Jak urządzić dom na Nowy Rok 2020

Noworoczny nastrój jest dobrze znany każdemu z nas od dzieciństwa. Nie można zapomnieć o tych magicznych i długo oczekiwanych chwilach, gdy pod koniec grudnia tata przynosi choinkę do domu, a powietrze wokół wypełnia się nieporównywalnym aromatem świeżych igieł leśnych. A te chwile, kiedy cała rodzina zbiera się w jeden z ostatnich wieczorów w grudniu i zaczyna ubierać zielone piękno w świąteczne ozdoby, blichtr i kolorowy deszcz - czy na tym świecie jest coś piękniejszego, przytulniejszego i cieplejszego ?! Każdy kraj ma swoje tradycje dekorowania domów na obchody Nowego Roku. Obecnie istnieje wiele trendów w tworzeniu dekoracji noworocznych w naszym kraju. Jak ozdobić dom na Nowy Rok 2020, czytaj dalej.

Modne kolory w dekoracji wnętrz 2020

Nadchodzący Nowy Rok będzie, zgodnie z chińskim kalendarzem, rokiem białego metalu Szczura. Jeśli chcesz wygrać z kochanką roku 2020 i stworzyć dobrą atmosferę przez wszystkie 365 dni, spróbuj wziąć pod uwagę trendy, które to niespokojne i mądre zwierzę szczególnie lubi.

Wśród obecnych kolorów 2020 roku można określić następujące odcienie i kombinacje:

 • Kombinacje srebrne i szare
 • Królewna Śnieżka
 • Srebrny niebieski
 • Złoty w połączeniu ze srebrem
 • Pastelowe odcienie
 • Ciemne kolory - ciemna wiśnia, ciemnoniebieski i fioletowy
 • Czarny z metaliczną masą perłową
 • Kolor perłowy w lekkich kombinacjach

Planując wystrój domu na Nowy Rok 2020, możesz używać wszystkich tych odcieni i kolorów, zarówno w połączeniu, jak i niezależnie. Pamiętaj tylko, że szczur nie lubi patosu i nadmiernych ekscesów w ideach wystroju, dlatego staraj się używać kolorów w zwięzły i konsekwentny sposób.

Trendy roku szczura w dekoracji wnętrz 2020

Aby określić, które kierunki tworzenia świątecznej atmosfery Nowego Roku 2020 będą wiodące i najistotniejsze, warto zwrócić uwagę na charakter i wizerunek gospodyni przyszłego roku.

Biały metal Szczur to małe drapieżne zwierzę, które ceni sobie zapał i ciężką pracę. Nienawidzi przechwalania się i bootlowania. W domowym komforcie najcenniejsze dla niej są świąteczny stół i różne pyszne potrawy, więc spróbuj ugotować jak najwięcej niezwykłych potraw w świąteczną noc, aby świętować Nowy Rok ku radości ciebie i jego prawowitej kochanki.

Metaliczny biały Szczur szanuje i wspiera ludzi o takich cechach, jak determinacja, determinacja, wytrwałość, aktywność, wytrwałość i sprawiedliwość.

Tworząc wnętrze noworoczne, użyj kolorów, które są najbardziej odpowiednie dla białej myszy. Dobrym pomysłem będzie również stworzenie miniaturowych figurek gryzoni i umieszczenie ich w strefach domu, aby energia głównego zwierzęcia mogła rozprzestrzeniać się w twoim domu. Szczur jest nieco agresywnym zwierzęciem, ale mimo to w większości jest przyjazny, dlatego w sylwestra zapraszaj starych przyjaciół do domu, obdarowujcie się nawzajem prezentami, bądźcie szczerzy i kochający, wówczas władca roku Szczur z pewnością pomoże ci osiągnąć jakiekolwiek cele nadchodzący okres.

W jakim stylu ozdobić dom na Nowy Rok 2020

Obecnie istnieje kilka głównych trendów w dekorowaniu przestrzeni domowej:

Świąteczny wystrój domu w stylu rosyjskim. Ta wersja świątecznej dekoracji sugeruje obecność w dekoracji elementów rosyjskiej kultury i tradycji noworocznych, które rozwinęły się przez lata. Podobny wariant dekoracji świątecznych jest używany przez wielu mieszkańców naszego kraju. Tutaj charakterystyczne cechy można uznać za gamę wielokolorową, w której jednocześnie można zastosować do 8-10 odcieni tęczy. Ponadto w tradycji rosyjskiej istnieje zwyczaj dekorowania domu nie tylko przedmiotami i przedmiotami, ale także słodyczami, pierniczkami i innymi produktami ze świątecznego stołu. Choinka zawieszona na ciasteczkach, mandarynkach i lizakach to tradycyjne noworoczne piękno rosyjskich domów. Rosyjskim Nowym Rokiem rządzi Święty Mikołaj i jego miniaturowy asystent - Snow Maiden. Ponadto ich pomocnikami mogą być puszyste zające, niedźwiedzie i niektóre inne zwierzęta z rosyjskich szerokości geograficznych. Kolejną cechą dekoracji wnętrz w stylu rosyjskim jest obfitość girland, zwłaszcza ręcznie wykonanych. Mogą to być papierowe flagi przymocowane do wstążki i zawieszone na całym obwodzie domu. I mogą istnieć girlandy łańcuchowe, które każdy z nas przynajmniej raz zrobił w dzieciństwie. Czym jest Nowy Rok bez migoczącego deszczu? W rosyjskim zwyczaju zwyczajowo powiesić go na choince, a także przymocować do sufitu.

Dekoracja domowa Feng Shui. Ten chiński styl pojawił się niedawno w domach naszych obywateli, ale wielu z nas już się w nim zakochało. Istotą filozofii Feng Shui jest harmonizacja przestrzeni wokół ciebie. A w Nowy Rok trzeba to zrobić szczególnie, ponieważ ładunek pozytywnej energii przejdzie na cały następny rok. Zgodnie z tą starożytną praktyką, projektując przestrzeń, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na części świata i zgodnie z tym zaaranżować scenerię. Po drugie, powinieneś poprawnie łączyć kolory, które również niosą ogromny ładunek energii. Na przykład w północnej części domu znajduje się strefa kariery i tutaj powiesisz lustro udekorowane zgodnie z trendami mody w 2020 roku, a także ustawisz podkowę, która przyniesie szczęście w kwestiach finansowych i zawodowych. Ale południowa część domu to strefa przyszłości i warto tu postawić piękne świece noworoczne, aby stały się towarzyszami w świecie spełniania życzeń w przyszłości.

Ozdoby świąteczne w stylu zachodnich tradycji. Styl europejski coraz szybciej przenika terytorium naszego kraju. Dotyczy to również metod dekoracji noworocznej. Coraz więcej osób przyjmuje tradycje zachodniego minimalizmu i zwięzłości w tworzeniu świątecznej domowej atmosfery. Takie zwyczaje wyróżniają się wyrafinowanym smakiem i starannym doborem kolorów. Podczas Europejskiego Nowego Roku charakterystyczne są bajkowe postacie, takie jak Święty Mikołaj i zespół reniferów. Figury te są tradycyjnie umieszczane pod choinką, która z reguły jest wykonana ze sztucznych materiałów. Jeśli zdecydujesz się udekorować dom w stylu zachodnim, nie możesz obejść się bez wieńca świątecznego, który można zrobić z czegokolwiek. W Europie zwyczajowo nie stosuje się więcej niż trzech lub czterech kolorów jednocześnie w dekoracji wnętrz, więc określ dla siebie główne kombinacje i postępuj zgodnie z nimi. I pamiętaj, aby powiesić noworoczny wieniec z igieł na drzwiach wejściowych - wtedy szczęście z pewnością ułoży się w twoim domu.

Udekoruj dom na obchody Nowego Roku - pokój dziecięcy

Nowy Rok to czas magii i główne święto dzieci. Dla małych dzieci obchody Nowego Roku są zawsze prawdziwym cudem, dlatego piękne i niezwykle ozdabianie pokoju dziecięcego dla dorosłych jest sprawą najwyższej wagi.

 • Ściany pokoju dziecinnego - te części przestrzeni są najbardziej ambitne, co oznacza, że ​​podczas dekoracji tego obszaru domu ściany można wykorzystać do różnych celów. Na nich można powiesić zdjęcie przedstawiające kochankę roku 2020 - śliczną śnieżnobiałą mysz. Ściany doskonale nadają się również do wielokolorowych papierowych girland i wieńców. Jeśli nie zainstalujesz dużej choinki w tym pokoju, możesz na ścianie stworzyć rodzaj choinki, używając lekkiej girlandy i świątecznych zabawek;
 • Drzwi do pokoju dziecięcego Warto również ozdobić, aby dziecko miało prawdziwy nastrój noworoczny. Utwórz własne płatki śniegu, takie jak folia, i powieś je na skrzydle drzwi. Także drzwi świetnie nadają się na plakat z życzeniami noworocznymi. A może zdecydujesz się stworzyć małą gazetę ścienną, w której każdy członek twojej rodziny zapisze gratulacje i życzenia sobie nawzajem w Nowym Roku;
 • Okna dla dzieci udekoruj terytorium za pomocą technik malowania okien. Ta lekcja przyniesie wiele pozytywnych emocji, zarówno tobie, jak i twoim dzieciom. Do szyb okiennych, które są obecnie sprzedawane w wielu supermarketach, można dołączyć specjalne obrazy o tematyce bożonarodzeniowej. Będzie bardzo fajnie, a dzieciom na pewno spodoba się dekoracja okien za pomocą wielokolorowych elektrycznych girland. Wieczorem te światła stworzą naprawdę magiczną aurę.

Dekoracja salonu w Nowym Roku 2020

Salon to główna sala domu, którą odwiedzają nie tylko jego mieszkańcy, ale także goście. Z reguły ten pokój jest jednym z największych w domu, dlatego aby go ozdobić, musisz dużo wysiłku.

W tym pokoju tradycyjnie instaluje się drzewo noworoczne. Choinka jest zainstalowana przy kominku, co w tym otoczeniu wygląda bardzo bajecznie. Do dekoracji kominka można użyć małych skarpet noworocznych, w których, zgodnie z tradycją świąt noworocznych, Święty Mikołaj wkłada prezenty. Ponadto przy kominku można umieścić piękne świece świąteczne w majestatycznych świecznikach.

Udekoruj meble do salonu, jak chcesz, ale pamiętaj o trendach roku 2020 i spróbuj użyć kombinacji kolorów odpowiednich opcji. Połóż świerkowe gałęzie i szyszki na stoliku do kawy. Właściwe będzie również umieszczenie figurek myszy na meblach w salonie, ponieważ nadchodzący rok należy do tego wspaniałego gryzonia. Zawieś papierowe girlandy na szafach i dużej kanapie w salonie. Sufit można ozdobić gwiazdami noworocznymi, które świecą w ciemności.

I oczywiście głównym atrybutem uroczystości jest stół noworoczny! Tutaj wszystko powinno być na górze. Do świątecznego stołu używaj tylko śnieżnobiałego obrusu. Pomyśl o najmniejszych detalach sztućców i naczyń, którymi będziesz traktować gości. Pamiętajcie, biały szczur ceni sobie wytrwałość, szczerość i ciężką pracę.

Świąteczne dekoracje sypialni w trendach nowego roku 2020

Wybierając metodę dekoracji tej części domu, pamiętaj, że jest to tylko twój pokój i tylko Ty zobaczysz wszystkie te świąteczne dekoracje. Dlatego udekoruj swoją sypialnię, jak chcesz, ale nie dopuszczaj ekscesów. W 2020 r. Rzeczywistymi kolorami będą wszystkie odcienie bieli, srebra i złota. Wszystkie te kolory doskonale nadają się do dekoracji pokoju, w którym się zrelaksujesz.

Zwróć szczególną uwagę na pościel, może być lepiej, jeśli zaktualizujesz ją przed Nowym Rokiem. Wybierz wygodny zestaw bielizny wykonany z naturalnych materiałów. Kolor pozwala również na delikatne pastelowe odcienie.

Aby nadać świątecznej atmosferze twojej sypialni, połóż małą sztuczną choinkę na stoliku nocnym i powieś girlandę wykonaną z naturalnego materiału wzdłuż głowy łóżka, może to być jedwabna wstążka lub coś podobnego. Zawieś świąteczny wieniec na drzwiach sypialni, aby po wejściu do pokoju poczuć magię.

Jeśli twoja sypialnia ma balkon, w tym przypadku również udekoruj ten obszar. Aby wybrać dekorację balkonową, kieruj się przede wszystkim, czy ta część twojego domu ma dostęp do ogrzewania, czy jest to opcja letnia. Jeśli masz ocieplony balkon, możesz ozdobić go domowymi kwiatami. Również balkon wygląda pięknie, ozdobiony kolorowymi dzwonami i lampionami. Elektryczną girlandę można zawiesić na oknie, które jednocześnie ozdobi zarówno okno pokoju, jak i balkon.

Dekorujemy korytarz i schody domu na Nowy Rok

Przed przystąpieniem do dekoracji noworocznej korytarza i schodów w domu zwróć uwagę na poziom oświetlenia w tej części domu. Jeśli w tej strefie nie ma okien, najlepszym rozwiązaniem będzie powieszenie świetlistych girland na suficie i ścianach korytarza. Stworzysz świąteczną atmosferę i użyjesz dodatkowych źródeł światła, dzięki którym pomieszczenie będzie przestronne.

Dekorowanie schodów w domu, dodaj maksimum wyobraźni i wyobraźni do tego procesu. Za pomocą girland i gałęzi jodłowych możesz stworzyć mały łuk przed schodami. Zawieś figurki bohaterów baśni na obwodzie balustrady - Twoje dzieci na pewno to docenią. U podstawy poręczy przymocuj świąteczny wieniec z jedwabnych zielonych wstążek.

Noworoczna dekoracja bram i drzwi przed wejściem do domu

Dom prywatny charakteryzuje się obecnością nie tylko wnętrza wewnętrznego, ale także zewnętrznego. Brama domu jest jego wizytówką. Nie zapomnij ozdobić tego obszaru zgodnie ze swoimi pragnieniami i nowoczesnymi trendami wystroju 2020.

Elementy oświetlenia ulicznego dobrze wyglądają na bramach, szczególnie w ciemności. U bram stwórz śnieżne postacie postaci noworocznych, które spotkają długo oczekiwanych gości. Zrób to sam w jasnych kolorach i umieść je przy drzwiach wejściowych. I bezpośrednio na frontowych drzwiach wisi świąteczny wieniec z jodły ze szkarłatnymi wstążkami z jedwabiu.

O tym, jak dom został urządzony w 2019 roku, zobacz tutaj:

Obejrzyj wideo: SYLWESTER W DOMU (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz