Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2020

Hokejowe Mistrzostwa Świata 2020 to 40. edycja międzynarodowych mistrzostw, które odbędą się w dniach 28 marca - 5 kwietnia 2020 roku. Poprowadzi turniej Irkuck. Przez kilka dni rosyjskie miasto stanie się światową stolicą Bendy. 8 drużyn będzie walczyć o zwycięstwo. Wśród nich będzie Rosja - główny pretendent do złotych medali!

Gdzie i kiedy odbędą się Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2020

Kolejne losowanie międzynarodowego turnieju odbędzie się w dniach 28 marca - 5 kwietnia 2020 r. Zawody zostaną zorganizowane po raz pierwszy od kilku lat na wiosnę. Wcześniej Mistrzostwa Świata odbywały się zimą.

W wydarzeniu sportowym odbędzie się rosyjskie miasto Irkuck. Mecze konkursowe odbędą się na stadionie Stroitel. Kompleks sportowy znajduje się w satelitarnym mieście Irkuck Shelekhov.

Data28 marca - 5 kwietnia 2020 r
MiejsceRosja, Irkuck, Stroitel Stadium
Oficjalna strona internetowawww.worldbandy.com

Harmonogram Mistrzostw Świata w Hokeju 2020

Podobnie jak wiele turniejów drużynowych, World Bandy Championship zostaną podzielone na rundy grupowe i play-offy:

  • runda grupowa: 28.03 - 1.04.2020;
  • playoffs: 2 - 04.05.2020.

Finały hokejowe Mistrzostw Świata 2010 odbędą się 5 kwietnia 2020 r.

Członkowie

O trofeum walczy osiem drużyn narodowych. Na etapie wstępnym dzieli się je na dwie grupy:


Odp .:

  • Szwecja
  • Rosja
  • Finlandia
  • Kazachstan

B:

  • Norwegia
  • USA
  • Niemcy
  • Estonia

Zgodnie z wynikami meczów w grupie A, dwie najlepsze drużyny kwartetu natychmiast udają się na półfinały play-offów, a pozostałe dwie zagrają bilety do 1/2 z dwoma najlepszymi drużynami grupy B. Dwie najgorsze drużyny kwartetu B zagrają w meczu o 7. miejsce. Przegrany ze spotkania opuści najwyższą dywizję.

Rosja na Mistrzostwach Świata 2020 w hokeju

Głównym pretendentem do tytułu jest drużyna rosyjska. Dlatego przykuwa to uwagę publikacji sportowych i zwykłych fanów.

Totemy Michaiła Jurjewa w rundzie grupowej będą argumentować za dotarciem do półfinałów ze Szwedami, Kazachami i Finami. Prawie nikt nie wątpi, że drużyna narodowa nie będzie miała problemu z bezpośrednim biletem na ½ finały playoffów. Ale nawet w przypadku niepowodzenia Rosja nadal ma szanse włamać się do play-offów.

W ostatnim losowaniu Pucharu Świata rosyjska drużyna z 2. miejsca zakwalifikowała się do playoffów ½, gdzie pokonała Finów. Potem był finał. W tym czasie Rosjanie grali złotem ze Szwedami. Były silniejsze totemy Michaiła Jurjewa. Dla naszego zespołu ten tytuł był 12.!

Wyniki Bandy World Championship 2020

O złoto walczy 8 drużyn. Ale tylko cztery zespoły mają realne szanse na sukces: Rosja, Finlandia, Kazachstan i Szwecja. W tym kwartecie szczególnie wyróżniają się Rosjanie i Szwedzi. Grali między sobą w prawie wszystkich finałach finałowych.

Finlandia może być zaskoczona. Zespół Suomi od kilku lat pokazuje dobrą grę. Raz - w 2004 roku - zdobyli tytuł. Jednak we wszystkich innych edycjach turnieju były zadowolone tylko ze srebra lub brązu. Szczególnie często Finowie brali brąz - 22 razy! Według tego wskaźnika wyprzedzają resztę.

Pozostałe uczestniczące drużyny prawie nie mają szans na awans do mistrzostw świata w hokeju na lodzie 2020. Niestety pod względem popularności bendy jest znacznie gorsze od tradycyjnego hokeja na lodzie. Dlatego niewiele naprawdę silnych zespołów ...

Ale w ostatnich latach bandy przeżywa prawdziwy renesans. Zawody w tym sporcie są uwzględniane we wszelkiego rodzaju uniwersiadach i zawodach regionalnych, a nawet jest nadzieja, że ​​bandy pojawią się na Igrzyskach Olimpijskich-2022. Jeśli pozytywny trend się utrzyma, liczba prawdziwych kandydatów na złoto w Pucharze Świata może wzrosnąć!

Obejrzyj wideo: Audycja z audiodeskrypcją Włochy MŚ 2018 Turyn wręczenie nagród (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz