Scenariusze na Nowy Rok 2020 są zabawne dla uczniów.

Święta noworoczne są tuż za rogiem, nadejście roku Białego Szczura jest wyczekiwane przez dorosłych i dzieci. Dzieci w wieku szkolnym szczególnie uwielbiają dni noworoczne, ponieważ w tym czasie odbywają się nie tylko uroczyste święta. Te dni dla wszystkich uczniów w kraju rozpoczynają długo oczekiwane zimowe wakacje! Dlatego możesz mieć pewność, że dla dzieci Nowy Rok nie ogranicza się do cennej Sylwestra z fajerwerkami, prezentami i pysznym świątecznym stołem.

W dni noworoczne dzieci będą się bawić z rówieśnikami, najpierw w murach szkoły, a następnie odwiedzać się podczas „długich” wakacji szkolnych. Aby rozrywka była szczególnie zabawna i aby dzieci pamiętały ją przez cały rok, dni noworoczne powinny być spędzane ciekawie iz korzyścią. Scenariusze na Nowy Rok 2020 są zabawne dla uczniów, którzy pomagają zorganizować prawdziwe wakacje, których dzieci nigdy nie zapomną.

Śmieszne skrypty dla uczniów szkół podstawowych

Ulubionym świętem wszystkich małych dzieci jest oczywiście Nowy Rok. Nawet gdy dzieci trochę dorosną i chodzą do szkoły podstawowej, ferie zimowe pozostaną ich ulubionym czasem. Noworoczna zabawa to okrągły taniec wokół pięknej puszystej pięknej choinki, pieśni i tańców, konkursy z Mikołajem i Snow Maiden, zabawne gry i świąteczne fajerwerki. A także, w sylwestra, dzieci uwielbiają organizować konkursy i różne przedstawienia, które będą przedstawiać żywą i zapalającą atmosferę. Dzieci w wieku szkolnym szczególnie uwielbiają obchodzić Nowy Rok w gronie swoich rówieśników, biorąc udział w różnych scenach i konkursach. Dzieciom spodoba się szczególnie śmieszne scenariusze i różne fajne losowania na obchody Nowego Roku.

Scena „W lesie na Nowy Rok”. Znaczenie tego oświadczenia jest następujące: lider daje dzieciom różne maski zwierząt leśnych. Będzie maska ​​wilka, zając, jeż, lis, niedźwiedź, bóbr i inne postacie. Następnie, w gotowanym koszu, gospodarz układa różne zabawki warzywne, jagody i owoce. Konieczne będzie również wcześniejsze przygotowanie małej pary butów. Chłopaki zakładają maski, a lider sugeruje wszystkim losowo, aby wyjęli z koszyka określony produkt. W rezultacie bestia leśna, która otrzyma największą liczbę jadalnych produktów, stanie się główną rzeczą tego święta i otrzyma w prezencie małe noworoczne buty.

Scena „Petya i Masza”. Gospodarz zaprasza dwóch facetów z klasy - dziewczynki i chłopca. W tej scenie dziewczyna nazywa się Masza, a chłopiec Petya.

Chłopaki wychodzą przed klasę i zaczynają przeklinać.

Masza: Jak bardzo jesteś uparta i głupia, Petya!
Petya: Dlaczego jeszcze? ...
Masza: Cóż, dlaczego włożyłeś tak jasną kurtkę na Nowy Rok? Dzięki niemu zostaliśmy wezwani na tę scenę, aby wystąpić przed chłopakami! A tak przy okazji, nie znam nawet słów!
Petya: To z twojego powodu gospodarz nas tutaj wezwał! Spójrz na swoje różowe rajstopy! A twoja spódnica jest jasnozielona, ​​więc przyciągnąłeś uwagę!
Masza: A co teraz robimy, musimy jakoś wyjść z sytuacji, nie zawiedźcie facetów! Może wiersz, jaką historię lub zaśpiewać piosenkę?
Petya: I zróbmy coś śmiesznego. Na przykład zorganizujemy quiz dla naszych widzów. Pokażę trochę naszego kolegi z klasy, jego chód, sposób mówienia, nawyki, a faceci na widowni będą musieli zgadnąć, o kim mówię!
Masza: Słuchaj, Petya, a to świetny pomysł! Zaczynajmy!

Następnie każda z postaci zaczyna z kolei pokazywać swojego kolegę z klasy lub kolegę z klasy, a faceci w korytarzu zgadują. Jedynym warunkiem jest to, że w żadnym wypadku nie można się obrazić, ale trzeba potraktować to noworoczne przedsięwzięcie z humorem.

Śmieszne skrypty dla dzieci z Mikołajem i Snow Maiden

Sceny noworoczne dla dzieci z udziałem ich ulubionych zimowych baśniowych postaci zapewnią gościom wieczoru morze niesamowitych i radosnych emocji. Święty Mikołaj i Śnieżna Panna są głównymi bohaterami zimowego święta, co oznacza, że ​​lepiej jest wymyślić sceny z ich udziałem z wyprzedzeniem.

Bohaterowie sceny noworocznej „Szczęśliwego Nowego Roku od Świętego Mikołaja i Snow Maiden” - Święty Mikołaj, Snow Maiden, rodzice, dzieci.

Akcja rozgrywa się w mieszkaniu i na półpiętrze. Dzwoni dzwonek do drzwi.

Rodzice: Kto tam jest?
Święty Mikołaj: A na kogo czekasz w noworoczną godzinę?
Snow Maiden: Wiemy, że na nas czekasz!
Rodzice i dzieci: Wejdź, wejdź i przynieś prezenty! Czekaliśmy na Ciebie od dłuższego czasu, od rana wyjrzeliśmy przez okno!
Święty Mikołaj: Dziękuję, dobrzy gospodarze, ale wciąż trzeba zdobyć prezenty! Czy twoje dzieci są gotowe, by zaśpiewać dziadek wiersz lub piosenkę? A może jeden z młodych chłopaków przygotował dla starca zapalający taniec noworoczny?
Rodzice: Oczywiście, byliśmy już gotowi na tydzień, ponieważ nauczyliśmy się wszystkiego na pamięć! Tak, i możemy zorganizować tańce. Nasi faceci wiedzą, jak się bawić, nie możesz mieć wątpliwości!
Snow Maiden: Sprawdzimy teraz, kto jest najodważniejszy tutaj? Kto jest najbardziej utalentowany i zręczny?

Dzieci odsuną się na bok, z pewnością nauczyły się wierszy, ale matka ostrzegła, że ​​od ojca można oczekiwać niespodzianki.

W tej chwili tata wychodzi z pokoju w czerwonym płaszczu i białej brodzie, dokładnie tak jak Święty Mikołaj. Święty Mikołaj i Śnieżna Panna są zakłopotani, a dzieci śmieją się serdecznie z podstępu takiego tatusia.

Tato: Dziadku Mróz, Snegurochka, czy mogę dziś dla ciebie zaśpiewać, a potem wlać szampana do kieliszków? Oczywiście nie mogę wstać ze stołka, ale werset noworoczny łatwo ci powie. Tak i tańcz, jeśli zapytasz, ja też to zrobię!

Ojciec Frost i Snegurochka zaśmiali się ze zdziwienia i zaczęli uważnie słuchać, co przygotował dla nich ojciec rodziny. Po zaśpiewaniu piosenki i wlaniu szampana do kieliszków dzieci otrzymały prezenty noworoczne od prawdziwego Świętego Mikołaja i Śnieżnej Dziewicy.

Tata na to zasłużył!

Scenariusz noworoczny w roku białego metalu Szczura

Nadchodzący rok 2020 według chińskiego kalendarza będzie okresem, w którym powierzono mu kontrolę nad białym szczurem. Co to znaczy A to oznacza, że ​​podczas obchodów Nowego Roku musisz przemyśleć wszystkie niuanse i zdecydować, jak najlepiej spełnić te wakacje, aby zadowolić uroczą śnieżnobiałą gryzonię. I to nie tylko kwestia wyboru pysznych świątecznych potraw, strojów na uroczystości, funkcji dekorowania mieszkania i tak dalej. Warto również zastanowić się, jak będziesz świętować Sylwestra i co wolisz robić podczas zabawy. Pomoże Ci to w ciekawych scenariuszach w roku Szczura.

Scena „Mysz lub świnia”. Gospodarz wybiera dwóch zainteresowanych uczestników z widowni na scenę. Jeden dostaje maskę myszy, drugi - świnię. Oczywiście oba symbole oznaczają mijające i nadchodzące lata. Chodzi o to, aby udowodnić, która z dwóch postaci jest bardziej erudycyjna. W tym celu prezenter przygotował kilka pytań dotyczących chińskiego horoskopu i preferencji znaków zodiaku. Prosiaczek będzie musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące charakteru i smaków myszy. Następnie zmieniają miejsca, a Mysz już odpowie, nie tylko sobie, ale także o cechach roku „Świni”.

Scena „Najmądrzejsza”. Gospodarz zaprasza gości na wakacje do gry informacyjnej, która określi, kto w zgromadzonym towarzystwie jest najbardziej inteligentny i erudycyjny. W tym celu przed wydarzeniem prowadzący przygotuje listę pytań związanych z określonym tematem. Na przykład temat Nowego Roku. Pytania dla uczestników mogą być bardzo różne:

  • W jakim kraju ludzie po raz pierwszy zaczęli świętować nadejście nowego roku?
  • Kiedy w Rosji postanowiono świętować Nowy Rok 31 grudnia?
  • Kto wynalazł chiński horoskop?
  • Skąd ta tradycja - dekorowanie choinki?
  • Gdzie mieszka prawdziwy Święty Mikołaj?
  • Jak złożyć życzenie w Nowym Roku?
  • Skąd się wzięła Snow Maiden i czy to prawda, że ​​jest ona wnuczką Świętego Mikołaja?
  • Dlaczego prezenty są zawsze umieszczane pod choinką?

Uczestnik quizu, który udzieli najbardziej poprawnych lub zabawnych odpowiedzi, zostanie zwycięzcą i otrzyma od gospodarza słodką nagrodę.

Noworoczne gry i rozrywka z rodziną

Nowy Rok to rodzinne wakacje, a najlepszym miejscem, w którym możemy je spotkać, będzie to oczywiście nasza rodzina. Świąteczne drzewo, prezenty, zgiełk noworoczny, pyszne potrawy, wesoły i pozytywny nastrój - wszystko to ładuje atmosferę w domu prawdziwą magią. Aby nie nudzić się w noc sylwestrową i spędzić spacer ze szczególnym entuzjazmem, przygotuj zabawne gry i konkursy dla swojej rodziny.

Gra „Memory”. Każdy gracz zapisuje na kartce swoje wspomnienia związane z minionym rokiem. Te niezapomniane daty i wydarzenia mogą być liczne. Następnie, gdy zadanie zostało wykonane przez wszystkich uczestników, kawałki papieru są opuszczane do jednej dużej doniczki i tam mieszane. Następnym krokiem w grze będzie sprawdzenie dopasowania. Jeśli lider odkryje wspólne wspomnienia różnych graczy w kociołku, otrzyma punkt nagrody. Gracz, który będzie miał najwięcej meczów w wyniku quizu, zostanie zwycięzcą.

Zgadnij melodię. Wesoła i żarliwa gra noworoczna, która bez wyjątku rozweseli wszystkich gości wakacji. Najważniejsze, że musisz wcześniej przygotować się do gry. W tym celu prezenter przed sylwestrem tworzy na komputerze folder z kompozycjami muzycznymi bez słów, tzw. „Minus”. Melodie te mogą być bardzo liczne, co najważniejsze, powinny być znane większości obecnych gości. Podczas świątecznej zabawy gospodarz oferuje grę. Nie będzie tu żadnych drużyn, każdy uczestnik gra indywidualnie dla siebie. Host zawiera pewną ujemną melodię na komputerze. Uczestnik rozpoznający utwór powinien natychmiast podnieść rękę i nazwać piosenkę. Gracz, który zgadnie najwięcej melodii, wygrywa.

Quiz „12 miesięcy”. Gracze wybierają dla siebie określony miesiąc w roku i próbują go przedstawić bez pomocy słów, tylko gestami i pantomimą. Dozwolone jest wzięcie kartki papieru i narysowanie jakiegoś znaku tego miesiąca. Zadaniem graczy jest przedstawienie miesiąca w taki sposób, aby inni goście święta mogli go odgadnąć. W wyniku gry możesz uzyskać fascynującą galerię fajnych rysunków i opowieści.

Nowoczesne bajki dla dzieci

Nowy Rok i bajki dla dzieci to bardzo bliskie pojęcia. Dni Nowego Roku są przepełnione atmosferą bajkowej magii, dlatego ten rodzaj kreatywności zawsze będzie szczególnie istotny właśnie w te dni.

Bajki dla dzieci były tworzone przez wielkich mistrzów literatury przez cały czas. Narracja w bajkach obejmuje różnorodne tematy i wątki, wśród których Nowy Rok zajmuje osobne miejsce. Dziś czytamy bajki naszym dzieciom, zarówno współczesnym autorom, jak i klasykom - każdy wybiera według własnego gustu. Najpopularniejsze bajki dla dzieci w Nowym Roku 2020 to:

Śnieżny sen (Eric Karl). Bajka oparta na prostej i życzliwej fabule, w której pewnej nocy na farmę spadł śnieg, a jego właściciel nie był zaskoczony, a zamiast tego zmienił się w Świętego Mikołaja i podarował noworoczne prezenty wszystkim swoim zwierzętom.

Mała choinka (Luke Coopmans). Opowieść o tym, jak ważne jest docenianie siebie i to, co dała ci natura. Piękne ilustracje, czytelna fabuła, ciekawe i pouczające zakończenie - wszystko to sprawia, że ​​książka dla dzieci w wieku przedszkolnym jest interesująca i pouczająca.

Noworoczna bajka (Sergey Kozlov). Wspaniała i bardzo miła historia o przyjaźni Misia, Jeża i Osła. Małe dzieci będą cieszyć się zabawnymi wydarzeniami, w których bohaterowie żyją w Sylwestra. Najlepszy wiek do zapoznania się z pracą to 5, 6 lat.

Owsianka bożonarodzeniowa (Sven Nurdkvist). Zabawna i słodka opowieść o rodzinie krasnali, które według legendy mieszkają w każdym szwedzkim domu. I do tego dobrzy właściciele traktują małych wspaniałych małych ludzi talerzem pysznej owsianki. Książka ma wiele wspaniałych ilustracji, które sprawią, że jej czytanie dla dzieci ze szkół podstawowych będzie szczególnie przyjemne.

Moroz Iwanowicz (Vladimir Odoevsky). Praca jest znana jako jedna z najlepszych bajek autora. Ta historia, poświęcona noworocznym wydarzeniom, ma ponad 200 lat, ale nawet dziś rodzice bardzo często zapoznają dzieci z tym arcydziełem rosyjskiej literatury dziecięcej. Fabuła tej pracy bardzo przypomina słynną bajkę „Mróz”.

Śmieszne gry noworoczne dla uczniów

Zabawny i beztroski czas spędzony przez dzieci podczas świąt noworocznych stanie się jeszcze bardziej interesujący, jeśli świąteczny wypoczynek dla dzieci będzie wypełniony fajnymi grami i konkursami.

Zabawna gra mysz pokazowa. Pomysł jest następujący: nadchodzący rok będzie czasem białego Szczura, co oznacza, że ​​ta urocza gryzonia stanie się głównym symbolem każdej uroczystości. Wszyscy gracze zbierają się w kółko i wszyscy zaczynają pokazywać szczurowi, jak potrafi. Być może ktoś postanawia przywołać słynną postać z kreskówek i tym samym pokazać gryzoni. A może uczestnicy gry zademonstrują mysz w sensie preferencji smakowych i pokażą ulubione potrawy gospodyni roku.

Magiczna gra „Black Box”. Facylitator przygotowuje wcześniej czarne pudełko lub pudełko z nieprzezroczystymi ścianami. Następnie, gdy gracze zebrali się w pokoju lub holu, prezenter opuszcza boisko na chwilę. W innym pokoju umieszcza określony przedmiot w tej szufladzie. Następnie gospodarz ponownie wchodzi do pokoju gościnnego z głównym pytaniem: Co znajduje się w czarnej skrzynce? Gracze mogą zadać jedno pytanie, nie więcej. Nie będzie więcej wskazówek dla uczestników gry. Gość wygrywa, kto zgaduje przedmiot w pudełku szybciej i dokładniej niż inni.

Scenariusze noworocznej bajki na dom rodzinny

Aby nadchodzący rok stał się sukcesem i niezapomniany dla wszystkich członków rodziny, napisz bajkę. Jest taka miła i wesoła gra noworoczna, która nazywa się „Compose a Tale”.

Liderem może być dowolny członek twojej rodziny. Daje uczestnikom uroczystości zadanie wyboru głównych bohaterów przyszłej opowieści rodzinnej. Każdy członek rodziny: mama i tata, dziadkowie, brat i siostra, siostrzeniec i siostrzenica, wszyscy muszą wymyślić jednego bajkowego bohatera i zapisać swoje imię na kartce papieru. Następnie, gdy pierwsza część zadania zostanie zakończona, powinieneś przejść do drugiego etapu noworocznej gry. Gospodarz zbiera kartki papieru z imionami postaci od wszystkich graczy i odczytuje je na głos. Następnie zadaniem każdego gracza jest wymyślenie jednego zdania z dowolną postacią. I tak dalej. Najważniejsze jest to, że między graczami powinno istnieć jakieś logiczne połączenie i sekwencja, aby uzyskać integralną bajkową fabułę. Często takie opowieści okazują się bardzo zabawne i niesamowite.

O tym, które scenariusze noworoczne były popularne w 2019 r., Zobacz tutaj: