Expo 2020 w Dubaju

W odległym 1887 r. Rozpoczęto budowę Wieży Eiffla w Paryżu, która była „bramą” do światowej wystawy Expo 1894 i stała się jej symbolem. Od tego czasu tradycją stało się pozostawianie w pamięci takich wydarzeń, wznoszenie oryginalnych struktur architektonicznych. Na cześć ważnych wydarzeń tego rodzaju pojawiły się: Diabelski Młyn w Chicago, Brama Wenecka, Wielki Pałac w Brukseli, Trilon i Perisfera w Nowym Jorku i inne. A co będzie na wystawie 2020, która odbędzie się w Dubaju? Rozważmy bardziej szczegółowo plany jego organizatorów.

Co to za wydarzenie

World Expo 2020 to nazwa kolejnej światowej wystawy, na której tradycyjnie powinny być prezentowane innowacje i osiągnięcia wszystkich krajów uczestniczących w niej.

Te światowej klasy imprezy odbywają się co pięć lat od 1851 roku. Pierwsza światowa wystawa przemysłowa odbyła się w Hyde Park w Londynie. Następnie to wydarzenie powtórzono 61 razy. Największy z nich miał miejsce w chińskim Szanghaju w 2010 r., W którym uczestniczyły 192 kraje, a koszt posiadania przekroczył 5 miliardów dolarów.

Oto najciekawsze fakty dotyczące ekspozycji:

  • Wiele krajów świata zostało uczestnikami wystawy światowej. Kilka razy. USA - 19 razy, Wielka Brytania - 3 razy, Belgia - 10 razy, Francja - 8 razy, Australia - 3 razy, Chiny, Republika Haiti.
  • Ci, którzy chcą zostać uczestnikami wystawy, muszą przejść trudną selekcję na konkursie, który pod względem intensywności nie ustępuje pasjom olimpijskim.
  • Liderzy krajowi organizują swoje spotkania na wystawach Expo od 1867 roku.
  • Z czasem skala wydarzenia zmieniła się z ekspozycji jednego pawilonu w wystawę zlokalizowaną w kompleksach budowlanych, które zadziwiają swoimi rozwiązaniami architektonicznymi. Na przykład VDNH w Moskwie.

Fantastyczna dzielnica miasta 2020

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, w którym odbędzie się Expo 2020. Kraj nie szczędzi pieniędzy na takie wydarzenie, więc wkrótce nowa mapa miasta Dystrykt 2020 pojawi się na mapie świata. Jej budowa zbiega się w czasie z Wystawą Światową i będzie kosztować kraj 2,6 biliona rubli.

W listopadzie 2013 r., Po głosowaniu we Francji, stało się jasne, kto wygrał konkurs na prawo do organizacji Światowej Wystawy. O tę okazję walczyło kilka krajów: Rosja, Tajlandia, Turcja, Brazylia, ZEA. Dubaj zajął pierwsze miejsce.

Nazwane daty, w których odbędzie się wystawa. Trwa sześć miesięcy, od 20 października 2020 r. Do 10 kwietnia 2021 r.

Między Dubajem a Abu Zabi pojawi się nowe miasto. To nie przypadek, że władze wybrały tę lokalizację, ponieważ upraszcza dostawę materiałów budowlanych i przejazd przyszłych odwiedzających wystawy do któregokolwiek z tych miast.

Jak tylko Dubaj został wybrany w 2013 r. Jako miasto, w którym odbędzie się Światowa Wystawa 2020, zaczęli projektować Dystrykt 2020. W tym celu przyciągnęli znani architekci Adrian Smith + Gordon Gill Architecture z USA, a także brytyjskie biuro Foster i partnerzy.

Miasto spodziewa się udostępnić zaawansowane technologicznie obiekty. Na przykład panele słoneczne i inne sposoby oszczędzania energii i zasobów.

Wszystkie budynki mieszkalne i biurowe oraz hale wystawowe są budowane zgodnie z nowymi standardami opartymi na ochronie środowiska.

Infrastruktura jest budowana w taki sposób, aby zapewnić przede wszystkim wygodne życie i pracę obywateli. W tym celu trwa na przykład instalacja sieci komórkowych 5G.

Ponieważ do jej otwarcia pozostało niewiele czasu, praca jest wykonywana w dzień iw nocy.

18 milionów odwiedzających Expo 2020 w Dubaju zostanie zakwaterowanych w nowym mieście i odwiedzi wystawę około 25 milionów razy. Emirates otworzy swoje podwoje dla mieszkańców z ponad 200 krajów. Po tym ważnym wydarzeniu miasto stanie się niezależną jednostką.

Lotnisko i metro

Zbudowane w 2013 r. Nowe międzynarodowe lotnisko Al Maktoum, które nosi nazwę panującej dynastii szejków, znajduje się 15 minut jazdy od miejsca wystawy.

Pojemność tego lotniska wynosi 7 milionów pasażerów rocznie. Ale to nie wystarczy, aby przyciągnąć wielu odwiedzających wystawę w 2020 r., Więc na jej ukończenie i ulepszenie pobliskiego terytorium przeznaczono około 8 miliardów dolarów.

Organizatorzy zapewniają, że Al Maktoum będzie obsługiwać do 200 milionów ludzi rocznie i stanie się największym na świecie.

Powstaje również nowoczesne metro, składające się z dwóch linii i 47 stacji. Pociągi metra będą bezzałogowe, automatyczny system centrali telefonicznej kontrolujący ich ruch jest w pełni zautomatyzowany.

Planują wprowadzenie cichych i małych wózków golfowych w całym mieście, które z powodzeniem są wykorzystywane na lotnisku w Dubaju do przenoszenia ludzi z jednego miejsca do drugiego.

Obsługa gości targowych

W szczególnym miejscu dla organizatorów wydarzenia jest wolontariat. Ponad 30 tysięcy uczestników ruchu wolontariackiego stanie się twarzą wystawy i będzie mogło przyjmować gości z różnych krajów.

Wolontariusze mają dostęp do ekskluzywnych warsztatów, które wprowadzają ich i inspirują podczas całego przygotowania do wystawy.

Program wolontariatu jest otwarty dla obywateli ZEA bez względu na status i status społeczny. Zapewnia wszystkim możliwość wniesienia wkładu w to historyczne wydarzenie na dużą skalę, w celu zdobycia dodatkowego doświadczenia w ponad 30 rodzajach usług - od spotkań gości po towarzyszących uczestników i sponsorów.

Dom Wolontariuszy jest otwarty na szkolenie i rozwijanie umiejętności ludzi, którzy są gotowi udzielić bezpłatnej pomocy i stać się częścią tego festiwalu.

Każdy, kto chce dołączyć do uczestnictwa i wolontariatu, może odwiedzić oficjalną stronę internetową wolontariusze.ae do rejestracji i rozmowy kwalifikacyjnej. Wolontariusze nie mają specjalnych wymagań, jeśli są dorosłymi. Codziennie zatrudnionych jest około 250 osób.

O czym będzie pamiętana wystawa

World Expo będzie wielkim wydarzeniem kulturalnym z wykorzystaniem innowacji i nauki. Program festiwalu będzie się składał z następujących programów:

  • Na terenie wystawy planuje się zbudować 50 instalacji artystycznych i 10 scen do codziennego organizowania ponad 50 wydarzeń.
  • Odbędzie się festiwal kuchni światowej na dużą skalę, na który czeka ogromny wybór potraw na każdy gust.
  • Na terytorium 6 tysięcy metrów kwadratowych powstanie kilka dużych sklepów, kiosków i straganów mobilnych.
  • Każdego dnia rzeźby i instalacje kinetyczne będą prezentowane do ogólnego oglądania.
  • Występ światowych gwiazd muzyki i miłośników teatru, planowane jest przedstawienie w 3D.

Według ekspertów wystawa w Dubaju w 2020 r. Przyniesie zysk w wysokości co najmniej 23 miliardów dolarów w gospodarce emiratów, co stanowi około 24% PKB tego kraju. Powstanie 277 tys. Miejsc pracy, co w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynie na sytuację gospodarczą. Napływ turystów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rynek nieruchomości, handel detaliczny wzrośnie, a więzi biznesowe umocnią się. Gospodarka podąży drogą stabilizacji i zmniejszenia zależności od sprzedaży ropy.

Obejrzyj wideo: Expo 2020 Masterplan (Listopad 2019).