Loteria Zielonej Karty 2020

Uruchomiono amerykańską loterię z zieloną kartą 2020 i teraz każdy ma możliwość legalnego przeniesienia się do stanu na pobyt stały. Możesz złożyć wniosek tylko na oficjalnej stronie internetowej, nie płacąc żadnych opłat.

Problemy migracyjne - dokąd jadą z Rosji

Liczba Rosjan, którzy wyjechali na pobyt stały w innych krajach, zmienia się z roku na rok. Nie można powiedzieć, że liczba emigrantów rośnie lub maleje, ale fakt wyjazdu jest rejestrowany co roku.

Według Goskomstata w 2016 r. Z kraju wyjechało 313,2 tys. Osób. Jednocześnie większość udziałów przypada na kraje WNP: Ukrainę, Uzbekistan, Kazachstan. Jeśli chodzi o zagraniczne kraje, tutaj palma należy do Chin - pojechało tam prawie 9 tysięcy osób. Dalej jest Korea Południowa - nieco ponad sześć tysięcy. Jeśli chodzi o Amerykę, znaną z epoki kolumbijskiej jako kraj migrantów, w 2016 r. Pojechało tam nieco mniej niż półtora tysiąca osób.

TOP 10 krajów migracji międzynarodowej, dane GCS z maja 2017 r .:

Kraje WNP, liczba osób
Ukraina59455
Uzbekistan41305
Kazachstan32226
Armenia31936
Tadżykistan25388
Kraje zagraniczne, liczba osób
Chiny8837
Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna6077
Niemcy4694
Gruzja4217
Indie3347

Najprostszym sposobem na migrację do Ameryki Północnej jest wygranie Loterii Zielonej Karty. Ten rodzaj wizy otrzymał swoją nazwę prawie sto lat temu, kiedy wprowadzono ustawę o rejestracji cudzoziemców. W 1940 r. Nie było podziału na legalnych i nielegalnych migrantów, a sama karta rejestracyjna była biała. Po drugiej wojnie światowej, kiedy wzrósł napływ migrantów do kraju, tym obywatelom, którzy byli w stanie uzyskać zezwolenie na pobyt, wydano zielone karty i ustalono nazwę zielonej karty.

Oficjalna strona internetowa, daty i data rejestracji do loterii zielonej karty

W dzisiejszych czasach każdy może otrzymać zieloną kartę. Aby to zrobić, wystarczy wziąć udział w loterii, której daty są corocznie publikowane na oficjalnej stronie internetowej. Możesz go znaleźć na życzenie: „loteria zielonej karty 2020”, ponieważ w tym roku zagrają w nią za dwa lata.

Ważne! Oficjalna amerykańska strona internetowa, na której odbywa się loteria, nie prosi o przekazanie pieniędzy za przyjęcie wniosku lub uczestnictwo.

Z reguły loteria rozpoczyna się w październiku i trwa jeden miesiąc. Wnioskodawca musi spełniać następujące wymagania:

  • posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie;
  • bez rejestru karnego i niebezpiecznych chorób;
  • ubiegać się z kraju, w którym się urodził;
  • jeśli jest to małżeństwo, składają wnioski osobno, aw kwestionariuszach wskazują wszystkie dzieci (w ten sposób możesz zwiększyć szanse na wygraną - wygrał jeden małżonek, zabiera ze sobą całą rodzinę).

Kwestionariusz jest wypełniany tylko w języku angielskim, a jeśli podmienisz imię i nazwisko, to w przypadku wygranej zwycięzca zostanie zdyskwalifikowany. Istnieją również wymagania dotyczące fotografii - musi być odpowiednia w dniu złożenia wniosku, z białym tłem i rozmiarem 600 x 600 pikseli.

Wraz z nadejściem jesieni oszuści stają się bardziej aktywni, ale udział w loterii, podobnie jak sama zielona karta, jest bezpłatny. Dopiero wraz z rozpoczęciem loterii możesz rozpocząć wypełnianie wniosku online, przesłać zdjęcie. W tym roku początek rejestracji zaplanowano na 12:00 czasu wschodniego 3 października i nie minutę wcześniej. Ponadto, dla wygody wnioskodawców, strona zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące wypełniania niezbędnych dokumentów. Oczywiście po angielsku. Po tym, jak wszystko zostanie zrobione i aplikacja zostanie wysłana, pozostaje tylko czekać. Ponieważ wyniki loterii DV 2020 będą znane w drugiej połowie maja przyszłego roku. Prawo do wjazdu pojawi się dopiero w 2020 roku.

Ważne! Możesz sprawdzić wynik tylko na stronie. Organizatorzy nie wysyłają listów, SMS-ów i nie wykonują połączeń telefonicznych.

Zwycięzcy otrzymują prawo pobytu w Stanach Zjednoczonych przez pięć lat, a następnie mogą ubiegać się o obywatelstwo.

Obejrzyj wideo: #02 Jak wziąć udział w loterii wizowej. USA (Listopad 2019).