Badanie kliniczne 2020

Bezpłatne badania lekarskie na dużą skalę - do 2020 r. Kolej dotrze do tych, którzy urodzili się po moskiewskich igrzyskach olimpijskich-80. Profilaktyczne badanie lekarskie przeprowadzane jest w miejscu rejestracji, w regionalnych klinikach, a jego głównym celem jest zmniejszenie śmiertelności wśród Rosjan.

Badanie kliniczne populacji dorosłych: lekarze, testy, priorytet

Każdy Rosjanin ma prawo do profilaktycznych badań lekarskich. Ponieważ badanie lekarskie jest przeprowadzane wszędzie i jest całkowicie bezpłatne, przekazanie go nie jest obowiązkiem każdego mieszkańca kraju, ale tylko jego wybór. Głównym celem badań jest identyfikacja nieprawidłowości lub chorób, których obecności dana osoba może nawet nie zdawać sobie sprawy, a także zmniejszenie wskaźnika śmiertelności ludności kraju. Ponadto osoba ma prawo odmówić poddania się jakimkolwiek testom lub badaniom podczas badania fizykalnego, co nie wpłynie na pozostałe procedury.

Ogólnorosyjskie badanie medyczne populacji dorosłych rozpoczęło się kilka lat temu, w 2013 r. Według Ministerstwa Zdrowia prawie 90 milionów osób przeszło kontrolę w tym okresie. Również szefowa działu Veronika Skvortsova powiedziała, że ​​tylko w 2016 r. Dzięki podjętym działaniom można było zidentyfikować około 55% chorób onkologicznych we wczesnych stadiach. Począwszy od 2019 r. Podczas badania wiele uwagi poświęci się chorobom onkologicznym. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące innowacje:

  • Mammografia 1 raz na 2 lata dla kobiet w wieku od 51 do 69 lat;
  • testy na raka jelita grubego będą wykonywane przez wszystkich obywateli, bez względu na płeć, w wieku od 49 do 74 lat.

O tym, którzy lekarze i testy, badania są przeprowadzane podczas badania lekarskiego, lekarze odpowiadają - wszystkie te, które pomogą zidentyfikować najbardziej niebezpieczne choroby dla Rosjan, te, na które najczęściej umierają mieszkańcy kraju. Na przykład ogólne badanie krwi uważa się za nieskuteczne, ponieważ jego wynik odzwierciedla dużą liczbę zmian, które mogą nie być objawami poważnych chorób. Ale analiza infekcji HIV została uwzględniona na ogólnej liście z tego roku.

Badanie kliniczne i co obejmuje najważniejsze badania:

TytułDo kogo to dotyczy
Dupleksowe skanowanie tętnicy
  • mężczyźni powyżej 45 lat;
  • kobiety powyżej 55 lat.
ElektrokardiografiaPrzy każdej inspekcji:

  • mężczyźni powyżej 35 lat;
  • kobiety powyżej 45 lat.

Jeśli pacjent jest młodszy niż określony wiek, to przy pierwszym badaniu

Rozmaz z szyjki macicyKobiety w wieku od 30 do 60 lat
KolonoskopiaJeśli podejrzewa się raka

Nie każdy może przejść profilaktyczne badanie lekarskie, mimo że jest to procedura bezpłatna. To zależy od tego, które lata urodzenia przypadają w bieżącym okresie. Można to łatwo obliczyć: jeśli wiek obywatela jest podzielony przez trzy, wówczas można go wysłać na badanie. Jeśli nie, musisz poczekać. Na przykład obywatele urodzeni w 1970 r., 1973 r., 1976 r. Itd. Ze wzrostem / spadkiem o trzy osoby przechodzą obecnie badania. W 2019 r. Przybędą kolej na osoby urodzone w 1977, 1980, 1983 i tak dalej. Minimalny wiek, w którym można poddać się badaniu przedmiotowemu, to 21 lat.

Jak przejść badanie lekarskie i jakie lekarze biorą

Około 13 tysięcy osób przeszło badania lekarskie w Primorye po wynikach pierwszej połowy roku. I prawie połowa ujawniła różne choroby we wczesnych stadiach, co pozwoli im poradzić sobie z nimi znacznie szybciej i lepiej. Obywatele nie mają pytania: „Jak uzyskać badanie ogólne?”, Ponieważ badanie jest przeprowadzane w okręgowych klinikach w miejscach zamieszkania. Tam możesz dowiedzieć się, którzy lekarze przeprowadzą badanie. Jeśli obywatel ma tylko tymczasową rejestrację, ma również prawo ubiegać się o bezpłatne badanie lekarskie.

W regionie Swierdłowsku informują również o pomyślnym wdrożeniu szeregu usług medycznych. W ramach tematu realizowany jest także projekt regionalny, którego celem jest zmniejszenie śmiertelności, rozprzestrzeniania się alkoholu i tytoniu oraz przyciągnięcie ludności do zdrowego stylu życia.

Obejrzyj wideo: Badania Kliniczne dla pajenta 2017 (Listopad 2019).