Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym 2020

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2020 to kolejna edycja Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym, które odbędą się w dniach 20–26 stycznia 2020 r. Gospodarzem zawodów będzie Austria, miasto Graz. To w tym mieście rozstrzygnie się los złotych medali. Być może nagrody trafią do Rosjan. Rosyjscy łyżwiarze tradycyjnie uważani są za najsilniejszych w Europie i na świecie!

Gdzie i kiedy odbędą się Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2020

Wydarzenie sportowe odbędzie się w dniach 20–26 stycznia 2020 r. Turniej odbędzie się po raz pierwszy w austriackim mieście Graz.

Mistrzostwa mogą odbywać się w chorwackiej stolicy Zagrzebiu. Ale urzędnicy sportowi faworyzowali austriacką ofertę. W Austrii Mistrzostwa Europy odbędą się po raz 12..

Data20 - 26 stycznia 2020 r
MiejsceAustria, Graz
Oficjalna strona internetowawww.isu.org

Europejski program sportów łyżwiarskich UEFA

Uczestnicy zagrają 4 zestawy nagród w singlach mężczyzn / kobiet, tańcach lodowych i łyżwiarstwie figurowym. Wszystkie przedstawienia zostaną podzielone na krótkie i dowolne części. Harmonogram programu zawodów Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym 2020 będzie znany później.

Członkowie

W turnieju wezmą udział sportowcy, którzy w dniu 1 lipca 2019 r. Ukończyli 15 lat.

Zawodniczki będą reprezentować europejskie kraje członkowskie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Na turniej przybędą także sportowcy z Izraela, Azerbejdżanu, Turcji i Armenii.

Reprezentacja kraju będzie wyglądać następująco:

Więcej informacji o uczestnikach można znaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2020 - www.isu.org.

Wyniki Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2020

W walce o złote medale zderzą się dziesiątki sportowców. Zwłaszcza będzie wielu przedstawicieli Rosji, Francji i Hiszpanii. Sympatia naszych fanów jest oczywiście po stronie łyżwiarzy domowych.

Mężczyźni

Od wielu lat nasi faceci nie są zadowoleni z pojedynczej kategorii męskiej. Tak, czasem udaje im się zdobyć brązowe i srebrne medale. Ale łyżwiarze z Hiszpanii i Francji od czasu do czasu pomijają śmietankę. Na Mistrzostwach Świata konkurencja jest jeszcze silniejsza. Wejście do pierwszego 5-ku jest już wielkim osiągnięciem! Jednak rosyjscy kibice nie przestają mieć nadziei, że tacy faceci jak Michaił Kolyada i Maxim Kovtun nadal będą najlepsi wśród mężczyzn na Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w 2020 roku!

Kobiety

W tej kategorii Rosjanie faktycznie konkurują ze sobą. Alina Zagitova, Sofia Samodurova, Evgenia Medvedeva - nie licząc wszystkich naszych super utalentowanych dziewcząt, które są w stanie osiągnąć najwyższe wyniki! Ciekawie będzie zobaczyć, kto spośród naszych kobiet na Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2020 będzie najlepszy.

Taniec na lodzie

Pozycje Rosji w tej kategorii nie są tak genialne. Rosjanie muszą ostro konkurować ze sportowcami z Francji i Włoch. W ostatnim numerze Mistrzostw Europy najsilniejszy stał się francuski duet Gabriella Papadakis / Guillaume Sizeron.

Łyżwiarstwo parowe

Nasi łyżwiarze są jednymi z ulubionych. Szczególne nadzieje pokładane są w parach Victoria Sinitsyna / Nikita Katsalapov i Alexander Stepanova / Ivan Bukin. Jednym z nich udało się zostać srebrnymi medalistami Mistrzostw Europy 2019. Być może w 2020 roku będą mieli jeszcze więcej szczęścia!

Obejrzyj wideo: mistrzostwa świata w łyzwiarstwie figurowym (Październik 2019).