Skoda Octavia 2020

Kiedyś transport pasażerski z samego serca Europy Wschodniej był pozycjonowany na różne sposoby. Małe, zwrotne, ergonomiczne i bezobsługowe samochody pochodzące z czeskiego centrum inżynieryjnego, miasta Mlada Boleslav, były i są popularnym i poszukiwanym kompaktowym transportem dla nabywców o stosunkowo skromnym poziomie dochodów. Początkowo samochód powstał wyłącznie jako koncepcja budżetowa. Świadczą o tym pierwsze zdjęcia wnętrza maszyny o nazwie Voiturette A, opublikowane w 1905 roku.

Skoda to epoka

Wtedy rozpoczęła się historia znanej dziś marki, a każdy jej nowy model stał się długo oczekiwanym wydarzeniem dla fanów jakości i niezawodności.

  • Początek został ustalony pod koniec XIX wieku, kiedy firma Laurin & Klement Co została założona w celu produkcji jednego z najpopularniejszych środków transportu - rowerów. Sądząc po archiwalnych zdjęciach, towarzysze z 1895 r. Całkowicie rozwiązali postawione sobie zadanie;
  • Po 4 latach firma przestawiła się na produkcję innego popularnego wówczas pojazdu - motocykli. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie tamtych czasów sprawiły, że fani takich maszyn dosłownie zachwycili się, a koncepcja nie zmieniła się do końca lat 30. XX wieku;
  • Jednak w latach dwudziestych ubiegłego wieku kierunek koncepcyjny produkcji transportu pasażerskiego w Czechach zmienił się wraz ze zmianą nazwy. 27, 06. 25 marca marka L&K przestała istnieć, łącząc się z nową firmą Škoda. Zaktualizowany elegancki design, duża liczba elementów wykończeniowych i znaczące możliwości techniczne. To wyróżnia modne samochody ze Skody Pilzna;
  • Podczas II wojny światowej firma stała się jednostką funkcjonalną niemieckiego kompleksu inżynieryjnego. Skoda w tamtych latach produkowała ciężarówki, traktory gąsienicowe i pojazdy terenowe;
  • Prawdziwy rozkwit produkcji samochodów osobowych z latającą strzałką na logo nastąpił w latach powojennych. Dosłownie każdy sezon obchodzony był z nowymi produktami. W pewnym momencie w nowym ciele marki Tudor, Spartak, Octavia, Felicia, a później Favorit, popularne w krajach CMEA, a później Favorit, stały się ostatnimi wydanymi dla gnijącego ZSRR. Głęboki kryzys zaczął się wśród stagnacji.

I dopiero po zawarciu partnerstwa z Volkswagen AG w 1991 r. Rozwój czeskiego przemysłu motoryzacyjnego osiągnął radykalnie nowe granice. Jeden po drugim zaczęły pojawiać się modele Felicji, Octavii, słynnej Fabii, wybitnej koncepcji, Škoda Superb, budżetowy samochód z windą klasy budżetowej Rapid. Do tej pory rok modelowy Škoda Octavia 2020 jest na etapie końcowych ulepszeń i testów. Wkrótce będzie można go spotkać w sklepach firmowych, dlatego bardzo interesujące jest uzyskanie bardziej szczegółowych informacji.

Zmiany w wyglądzie

Przede wszystkim należy zauważyć, że nowa Octavia wraz z każdą zmianą stylizacji i aktualizacją coraz bardziej odchodzi od tradycyjnego skromnego, utrzymanego w klasycznych ramach koncepcji sedana budżetowego. Sądząc z opinii ekspertów, model na następny sezon nabywa cechy samochodu o solidnym statusie dla klasy średniej Europejczyków i naszych rodaków. Co przyciągnie nowy produkt oprócz tradycyjnego połączenia wyposażenia i ceny?

  1. Wszystkie główne cechy nadwozia ŠO czwartej generacji zostały zaprojektowane w ramach odpowiednich dla modelu;
  2. Przednia część wykonana jest zgodnie z wymogami stylu i aktualnymi trendami mody samochodowej;
  3. Grill chłodnicy stał się większy i bardziej wyrazisty, najnowsze wiadomości potwierdzają zastosowanie dużej liczby elementów wykończeniowych pokrytych stopem z chromem w projekcie przodu.

Znaczące zmiany zaszły w konstrukcji optyki światła przedniego. Zestaw lamp stał się monolityczny, z nowoczesnym wypełnieniem LED. Zapewniają bezpieczną jazdę o każdej porze dnia, a nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, co zostało potwierdzone jazdą próbną na słynnych wysypiskach samochodów. Za nimi pojawiły się pełne wdzięku płaskorzeźby, wpuszczone tylne światła i inne ulepszenia.

Salon i silniki

Wnętrze wykonali najlepsi projektanci koncernu Volkswagen, co wpłynęło na ukształtowanie koncepcji tradycyjnej niemieckiej klasyki. Najlepsze osiągnięcia wykorzystano w opcjach kontroli bezpieczeństwa, które również wpłynęły na charakterystykę techniczną silników.

PaliwoObjętość lMoc, l z
Benzyna1, 095/115
-1, 5150
-2, 0197
Wersja turbodiesel RS2, 5230 i 292
Silnik wysokoprężny2, 595, 122, 163, 190

Data premiery nowej Octavii na rynku europejskim przypada na jesień 2019 r., Rozpoczęcie sprzedaży w Rosji rozpoczyna się nieco później. Cena od 999,000,0 rubli.

Obejrzyj wideo: 2020 Skoda Octavia - Latest Spy Pictures (Grudzień 2019).