Najpopularniejsze imiona męskie w 2020 roku

Pojawienie się syna dla wielu rodziców jest długo oczekiwanym wydarzeniem, więc do tego czasu przygotowują się z wyprzedzeniem. Szczególną uwagę zwraca się na wybór imienia dla dziecka. Najpopularniejsze imiona męskie w 2020 roku są już wskazane, chociaż niektóre matki i tata potrzebują rzadkiej opcji. Oprócz częstotliwości nazwy istnieją inne funkcje z wyboru.

Niuanse wyboru imienia dla chłopca

Wybierając, jak nazwać chłopca, rodzice powinni wykorzystać analityczne myślenie. O wpływie imienia na osobowość świadczy samo życie. Dlatego dla przyszłego człowieka warto starannie wybrać opcje, koncentrując się nie tylko na harmonii, ale także na charakterystycznych cechach charakterystycznych dla osób o tym imieniu. Nie zapomnij o udanej kombinacji imienia, drugiego imienia i nazwiska.

Jeśli rozważymy wybór odpowiedniej opcji opartej na astrologii i horoskopach, wówczas w roku White Metal Rat lepiej jest używać twardych nazw. Jako przykład można przytoczyć takie opcje, jak Igor, Sergey, Eduard, Maxim, Taras, Denis, Boris. Tylko to jest istotne tylko wtedy, gdy data urodzenia przypada na okres po rozpoczęciu chińskiego Nowego Roku.

Czasami podejście polegające na analizowaniu postaci i uwzględnianiu horoskopu jest jednocześnie łączone z częstotliwością używania nazwy. Niektórzy rodzice wolą nazywać chłopca jakimś niezwykłym lub rzadkim imieniem, aby nadać dziecku szczególną osobowość.

Warto wiedzieć! Nadmiernie ekstrawaganckie imię nadane chłopcu może przynieść mu problemy komunikacyjne w przyszłości, a nawet wywołać rozwój nerwicy. Dlatego konieczne jest jasne poznanie wszystkiego na temat formacji osoby pewnej siebie, aby uniknąć takich konsekwencji.

Ponadto niektóre matki uważają za słuszne wybranie opcji spośród tych, na które jest popyt, aby dziecko nie wyróżniało się spośród ogólnej masy uczniów. Do tego możemy dodać nawyk, nawet niezbyt wierzących, polegania na kalendarzach religijnych.

W Rosji wielu rodziców nadal korzysta z tej opcji, badając różne sposoby wyboru imienia dla dziecka. Ortodoksyjni wierzący w zasadzie wybierają imię z kalendarza zwanego Świętymi. Tylko wielu nie rozumie, że pewien „zakres” nazw w kalendarzu prawosławnym jest dość ograniczony, nie będąc w stanie podać nawet jednej trzeciej typowych opcji.

Wybór imienia mężczyzny według świętych

W rzeczywistości pewne wyraźne rozpowszechnienie pewnej części opcji stało się możliwe dzięki tak ortodoksyjnemu kalendarzowi, jak zwyczajem jest nazywanie dziecka imieniem konkretnego męczennika lub świętego urodzonego w danym okresie.

Często zdarza się, że w dniu urodzin dziecka występuje tylko jedno lub dwa męskie imiona. Dlatego prawdziwi wierzący wybierają spośród dostępnych opcji. Tylko tutaj ma swoje osobliwości - niektórzy prawosławni mają wersję wyboru imienia spośród opcji na cały miesiąc lub nawet odliczanie 40 dni po obu stronach daty urodzenia. Nawet przy tej metodzie nie ma zbyt wielu nazw i nie wszyscy wybierają niezwykłe lub nieaktualne.

W każdym miesiącu są dość znane nazwiska:

 1. Styczeń - George, Nikita, Fedor, Peter, Rodion, Nikolai, Ilya, Sergey.
 2. Luty - Peter, Arseny, Roman, Ignat, Ivan, Anton, Maxim, Michaił, Denis, Dmitry.
 3. Marzec - Ilya, Vladimir, Makar, Dmitry, Vasily, Pavel, Victor, Nikita, Alexander, Roman.
 4. Kwiecień - Cyryl, Stepan, Vadim, Nikolai, George, Dmitry, Artem, Ignat, Ivan.
 5. Maj - Nikolay, Artem, Ivan, Vasily, Nikita, Cyril, Petri, Maxim, Denis, Sergey, Andrey.
 6. Czerwiec - Gregory, Anton, Michaił, Iwan, Fedor, Walentyna, Aleksiej, Timofey, Włodzimierz.
 7. Lipiec - Siergiej, Piotr, Paweł, Aleksiej, Aleksander, Nikołaj, Michaił, Leonid, Cyryl.
 8. Sierpień - Borys, Roman, Siemion, Ilya, Wiaczesław, Konstantin, Dmitrij, Aleksander, Gleb.
 9. Wrzesień - Pavel, Alexander, Andrey, Nikolay, Daniil, Yakov, Gennady, Anatoly, Dmitry.
 10. Październik - Nikita, Aleksiej, Borys, Peter, Makar, Vladimir, Tikhon, Mark, Konstantin, niemiecki.
 11. Listopad - Eugene, Gregory, Andrey, Nikolai, Vasily, Sergey, Nikita, Rodion, Alexander.
 12. Grudzień - Alexander, Roman, Boris, Makar, Peter, Daniel, Vsevolod, Mikhail, Stepan, Sergey.

Są to tylko warianty nazw według miesięcy; istnieje pełna lista z dokładnymi datami. Ponadto wybór w pełnej wersji Świętych jest kilkakrotnie większy, chociaż nie wszystkie imiona są obecnie aktualne. Co więcej, pomimo spadku zainteresowania kalendarzem prawosławnym, istnieje wiele powtarzających się nazwisk.

Są wśród nich jednak stosunkowo nowoczesne, a jednocześnie rzadko używane. Należą do nich Makar, Stepan, George, Vasily, German, Seeds i wiele innych. Jednocześnie istnieją dziesiątki, a nawet setki prawdopodobnych opcji, aby zadzwonić do syna. Są to modne imiona, których domaga się wielu rodziców.

Popularne piękne opcje

Przez kilka kolejnych lat nazwa Alexander była jedną z najbardziej poszukiwanych nazw, okresowo podnosząc się na pierwsze miejsce. Statystyki z ostatnich 10 lat zawsze pokazują tę nazwę w pierwszej dziesiątce. Dlatego Sasha w różnym wieku jest bardzo w każdym mieście. Jest mało prawdopodobne, aby rok 2020 był wyjątkiem pod względem pojawienia się nowej licznej galaktyki Aleksandrowa.

Dane statystyczne dotyczące Moskwy dotyczące wyboru imion dają Alexandramowi pierwsze miejsce od kilku lat. Ta opcja nie tylko znajduje się na szczycie listy nazwisk wymaganych w stolicy - liczba Sasheneków na każde 1000 urodzonych dzieci płci męskiej sięga 25–28 osób.

Jeśli wykluczysz tę opcję z listy, według większości rodziców najlepsze imiona wyglądają tak:

 1. Michael.
 2. Daniel
 3. Maxim.
 4. Artem.
 5. Ivan
 6. Ilya.
 7. Dmitry.
 8. Cyryl
 9. Andrey
 10. Tymoteusz

Warto pamiętać, że niektóre nazwy mają podobne opcje. W szczególności Daniel zajmuje 2 miejsce wraz z liczonymi opcjami Danila i Danila. Jednak nawet bez opcji spółgłoskowych, Daniel nadal byłby w czołówce, choć może nie być w stanie dostać się do pierwszej dziesiątki. Wtedy znalazłoby to odzwierciedlenie w 20 popularnych nazwiskach.

W rzeczywistości te 2 tuziny imion męskich stanowią prawie 25-30% wszystkich chłopców urodzonych w ciągu ostatnich 2-3 lat urodzonych w większości Rosji. Jeśli wykluczymy Dagestan, Tatarstan i podobne republiki z próby, wówczas częstotliwość najpopularniejszych nazw znacznie wzrośnie, zbliżając się do 40-45 procent. Jednak wciąż jest mniej chłopców o imionach z drugiej dziesiątki. Być może rodzice powinni zwrócić uwagę na tę listę.

Zawiera następujące opcje:

 1. Mark.
 2. Matvey.
 3. Egor
 4. Powieść.
 5. Alexey.
 6. Vladimir
 7. Nikita
 8. Fedor.
 9. Jarosław.
 10. Arsen

Dla niektórych piękne i nowoczesne nazwy są najczęstszymi opcjami. Jednocześnie nazwa Matvey stała się trendem, chociaż jeszcze mniej niż 10 lat temu została uznana za przestarzałą. To samo można powiedzieć o Fedorze, Prochorze, Tymoteuszu i Marku. Podobna sytuacja w ciągu ostatnich 2 lat ma miejsce z nazwiskiem Ivan.

Również opcje zagraniczne należą do kategorii popularnych. Czasami w słowiańskiej kulturze następuje przejście do muzułmańskich nazwisk. Ponadto WNP charakteryzuje się rozpowszechnieniem różnych opcji związanych z byłą społecznością kraju i swobodnym przepływem osób różnych narodowości na terenie byłego ZSRR.

Ciekawe! Niezwykłe i nowoczesne na rosyjskim odludziu będą kazachskie nazwiska Asmet lub Abay. Warianty armeńskie staną się takie same: Abig, Zaven, Sargin, Arsen, Unan. Kultura tatarska ma również wiele popularnych pięknych nazw: Azamat, Baybek, Nagim, Nurbek, Ravil, Rustam itp.

Dla niektórych rodziców piękne nie są szczególnie popularnymi opcjami, które mają harmonię, choć niezbyt nowoczesną. Wybierają ich według Świętych i według bajek oraz według historii ich starszych krewnych. Tacy rodzice starannie wybierają imiona dzieci, studiując swoje drzewo genealogiczne, statystyki i wartość pożądanej opcji, ponieważ ma wpływ na charakter dorosłego chłopca. Chociaż początkowo ci rodzice zaczynają od przestudiowania list oryginalnych opcji odpowiednich dla ich syna.

Rzadkie i niezwykłe nazwy

Podczas nauki imion dla chłopców w 2020 r. Niektórzy rodzice natychmiast porzucają powszechne lub powszechne opcje. Wolą nazywać swojego chłopca czymś niezwykłym. Z tego powodu, choć rzadkie, Guidones, Kondrats i Hilarions wciąż się rodzą.

Rzadkie nazwy można wyszukiwać wśród przestarzałych:

 1. Luke
 2. Yefim.
 3. Potap
 4. Platon.
 5. Teodor
 6. Herman
 7. Hipolit.
 8. Gerasim
 9. Leonty.
 10. Arkady.

Osoby urodzone w 2020 r. Można nazwać jednym z powyższych imion, które obecnie są niezwykle rzadkie. Niektóre z nich stały się nazwiskami lub po prostu sławnymi dzięki filmom, popularnym artystom, postaciom historycznym i bohaterom dzieł literackich. Takie opcje są niezwykłe, ale dość interesujące. Co więcej, same w sobie nie będą się wyróżniać z ogólnej masy.

Ten sam Justynian lub Ennafy z pewnością wyróżni się z ogólnego rzędu. To samo można powiedzieć o młodym człowieku o imieniu Dionizos, Simion, Silantius lub Kasjan. Istnieją inne niezwykle nietypowe nazwy, ostatnio bardzo rzadko używane:

 1. Jaromir.
 2. Nicephorus.
 3. Lubomyr.
 4. Methodius.
 5. Miroslav.
 6. Savely.
 7. Benjamin
 8. Lawrence.
 9. Clementius.
 10. Svyatoslav.

Okresowo rzadkie nazwy „wyłaniają się” z głębin, stając się jednymi z najpopularniejszych. Nazwiska Arseny, Timothy i Matvey, którzy nagle stali się bardzo popularni, można przypisać tej kategorii. Podobna sytuacja z Jarosławiem, Makarem i Seeds.

Nie zapominaj również, że co roku pojawiają się nowe nazwiska. Może to być tylko piękne słowo lub częściowy skrót. W szczególności chłopiec BOCH (ludzki obiekt biologiczny) jest znany daleko poza granicami swojej wioski. To samo można powiedzieć o facecie o imieniu Superman.

Ciekawe! Najrzadsze, ale atrakcyjne są imiona Euzebiusza, Elizara, Aglaia, Xenophona, Anufriya, Pamfila, Samsona, Flaviana i kolejne 2-3 tuziny opcji. Sami są wyrażeni oryginalnie, więc nie trzeba wymyślać czegoś niezwykłego. Jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym otoczeniu pojawił się kolejny Silvius, Onisim, Dobrynya lub Falalei.

Jak wspomniano powyżej, takie niezwykłe imiona mogą powodować trudności w komunikacji, szczególnie u chłopców. Warto o tym pamiętać, wybierając imię syna. Należy szczególnie uważać na fikcyjne imiona, ponieważ aby podkreślić tożsamość dziecka, możesz po prostu wybrać rzadką lub obcą opcję, a nie zestaw liter, cyfr lub nazwy filmu.

Aby wybrać najbardziej odpowiednie imię dla swojego chłopca, warto zbadać opcje dostępne z góry. Najpopularniejsze imiona męskie w 2020 roku mogą pomóc Ci wybrać jedno z nich lub po przestudiowaniu listy najczęstszych sposobów nazywania dziecka, przełącz się na bardziej oryginalne i nieaktualne opcje.

Obejrzyj wideo: Śladami Eurowizji (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz