Lodowiska w Moskwie 2019-2020

Lodowiska w Moskwie 2019-2020 zostaną otwarte późną jesienią i będą działać przez całą zimę. Początek lodowisk z niecierpliwością oczekują dzieci i dorośli. Lodowiska w Moskwie są dostępne dla wszystkich. Wśród setek miejsc możesz wybrać oferty płatne i bezpłatne. Możesz uczestniczyć w wydarzeniach zarówno na rolkach, jak i bez nich. Większość witryn ma lokalizacje do wynajęcia.

Zimowa zabawa ludowa - jazda na łyżwach

Zima była uważana za czas zabawy w Rosji od czasów starożytnych. W tym czasie ludzie mieli dużo czasu na spacery. Łyżwy, a także jazda na nartach ze zjeżdżalni śnieżnych i gra w śnieżki, są uważane za rodzimą rosyjską zabawę zimową. Łyżwiarstwo w Rosji, choć ma starożytne korzenie, nabrało masowego znaczenia zaledwie kilkaset lat temu.

Wykopaliska archeologiczne mówią nam, że przodkowie współczesnych łyżew pojawili się około 3000 lat przed naszą erą. W tym czasie opanowywali się wyłącznie po to, aby pokonać lodowe odcinki toru i dlatego mieli zupełnie inny projekt. Archeolodzy znaleźli domowych biegaczy wykonanych z kości zwierząt, które zostały zaostrzone i pozwolono im swobodnie przechodzić przez zamarznięte stawy.

W erze naszych czasów jazda na łyżwach w Rosji była czysto dziecinną rozrywką, dopóki wielki innowator Peter I postanowił ją przekształcić. Podczas wizyty w Holandii był pod wrażeniem konkurencji dorosłych na łyżwach. Za wszelką cenę postanowił zaszczepić wydarzenie sportowe w swoim stanie. Większość jego innowacji zakorzeniła się dość mocno, ponieważ były obce rosyjskiej mentalności. Łyżwiarstwo szybkie nie było wyjątkiem. Masowe hobby dorosłych na łyżwach rozpoczęło się dopiero pod koniec XIX wieku.

Otwarcie sezonu zimowego w 2019 roku

Podkładki lodowe działają w Moskwie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Dokładniejsze daty ustalane są corocznie w zależności od panujących warunków pogodowych. Otwarte obszary wymagają stabilnej temperatury ujemnej. Standardowy harmonogram działania lodowisk w Moskwie jest ustawiony w następujących zakresach:

 • Listopad - otwarcie stron.
 • Marzec - zamknięcie lodowisk.

Godziny otwarcia lodowych miejsc zależą również od zasięgu miejsc. Jeśli jest sztuczny, może działać płynnie dłużej, nawet z niskim plusem. A naturalny lód staje się luźny wraz ze wzrostem temperatury i nie pozwala mu na jazdę.

Odmiany lodowisk w Moskwie

W Moskwie liczba lodowisk rośnie z roku na rok. Narciarstwo zimowe staje się coraz bardziej popularne. Kto nie chce iść na świeżym powietrzu i bawić się z rodziną lub przyjaciółmi w mroźny wieczór.

Sezon zimowy 2019-2020 będzie reprezentowany przez ponad półtora tysiąca lodowisk różnego rodzaju i obszarów. Mieszkańcy Moskwy i goście stolicy mogą odwiedzać kryte lub kryte obiekty, korzystać z płatnych usług lub przyjeżdżać na wolne terytorium. Rozrywka lodowa jest dystrybuowana w całym mieście, co jest dość wygodne dla mieszkańców i nie tworzy wielkich kolejek.

Darmowe strony

Administracja stolicy we wszystkich częściach miasta otwiera wiele bezpłatnych lodowisk. Na takich lodowiskach nie ma opłat za jazdę na łyżwach, ale trzeba będzie zapłacić za ich wynajem.

Najczęściej lodowiska do jazdy na łyżwach mają naturalną powłokę, ale są też sztuczne. Godziny pracy każdego miejsca zależą od ustalonego harmonogramu. Istnieje wiele lodowisk, na których można jeździć całkowicie za darmo o każdej porze dnia.

Lista darmowych lodowisk w Moskwie w latach 2019-2020:

LokalizacjaRozmiarPojemność, osobaDodatkowe informacje
Plac Czerwony - bezpłatnie, tylko w szczęśliwych godzinach, w dni powszednie do 14.30, w weekendy do 13.003000 m2450Dostarczone przez:

 • wypożyczalnia łyżew
 • instruktorzy
 • szafa
 • kawiarnia
Stacja na rzece9 000 m21 500Działa przez całą dobę
Fili Park800 m2100Sztuczny lód
Park Izmailovsky3 300 m2

+ 8 000 m2

500

+ 1 200

Mniejszy obszar ma sztuczną murawę, a większy jest naturalny.

Lista składa się nie tylko z dużych obiektów, w przeważającej części obejmuje ogrodzone i nieogrodzone lodowiska.

Lodowiska

Większość lodowisk nadaje się do jazdy na łyżwach masowych. Lodowiska w Moskwie mają terytoria o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych, co pozwala zabrać jednocześnie kilkaset, a nawet tysiące ludzi.

Największe rolki znajdują się w centralnej części stolicy. Są one wyposażone nie tylko w wysokiej jakości powłokę, ale mają także cały szereg dodatkowych opcji. Na lodowiskach możesz:

 1. Płać za instruktorów. Pomogą początkującym w nauce lub poznawaniu nowych postaci z osobami o podstawowych umiejętnościach.
 2. Pozostaw odzież wierzchnią w szafie.
 3. Kupuj gorące napoje i jedzenie w kawiarniach i restauracjach.

Dużym platformom lodowym towarzyszy wysokiej jakości dźwięk. Organizują pokazy laserowe i inne zajęcia rekreacyjne.

Z wypożyczalnią łyżew

Zdecydowana większość lodowisk ma wypożyczone łyżwy. Nie ma ich tylko na lodowiskach.

Dodatkowa usługa jest świadczona za opłatą. Odwiedzającym oferowane są modelki w kolorze białym i modelki w kolorze czarnym. Szeroki wybór rozmiarów pozwoli na jazdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Maksymalny rozmiar wypożyczonych butów to 46.

Przyjeżdżając na lodowisko z łyżwami do wypożyczenia, należy być przygotowanym na fakt, że koszt usługi zależy bezpośrednio od obecności w miejscu rozrywki. Każde terytorium lodowe ma swój cennik świadczonych usług.

Ceny rozrywki

Wizyta na lodowisku w Moskwie różni się w następujących przedziałach cenowych:

 1. Bilety dla dzieci - od 0 do 400 rubli.
 2. Bilety dla dorosłych - od 0 do 600 rubli.

Płatne są także dodatkowe usługi na lodowiskach. Ich ceny są przedstawione w następujących przedziałach:

 1. Ostrzenie łyżew - do 300 rubli za parę.
 2. Wypożyczalnia łyżew - od 100 rubli i więcej, w zależności od modelu i wielkości.
 3. Instruktor - od 500 rubli lub więcej.

Wszystkie ceny są za godzinę. W większości witryn po godzinie jazdy na nartach lód jest czyszczony, co zajmuje 30–40 minut.

Lodowe imprezy na Nowy Rok i święta Nowego Roku

Najpopularniejszym czasem na lodowisko w okresie zimowym są święta noworoczne. W tym okresie dzieci lubią spacery po lodzie z rodzicami i przyjaciółmi.

Gorący okres oferuje różnorodne wydarzenia dla odwiedzających w różnych kategoriach wiekowych. Dla dzieci po południu i wieczorem:

 1. Spotkania odbywają się z postaciami z kreskówek, które organizują konkursy.
 2. Nagrody przyznawane są za wygrywanie różnych gier i zadań na świeżym powietrzu.
 3. Organizowane są spotkania z Mikołajem i Snow Maiden.
 4. Szkolenia flash moby są organizowane.
 5. Nieprofesjonalne spotkania i turnieje hokejowe odbywają się na specjalnych ogrodzonych polach lodowych.

Dorośli dostają inną rozrywkę. Wiele lodowisk jest wyposażonych w specjalne instalacje do pokazów laserowych. Muzyka jest odtwarzana we wszystkich miejscach i organizowane jest wysokiej jakości oświetlenie. Są miejsca, w których jazdę na łyżwach można połączyć ze śpiewaniem w karaoke.

Najbardziej masywne wydarzenia odbywają się w Nowym Roku. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia duże lodowiska działają przez całą dobę. Najbardziej masywne wydarzenia odbywają się na Placu Czerwonym.

Recenzje gości

Piękno zimowej jazdy na nartach można docenić, odwiedzając witrynę samodzielnie. Dla tych, którzy wybierają się na lodowisko po raz pierwszy lub chcą odwiedzić wcześniej nietestowane miejsce, warto zapoznać się z recenzjami tych, którzy już go odwiedzili.

Recenzje odwiedzających niemal jednoznacznie wyrażają opinię, że:

 1. Darmowe lodowiska z naturalną powłoką, zwłaszcza jeśli znajdują się na dziedzińcach lub na obrzeżach miasta, mają raczej niską jakość lodu. Nierówne wypełnienie, brak regularnego czyszczenia prowadzi do pogorszenia skorupy lodowej.
 2. Lodowiska wyposażone w dodatkową listę usług zawsze mają wysokiej jakości lód.

Zwróć uwagę na czas wizyty. Weekendowe godziny wieczorne przyciągają ogromną liczbę odwiedzających, co prowadzi do powstawania kolejek.

Najlepsze lodowiska w Moskwie 2018-2019 - relacja wideo

Lodowiska w Moskwie 2019-2020 przekroczą miniony sezon pod względem ilości i jakości. Większość dużych lodowisk pozostanie w swoich zwykłych miejscach, a także zachwyci gości, tak jak w sezonie 2018-2019.

Plac Czerwony

Lodowisko w parku Sokolniki

Chistye Prudy

Obejrzyj wideo: Największe lodowisko w Europie (Listopad 2019).