Rok przestępny 2020 lub nie

Ludzie nie ufają roku przestępnemu. Jest z tym związanych wiele złych wróżb i ostrzeżeń. Dlatego ci, którzy mają plany ślubu, zmiany miejsca zamieszkania lub ważnych początków biznesowych, chcą wiedzieć, czy rok przestępny to rok 2020, czy nie.

Ile dni w roku?

Podobne pytania zaczęto zadawać natychmiast po wprowadzeniu przez Juliusza Cezara kalendarza nazwanego na jego cześć. W pierwszym wieku naszej ery polecił słynnym astronomom tamtych czasów, aby dokładnie określili, jak długo Ziemia obraca się wokół Słońca. Czas trwania roku zależał od tej wartości. Co było zaskoczeniem dla naukowców, gdy po dokładnych obliczeniach pojawiła się liczba: 365,2425 dni. W rezultacie twórcy kalendarza mieli pytanie - co zrobić z resztą. Astronomowie zasugerowali cudowny sposób: uznać wszystkie lata za trzysta sześćdziesiąt pięć. Jednocześnie, aby nie zniekształcać prawdziwego obrazu świata, za trzy lata zalecono zwiększenie czasu trwania roku o jeden dzień. Uzyskano go przez pomnożenie pozostałej części 0,2425 przez 4.

Od tego czasu najkrótszy miesiąc w roku - luty zaczął mieć zmienny czas trwania. Trzy lata później wzrosła o jeden dzień. Tak więc okazał się rok z 366 dniami, który został nazwany rokiem przestępnym.

Ponieważ jednak pomnożenie liczb 4 i 0,2425 nadal nie działa cały dzień, a my dodajemy je co 4 lata, pojawia się niedokładność w kalendarzu juliańskim. Co 128 lat opóźnia się o 24 godziny.

Kalendarz gregoriański: jaka jest różnica?

Nowy kalendarz praktycznie nie różni się od kalendarza juliańskiego, z wyjątkiem jednej funkcji. Ma także lata przestępne, które można podzielić przez czterysta. Okazuje się, że w kalendarzu gregoriańskim:

Lata przestępne:te, które są wielokrotnościami 4 i 400. Wyjątkiem jest co 100 rok.
Nie rok przestępny:co 100 lat i wszystkie pozostałe

Obecnie, z powodu tych różnic, oba kalendarze są trzynaście dni do siebie. Należy zauważyć, że w 1582 roku, kiedy pojawił się kalendarz gregoriański, różnica ta wynosiła tylko dziesięć dni. Z powodu różnych obliczeń lat przestępnych różnica między tymi dwiema chronologiami wciąż rośnie o jeden dzień każdego stulecia. Jeśli w 1700 r. Różnica między kalendarzem wynosiła 11 dni, to już 1900 - 13 dni. W 2100 roku liczba ta będzie wynosić 14 itd.:

  • 2200 - 15;
  • 2300–16 itd.

Specyfiką kalendarza gregoriańskiego jest to, że co 400 lat zawiera 97 okresów przestępnych.

Ile dni ma 2020 w lutym?

Zgodnie z powyższymi zasadami 2020 będzie rokiem przestępnym. W ostatnim miesiącu zimy będzie jeszcze jeden dzień. W sumie rok będzie trwał 366 dni.
Obecnie wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do długości roku. Dla nich jest wystarczająco dużo codziennych problemów i zmartwień. Są jednak ludzie, którzy ostrożnie i z napięciem spotykają rok przestępny i wierzą w różnego rodzaju znaki, a w tym okresie jest ich mnóstwo:

  • Dla niektórych osób kolędowanie jest złym wróżbą. Są pewni, że przebierając się, bawią się złymi duchami, a to może prowadzić do smutnych konsekwencji.
  • W wioskach nie zaleca się budowania łaźni w tym okresie.
  • Astrologowie nie zalecają zmiany miejsca pracy w roku przestępnym i przeprowadzki do innego mieszkania, domu lub innej lokalizacji.
  • Jeśli sprawy rodzinne pójdą nie tak, nie myśl o rozwodzie. Lepiej jest wziąć ręcznik i przekazać go środkom czyszczącym w świątyni.
  • W 2020 r. Lepiej nie sprzedawać bydła. Usunięcie żywych stworzeń z domu może doprowadzić do katastrofy. Nie zaleca się również podgrzewania kociąt.
  • W roku przestępnym nie zaleca się zapraszania osób z zewnątrz, gdy dziecko ma pierwszy ząb. W przeciwnym razie dziecko będzie ciągle mieć obolałe zęby.
  • Kobiety w ciąży nie powinny obcinać włosów, w przeciwnym razie dziecko urodzi się niezdrowe.
  • Astrologowie odradzają w 2020 r., Aby nie dzielili się planami z nieznajomymi. W przeciwnym razie odstraszysz szczęście.

Rok przestępny ma kilka dobrych punktów. Uważa się, że w takich latach rodzą się stwory losu. Jeśli w twojej rodzinie planowane jest uzupełnienie, na pewno się urodzi. Mówią również, że ten, kto urodził się ostatniego dnia lutego, będzie miał dar przewidywania.

Czy mogę zagrać na weselu?

Wcześniej, w roku przestępnym, większość nowożeńców nie odważyła się zorganizować ślubu. W tym samym roku osoby losujące nie zostały nawet wysłane do panny młodej. Uznano to za zły omen.

Uważano, że taki ślub doprowadzi pannę młodą do trudów i ostatecznie zostanie sama. Być może w minionych wiekach te słowa znalazły potwierdzenie. W końcu wojny i cierpienia były wystarczające, także w Rosji.

Dzisiaj, kiedy wszystko to pozostało w tyle, a medycyna rozwija się w ogromnym tempie, nie rozłączaj się z różnymi znakami.

Jak mówią psychologowie, wiele zależy od naszych myśli. Jeśli dostroimy się do pozytywnego wyniku wydarzeń, wszystko się wydarzy. Nie będzie żadnych kłopotów i kataklizmów.

Jeśli nadal wierzysz w znaki i nie chcesz ryzykować, możesz spróbować przechytrzyć starożytną wiarę. Na przykład, jeśli wcześniej nie miałeś wysyłać swatek do panny młodej, powinieneś zrobić to samo. Panna młoda może przejąć inicjatywę i być pierwszą, która zadeklaruje miłość swojemu chłopakowi. Co więcej, teraz zdarza się to dość często. W ten sposób zmienisz się, ustanowiony wiele wieków temu, zwyczaj i omen się nie zmaterializują. Możesz ominąć diabelską skałę i ogólnie zgodzić się na ślub między sobą, bez przyciągania krewnych.

Psychologowie twierdzą, że szczęście w dużej mierze zależy od psychologicznego nastroju pary. Jeśli wierzą w uczciwość swojego związku i chcą go poprawić, wszystko w rodzinie będzie cudowne.

Pary, które są skonfigurowane na negatywne zdarzenia i wierzą w różnego rodzaju znaki, mogą zepsuć związek zupełnie niespodziewanie. We wszystkim zobaczą wpływ sił pozaziemskich. Zamiast ustępstw młodzi ludzie pogłębią relacje i pokłócą się, co natychmiast doprowadzi do ochłodzenia relacji.

Nowożeńcy powinni początkowo być pozytywni i nie bać się trudności w pierwszych dniach małżeństwa. Jeśli pojawią się problemy, nie należy się zamykać, ale dyskutować o sytuacji i szukać wyjścia z sytuacji. Tylko praca zespołowa i zrozumienie sytuacji może doprowadzić do pożądanego rezultatu. Los rodziny zależy wyłącznie od nowożeńców, a nie od znaków. Zostało to już udowodnione przez więcej niż jedną szczęśliwą parę.

Obejrzyj wideo: Why Does February Only Have 28 Days? (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz