Jak urządzić mieszkanie na Nowy Rok 2020

Obowiązki noworoczne to wspaniały czas, gdy cała rodzina dostosowuje się do wspólnego emocjonalnego nastroju i wspólnie przygotowuje się na Nowy Rok. Zarówno dzieci, jak i dorośli - wszyscy kochają Nowy Rok, ponieważ jest to czas cudów i spełnienia najbardziej cenionych pragnień. Który z nas nie życzyłby kurantom w Sylwestra ?! Od dzieciństwa odnosimy się do tej zimowej uroczystości z naprawdę nie-zimowym ciepłem i miłością.

W Nowym Roku nie ma drobiazgów, należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, aby wakacje były na wysokim poziomie i pozostały w pamięci jako jasne i niesamowite wydarzenie. Ważnym punktem w przygotowaniach do obchodów Nowego Roku jest decyzja, jak urządzić mieszkanie na Nowy Rok 2020. Być może nie ma jednej właściwej opcji, ale nadal musisz znać ogólne trendy w dekorowaniu wyposażenia domu. W końcu nie na próżno przyjmuje się, że świętując Nowy Rok, spędzicie go.

Główne trendy w dekoracji mieszkania w Nowym Roku 2020

Wybierając sposób na udekorowanie przestrzeni domowej w Roku metalicznego białego Szczura, czyli 2020 roku, należy pamiętać o trzech głównych obszarach, które nadadzą ogólny ton świątecznej atmosferze. Trendy te różnią się między sobą, dlatego lepiej ich nie mieszać.

Wśród kierunków dekoracji noworocznej 2020 wyróżniamy następujące opcje:

 • dekoracja mieszkania w stylu feng shui. Ważne jest rozważenie filozofii tego starożytnego chińskiego nauczania. Opiera się na koncepcji strefy zagospodarowania przestrzennego, w której każda część mieszkania ma swoją indywidualną siłę i osobliwość. Feng Shui wymaga uwzględnienia schematów kolorów, dlatego wybierając dekoracje, na przykład w czerwonych odcieniach, uważaj, aby nie instalować ich w północnej strefie swojego mieszkania, gdzie kolor ten będzie niszczał gospodarstwa domowe. Według Feng Shui główny nacisk położony jest na drzewo noworoczne, którego lokalizacja będzie najlepsza w oknie. Pamiętaj też, że z punktu widzenia tej filozofii świerk nie jest drzewem sprzyjającym ze względu na igły. Aby wygładzić ten efekt, udekoruj świerk deszczem i świecidełkiem, aby igły chowały się pod jasną dekoracją;
 • dekoracje mieszkania w stylu rosyjskim. Jedna z najbardziej ulubionych opcji dekoracji pokoju w naszym kraju. Wiele jest tutaj dozwolone. Ale najważniejsze jest oczywiście rosyjski Święty Mikołaj i Snow Maiden. Te postacie muszą być obecne we wnętrzu nowego roku 2020. Jeśli mówimy o kolorystyce, rosyjska tradycja z zadowoleniem przyjmuje użycie kontrastowych kombinacji: czerwony, zielony, niebieski, srebrny, złoty i inne nasycone kolory będą świetnie wyglądać w domu stylizowanym na Nowy Rok w rosyjskim stylu ludowym. Choinka w rosyjskiej tradycji - z reguły naturalna jodła z długimi igłami i cudownym leśnym aromatem. Również jadalna biżuteria jest charakterystyczna dla rosyjskiej tradycji. Zwyczajowo wieszane są nie tylko zabawki na świerku, ale także słodycze, pierniki, plasterki pomarańczy i tak dalej;
 • dekoracja domu w stylu zachodnim. W tej wersji scenerii jest pewne ograniczenie. Nie ma krzykliwych kwiatów i mnóstwa zabawek, noworocznego deszczu i blichtru. Podobna opcja do dekoracji pokoju w domu wygląda w końcu bardzo stylowo. Koniecznie jest tutaj postać - Święty Mikołaj. Mogą również wystąpić renifery. Zwierzęta te mogą być stosowane jako wzory na szklanych oknach mieszkania i mogą być wykonane z improwizowanych materiałów i umieszczone w różnych rogach mieszkania. Zachodni styl dekoracji mieszkania wita obecność białej choinki wykonanej ze sztucznego materiału. Również w przypadku dekoracji europejskich charakterystyczna jest produkcja wieńców świątecznych. Mogą być wykonane z papieru, folii, tkaniny, gałęzi jodłowych, tektury i innych materiałów.

Dekoracje pokoju dziecięcego na Nowy Rok 2020

Pokój dziecięcy powinien być ozdobiony szczególną miłością i ciepłem, ponieważ dla dzieci Nowy Rok jest zawsze ulubionym świętem. Aby wybrać scenerię, zapoznaj się z życzeniami swoich dzieci, dowiedz się, jakie są ich ulubione postacie z kreskówek i bajek. Oczywiście głównymi bohaterami w dekoracjach pokoju dziecięcego własnymi rękami będą Święty Mikołaj i Śnieżna Panna lub Święty Mikołaj. Ale jeśli twoje dziecko uwielbia na przykład filmy animowane o Fixiksie lub Spider-Manie, dodaj te ulubione postacie do ozdób choinkowych. Dzieci z pewnością docenią twój wybór.

Zawieś papierowe płatki śniegu na obwodzie pokoju dziecięcego lub trzymaj gwiazdy świecące w ciemności na suficie. Twoje dziecko poczuje obecność bajki w swojej ulubionej przestrzeni.

Dekoracja ścian mieszkania i drzwi w roku metalowego Szczura

W Roku białego metalu Szczura dekorowanie domu to prawdziwa przyjemność, ponieważ gospodyni roku jest dość lojalna w wyborze elementów dekoracyjnych i wiele będzie zależeć od indywidualnych pragnień i fantazji. Aby udekorować ściany mieszkania, skorzystaj z pomysłów dekoracyjnych, które najbardziej lubisz. Na przykład możesz ozdobić ściany własnymi papierowymi girlandami. Twórz świąteczne dekoracje ze swoimi dziećmi. Dostaniesz cudowne emocje, które jeszcze bardziej zjednoczą twoją rodzinę.

Do dekoracji drzwi możesz użyć różnych świątecznych wieńców. Mogą to być produkty, które kupujesz w sklepie, a może robisz to sam. Możesz użyć dowolnego dostępnego materiału, aby stworzyć świąteczny wieniec. Działaj zgodnie z wyobraźnią. Ponadto na drzwiach możesz powiesić zdjęcie przedstawiające Szczęśliwego Nowego Roku 2020. Zawieś ten mały plakat na zewnątrz drzwi i pozwól sąsiadom zobaczyć twoje pozytywne nastawienie i otwarty umysł.

Dekoracje na obchody Nowego Roku mebli w sypialni

Sypialnia jest miejscem, które słusznie uważa się za jedną z najświętszych części domu. Ten dostęp jest otwarty tylko dla najbliższych i bliskich. Z reguły goście nie przekraczają progu tego pokoju. Dlatego tworząc świąteczne wnętrze w sypialni, pomyśl o tym, że tylko Ty zobaczysz potem całe to piękno stworzone przez człowieka.

Pomyśl o swoim wygodzie, zwróć się do siebie i swoich prawdziwych pragnień. Rok Szczura sugeruje, że najbardziej odpowiednimi kolorami w dekoracji przestrzeni będą wszystkie odcienie bieli, srebra i złota. Te odcienie wyglądają bardzo dobrze w miejscu odpoczynku i spokoju - w sypialni.

Aby udekorować meble w sypialni, nie dopuszczaj do ekscesów. Mała śnieżnobiała choinka zamontowana u szczytu łóżka stworzy ciepłą i przytulną atmosferę. Na lustrze w sypialni można zobaczyć postacie postaci noworocznych, a także gwiazdy, płatki śniegu itp. Zawieś małą elektryczną girlandę na zasłonach przy oknie, która wieczorem zastąpi twoje główne oświetlenie. Świąteczne okno, świecące różnymi światłami, wygląda magicznie pięknie. Aby stworzyć prawdziwie noworoczną aurę, zdobądź pościel z obrazami gwiazd lub innych elementów zimowych.

Dekorujemy okna mieszkania i terytorium balkonu

W święta Nowego Roku uczucie świętowania powinno być absolutnie wszędzie. Ani jednego miejsca nie można zostawić w zapomnianym i nie urządzonym mieszkaniu.

Okna wnętrza domu wymagają szczególnej uwagi dla siebie, ponieważ są widoczne nie tylko dla właścicieli mieszkania, ale także dla osób przechodzących obok domu. Spraw, aby Twój klasztor był przyjazny i promienny, niech przechodnie, patrząc przez okna, zrozumieją, że szczęście Nowego Roku osiadło w twoim domu.

Wybierając biżuterię na terytorium balkonu, musisz wziąć pod uwagę moment, czy masz izolowany balkon, czy nie. Jeśli ta część mieszkania zachowuje optymalne ciepło, w tym przypadku możesz udekorować balkon małymi kwiatami w pomieszczeniu, a także kupić małą choinkę w doniczce, która będzie trwać do następnego Nowego Roku, a nawet dłużej. Również terytorium balkonu można ozdobić złotymi dzwonami, które warto zawiesić na boku balkonu. Ponadto umieść oryginalną lampkę nocną na stole balkonowym i rozłóż wokół niego ozdoby choinkowe. Wszystkie te elementy dekoracyjne stworzą niezwykły nastrój magii.

Stylowa dekoracja salonu na Nowy Rok 2020

Salon został stworzony przede wszystkim do przyjmowania gości w domu. Dekorując tę ​​część wnętrza domu, pamiętaj, że to miejsce powinno być znakiem rozpoznawczym twojego domu i twojej rodziny. Uczyń go najbardziej żywym i przyjaznym, niech goście, którzy cię odwiedzą, poczują, że są mile widziani w twoim domu i że nie mogą się doczekać.
Głównym atrybutem dekoracji salonu w Nowym Roku 2020 będzie duży świerk. Może to być sztuczny model lub naturalna jodła, ale powinien stać się głównym elementem dekoracyjnym w salonie. Umieść go w najbardziej odpowiednim miejscu, aby jego wdzięk i piękno były wyraźnie widoczne w tej pozycji. Wybierając biżuterię do świerku, pamiętaj o trendach Roku białego metalicznego szczura: wybierz spokojne kolory białych i metalicznych odcieni. Możliwe jest również stosowanie ciemnych odcieni - głębokie wino, fiolet i granat będą również odpowiednie w kolorystyce drzewa noworocznego.
Udekoruj ściany i sufit salonu migoczącymi girlandami, na meblach można ułożyć świerkowe szyszki i iglaste gałęzie ozdobione deszczem.

W naszym mieszkaniu tworzymy korytarz noworoczny własnymi rękami.

Korytarz w każdym mieszkaniu to miejsce, którego nie można ukryć przed wścibskimi oczami. Przy wejściu do mieszkania pierwszym miejscem, przez które przejdziemy, będzie korytarz, co oznacza, że ​​musisz ozdobić to terytorium ze szczególną starannością.

Ta część mieszkania z reguły nie ma okien, co oznacza, że ​​oświetlenie tutaj jest zawsze sztuczne. Należy to wziąć pod uwagę przy dekorowaniu korytarza, ponieważ obfitość ciemnych elementów do dekoracji może stworzyć jeszcze ciemniejszą aurę w tej części obudowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do dekoracji tego miejsca będą girlandy elektryczne i lampy, które dodadzą dodatkowego światła i blasku w obszarze korytarza.

Modne kolory i dekoracje w Roku Szczura 2020

Rok metalicznego białego Szczura, jak każdy inny rok według chińskiego kalendarza, ma swoje szczególne trendy, które znajdują odzwierciedlenie między innymi w sposobie dekoracji wnętrza domu. Najmodniejsze i najistotniejsze obszary dekoracji przestrzeni w Nowym Roku 2020 będą następujące kombinacje i kolory:

 • części metalowe;
 • śnieżnobiałe postacie;
 • wisiorki z papierowymi gwiazdkami i foliowymi płatkami śniegu;
 • złote wstążki;
 • świecące latarki;
 • białe świeczniki na srebrnym stojaku;
 • postacie myszy z różnych materiałów w jasnych odcieniach;
 • migoczące dekoracje do dekoracji świątecznego stołu.

Trendy w świątecznej dekoracji Nowego Roku 2020

Głównym zadaniem jest uspokojenie kochanki nadchodzącego roku, białego metalu Szczura, aby przyniósł szczęście przez cały okres panowania w 2020 roku. Co kocha to małe, ale bardzo rozsądne zwierzęce zwierzę? Wśród trendów, które należy wziąć pod uwagę, tworząc świąteczną atmosferę, pamiętaj o następujących niuansach:

 • dekoracja pokoju powinna być stylowa, nie prowokująca, bez elementów agresji i patosu;
 • jeśli wybierzesz dekoracyjne elementy wyposażenia wnętrz w sklepie, wolisz rzeczy o prostym kroju i liniach, bez skomplikowanych zakrętów i wzorów;
 • nasza gospodyni uwielbia jeść, co oznacza stosowanie jadalnych dekoracji w scenerii - słodyczy, pierników, ciastek itp.
 • na świąteczny stół użyj śnieżnobiałego obrusa;
 • utwórz jak najwięcej dekoracji domowych własnymi rękami - mysz uwielbia kreatywność i zapał, a na pewno doceni twoje wysiłki.

O tym, jak ozdobić wnętrze domu w Nowy Rok 2019, zobacz wideo:

Obejrzyj wideo: 14 przepowiedni na 2019, które się nie sprawdziły (Grudzień 2019).