Badanie kliniczne 2020

Trudno powiedzieć, czy wprowadzenie badania lekarskiego było prawdziwym zmartwieniem dla populacji, ale ludzie zaczęli go częściej poddawać. Co więcej, przepływy ludowe rozwiedli się według roku urodzenia, zmniejszając jednocześnie liczbę osób poddawanych kontroli. Badanie lekarskie w Rosji w 2020 r. Odbędzie się prawie zgodnie z poprzednimi zasadami, chociaż nie wszyscy wiedzą, kiedy i co można zbadać za darmo.

Rok urodzenia do badania lekarskiego w 2020 r

Wiedząc, które lata są objęte planowanym badaniem wieloetapowym, możliwe jest poddanie się procedurom diagnostycznym bez żadnych opłat za analizy. Jednak nawet jeśli w tym roku do daty urodzenia nie uda ci się przejść badania lekarskiego, możesz przejść zaplanowane badanie profilaktyczne. Ponadto osoby w różnym wieku są poddawane co roku badaniom lekarskim, na przemian co trzy.

Aby ustalić, kto jest uprawniony do bezpłatnego badania lekarskiego w 2020 r., Nie jest wymagana tabela. Istnieje lista dokładnych lat, ale nawet nie wiedząc o tym, możesz po prostu zrozumieć dostępność ankiety w tym roku. Obliczenie jest bardzo proste - liczba pełnych lat powinna być wielokrotnością trzech. Z drugiej strony wielu ma wątpliwości co do tego, jak liczyć w tym roku w odniesieniu do swoich urodzin. Chociaż możesz po prostu zobaczyć obecność roku urodzenia spośród osób objętych bezpłatnym egzaminem.

Badanie kliniczne w 2020 r. Jest przeznaczone dla osób urodzonych w takich latach:

  1. Wiek do 35 lat - 1987, 1990, 1993, 1996, 1999.
  2. Wiek od 36 do 50 lat - 1972, 1975, 1978, 1981, 1984.
  3. Wiek od 51 do 70 lat - 1951, 1954, 1957, 1960, 1963, 1966, 1969.
  4. Wiek powyżej 71 lat - 1921, 1923, 1927, 1930, 1933, 1936, 1939, 1942, 1945, 1948.

Kompleksowe badanie zakłada, że ​​pacjenci „wietrzą” tylko do 99 lat. Jednocześnie tym rzadkim obywatelom w wieku 100 lat lub starszym nie można odmówić przeprowadzenia nadzwyczajnego badania lekarskiego, chociaż jeśli ściśle przestrzegane jest prawo, muszą to być osoby w wieku 102, 105, 108 itd.

Jak wspomniano powyżej, bezpłatne badanie lekarskie powinno odbywać się co 3 lata, ale profesjonalne badania są dostępne dla wszystkich w dowolnym momencie. Ponadto poziom ich jakości w Krasnojarsku może nie być taki sam jak w Perm, ale nadal porównywalny. Jednak w małych miasteczkach wszystko jest nieco inne.

Różnica w badaniu klinicznym w dużych miastach i małych osadach

Bez względu na to, jak politycy twierdzą, że Petersburg lub Jekaterynburg przeprowadzą bezpłatne badanie w taki sam sposób, jak Dimitrowgrad czy Seversk, trudno to nazwać prawdą. Ten sam Piotr pod względem liczby ludności jest dziesięć razy większy niż Siberian Seversk i Wołga Dimitrovgrad. Oznacza to, że liczba osób, które chcą zostać poddane kontroli w dużych osadach, jest również dziesięć razy większa niż podobnych ludzi z małych miast.

Tylko nie zapominaj, że istnieją takie czynniki, jak liczba klinik, poziom wyposażenia, sam fakt dostępności personelu medycznego, który w Petersburgu jest o wiele wyższy niż w małych miastach o znaczeniu regionalnym. Można założyć, że liczba osób poddawanych badaniom lekarskim jest porównywalna z liczbą klinik w mieście, ale nie jest to do końca prawda. Stare budynki w dużych miastach mają „ustaloną klientelę” dla każdej instytucji medycznej, czego nie można powiedzieć o nowych obszarach. Gdzie, podobnie jak grzyby, rosną całe bloki wieżowców, natychmiast pojawia się problem z przeludnieniem w klinikach, ponieważ Gmina tradycyjnie nie ma czasu na budowę niezbędnej infrastruktury wraz z nowymi domami.

W rezultacie okazuje się, że w niektórych małych miejscowościach standardowe badanie lekarskie jest prostsze i szybsze niż badanie medyczne przy użyciu specjalistycznych kart, które ułatwiają przeprowadzanie wszelkiego rodzaju badań. Tylko bardzo duże Krasnojarsk jest mniej wyposażone niż metropolie o mniejszej populacji. Ponadto samo miasto, a także jego ekologia, ma wpływ na udział w badaniu lekarskim dla dorosłych. Jeśli porównamy Czelabińsk i Perm, to w pierwszym przypadku badanie lekarskie powinno być znacznie ważniejsze dla mieszkańców, ponieważ nie bez powodu to miasto jest jednym z najbardziej niekorzystnych z punktu widzenia środowiska.

Z drugiej strony nie wszyscy obywatele potrzebują pełnego zakresu nowopowstałych ankiet oferowanych w dużych miastach. Czasami banalne EKG i kilka testów może uratować życie danej osobie lub dać terapeucie wskazówkę, aby przeprowadziła bardziej dogłębne badanie stanu pacjenta.

Etapy programu ankietowego i lista testów

Część populacji nie przechodzi badań lekarskich, nawet nie wie, co jest w niej zawarte. Co więcej, dla wielu samo badanie oznacza obecność pewnej listy procedur, analiz itp. Tylko to nie jest standardowym zestawem w postaci analizy moczu, krwi i fluorografii - warunkowo badanie medyczne dorosłej populacji odbywa indywidualną podróż.

Uwaga! Od początku planowanych badań lista analiz i procedur ulegała wielokrotnym zmianom. W 2020 r. Również nie można było ich uniknąć, ale wszystkie innowacje mają na celu uzyskanie lepszego wyniku.

Podczas badania lekarskiego główny nacisk kładziony jest na identyfikację chorób o podwyższonej śmiertelności. W tej decyzji prawo ich nie zobowiązuje - tutaj działa etyka medyczna. Ponadto osoby, które przeszły już rutynowe badanie, wiedzą, że jeden przepisuje określone procedury diagnostyczne, a drugi polega na zupełnie innych testach.

Ci, którzy po raz pierwszy pójdą na badanie lekarskie, powinni wiedzieć, że proces ten składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest zebranie wywiadu, ustalenie wzrostu, masy ciała, innych danych pacjenta oraz lista proponowanych badań. W drugim etapie pacjenci bezpośrednio wykonują testy, poddają się procedurom i na podstawie swoich wyników otrzymują zalecenia lekarza. Sama lista testów w dużej mierze zależy od wieku osoby, obecności złych nawyków, niekorzystnej dziedziczności itp. Dlatego jeden zostanie poproszony o poddanie się całkowitemu badaniu w kierunku cukrzycy, a drugi w kierunku chorób płuc. Istnieje jednak średnia lista procedur:

  1. Kontrola ciśnienia krwi.
  2. EKG dla kobiet powyżej 45 lat, mężczyzn powyżej 35 lat.
  3. Oznaczanie cukru we krwi i cholesterolu.
  4. Kontrola urologa i ginekologa odpowiednio dla mężczyzn i kobiet.

W 2018 r. Postawiono pytanie o wyłączenie badań ultrasonograficznych i badań krwi z listy planowanych badań podczas badania lekarskiego. Losy tych testów w czasie badań fizykalnych w 2020 roku są niejasne, ale terapeuta, według własnego uznania, może wyznaczyć je do swobodnego przejścia. Ponadto prawdopodobne są testy markerów nowotworowych, badanie tętnicze i inne procedury.

Wiedząc, kto jest badany w 2020 roku i rozumiesz różnicę w proponowanych procedurach, musisz tylko zrozumieć, jak osobiście ważne jest, aby każdy skorzystał z tej okazji. Ważne jest, aby każdy pacjent osobiście rozumiał znaczenie badania.

Dlaczego i kto potrzebuje pełnego badania lekarskiego

Rosnący poziom chorób onkologicznych i zauważalny spadek wieku poważnych dolegliwości spotykany wcześniej tylko u osób starszych zmusza władze wszystkich krajów do monitorowania stanu zdrowia obywateli.

Wielu zasłużenie wypowiada się na temat związku między diagnozą onkologii a nowoczesnym sprzętem, zanim po prostu nie było takich metod wykrywania choroby. Teraz lekarze próbują ustalić tak nieprzyjemną diagnozę jak najwcześniej, ponieważ na początkowych etapach ogromna warstwa raka jest karmiona skutecznym leczeniem.

Ważne jest, aby wiedzieć! Badanie kliniczne populacji dorosłych od momentu jej uruchomienia ujawniło dziesiątki tysięcy pacjentów z rakiem w początkowej fazie. Dzięki temu byli w stanie nie tylko wyleczyć raka, ale także kontynuować pełne życie zdrowego człowieka.

Istnieją jednak również choroby układu sercowo-naczyniowego, które mogą prowadzić do szybkiej śmierci lub niezwykle poważnych konsekwencji. Co więcej, lekarze w wielu krajach zauważyli zauważalną „młodość” zawałów serca i udarów mózgu w ostatnich latach. Ponadto istnieją choroby, takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy i inne dolegliwości endokrynologiczne. Takich problemów można zakładać i którym można zapobiegać podczas planowanego badania, zachowując w przyszłości nie tylko zdrowie, ale całkiem możliwe życie.

Badanie kliniczne w 2020 r. W Rosji nie będzie czymś specjalnym. Nikt nie będzie badał obywateli tak, jakby mieli wyrzucić ich w kosmos, ale ludzie nadal będą mogli przekazać wiele ważnych procedur diagnostycznych i analiz bez specjalnych kolejek. Jednocześnie wszyscy decydują, czy potrzebuje takiej premii medycznej, czy też łatwiej jest przejść wszystko w klinice komercyjnej bez kłopotów z irytacją pacjentów w instytucji miejskiej. Ponadto każdy może zdecydować, czy potrzebuje tego wszystkiego, czy też powinien całkowicie zrezygnować z zaplanowanego badania. Ponadto nie ma znaczenia, jakie będzie to miasto - Perm, Moskwa lub jakiś skromny Timashevsk.

Obejrzyj wideo: Badania Kliniczne dla pajenta 2017 (Październik 2019).