Konkursy wokalne 2019-2020

Rozpowszechnienie telewizji i Internetu jednocześnie przyczyniło się do popularyzacji popowych występów w ich różnych przejawach. W ciągu ostatnich kilku lat stało się sławne dzięki różnorodnym konkursom. Najpopularniejsze wskazówki głosowe, zarówno dzieci, jak i dorośli. Konkursy wokalne 2019-2020 nie będą mniej istotne - w naszym kraju wciąż jest wielu, którzy chcą wejść na scenę, wykorzystując do tego swój talent.

Kategorie konkursów wokalnych

Początkujący wokaliści i osoby samouki nawet nie zakładają, że możesz zostać sławnym wykonawcą dzięki różnorodnym konkursom i festiwalom. Ponadto istnieją takie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Ponadto niektóre konkursy odbywają się daleko poza granicami obu stron naszego kraju.

Zawody można klasyfikować według różnych kryteriów:

  1. Gatunek wykonywanej kompozycji.
  2. Element komercyjny lub charytatywny.
  3. Według wieku wykonawców lub wszechstronności dla uczestników.
  4. Na podstawie statusu regionalnego, federalnego lub międzynarodowego.
  5. Przez orientację wyłącznie głosową lub obecność innego twórczego elementu.

Oddzielnie możesz klasyfikować zawody według własnych kryteriów. Sortowanie według czasu konkursu jest również dopuszczalne, ponieważ nie tylko konieczne jest przygotowanie samego wykonawcy, ale także wybór kostiumu, stworzenie obrazu, zakup biletów na miejsce, rezerwacja hotelu i zrobienie wielu innych niezbędnych rzeczy.

Pierwszy kwartał: styczeń, luty, marzec

Od 5 stycznia do 8 stycznia 2020 r. Festiwal kreatywny i muzyczny w Soczi „Winter Riviera” zaprasza wokalistów do występów. Co więcej, spotkanie organizacyjne jest skromne - ceny zaczynają się od 1000 r. Nieco mniejszy wkład (700 r) będzie wymagany od uczestników moskiewskiego konkursu „Nowa generacja”, który odbył się w stolicy 5 stycznia 2020 r.

Od 6 stycznia do 9 stycznia 2020 r. Możesz sprawdzić projekt Rosyjskich Świąt Bożego Narodzenia w Petersburgu, chociaż wkład uczestników nie jest tak skromny. Minimalna wartość przekracza 5 500 rubli. Zaraz za nim, od 9 do 12, odbędzie się konkurs w Pietrozawodsku, gdzie spotkanie organizacyjne rozpoczyna się od tysiąca rubli. Festiwal odbędzie się w Veliky Ustyug w dniach 16–19 stycznia 2020 r. Podczas tego samego spotkania.

Warto wiedzieć! W pierwszym kwartale każdego roku Hiszpania jest gospodarzem jednego z etapów międzynarodowego konkursu wokalnego. Szczegóły opisano w części dotyczącej czwartego kwartału.

Kostroma też nie pozostanie z dala od konkursów wokalnych. Od 13 lutego do 16 lutego w mieście będzie działał muzyczny i kreatywny projekt „Dusza Rosji - Kostroma”. Również w lutym wokaliści mogą spróbować swoich sił na festiwalach w Sankt Petersburgu i Veliky Ustyug.

W pierwszej dekadzie marca zwykle odbywa się moskiewski festiwal sztuki zwany „Gwiezdną godziną”. W 2019 r. Impreza odbyła się w dniach 8-10 marca 2019 r. Pod adresem: Moskwa, ul. Akademik Korolev, 15 lat. To jeden z niewielu konkursów z ograniczeniami wiekowymi. Uczestniczyć mogą tylko osoby nie starsze niż 25 i nie mniej niż 6 lat. Jednak osoby w dowolnej kategorii wiekowej mogą zabierać głos poza konkursem. Dlatego jeśli istnieje chęć uczestnictwa w nadchodzącym roku, warto pamiętać o tym niuansie, a także przygotować środki materialne na pokrycie opłaty organizacyjnej. W przypadku solistów udział będzie kosztował 3000 rubli, w przypadku zespołów - 800-1000 na osobę. Ważne jest, aby nie zapominać, że są to ceny z 2019 r., Aw przyszłym roku koszt może być nieco wyższy.

Drugi kwartał: kwiecień, maj, czerwiec

W kwietniu i maju w Soczi regularnie odbywa się kreatywny konkurs „Ovation” skierowany do różnych grup wiekowych. W 2019 r. Konkurs odbędzie się od 27 kwietnia do 3 maja. Koszt uczestnictwa wynosi od 10 500 rubli. Również w kwietniu w Kazaniu odbywa się festiwal młodzieży poświęcony rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem. W 2019 r. Odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia, a koszt uczestnictwa planowany jest od 500 rubli.

Pod koniec kwietnia zwykle odbywa się konkurs o międzynarodowym znaczeniu „Kit”, odpowiedni dla wykonawców najróżniejszych gatunków. W 2019 r. Odbędzie się w Ufie, ale termin składania wniosków już się zakończył, więc teraz warto określić daty jego odbycia w 2020 r.

Od 1 maja do 5 maja 2019 r. W Moskwie odbędzie się konkurs konkursowy o orientacji twórczej „Świt Rosji”, koszt uczestnictwa wynosi 6700 rubli, wiek wykonawców to 4 lata. Takie konkursy wokalne dla dzieci istnieją w innych miastach, choć bardzo niewiele z nich rzadko bierze udział w konkursie. W szczególności festiwal „Take Off!” Poświęcony piosenkom pop pozwala uczestnikom w wieku zaledwie 5 lat. Górna część wydarzenia ma również ograniczenia - uczestnicy nie mogą mieć więcej niż 25 lat. W 2019 r. Konkurs odbył się w dniach 13-14 kwietnia 2019 r., A koszt uczestnictwa dla solistów wyniósł 3600 rubli. W przyszłym roku daty festiwalu będą mniej więcej takie same, ponadto termin składania wniosków nie wynosi miesiąc, ale 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Warto wiedzieć! W odległości od centralnej części Rosji odbywają się zawody międzynarodowe. Mówimy o „inspiracji syberyjskiej”, która jest rodzajem dołączonego etapu największego projektu „Salute of Talents”. W ramach tego ostatniego uczestniczą uczestnicy z różnych dziedzin twórczych, a nie tylko wokaliści. Sama „Inspiracja Syberyjska” odbywa się co roku w kwietniu.

W drugiej połowie czerwca w Moskwie odbędzie się konkurs wyników akademickich w pamięci RAM o nazwie im Gnesins, st. Dom szefa kuchni 30/36. Zarówno zespoły, jak i wokaliści solo mogą brać udział. Daty - 19-27 czerwca 2019 r. Przy składaniu wniosków do 15 maja. Koszt uczestnictwa zespołów od 4 tr na osobę, solo - 6 tys.

Trzeci kwartał: lipiec, sierpień, wrzesień

Dla mieszkańców południa jest dogodna dla nich impreza. To ogólnorosyjski konkurs kreatywności „W rytmie lata”, który odbył się w Tuapse. Nie ma ograniczeń wiekowych, a koszt uczestnictwa jest dość przystępny. Zaczyna się od 1800 rubli. W takim przypadku zgłoszenie musi zostać złożone przed 15 czerwca, a sam konkurs odbędzie się w dniach od 2 do 7 lipca. Również w lipcu możesz udać się do Kerczu na Krymie, aby wziąć udział w licznych wydarzeniach twórczych od 1 do 25. Wniosek należy złożyć przed 1 czerwca, a koszt uczestnictwa zaczyna się od 19 tys.

Znacznie skromniejszy jest udział w festiwalu w Kaliningradzie „Planet of the Arts”. Udział kosztuje 8900, a czas wydarzenia implikuje 2 opcje: od 5 do 8 lub od 20 do 23 lipca. W porównywalnej cenie będzie kosztował udział w konkursie „Talenty północnej stolicy”, który odbędzie się w Petersburgu. Koszt 11 TR na osobę, a terminy obowiązują od 5 do 8 lipca.

Również w Petersburgu odbywa się międzynarodowy festiwal kreatywny w sierpniu. To „Twórcze odkrycia” dla młodych ludzi i dzieci od 3 lat. Wydarzenie zaplanowano na 02-05.08, a koszt uczestnictwa to 5900 rubli. Za jedyne 600 rubli możesz wziąć udział w festiwalu „Gwiazda Azure”, który odbędzie się w Anapa w dniach 10 i 11 sierpnia 2019 r. We wrześniu, od 13 do 16, liczba wokalistów może pokazać się w Petrovsky Paradise w Petersburgu. Koszt - 10 000 pkt.

Czwarty kwartał: październik, listopad, grudzień

W październiku możesz odwiedzić Jarosławia, aby wziąć udział w projekcie „Otwarte strony”, który odbędzie się w dniach 25–28.10. Opłata organizacyjna jest dość skromna - tylko 1000 rubli. W tym samym czasie i za tę samą cenę w Moskwie odbędzie się Międzynarodowy Konkurs-Festiwal „Dźwięki i kolory stolicy”. Osobno warto zauważyć pojawienie się nowego, całkowicie rosyjskiego konkursu „Złoty szop pracz”, który odbył się w ostatnich dniach października w mieście Soczi.

W Petersburgu na emb. Pirogovskaya, zm. 5/2, od 8 do 11 listopada 2019 r. Odbędzie się międzynarodowy festiwal kreatywny pod nazwą Nevsky Prospects. Na rok 2020 organizatorzy przygotowują teraz pełny program zajęć mistrzowskich oraz system kursów ustawicznych dla uczestników festiwalu. Jaki będzie koszt uczestnictwa w przyszłym roku, nadal nie jest znany. W 2019 r. Musisz zapłacić za bilet w cenie 2000 rubli lub więcej. Warto pamiętać, że jest to międzynarodowy konkurs wokalny, akceptujący wszystkich.

Pod koniec listopada w Petersburgu odbędzie się kolejny konkurs Art-Nova dla dzieci i dorosłych z niewielką opłatą organizacyjną w wysokości 700 rubli. Projekt odbędzie się w dniach 22–25 listopada i jest gotowy na przyjęcie osób o różnych kreatywnych liczbach, a nie tylko wykonań wokalnych.

Od 12 grudnia do 15 grudnia wokalistów oczekuje się w Kazaniu. Odbędzie się tam festiwal „Orientalna opowieść”. Zebranie organizacyjne rozpoczyna się od 1000 rubli, a oprócz numerów wokalnych możliwy jest udział w innych kreatywnych podkategoriach.

Konkursy zagraniczne organizowane w najbliższej przyszłości

Rosyjscy wokaliści i wykonawcy z krajów WNP mogą spróbować swoich sił na festiwalach za granicą. Główne warunki uczestnictwa są porównywalne z lokalnymi, z wyjątkiem specyfiki zakwaterowania i potrzeby porozumiewania się w języku obcym lub przez tłumacza. Jednak podstawowy angielski powinien wystarczyć wszystkim zawodnikom, chociaż nadchodzące festiwale odbędą się we Włoszech i Hiszpanii.

W pierwszym przypadku mówimy o festiwalu wokalnym i tanecznym „Plaże Włoch”, który odbywa się nad brzegiem Morza Adriatyckiego w miejscowości Rimini. Wszyscy zainteresowani tancerze i wokaliści, którzy zapłacili uczestnikowi, mogą wziąć udział w konkursie. Koszt nie jest w pełni porównywalny z rosyjskimi realiami - w 2019 r. Udział w „włoskich plażach”, biorąc pod uwagę posiłki, zakwaterowanie i opłaty organizacyjne, będzie wahał się w przedziale 165–185 €. Terminy składania wniosków muszą zostać dotrzymane przed 19 sierpnia 2019 r., Sam festiwal odbędzie się w dniach 19-23 września 2019 r.

W Hiszpanii nawet konkursy odbywają się zimą, ale kreatywne wakacje. Sama impreza nosi nazwę Voices of Costa Brava, aw sezonie 2019-2020 będzie składać się z 3 bloków. Tj. w rzeczywistości będą odbywały się 3 sztuki w takich terminach:

  1. 01-04 grudnia 2019 r
  2. 05-08 stycznia 2020
  3. 6-09 grudnia 2020 r

Termin składania wniosków na dowolnym etapie kończy się 30 dni przed rozpoczęciem wakacji. Samo wydarzenie planowane jest na Costa Brava w Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar. Koszt zakwaterowania wynosi od 140 euro za osobę, opłaty organizacyjne są płacone osobno. W szczególności dla solistów opłata wyniesie 50 €.

Rosyjscy uczestnicy powinni wiedzieć, że konkurs ma status międzynarodowy i z radością przyjmuje uczestników z różnych krajów. Ponadto w tym prestiżowym konkursie biorą udział sędziowie z różnych krajów, w tym z Rosji, a wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymują niezapomniane nagrody.

Latem w Hiszpanii odbywa się konkurs dla dzieci. Nazywa się Costa del Arte i odbywa się również w Lloret de Mar, a wiek uczestników zaczyna się od 3 lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 czerwca 2019 r., A sam festiwal odbędzie się w dniach 26 czerwca - 07/07. Koszt imprezy jest znacznie wyższy niż dla dorosłych - zakwaterowanie z wyżywieniem i opłaty organizacyjne będą kosztować 259 euro.

Cechy festiwali i obecność innych konkursów

Uważni wokaliści i agenci muzyczni zauważyli, że wiosną zorganizowali ogromną liczbę konkursów. Szczególnie dużo z nich w kwietniu i na początku maja. Druga „warstwa” obfitości konkursów przypada na czerwiec. Jednak w innych miesiącach istnieje wiele różnych festiwali. Ponadto w obu stolicach, a także w Soczi i Jarosławiu odbywa się niemal każdy rodzaj kreatywnych wydarzeń.

Nie zapomnij o telewizyjnych programach muzycznych, działających w różnych krajach świata, w tym w naszym. W ostatnich latach Voice i X-Factor zyskały największą popularność. Do tych i innych konkursów telewizyjnych można dotrzeć na podstawie wstępnych zgłoszeń poprzez kwalifikacje lub nagrania demo. Musisz dowiedzieć się o warunkach uczestnictwa na stronach internetowych kanałów telewizyjnych lub o reklamach w mediach.

Również dla początkujących wokalistów lub nieprofesjonalistów ważne będą lokalne konkursy odbywające się w prawie każdej miejscowości. Osobno warto podkreślić festiwale narodowe, które wspierają wykonawców w określonym języku lub określonej kulturze.

Konkursy wokalne 2019-2020 dają szansę zostania gwiazdą każdej osobie, która umie śpiewać. Czasami jednak ludzie o pięknym głosie, ale z wahaniem go używają, biorą udział w takich programach. W takich zawodach mogą brać udział dzieci i dorośli mieszkający w najodleglejszych zakątkach kraju, a zwycięstwo lub wejście do finału w telewizyjnym programie wokalnym sprawi, że tacy ludzie będą sławni w całej Rosji.

Obejrzyj wideo: DJ Mateusz Idzik Dj na wesele Śląsk DEMO 2020 (Listopad 2019).