Kapitał macierzyński w 2020 r

Pary domowe, które wychowują 2 lub więcej dzieci, mogą uzyskać prawo do kapitału macierzyńskiego, w 2020 r. Jego kwota wynosi prawie pół miliona rubli. Zaświadczenie jest wydawane po urodzeniu lub adopcji dziecka, ale możesz wykorzystać fundusze zgodnie z przeznaczeniem dopiero po ukończeniu 3 roku życia. Oprócz federalnego programu wsparcia podmioty mają również prawo do przydzielania dodatkowych kwot płatności. Na przykład Daleki Wschód może otrzymać dodatkowe 130 tysięcy rubli w ramach lokalnych programów podmiotów.

Wsparcie pieniężne dla rodzin w Rosji dla drugiego dziecka

W drugiej dekadzie w Rosji udzielono wsparcia państwa rodzinom, które wychowały więcej niż jedno dziecko. Po urodzeniu drugiego lub kolejnego dziecka młodzi rodzice mają prawo polegać na MSC (macierzyńskim kapitale rodzinnym), którego ekwiwalent pieniężny wynosi prawie pół miliona rubli.

Po raz pierwszy ta miara społecznego. Przyjęto wsparcie w celu wyeliminowania dziury demograficznej - wskaźnik urodzeń spadł, a liczba ludności spadła. Dlatego, że kobiety rodziły bardziej aktywnie, ten program został wymyślony. Następnie w 2007 r. Rodziny otrzymały warunkowe 250 tysięcy rubli na 2 dzieci - i to nie miało znaczenia i nie miało znaczenia, czy urodziły go, czy adoptowały. Warunkowo, ponieważ nie można ich wypłacić ani wydać na niektóre z ich potrzeb. Można je skierować na określone cele: poprawę warunków mieszkaniowych, edukację dziecka lub skierowanie tej kwoty na emeryturę przyszłej matki. Teraz warunki nieco się rozszerzyły.

Ostatnie zmiany w MSC: na co możesz wydawać pieniądze

Po 12 latach liczba MSC prawie się podwoiła, ponieważ była ona indeksowana co roku. Rozszerzony również i cele, do których może dążyć:

  • Zmień i / lub popraw warunki życia. Obejmuje to nie tylko zakup mieszkania na rynku wtórnym lub w domu w budowie, ale także samodzielną budowę na stronie (możesz przyciągnąć profesjonalistów);
  • Edukacja dla dzieci. Opłaty można dokonać nie tylko za szkolenie, ale także za nadzór lub opiekę w odpowiedniej instytucji. Oraz koszty utrzymania (w tym koszty mediów) w schronisku w miejscu nauki;
  • Adaptacja dzieci niepełnosprawnych;
  • Oszczędności emerytalne matki.

Nawiasem mówiąc, ostatnie zmiany miały miejsce w tym roku: okres przeglądu skrócono z jednego miesiąca do dwóch tygodni, a dokument zaczął być wydawany w formie elektronicznej.

Aby wydać certyfikat, matka musi dostarczyć paczkę dokumentów. Lista znajduje się na stronie internetowej PFR, można ją również znaleźć telefonicznie lub osobiście udać się do oddziału fundacji w miejscu zamieszkania.

Program kapitałowy został przedłużony, aw Moskwie można otrzymywać płatności za 1 dziecko

Oprócz głównej kwoty młode matki polegają również na płatnościach ryczałtowych, zarówno przy urodzeniu, jak i wsparciu finansowym, dopóki dziecko nie osiągnie określonego wieku. Na przykład, jeśli rodzina mieszka w Moskwie, warunki rejestracji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej głowy miasta.

Ale nie wszędzie można uzyskać należne płatności. Na przykład w regionie nowogrodzkim pod koniec stycznia rozpatrzono ustawę, zgodnie z którą tylko kobiety, które nie mają więcej niż 29 lat, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Dokument otrzymał już wstępne wsparcie od lokalnych zastępców.

Również w regionie regionalny program wsparcia dla rodzin z trzecim dzieckiem został zatrzymany. Wcześniej rodzice mogli uzyskać certyfikat na matę. kapitał w wysokości trzystu tysięcy rubli. W międzyczasie okazało się, że program kapitału macierzyńskiego został przedłużony do 2020 r. Włącznie, a jeśli program regionalny przestanie działać, zawsze istnieje program federalny.

Czy będzie płatność jednorazowa od MSC w gotówce?

Często rodzice uważają, że MSC jest im podawana na narodziny dziecka. W rzeczywistości wsparcie finansowe zależy od rodziny wychowującej dziecko. Innymi słowy, jeśli matka, która ma prawo do otrzymania dokumentu, zostanie pozbawiona praw rodzicielskich, straci również możliwość korzystania z certyfikatu.

Prawo stanowi również, że dokumentu nie można zrealizować - na płatności gotówkowe, nawet w ratach, nie można liczyć. Można go skierować wyłącznie na powyższe cele. Na przykład, jeśli rodzina postanowiła kupić większe mieszkanie, certyfikat zostanie przeniesiony na konto sprzedawcy. Ponadto działanie to jest realizowane na podstawie wniosku właściciela dokumentu do organu terytorialnego Penfond.

Ale w niektórych przypadkach możesz liczyć na dodatkowe wsparcie. Na przykład często zadawane pytanie: „czy będzie jednorazowa płatność?”. Eksperci zalecają skontaktowanie się z oficjalną stroną internetową odpowiedniego działu.

Czy kapitał macierzyński zostanie przedłużony w 2020 r. I jaka będzie jego kwota?

Teraz młodzi rodzice mogą liczyć na 453 026 tysięcy rubli.

RokKwota w rublach
2007250 tys
2009312,1 tys
2011365'698,40
2013408,9 tys
2015453'026
2016-
2017-

Ostatni raz MSC indeksowano w 2015 r. Rok później uchwalono ustawę, zgodnie z którą przeliczanie kwoty zostało zawieszone. Zatem przez pół dekady wielkość płatności pozostaje niezmieniona. Nie wiadomo jeszcze, czy indeksacja zostanie wznowiona i ile będzie w przyszłości. Ale odpowiedź na pytanie jest już znana: „czy kapitał macierzyński zostanie przedłużony w 2020 r.?” - przedłużony jeszcze dłużej.

Najnowsze wiadomości: ile płacą w regionach za 2 dzieci

Oprócz płatności federalnych rosyjska jednostka społeczna może liczyć na wsparcie regionalne. Na przykład w regionie Saratowa na troje dzieci przeznaczono nieco ponad sto tysięcy rubli, a warunki ich stosowania są takie same, jak w federalnym MSC. Tymczasowe limity są jednak określone: ​​dziecko musi zostać członkiem rodziny nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 r. I nie później niż 31 grudnia 2016 r. Dlatego teraz kobiety, które trzy lata temu zostały matkami, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.

Jednak, zgodnie z najnowszymi wiadomościami, deputowani lokalnej regionalnej Dumy zaproponowali przedłużenie okresu dla kobiet, które urodziły rok 2017.

Co wydają MSC na południu kraju?

W innym temacie - w regionie Kubań aktywnie wdrażany jest również program regionalny. Według władz najczęściej odbiorcy wsparcia przesyłają środki na poprawę warunków mieszkaniowych.

„Możesz wysłać w celu zgazowania w domu na terytorium regionu. Płatność jest otrzymywana, gdy dziecko ma trzy lata”, powiedział serwis prasowy administracji regionalnej.

Według opublikowanych danych w ubiegłym roku do FIU wpłynęło około 10,3 tys. Wniosków o dostarczenie MSC. Jak dotąd tylko jedna trzecia wnioskodawców była w stanie zarządzać funduszami. Spośród nich 2,9 tys. Rodzin poprawiło swoje warunki życia.

W którym roku program się wydłużył i jakie są dodatki

Daleki Wschód ma również płatności regionalne. Ponadto planowane jest wprowadzenie dodatkowych świadczeń po urodzeniu.

Po pierwsze młode matki będą mogły otrzymać zryczałtowany zasiłek. Kwota w wysokości dwóch pensji na utrzymanie zostanie wypłacona przy urodzeniu.

Po drugie, oprócz głównej kwoty certyfikatu, matki otrzymają dodatkowe 130 tys.

Zmiany te zgłosił Maxim Topilin, obecny minister pracy, podczas wywiadu z jednym z federalnych kanałów telewizyjnych. Sto trzydzieści tysięcy rubli zostanie wydanych przy narodzinach drugiego dziecka w rodzinie.

W związku z tym korekty nastąpiły nie tylko w odniesieniu do podmiotów, ale także pod względem ważności. Jeśli wsparcie regionalne zależy od samych podmiotów, a następnie federalnych, odpowiadając na pytanie: „do jakiego roku przedłużono wydawanie MSC?”, Władze odpowiadają - do 2021 r.

Oszustwa związane z MSC w regionach kraju

Możliwość zdobycia pół miliona rubli przyciąga nie tylko nowych rodziców. Tak więc na południu Rosji, w regionie rostowskim, zatrzymano kobietę, która chciała wystawić zaświadczenie. Okazało się, że przedsiębiorcza dama złożyła wniosek w związku z narodzinami dziecka.

„W tym celu dostarczyła fałszywy akt urodzenia. Jednak nie miała dziecka”, powiedział regionalny komisariat policji. Pracownicy Penfond byli w stanie wykryć podróbkę i zwrócili się na policję. Obecnie wszczęto postępowanie karne przeciwko skarżącej o oszustwo, a ona jest w trakcie uznania, że ​​nie może odejść.

Północ próbuje również znaleźć sposoby na wypłatę MSC. Tak więc w Republice Sakha (Jakucja) oszuści wymyślili obejście i byli w stanie przyciągnąć sześćdziesiąt jeden posiadaczy certyfikatów. Aby otrzymać pieniądze, wymyślono fikcyjne spółdzielnie: mieszkaniowe, kredytowe, rolnicze. Reklama była dystrybuowana za pośrednictwem komunikatorów internetowych i Internetu. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy oszuści ukradli ponad 24 miliony rubli. Obecnie dochodzenie jest zakończone, a sprawa trafia do sądu.

Obejrzyj wideo: Alkoholowe Unicestwienie Rosji (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz