 8. 29-31 lipca: aktywna pielęgnacja roślin, w tym krzewów, jest niepożądana. Zezwolono na siew różnych upraw do celów nasiennych lub słabe zbiory. Dobre dni na sadzenie zielonych roślin.

Złe daty to 7-8 lipca, 11-13 i 21-22. Obecnie możesz zaangażować się w wiele operacji ogrodniczych, ale lepiej unikać upraw i przeszczepów. Jest to jednak dopuszczalne w dni neutralne. W lipcu jest ich kilka: 3 i 16-20.

Sierpnia

Według wielu kryteriów najkorzystniejszy sierpniowy dzień jest tylko jeden. To jest 25. liczba. Rosnący księżyc tego dnia będzie znakiem Skorpiona, chociaż istnieje wiele innych dat w innych zodiakach odpowiednich do pracy w tym kraju.

Dobre daty:

 1. 1-2 sierpnia: Wszelkie prace są dozwolone, z wyjątkiem bezpośredniego wpływu na system korzeniowy, więc siew jest dozwolony, ale należy unikać przeszczepów.
 2. 5-7 liczb: powiedzmy, siewu ziół, przypraw, roślin okopowych i innych roślin warzywnych. Pod zakazem przycinania i szczypania, przetwarzanie od szkodników.
 3. 10-12 sierpnia: obecnie dozwolone są wszelkie manipulacje, które nie wpływają na system korzeniowy roślin. Dozwolone jest podlewanie i nawożenie, a także siew roślin warzywnych.
 4. 15-16 sierpnia: siew i przesadzanie pomidorów, kapusty, roślin strączkowych i innych upraw. Bulwiastych, drzewiastych i bulwiastych nie można sadzić. Warto również unikać siewu i przesadzania roślin zielnych.
 5. 20–21: dobry dzień na rośliny ozdobne i warzywa sadzone na nasionach. Do celów spożywczych dozwolone jest siedzenie ostrej papryki, ogórków i zieleni. Nie można przygotować nasion.
 6. 22-23 sierpnia: należy odmówić szczepienia i przycięcia w dowolnej formie. Siew, przesadzanie i nawożenie są dozwolone.
 7. 24 .: przycinanie, przesadzanie i manipulowanie roślinami bulwiastymi i bulwiastymi jest zabronione. Reszta działalności w ogrodzie będzie bezpieczna.
 8. 26 numer: udany wysiew wielu upraw do celów nasiennych, zbiory będą słabe. Niepożądana pielęgnacja roślin, podlewanie i przycinanie.
 9. 28-29 sierpnia: zaleca się unikanie pracy z systemem korzeniowym roślin, jeśli nie chodzi o zbiór. Siew i inne operacje są dozwolone.

Najbardziej niekorzystne dni lądowania w sierpniu to 3-4, 8-9, 17-18 i 30-31. Są znacznie mniej neutralne daty w sierpniu. Są tylko trzy z nich - 14, 19 i 27.

Wrzesień

Mimo okresu jesiennego i pierwszego dnia nieudanego sadzenia we wrześniu terminy „ogrodu” są bliskie ideału. Takie dni są korzystne dla maksymalnej liczby kryteriów. We wrześniu są trzy takie dni - 2, 24 i 30.

Inne korzystne daty miesiąca:

 1. 3 września: siew wszystkich warzyw, sadzenie ziemniaków w regionach południowych. Należy unikać przycinania i chemicznej obróbki roślin.
 2. 7-9 września: siew kapusty, melonów, roślin okopowych i innych roślin warzywnych. Nie można przesadzić i przeprowadzić głębokiej uprawy.
 3. 11-12 września: przygotowanie nasion do sadzenia, siew kwiatów. Przy siewie zieleni stosowanie chemii jest niepożądane.
 4. 18–19: siew kwiatów, roślin okopowych, roślin strączkowych, kapusty i bakłażana. Nie spryskiwać i nie szczepić.
 5. 20-21 września: przygotowanie nasion, wysiew większości upraw, z wyjątkiem cebul, bulw i kłączy.
 6. 22–23: siew pomidorów, ziół, słodkiej papryki, cebuli i czosnku. Inne uprawy tego dnia nadają się do siewu nasion. Pielęgnacja roślin pod względem podlewania, nawozów i innych rzeczy zawiedzie.
 7. 29. liczba: Z wyjątkiem przycinania, nawożenia i przetwarzania przez szkodniki, dozwolone są wszelkie manipulacje z roślinami.

We wrześniu duża liczba nieudanych dat dla ogrodników. Jest to 1, 4-5, 14-15, 17, 26-28. Kilka liczb można sklasyfikować jako neutralne: 6, 10, 13, 16. W tym miesiącu istnieje również jedna sprzeczna data, pomyślna dla przyszłych roślin, ale związana z trudnościami w ich sadzeniu. To jest 25 września.

Październik

Najkorzystniejsze dni w miesiącu to trzy - 21-22 października i 27 października. Było więcej neutralnych dat: 6-8, 13-14 i 15-16 liczb.Nadają się do pracy, podobnie jak inne dobre dni:

 1. 4-5 października: z wyjątkiem spulchniania i przesadzania, wszystkie prace są dozwolone.
 2. 9-10 października: praca z roślinami ampelicznymi i sadzenie cebul są niepożądane.
 3. 17-18 października: siew jest dozwolony, ale nie przesadzanie i zbieranie większości upraw. Podział korzeni i cebul jest niedopuszczalny.
 4. 19-20 października: wskazane jest zminimalizowanie konserwacji i podlewania. Sadzenie upraw jest dozwolone, szczególnie w przypadku cebuli i czosnku zimowego.
 5. 23 .: dobry dzień na siew różnych roślin. Zabrania się pracy z korzeniami, cebulkami i bulwami.
 6. 26 października: Wszelkie prace są dozwolone, z wyjątkiem przycinania i przetwarzania.

Praca powinna być zminimalizowana w takie niekorzystne dni miesiąca: 1-3, 11-12, 24-25 i 28-30. Okazuje się, że 10 złych dni w miesiącu, powinieneś być ostrożny przy wyborze dat do pracy.

Listopad

Absolutnie udany do prac ogrodowych w listopadzie kilka. Są to liczby 18-19 i 24. Istnieje jednak wiele niezbyt dobrych, ale także dobrych dat:

 1. 1-2 listopada: unikaj pracy z systemem root. Inne manipulacje zakończą się powodzeniem.
 2. 3-4 liczby: wszystko jest dozwolone, z wyjątkiem pracy z roślinami zielnymi.
 3. 5-6 listopada: stosowanie pestycydów i praca z roślinami cebulowymi, bulwiastymi i zielnymi jest zabroniona.
 4. 14-15 listopada: przeszczep, podział krzewów i bulw jest niepożądany, przycinanie będzie wymagało obowiązkowego przetwarzania. Siew roślin uprawnych i nasion różnych upraw jest dozwolony.
 5. 16-17: dobry dzień na siew koperku, sadzenie cebuli, czosnku i pieprzu. Pielęgnacja roślin powinna być minimalna.
 6. 22-23 listopada: Dozwolone jest sadzenie wszystkich odmian warzyw, ziół i ziół. Zabrania się przycinania, przetwarzania chemikaliów i stosowania płynnych nawozów.
 7. 27-29 listopada: oprócz spulchniania, przesadzania i dzielenia korzeni dozwolone są również wszelkie manipulacje w ogrodzie.
 8. Numer 30: siew roślin ozdobnych, szpinaku, roślin strączkowych, kapusty i rzodkiewki, a także ostrą paprykę. Siewu i przesadzania ziół nie można zrobić.

Niechciane listopadowe dni wystarczą: 7-9, 20-21 i 25-26 liczb. Neutralny dla dat pracy pasuje do jednego 4-dniowego okresu od 10 do 13 listopada włącznie.

Grudnia

Pierwszy dzień miesiąca nie jest najlepszą datą do sadzenia. Grudzień zaczyna się na słabnącym księżycu, 16-17 dnia gwiazdy nocnej. Ale następny dzień jest jednym z najbardziej sprzyjających. Te same dobre daty to 15 i 16 grudnia.

Inne dobre daty:

 1. 3-4 grudnia: dozwolone są wszystkie główne uprawy spożywcze, z wyjątkiem pikantnych roślin i ziół. Jakakolwiek obróbka chemiczna jest niepożądana.
 2. 8-9 liczb: siew rzodkiewek, rzodkiewek, marchwi i buraków, kapusty i cukinii, zieleni, przypraw zielnych i roślin strączkowych. Przetwarzanie i nawożenie jest niepożądane.
 3. 20–21 grudnia: opryskiwanie, obfite podlewanie i stosowanie nawozów radykalnych są zabronione. Załóżmy, że siew i sadzenie roślin warzywnych i ziół, w tym ziół.
 4. 25-26 grudnia: siew większości roślin, z wyłączeniem zbóż. Oprócz rozluźnienia i przesadzania dozwolona jest cała praca.
 5. 27-29: dzień jest dobry na sadzenie truskawek, melonów, fasoli, grochu i innych roślin pnących. Nie nadaje się do siewu i sadzenia zielonych roślin.
 6. 31 grudnia: użycie chemii i pracy z roślinami drzewiastymi, pnącymi i bulwiastymi jest niepożądane. Pozostała praca jest dozwolona.

W grudniu jest wiele nieudanych dat: 1, 5, 6, 14, 17-19, 22-24. Neutralne należy przypisać 7, 10-13 grudnia. W miesiącu pozostaje tylko 30 dzień, ale jest to sprzeczne, ponieważ uważa się, że ziemia odpocznie bez przyjmowania nowych roślin. Możesz jednak pracować z nasionami i dbać o już wykluwające się rośliny.

Kalendarz księżycowy do 2020 roku dla ogrodnika i ogrodnika od miesięcy pomoże ci wybrać odpowiednie dni do siewu lub przesadzania roślin. Możesz także unikać złych dat, które mogą pozbawić dobre zbiory.

Inne materiały:

Obejrzyj wideo: Kalendarz liturgiczny PJM - maj 2018 (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz