Dzień Dentysty 2020

Ludzie tego zawodu budzą podziw i podziw. Nie bez powodu w Rosji są one honorowane dwa razy w roku, obchodząc w lutym, wraz z całym światem, Międzynarodowy Dzień Dentysty, a później wiosną - profesjonalne wakacje dentysty w Moskwie w innych miastach Federacji Rosyjskiej. Znając datę uroczystości, łatwo jest pogratulować, wysłać pełne wrażeń kartki z życzeniami do odbiorców i zorganizować spektakularne wydarzenia dla wybitnych postaci w tej dziedzinie medycyny. W dobrym czynie pomoże znajomość istoty i historii profesji honorowej, a także ciekawe informacje na jej temat.

Ilu dentystów przyjmuje gratulacje?

Ból zęba i towarzyszące mu dolegliwości są uważane za jedne z najbardziej okrutnych. Jedyny sposób na pozbycie się ich obu będzie szukał specjalista. Zdarza się to rzadko lub często - nie ma to znaczenia, ale fakt, że dentyści zasługują na szczególny szacunek, jest niezaprzeczalny. W Rosji wdzięczni pacjenci gratulują swoim ratownikom dwa razy w roku:

 • nieoficjalnie - 9 lutego;
 • oficjalnie - 6 marca

Zimą Międzynarodowy Dzień Dentysty (Światowy Dzień Dentysty) maszeruje wokół planety, a wiosną - w Moskwie i w całej Federacji Rosyjskiej zwyczajowo obchodzi się Międzynarodowy Dzień Dentysty, wychwalając wszystkich zaangażowanych w zawód: od certyfikowanych lekarzy po personel medyczny klinik podczas uroczystych wydarzeń i w wąskim kręgu.

Interesujące fakty o ważnych datach

Historycy medycyny uważają stomatologię za jedną z najstarszych gałęzi działalności medycznej, i istnieje wiele potwierdzeń tej opinii. Fakt, że dentyści prowadzili swoją praktykę już w IV wieku. BC, wskazują wykopaliska w Beludżystanie. Archeolodzy natknęli się na pozostałości mieszkańców prowincji pakistańskiej, w których zębach naprawiono idealnie wywiercone otwory.

Mimo tak imponującego wieku zawodu oba dni u dentysty to całkiem młode wakacje. Każda z nich ma swoją historię opartą na wydarzeniach bezpośrednio związanych z zawodem.

Światowy Dzień Dentysty

Istnieje kilka sposobów przygotowania pozdrowienia na Międzynarodowy Dzień Dentysty 2020:

 • stwórz pochwałę z własnej kompozycji;
 • znajdź gotowe karty w Internecie;
 • użyj obu opcji

Odnośniki do legendy, która wpłynęła na wybór terminu wakacji na skalę międzynarodową lub wzmianka o ważnych wydarzeniach z historii stomatologii, będą spektakularnym dodatkiem do tekstu, meczu lub toastu.

Zęby i szczypce św. Apolonii

Wybierając liczbę wyróżnień dla dentystów, Zachód natychmiast przypomniał męczennika z Aleksandrii. Kobieta o imieniu Apollonia cierpiała za wiarę w nauki Jezusa i odmawiała wyrzeczenia się swoich wierzeń nawet po długotrwałych torturach.

9 lutego 249 r. Od Narodzenia Pańskiego męczennik, który wytrwale znosił wszystkie próby, po raz kolejny odrzucił żądania katów i sama wskoczyła w rozpalony ogień. Zęby i szczypce stały się atrybutami świętego katolika, a ludzie wierzyli, że przyjęto uzdrawiającą moc Apelu „Santa Apollonia!”.

Wyjątkowy wynalazek Greenwooda

Podstawą wakacji, które mają oficjalny status w Rosji i Ameryce, a także w wielu innych krajach, było wydarzenie, które wprowadziło stomatologię na nowy poziom rozwoju. W 1790 roku osobisty dentysta Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, George Washington, zaprojektował prototyp słynnego wiertła.

Pierwsze urządzenie, stworzone przez Johna Greenwooda, było przewymiarowane i kontrolowane przez jazdę pieszą, ale kłopoty się zaczęły! Wynalazek, oparty na prostym obracającym się kole, przekształcił się w zaawansowane technologicznie urządzenie.

Co musisz wiedzieć o zawodzie?

Starożytny grecki termin „stomatologia” składa się z dwóch elementów: nauki i ust. Oznacza część medycyny poświęconą:

 • badania w zakresie budowy i funkcjonowania zębów;
 • badanie chorób wpływających na jamę ustną;
 • wprowadzenie metod zapobiegania i leczenia

W Rosji poznali rzemiosło ratownicze dzięki Peterowi I. W XVIII wieku reformator carski nie tylko przywiózł do kraju pierwsze urządzenia medyczne, ale także pod każdym względem przyczynił się do rozwoju przydatnego rzemiosła i związanych z nim działań, a także zainteresował się nauką bezbolesnego usuwania zęba. Pierwszym, który zaangażował się w działalność dentystyczną w Moskwie i okolicach stolicy, był Francois Dublel. Wraz z nadejściem 1809 r. Na liście medycznej imperium znalazło się 18 specjalistów. Lekarze zostali zobowiązani do odpowiedniego wykształcenia i dopiero wtedy wydano licencję na wykonywanie zawodu.

Współczesna stomatologia

Lista specjalizacji dających prawo do bycia dentystą jest dość szeroka. Najbardziej znane i popularne miejsca docelowe:

 • ortodoncja;
 • implantologia;
 • chirurgia szczękowo-twarzowa

Od czasów Hipokratesa i Pierre'a Faucharda - pioniera w dziedzinie protetyki, stomatologia stale się rozwija. Podczas leczenia i odbudowy zębów stosuje się rewolucyjne metody, w tym naświetlanie laserem i nanotechnologię.

Zadbaj o swoje zęby od najmłodszych lat!

Według WHO choroby jamy ustnej nie biją rekordów, ale nadal stanowią poważne zagrożenie dla ludzkości. Imponujący odsetek światowej populacji cierpi na próchnicę, zapalenie miazgi, zapalenie przyzębia itp., Dlatego głównym zadaniem organów ds. Zdrowia publicznego jest opracowanie odpowiednich metod zapobiegania chorobom zębów i wspieranie innowacyjnych badań.

Tylko w Federacji Rosyjskiej jest ponad 10 tysięcy klinik dentystycznych. Około 2 tys. Z nich znajduje się w Moskwie. Całkowita liczba lekarzy pracujących w tych placówkach medycznych zbliża się do 1 miliona.

Śmieszne tradycje i wydarzenia dentystyczne

Szukasz prezentu na dzień dentysty? Zwróć uwagę na zwyczaje, które stały się powszechne na Wyspach Brytyjskich całkiem niedawno - w XX wieku! Przedstaw protezę znajomemu współpracownikowi lub lekarzowi, ponieważ, jak mówią, szewc może nie mieć butów. Tematyczne pieczenie będzie również oryginalnym prezentem.

Wybierając prezent z pieprzem, nie zapominaj, że nikt inny niż dentysta Alfred Southwick nie wynalazł fotela elektrycznego do egzekucji. Dla erudycji i dobrego słowa w projektowaniu pocztówek warto wiedzieć, że w Izraelu i niektórych innych krajach w klinikach dentystycznych pacjenci przyjmowani są przez roboty, ale pod nadzorem osoby. I jak nie można przywołać rosyjskiej tradycji wyrzucania zębów mlecznych, aby nowe jak najszybciej wyrosły lub zaniosły je do banku jak w Norwegii.

Jak świętować wakacje w Rosji?

Obie daty zakorzeniły się w rozległym kraju, z tą różnicą, że 9 lutego zwyczajowo składa się pochwały na cześć dentystów, a 6 marca dla wszystkich osób wykonujących zawód: lekarzy z wykształceniem średnim specjalistycznym i personelu medycznego specjalistycznych klinik. Od dzieciństwa ci ludzie w białych płaszczach budzą w nas strach, ale pomimo powszechnej dentofobii wśród nieświadomej populacji, łagodzą ból i cierpienie w ciągu kilku minut, za co zdobyli szacunek i wdzięczność od pokoleń.

W święta, które nie są oficjalnymi dniami wolnymi, mistrzowie i stażyści nie tylko przyjmują gratulacje, ale także tradycyjnie organizują imprezy poświęcone zawodowi, od kongresów na dużą skalę po masowe kursy mistrzowskie.

Gratulujemy pocztówek i SMS-ów na Dzień Dentysty

W wierszachW prozieSMS
Biżuteria -

Twórz zęby dla ludzi!

Uśmiech Hollywood

Każdy może to zdobyć!

I za to dentysta

Gratuluję!

Niech będzie wielu klientów

A dochód ciągle rośnie!

W Międzynarodowy Dzień Dentysty życzę uznania, sukcesu i powodzenia w pracy. Tak, że wyniki pracy były zadowolone, a wdzięczność pacjentów była szczera. Życzę wam pokoju i dobrobytu w rodzinach, materialnego dobrobytu i zdrowia na wiele lat!Niech uśmiechy świecą jasno

Niech tylko oczy lśnią szczęściem.

Gratuluję wszystkim dentystom,

I życzę wam szczęścia przyjaciele.

Tak, twoja ciężka praca jest ciężka,

Oglądaj cały dzień tylko w ustach.

Więc na wakacjach jesteś piękna

Życzę ci żyć bez zmartwień.

Tylko spokojni pacjenci

Niech praca stanie się wysoka.

Być wypełnionym miłością

Twoje chwalebne chwalebne życie.

Niech dziś tego dnia otaczają cię miłe i jasne uśmiechy. Niech radość i pozytywność dadzą wam dzisiaj. Życzymy sukcesów w bezcennej pracy, pomyślności i pomyślności w życiu. Cierpliwe podziękowania i przyjemność z pracy. Z całego serca gratulujemy w dniu dentysty!Dentyści dzisiaj

Gratulacje tego dnia

Świetna robota

Chwalimy Cię!

Pacjenci do zadowolenia

Wracamy ponownie

Dla dorosłych i dzieci

Nadal cię kocham!

Na krześle się nie boisz

Ponieważ wszyscy wiedzą -

Pierwszorzędny dentysta,

Jest w tobie zaufanie!

Jesteś mistrzowski w pracy:

Umieść uszczelki i wywierć wiertło.

Ponieważ wciąż polujesz

Twoje biuro do odwiedzenia!

Drodzy stomatolodzy, gratulujemy profesjonalnych wakacji! Oszczędzasz od bólu zęba, dajesz piękny uśmiech i pewność siebie! Dzięki za twoje złote ręce! Życzymy pomyślności, szczęśliwego życia i wdzięcznych klientów!

Zabłyśnij hollywoodzkim uśmiechem

Świeć czystością swojej szaty.

Niech to będzie praca, a nie tortury,

Niech pensja będzie godna.

Miłego pacjenta

Uśmiechy, kwiaty, komplementy!

Życzę klientom złota

Więcej otworów i wypełnień.

I wdzięczni pacjenci

Abyś miał koniak i rum.

Aby wszyscy próbowali się do ciebie dostać

I ludzie wpadli do biura.

Aby cały świat się do ciebie uśmiechał,

Bez chowania zębów w ustach

Nasi drodzy twórcy pięknych i szczęśliwych uśmiechów, nasi cudowni lekarze są dentystami! Chciałbym pogratulować Ci tego profesjonalnego dnia! Życzę zdrowia, moralnej i fizycznej siły, cierpliwości, powodzenia i profesjonalizmu. Aby Twoi klienci cię kochali, doceniali, ufali i szanowali, i nie boją się, ile.Gratulacje, dentysta!

Zasługujesz na wakacje:

Niech twój wiek będzie długi

Żyć długo i szczęśliwie.

Zarówno zimą, jak i upalnym latem

Bądź zawsze gotowy do pracy -

Wśród pieczęci są duże i mocne,

I błyszczące kły!

Król zębów i bóg koron

Oczywiście lekarz jest dentystą!

Mistrz uśmiechu człowieka

I pogromca bólu zęba!

Niech to będzie łatwa ręka

Co stawia foki na wieki

Niech próchnicy się ciebie boją

Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Dentysty!

Uśmiech rozjaśni wszystkich! Od uśmiechu na niebie tęcza się obudzi! Dzięki dentystom za tę cudowną piosenkę. Dzięki delikatnej pracy nasze uśmiechy są piękne i olśniewające. Gratulujemy zawodowych wakacji i życzymy szczęścia, radości i sukcesów. Niech pacjenci nie boją się ciebie, ale przyjdź do ciebie jak na wakacje.Bardzo ważna praca

Leczyć ludziom zęby

Życzymy ci wakacji

Moje powołanie do miłości

Tak więc zawód jest taki

Przyniósł dużo pieniędzy,

I spraw, aby twoje życie było przyjemne

I była szczęśliwa!

Obejrzyj wideo: Sonda Uliczna Nowy rok szkolny 20192020 (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz