Scenariusz na Nowy Rok 2020 dla imprez firmowych z żartami (bajki)

Minie jeszcze trochę czasu i znów będziemy świętować Nowy Rok gongiem. Przy dużym stole noworocznym, w otoczeniu serc drogich i ukochanych, damy sobie nawzajem prezenty, spełnimy ciepłe i szczere życzenia, zapalimy ogniki i bawimy się do rana. Świętujemy Nowy Rok nie tylko w rodzinie. Galowe imprezy odbywają się również w grupach roboczych. Noworoczne wydarzenie firmowe z kolegami to bardzo jasne i niezapomniane wydarzenie, które tworzy wyjątkową atmosferę w zespole. A czym jest prawdziwa zabawa noworoczna? Oczywiście jest to nie tylko pyszne jedzenie, tosty oraz cenne prezenty i niespodzianki. Święta okażą się naprawdę spektakularne i niezapomniane, jeśli wcześniej się na nie przygotujesz. Aby to zrobić, przed długo oczekiwaną nocą 31 grudnia przygotuj scenariusze na Nowy Rok 2020 dla firmowych żartów.

Śmieszne scenariusze noworoczne na imprezę firmową 2020

Sylwester zdarza się tylko raz w roku, co oznacza, że ​​musisz spędzić to wakacje wesoło, żarliwie i tak, aby zapamiętać je do następnego roku! Rozrywka na noworocznej imprezie firmowej wśród współpracowników stanie się szczególnie spektakularna, jeśli wpadniesz na ciekawy scenariusz. Na scenie mogą występować zarówno uczestnicy imprezy, jak i goście uroczystości.

Scena - „Poznaj białego szczura!” Aktorzy: gospodarz, szczur, świnka.

Noworoczne rekwizyty do produkcji: plastikowe kubki, kilka plastikowych talerzy, dwie liny tej samej długości, obrus, balony, nagrody dla gości i uczestników konkursu.

Prezenter idzie do środka sali świątecznej i wygłasza powitalne przemówienie: „Dobry wieczór, drodzy przyjaciele, mieszkańcy planety pod nazwą„ Wesoła Świnia ”! Dzisiaj przejdziemy na następną planetę, która nazywa się „Dobra Mysz”. Ale w tym celu musimy zatankować magiczne, noworoczne paliwo ”. Gospodarz zaprasza gości do napełnienia kieliszków szampanem i spędzenia starego roku. Ale trzeba to zrobić szczególnie nietypowo. Aby to zrobić, gospodarz zaprasza kilka osób do opuszczenia stołu i wykazania swoich talentów w wymowie świątecznych tostów.

Gospodarz ogłasza pierwszy konkurs - „Kto powie najbardziej zapalający toast”. Zgodnie z aplauzem publiczności zostanie wybrany najlepszy toast.

Następnie rozpoczynają się drugie zawody. Uczestnicy są podzieleni na dwa zespoły, jeden - zespół świń, drugi - myszy. Gracze przechodzą do muzyki zapalającej w kręgu, a na czele zespołu zatrzymują się. Gospodarz wybiera parę graczy z obu drużyn i daje im zadanie. Uczestnicy muszą pokazać innym gościom wakacji określonego mima bez słów, które będą odnosić się do tematu noworocznego, a widzowie muszą odgadnąć, jakie to zjawisko lub przedmiot. Mogą używać balonów, obrusów i innych przedmiotów, które ma prezenter.

Trzeci test - wszyscy uczestnicy sceny muszą pokonać kilka przeszkód w drodze na planetę „Biała Mysz”. Będą to przeszkody w postaci obręczy, napiętych lin w całej hali, pod którymi trzeba się wspinać, tuneli, a także zadania, aby nie iść, ale skakać. Po tym, jak gracze pomyślnie przejdą wszystkie testy, które przygotował dla nich lider, możemy założyć, że przybyli na cenną planetę.

Zabawny scenariusz-bajka na imprezę firmową z Mikołajem i Snow Maiden

Nadchodzi długo oczekiwana impreza noworoczna. Wszyscy goście są już w sali świątecznej i są gotowi na zabawę, gry i nagrody.

W środku sylwestra w sali pojawia się Snow Maiden. Śpiewa piękną zimową piosenkę „I pada śnieg”. Wielu gości w sali zna słowa tej kompozycji i śpiewa razem ze śnieżną pięknością.

Snow Maiden: „Witajcie przyjaciele, przyszedłem do was. Szczęśliwego Nowego Roku, drodzy! Tak więc nadszedł Nowy Rok, a to oznacza, że ​​nikt z nas nie ukrywa zabawy i dobrego nastroju! Ty i ja lubimy się bawić, a nie być smutni, prawda? Zadzwońmy do Świętego Mikołaja do naszej przyjaznej firmy! ”

I wszyscy razem wzywają Dziadka Mróz do sali. Do słynnej piosenki „Jingle Bells” Święty Mikołaj przybywa do gości z torbą prezentów.

Święty Mikołaj: „Szczęśliwego Nowego Roku, wszystkim gratuluję! Życzę wszystkim szczęścia i radości! Oby każdy miał pełny wózek na szczęście w przyszłym roku! Niech twoi bliscy będą zdrowi, pozwól, aby problemy Cię omijały! Bądź kochany i bądź wesoły w przyszłym roku! ”

Następnie Święty Mikołaj zaprasza wszystkich gości do wypełnienia kieliszków szampanem i wyrażenia sobie życzenia. Po grzankach rozpoczyna się konkurs na zagadkę. Snow Maiden ustawia zagadki noworoczne, a uczestnicy, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi, otrzymają od Dziadka śmieszne nagrody.

Kolejny konkurs nazywa się „Zgadnij piosenkę nowego roku”. Snow Maiden zawiera kompozycję muzyczną bez słów, a publiczność w hali musi odgadnąć, jaki to utwór. Wszystkie utwory muzyczne są w jakiś sposób związane z Nowym Rokiem.

Śmieszne scenariusze noworoczne w roku Białego Szczura

Aby uczestnicy i goście uroczystości długo pamiętali świąteczną scenę, należy przemyśleć każdy etap do najdrobniejszych szczegółów. Przygotowanie do udanego wykonania spektaklu obejmuje organizację dekoracji lokalu, wybór postaci i kostiumów, przygotowanie tekstów, akompaniament muzyczny i wiele innych etapów. Najważniejsze jest to, że w rezultacie skrypt okazuje się zabawny i dziarski. A w nadchodzącym roku białego metalu Szczura pożądane jest, aby scena była związana z kochanką nadchodzącego roku.

Fajna scena o silnej i odważnej myszy oparta na słynnej bajce „Rzepa”. Aktorzy: babcia, dziadek, kot, pies, wnuczka, mysz.

Gospodarz zaprasza gości z widowni do wzięcia udziału w bajce. Maski i kostiumy są przygotowywane dla wszystkich bohaterów zgodnie z rolą, jaką odgrywają postacie. Scenariusz jest bardzo zbliżony do fabuły rosyjskiej opowieści ludowej. W holu znajduje się duża rzepa, wykonana z dowolnego improwizowanego materiału. Gospodarz czyta słowa z bajki dla dzieci. Z kolei babka, dziadek, kot, pies, wnuczka podeszli do rzepy. Ale tylko w tej scenie postacie nie wyciągają rzepy z ziemi. Odpowiadają na pytania przygotowane przez prowadzącego, które są napisane na małych kawałkach papieru i przymocowane na obwodzie rzepy. Następnie, gdy wszyscy uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące różnych tematów i momentów noworocznych, mysz wychodzi do pokoju i bierze ostatnie pytanie. Jeśli odpowie poprawnie, Nowy Rok będzie białym szczurem z białego metalu! Jeśli gracz reprezentujący mysz w tej scenie nie może odpowiedzieć na pytanie, bajka jest odtwarzana ponownie, tylko z nowymi graczami z widowni.

Zabawny scenariusz noworoczny dla dzieci

Noworoczne scenariusze dla dzieci oparte na słynnych bajkach będą najlepszym prezentem dla dzieci. Zabawna i zabawna produkcja oparta na słynnej bajce dla dzieci A.S. Puszkina z pewnością przypadnie do gustu chłopcom i dziewczętom na drzewie noworocznym.

Scena „Noworoczny Lukomorye”. Aktorzy: Snow Maiden, Cat, Baba Yaga, Goblin, Santa Claus.

W sali znajduje się muzyczny wygaszacz ekranu o nowym roku i wchodzi kot.

Cat: Cześć przyjaciele, oto przychodzę do ciebie z bajki! Wkrótce nadejdzie Nowy Rok w naszym magicznym Lukomorye! Już mój zielony dąb był pokryty białym śniegiem. Ale ja jak zwykle chodzę, ale śpiewam moje piosenki. Pójdę w lewo - zaśpiewam piosenkę, w prawo - opowiem bajkę. Tutaj, jak zwykle, Leshiy wędruje w pobliżu, ale Syrenka siedzi cicho na gałęziach. I tam widzę stupę z Babą Jagą ...

Wchodzi do pokoju Baba Jagi i Leshiy do muzyki.

Baba Jaga: Cóż, Goblin, jak się masz? Jak ci idzie życie? Czy jesteś gotowy na Nowy Rok?
Goblin: Cześć stara kobieto! Mam wszystko, jak zwykle z goblinem - dobrze! Jak się masz w lesie, jakie wieści?
Baba Jaga: I myślisz, co nowego może się wydarzyć w Sylwestra!? Jakieś opcje?
Goblin: Znów przybył do nas zagraniczny czarodziej? Zadeklarował nasze polowanie na ziemię?
Baba Jaga: Nie zgadłem, włochaty!
Goblin: Czy nasi przeklęci Eskimosi mogą wyciąć nasz las?
Baba Jaga: I znowu przez!
Goblin: Babciu, nie Tomi! Co się stało w naszym lesie, powiedz to!
Baba Jaga: Nowy Rok nadchodzi do nas i zabawa czeka na nas wszystkich! Czy jesteś gotowy na zabawę, Goblin?
Goblin: A potem nie musisz się przygotowywać do zabawy i wakacji. Zawsze jestem gotowa postawić nasz las na uszach!
Baba Jaga: Tak, ja, Leshiy, wiedziałem o tym! Dlatego nie marnowałem czasu na próżno, ale znalazłem Świętego Mikołaja i wziąłem wszystkie ręce w ręce! Teraz nie wiem, gdzie je ukryć!
Goblin: Daj mi je, ukryję je w bezpiecznym miejscu!
Baba Jaga: Tak, natychmiast je znajdziesz! Razem z prezentami ukryjemy się bezpośrednio w książce i tam nas nie znajdą! Będą opowieści i skrzynia z prezentami.

Baba Jaga i Leshy odchodzą. Kot wraca na miejsce zdarzenia.

Cat: Ach, przeklęci, co planują! Słyszeliście to, przyjaciele? Ale oni ich nie zaatakowali, nie obrazimy Lukomorye!

Snow Maiden i Santa Claus wchodzą do hali.

Snow Maiden: Przyjaciele, witajcie, Nowy Rok jest już w drodze! Oto jesteśmy z Dziadkiem Mrozem przybył na czas dla ciebie. Oto torba prezentów przyniesiona do ciebie!
Cat: Czekaj, Snegurochka, jaka torba z prezentami? Czy zła Baba-Jaga nie ukradła ich tobie?
Snow Maiden: Ten czarny charakter poleciał na miotłę i wziął od nas torbę, ale tylko ta torba zawierała drewno na opał i papier na Nowy Rok! Radujcie się teraz! A prawdziwa torba z prezentami od Świętego Mikołaja została schowana w bezpiecznym miejscu!

Wchodzi Święty Mikołaj, muzyka jest włączona, a wszystkie postacie i goście wspólnie tańczą.

Świąteczne gry dla dzieci o zabawnych myszach

Nowy Rok jest ulubionym świętem dzieci, dlatego musisz przygotować się na jego spotkanie z całą starannością i gorliwością. Noworoczne gry dla młodszych uczniów stworzą fajną atmosferę, którą chłopcy zapamiętają na długo.

Zabawna i zabawna gra „Koty i myszy”. Na czele gry będzie Święty Mikołaj i Śnieżna Panna. W centrum pokoju główne postacie noworoczne układają krzesła w kółko. Siedzenia na krzesłach powinny być skierowane do wnętrza koła. Kilku dzieci, uczestników, wybiera się z sali. Połowa z nich to myszy, druga - koty. Myszy siedzą na krzesłach. Koty stoją za oparciami krzeseł. Koty powinny być odpowiednio jednym, nie wszystkie koty mają wystarczającą liczbę myszy obecnych w kręgu. Jeden kot stanie za pustym krzesłem. Istotą gry jest to, że kot, który stoi za pustym krzesłem, zwabia mysz do siebie. Ale to pech - żaden z kotów nie chce pożegnać się z myszą. Kiedy jakaś mysz próbuje wstać z krzesła i wbiega na puste krzesło, kot za nim pod każdym względem go przytrzyma. W tej fajnej grze chłopaki będą chcieli zobaczyć zarówno rolę kotów, jak i myszy. Święty Mikołaj i Śnieżna Panna pozwolą dzieciom grać wszystkie role w tej grze.

Inną zabawną grą o kochance nadchodzącego roku jest mysz: „Jaka jest mysz?”

Gospodarz oferuje chłopakom odpowiedzi na pytanie „Co lubi mysz?”, A chłopcy powinni krzyczeć „Tak” w potwierdzeniu, a jeśli się nie zgadzają, „Nie”. Gracze stopniowo wychodzą z gry, którzy błędnie udzielają złej odpowiedzi. Ostatni pozostały uczestnik gry wygrywa quiz. Prezenter przyznaje mu nagrodę - małą miękką mysz.

Noworoczna zabawa z żartami dla dorosłych

Dorośli, podobnie jak dzieci, uwielbiają się bawić i brać udział w różnych konkursach i grach podczas świąt noworocznych. Dlatego przed świętami zimowymi przygotuj kilka zapalających quizów, które rozweselą cię i podniosą ładunek dla wszystkich w pobliżu.

Gra „Tłumacz noworoczny”. Ten quiz zapiera dech w piersiach z emocji, które otrzymują jego uczestnicy. Znaczenie gry jest następujące.

Prezenter bierze wcześniej znaną rosyjską piosenkę noworoczną i przy pomocy tłumacza internetowego, na przykład Yandex, tłumaczy wszystkie słowa popularnej piosenki na dowolny język. Powiedzmy, że wybór padł na język chiński. Następnie piosenka jest ponownie tłumaczona na rosyjski, ale jej znaczenie zmieniło się bardzo z oczywistych powodów. Zadaniem graczy jest odgadnięcie oryginalnej wersji utworu, ogłoszonej przez gospodarza. Ten konkurs zapewni gościom dużo radości i szczerego śmiechu.

Pikantna i pełna humoru gra „Like - not like”. Lider quizu zaprasza gości do zasiadania przy stole noworocznym w kolejności: facet - dziewczyna. Następnie każdy gracz musi pochwalić sąsiada lub sąsiada po lewej stronie. Po tym, jak wszystkie komplementy zostały dostarczone, a goście nauczyli się wielu nowych, przyjemnych niuansów, gospodarz oferuje każdemu graczowi pocałowanie tej części wyglądu sąsiada, o której wspomniano we wspomnianym komplementie. Okazuje się, że bardzo zabawny quiz z nieoczekiwanym zakończeniem.

Wesołych świąt gra „Utwórz zdjęcie”. Gospodarz zaprasza graczy na środek pokoju. Wszyscy uczestnicy stają się w kręgu, a jeden z graczy zajmuje pozycję na środku tego kręgu. Następnie ten gracz musi przedstawić swoją pozą słynną postać z polityki, show-biznesu, bajek i tak dalej. Każdy następny gracz w kręgu musi dołączyć do środkowego gracza i niejako uzupełnić swój wizerunek swoją pozą. Następny gracz tworzy zdjęcie według własnego uznania. Rezultatem powinna być nieruchoma fabuła - obraz na żywo wszystkich graczy. A potem wszyscy powiedzą, jaką rolę odegrał w tej wspólnej akcji.

Nowoczesne bajki dla dzieci

W sylwestra dzieci wierzą w magię i uwielbiają czytać popularne bajki dla dzieci. Oprócz klasycznych dzieł literatury dziecięcej, na których dorastało więcej niż jedno pokolenie naszych obywateli, dziś na półkach z książkami można znaleźć wielu współczesnych autorów, którzy piszą zabawne historie i opowieści o Nowym Roku dla młodych czytelników.

  • Mój drogi bałwanku (Westerlund Kate i Tarle Eva). Opowieść, że w Nowym Roku spełniają się najskrytsze marzenia i fantazje. Fabuła opowieści rozgrywa się wokół dwóch dziewczyn, które oślepiły bałwana i małego kota obok niego. A później przez przypadek ten kotek ożył. Opowieść jest napisana dla dzieci w wieku 3-5 lat.
  • Winter Book (Rotrath Berner). Bajka dla dzieci o wydarzeniach, które zdarzają się zimą z mieszkańcami małego miasteczka. Książka ma wiele jasnych i kolorowych ilustracji, które przypadną do gustu dzieciom w najmłodszym wieku.
  • Przygody zabawek świątecznych (Elena Rakitina). Cuda obowiązkowo zdarzają się w naszym świecie, szczególnie w Nowy Rok. Mówią o tym autorzy tej wyjątkowej książki dla dzieci. Opowieść, że nawet świąteczne zabawki mogą kiedyś ożyć i powiedzieć wiele ciekawych rzeczy.

O tym, jak zabawne były scenariusze noworoczne w Nowym Roku 2019, zobacz tutaj:

Obejrzyj wideo: Sylwester za pieniądze Kruszwila. KAMERZYSTA (Grudzień 2019).