Zamrożenie sfinansowanej części emerytury do 2020 r

XXI wiek przyniósł wiele innowacji dla rosyjskich obywateli we wszystkich sferach działalności gospodarczej i społecznej tego kraju. Tendencja ta i sektor emerytalny nie przeminęły. Teraz potrącenia ze stali są podzielone na ubezpieczenia i finansowane. W te ostatnie zaangażowane były firmy niepaństwowe. Ponadto każda osoba może sama wybrać, do której firmy przenieść swoją emeryturę, a nawet pozostać na starej polisie ubezpieczeniowej. Ale dopiero w 2010 r. Nabrała rozpędu, nowa praktyka zakończyła się w 2014 r. Zamrożenie sfinansowanej części emerytury do 2020 r. Nastąpiło wtedy i czeka na obywateli naszego kraju w przyszłości. Co kryje się za tymi głośnymi frazami? O tym i wiele więcej powie nasz artykuł.

Zamrożenie sfinansowanej części emerytury: co to znaczy?

Najnowsze wiadomości z Dumy Państwowej nie są pocieszające: do końca 2020 r. Obywatele, którzy przekazali składki na część finansowaną w wysokości 6%, pozostaną bez emerytury. Co to znaczy i czy to jest? Aby odpowiedzieć na te pytania, spójrzmy na podstawy obliczania świadczeń emerytalnych w naszym kraju.

Z czego składa się emerytura: najnowsze wiadomości

Krótko mówiąc, emerytura składa się obecnie z kilku części.

  1. Stawka podstawowa.
  2. Część ubezpieczeniowa.
  3. Emerytura kapitałowa.

Podstawowa część to stałe 6%, które są ustalone w aktualnych dekretach. Ten procent wynagrodzenia jest wymagany do wypłaty wszystkim pracodawcom, których pracownicy otrzymują „białe” wynagrodzenie. Wszystkie fundusze przeniesione do funduszu emerytalnego (zwanego dalej PF) służą do wypłaty emerytur osobom, które wyjechały na zasłużony odpoczynek. Na ostatecznym rachunku płatnika podstawowa stawka częściowa nie jest odzwierciedlona w żaden sposób.

Część ubezpieczeniowa stanowi 10% zysków Rosjan. Środki otrzymane według tej stawki, jak również podstawowe, służą do wypłacania dotacji emerytalnych istniejącym emerytom. Ponadto gwarantuje się, że skumulowana kwota zostanie wypłacona po osiągnięciu płatnika w określonym wieku. Wszystkie pieniądze otrzymane przez pracownika od pracownika są przekazywane do punktów, które następnie uczestniczą w obliczaniu ostatecznej kwoty.

Narastające - część funduszy w wysokości 6% dochodów, które ludzie przekazali do niepaństwowych funduszy emerytalnych (NPF). Wszystkie otrzymane środki są sumowane na koncie obywatela.

Pomoc Okazuje się, że 22% składek emerytalnych odejmuje się od zarobków. Ale wiele osób wie, że nasze pensje są zmniejszane przez podatek dochodowy, który wynosi 13%. Faktem jest, że dochód zawiera tylko 6% stawki podstawowej. Pracodawca przekazuje pozostałą kwotę ponad naliczone wynagrodzenie.

Finansowane moratorium na obywateli - jakie są konsekwencje?

Po tym, jak rząd wydał dekret o nowej procedurze kumulacji emerytur, Rosjanie mogli wybrać niepaństwowe fundusze emerytalne do tworzenia oszczędności. Początek tego trendu nastąpił w 2010 r., Ale po 4 latach ustał. Następnie parlament wydał pierwszy dekret o zamrożeniu finansowanej części: zaczęli przekazywać 6% wynagrodzenia do funduszu emerytalnego. Stało się to pod koniec 2013 roku. Decyzja jest datowana na grudzień.

Istotą tej innowacji jest przekazanie 6% wynagrodzeń obywateli do funduszu emerytalnego w celu wyeliminowania niedoboru środków na wypłatę emerytur dla istniejących emerytów. Ale ten rachunek wcale nie oznacza, że ​​dana osoba straci te pieniądze. Fundusz emerytalny przekazuje wszystkie otrzymane kwoty części ubezpieczenia w bale, które po odejściu na zasłużony odpoczynek zamieniane są na prawdziwe pieniądze. Im więcej osób dokonało potrąceń, tym więcej punktów zbierze na emeryturę.

Zamrożenie finansowanej części: co mówi Prezydent V. Putin

Na konferencji prasowej prezydenta w 2013 r. Władimir Putin odpowiedział na wszystkie pytania ludności. Rok 2013 był początkiem kryzysu, który drastycznie ogarnął nasz kraj i konieczne było pilne wyjaśnienie sytuacji tego rozdziału. Na tym samym posiedzeniu prezydent wyjaśnił sytuację w strefie emerytalnej.

W kontekście obecnego kryzysu gospodarczego w naszym kraju fundusze emerytalne znajdowały się w trudnej sytuacji. Jeśli do 2010 r. Fundusz zostanie uzupełniony o 22%, które obciążą wynagrodzenia ludności pracującej w Rosji, to od 1 stycznia część tych oszczędności przeniesiono do niepaństwowych funduszy emerytalnych. Rząd musiał przeznaczyć dodatkowe pieniądze z budżetu federalnego, aby zapewnić wypłaty dla wszystkich emerytów. Analizując obecną sytuację, Duma Państwowa doszła do wniosku o konieczności zawieszenia działalności tych funduszy i czasowego zamrożenia aktywów na ich rachunkach. Działanie to zostanie podjęte w 2014 roku i zgodnie z planem potrwa do początku 2015 roku.

V. Putin

Po pierwszej konferencji prasowej rząd wydał poprawki pod numerem 351 z dnia 12.04.2013. Dokument dotyczy między innymi zawieszenia oszczędności emerytalnych obywateli do 2015 r.

Ale „indeksacja emerytur” na tym się nie skończyła. W kolejnym okresie takie poprawki zostały opublikowane ze zweryfikowaną stałością, w wyniku czego moratorium trwało do 2017 r.

W okresie od 2014 r. Do 2017 r. Finansowana część emerytury została zamrożona. Te 6%, które wcześniej przeznaczały na oszczędności, są teraz przekazywane do PF. W ten sposób państwo wyeliminowało brak pieniędzy emerytalnych. Ale w 2017 r. Proces ten się nie zakończył. W grudniu 2017 r. Duma Państwowa wydała nowe poprawki.

Czego można oczekiwać od ludzi w 2021 r .: wiadomości z Dumy Państwowej

Dekret 413 przedłużył moratorium na emerytury do 2021 r., To znaczy od początku 2021 r. Ustawa już nie obowiązuje. A to oznacza tylko jedno: zamrożone 6% powinno „odmrozić”, NPF znów zaczną otrzymywać pieniądze, a zwykli obywatele kraju zapewnią komfortową starość.

Rząd podniósł wiek emerytalny. W szczególności:

  • mężczyźni poniżej 65 lat;
  • kobiety poniżej 60 lat.

Dmitrij Miedwiediew jako pierwszy powiedział, że w naszym kraju od dawna potrzebne są zmiany ustawodawstwa emerytalnego. Podniesienie wieku emerytalnego zapewni funduszowi emerytalnemu wyjście z kryzysu i pozwoli obywatelom zgromadzić więcej punktów i kwot do wypłaty w starszym wieku. Według premiera wiele osób skorzysta z tych zmian, w tym zwykli obywatele.

W praktyce sytuacja Rosjan nie jest do końca taka. Zamrożenie oszczędności emerytalnych w wysokości 6% wpłynie negatywnie na końcową wartość świadczeń emerytalnych. NPF oferowały lepsze warunki, wyższe stawki, możliwość zwiększenia wielkości płatności. Ponadto część skumulowana:

  • odziedziczony;
  • gromadzi się w rublach (a nie w kulkach);
  • zainwestowane i zwiększone.

Po opublikowaniu 413 przepisów Rosjanie stracili możliwość podwyższenia emerytur kosztem NPF na kolejne 3 lata. Ale nadal nie wiadomo, jakie reformy emerytalne poprowadzą kraj pod koniec 2020 r. I czy moratorium nie zostanie przedłużone na kolejne kilka lat.

Wniosek

Budżet kraju na lata 2019-2021 obiecuje nadwyżkę. To sugeruje, że gospodarka pokonała sytuację kryzysową. Jednak zamrożenie emerytur zostało przedłużone do końca 2020 r. I nie jest jasne, czy moratorium zostanie zniesione z początkiem 2021 r., Czy też zostanie wydana kolejna rezolucja. Według analityków politycznych zmiany w sektorze emerytalnym poprawią sytuację obywateli, zapewnią przyzwoitą, komfortową starość. Ale wychodzi coraz więcej świeżych decyzji, zmieniają się przepisy, gospodarka przechodzi globalne zmiany. W takim środowisku tylko czas pokaże, co nas czeka.

Obejrzyj wideo: Tchórz, kto ucieka (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz